Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2011., 23:02   #1
Talking Nesnosni tatice... ilitiga nemuževi

Dakle ovo je topic za isfrustrirane mame koje povremeno dodu do ruba i imaju osjecaj da su nedozivljene&neshvacene,a to shvaca ponajmanje njihov muz..jer ga ionako nema vecinu vremena doma..jer ionako kad dode provede cca par sati sa djetetom..jer ionako se ne dize xy puta nocu..jer ionako nije zaduzen za nista po kuci..jer ionako samo on odlazi van dok se za nas podrazumijeva da smo uz bebu..jer ionako vecinom samo ispipava teren kad ce "zabiti zgoditak",a ne kuzi da mene to odbija kad znam da on to "ocekuje" ..uh mogla bi do beskraja..

moram se ispucati nakon vecerasnje prepirke..umorna sam..malome izbijaju zubi ili ga drzi skok po tko zna koji put..jedva je zaspao-odbija cicu(ultimativni hram uz koji bi prije ko zacaran zaspao),nije mu pasalo nosanje,ljuljanje,mazenje..ne znam ni sama sta sam vise izvela da zaspe..tako mi je pasalo malo mira..tako mi pase taj blazeni osjecaj da sam se malise "rijesila" za danas(zvucim ko nemajka,ali povremeno jedva cekam kraj dana)..a ovaj moj odma navro sta je za veceru i hocemo li se malo maziti..

podivljala sam..i na kraju ispala kriva,jer on ne razumije da i kad malisa spava ja sam na iglama..da se ne mogu opustiti i da jednostavno NISAM spavala duze od 4 h u komadu vec mjesecima i da imam pravo povremeno biti neuroticna..i da se navecer ne mogu opustiti i misliti na sex svake 4 min kao i on,jer jednostvano cijelo vrijeme vrtim kakva ce mi biti noc i kako cu funkcionirati sutra
da se razumijemo-super je otac i muz..ali imam osjecaj da ne shvaca(ma zapravo znam)koliko je zahtjevno nekad biti mama i koliko nas to iscrpi i da nekad nemamo zivce za bacene prljave carape u kutu!!

i zasto ne shvaca da nisam ista moja mama i da ne zelim biti njegova mama..da sam jednostavno iscrpljena i povremeno umorna od uloge zene,majke i ne znam vise cega..i da me internet opusta i da mrzim komparacije sa nekim uber zenama koje imaju copor djece i ne prigovaraju (a ja sam kao grozna..a ne shvaca da te zene imaju mame/svekrve/sestre&c.o. u ispomoci,a ja moram ama bas sve sama)..

ajmo zene-vudrite po svojim muzevima ako vas zivciraju
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:05   #2
svaka cast
vec sam se pitala kak to da ne postoji ovakva tema
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:08   #3
uff ne znam od kud bi prije pocela
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:10   #4
Moj je trenutno na brodu. Nema ga 3 mj, a ja sama s troje djece. I pošaljem mu poruku kako me strah jer se najmlađa ide cijepiti, a od tog cjepiva je prošlu god.bila u bolnici i sve sam to prošla isto bez njega, a on meni:"nemoj mi to radit i stvarati paniku!" WTF! A jeli meni panika?
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:13   #5
Quote:
Ines Zgb kaže: Pogledaj post
svaka cast
vec sam se pitala kak to da ne postoji ovakva tema

kad sve forumasice imaju savrsene muzeve..kako ne shvacas..
jedino je moj wc zapisan

samo cekam da se jave dusebriznici koji ce tvrditi da sam se udala za kromanjonca i da njihovi muzevi poliraju plocice..
ne kazem da toga nema..ali da-moj muz je rustikalan muskarac domestikus..i trenutno mi ide na zivce..
i on i mali..htjela bi samo da me svi puste 24 h na miru..jedan hoce cicu,a drugi p*cu..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:14   #6
uh,ima nas...bolje da ne zapocnem
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:15   #7
Kao da sam ja pisala... nemam kaj za dodati, sve je vec receno....
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:17   #8
ja se na svog ljutim vec 5 mj
....zato jer nije mislio nit na to sta meni treba nit sta ce bebi trebat kad se rodi ...i za sve je bilo vremena.... a njemu je to bash tlaka...jer se samo on na radio a ja vec 7 mj samo sjedim doma i smisljam sta cu....jer je njemu bilo puno teze neg meni s 20 kg viska i trbuhom do zuba... jer kad sam rodila nije doshao u rodilite isti dan vidjet si bebu jer je posao bio vazniji...zato jer je ocekivao da cu s bebom od 2 tjedna doc u novi neuredjeni stan i sve sredijivat...zato sta mi se sad kad kad malo razmislim bolje ...bljuje od tog egoizma
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:18   #9
ma svi su oni isti
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:19   #10
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Moj je trenutno na brodu. Nema ga 3 mj, a ja sama s troje djece. I pošaljem mu poruku kako me strah jer se najmlađa ide cijepiti, a od tog cjepiva je prošlu god.bila u bolnici i sve sam to prošla isto bez njega, a on meni:"nemoj mi to radit i stvarati paniku!" WTF! A jeli meni panika?
aa, ovo meni tako ide na živce
zovem m da mu ispričam kako si je bebić rasjeko glavu i kako mi je srce stalo kad sam krv vidjela da mu se slijeva....a on meni kao da sam ga ja nabila na radijator , ne može on to slušat, preteško mu je, plakao si je cijelu noć

i uvijek sam ja kriva što dijete pada, uvijek pada kad ga ja čuvam...pa naravno kad ga ti ni ne puštaš da puže
stalno ga drži na krevetu i na sebi, a na podu ga drži na sebi ili mu pušta da se ustaje i penje po njemu....a lijepo je čuo kad je pedica rekla da ga nesmijemo puštat da se diže

i stalno ga je stavljao da sjedi na njemu, kad se dijete nije znalo još samo posjest i jadničak je tako mora sjedit na brijegu zvanom trbuh sav zgrbljen ko kifla....kad bi mu prigovorila bi ga maknuo i nije to baš radio kad ja gledam, ali apsolutno sam sigurna da je dijete dobar dio vremena dok mene nije bilo prosjedilo

i ima toga još, samo što sam dobre volje, pa se ničeg ne mogu sjetit
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:19   #11
jao. cekaj dok smislim kako da SVE TO svedem u ne tako dugacak post zapoceti cu samo s tim kako uvijek i stalno mora biti spremna i sposobna i dostupna za sve i svasta kad god treba. i tako.

__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:22   #12
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
aa, ovo meni tako ide na živce
zovem m da mu ispričam kako si je bebić rasjeko glavu i kako mi je srce stalo kad sam krv vidjela da mu se slijeva....a on meni kao da sam ga ja nabila na radijator , ne može on to slušat, preteško mu je, plakao si je cijelu noć

i uvijek sam ja kriva što dijete pada, uvijek pada kad ga ja čuvam...pa naravno kad ga ti ni ne puštaš da puže
stalno ga drži na krevetu i na sebi, a na podu ga drži na sebi ili mu pušta da se ustaje i penje po njemu....a lijepo je čuo kad je pedica rekla da ga nesmijemo puštat da se diže

i stalno ga je stavljao da sjedi na njemu, kad se dijete nije znalo još samo posjest i jadničak je tako mora sjedit na brijegu zvanom trbuh sav zgrbljen ko kifla....kad bi mu prigovorila bi ga maknuo i nije to baš radio kad ja gledam, ali apsolutno sam sigurna da je dijete dobar dio vremena dok mene nije bilo prosjedilo

i ima toga još, samo što sam dobre volje, pa se ničeg ne mogu sjetit
ma badave njima tupit kad ce oni cim se mi okrenemo opet po svom..mozemo mi pazit koliko hocemo,oni ce po svom kad nas nema
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:22   #13
Ja ne mogu reći, moj muž kad je kući zajedno sa mnom radi sve šta treba jer je kući 24h i kad dođe kući s broda uvijek me lijepo nagradi jer zna kako mi je teško kad nije tu. A zna jer se ja potrudim da osjeti na svojoj koži sve šta prolazim dok ga nema. Ali kad da ovako neku izjavu dok je na brodu onda poludim. Kao, njemu ti problemi kući utječu na posao na brodu. Rekla sam mu da najbolje da se ne čujemo 3mj.nikako da slučajno nešto ne sjebe na poslu.

Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
.....
Ovo je već tužno, ali stvarno. Nemoj me krivo shvatiti, ali ne vidjeti svoje dijete isti dan! Moj je prošao sve porode sa mnom jer je htio. Lažem-na 1.porodu nije bio jer tada nisu puštali tate da budu prisutni. Zato, na zadnjem porodu ja urlam i urlam, okrenem glavu i vidim njega kako se smije. Došlo mi je da ga udrem metalnom tutom po glavi samo je nisam mogla dobavit, bila predaleko. Zato mu ruka nastradala!
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين

Zadnje uređivanje Tashi : 17.05.2013. at 15:51.
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:47   #14
moj je npr. bio na porodu,
al šta mi to vrijedi kad je u međuvremenu odlučio da me više ne voli...

Zadnje uređivanje Tashi : 17.05.2013. at 15:53.
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:53   #15
Quote:
Lena0609 kaže: Pogledaj post
moj je npr. bio na porodu,
al šta mi to vrijedi kad je u međuvremenu odlučio da me više ne voli...
a i moj je bio...i rekao da nema sanse da bi vise ikad isao mene gledat kako se mucim i previjam.


bolje ikad nego nikad
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe

Zadnje uređivanje Tashi : 17.05.2013. at 15:53.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 00:01   #16
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Ovo je već tužno, ali stvarno. Nemoj me krivo shvatiti, ali ne vidjeti svoje dijete isti dan!
Ma mene to nista ne cudi..da u nekom idealnom svijetu..ali muskarci su ipak muskarci i ne razumiju sta se to taj dan desilo..ma ne razumiju cijelu trudnocu..a kamoli porod i "svetost" tog cina
moj je dosao,ali bio je zbunjen i izgubljen..da ne spominjem da je dosao izmedu dvije runde prevozenja cuge i janjca..jer ipak-rodija se sin!njegovom drustvu je to bio dan za zderacinu i opijacinu..to sto sam ja 4 dana imala trudove i grozan porod-to mu nije bitno(zapravo ne razumije-niti ce ikad razumjeti)..bitno je da se svi nalocu i da se svi izadovolje..ma fuj!gade mi se..

i ne nisu prvih par mjeseci uopce svjesni sta je bebac..
nisu nikad,ali mislim na onaj prvotni sok dok se ne jave prvi ocinski instinkti(kod mog je to trajalo cca 2 mj.)
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 00:33   #17
prvi dan kod kuće s blizancima, oboje cicali, a on pita: ''a što češ ti po noći dok jedno bude cicalo a drugo plakalo gladno?''

pogled mu je bio dovoljan da mu tako glupo pitanje više nikada ne padne na pamet
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 07:18   #18
evo, od početka

-dok ne dobijem histerični napad ne bi digao svoju guzicu iz kreveta i stavio djetetu dudu u usta da zaspe

-uvijek se može otćii na nogomet/kartaanje/pecanje/cugu bez pitanja o vremenu, ali kada ja odem u grad obaviti nešto nakon sat (max.2h) me se zove?? kao pa gdje di ti??

-na ovo me uvijek raspali
"zna se što je ženski a što muški posao"
nakon prepirke: pa MOJ tata ponekad i MaMU ubaci... za poluditi... pucala bih, ali zato to i kaže, što zna da me živcira....

-kad pravi dogovore bez mene, a ja u njima uključena

javim se još dok se sjetim
velika-mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 07:54   #19
jao, ovo će mi bit tema..



pa da krenem

- nema za njega ni reda ni rasporeda, kad je posao, RADI, kad dođe s posla "ima posla" a beba i ja smo na kraju dana kao relaksacija, 10 minuta prije odlaska u krevet. totalno se slažem s prvim postom, ko da sam ja pisala djelove.
tu sam samo kad treba jest, pit, *ebat i vikat "gle u kakvom je neredu kuća?!".
- na malu pazi ovako nekak: T na puzle, on ispred tv-a, djete samo mrmlja sebi u bradu, on pilji u tv.
- nije mjesto muškarcu da previje djete, ma neee, nedaj bože da on uprlja svoje prste.
- raspodjela na muškoženske poslove me tako veseli, dabogda se u drugom životu rodio ko ŽENA!

ma imamo stvarno brdo toga za ispisat, ima svjetlih ima tamnih trenutaka. čisto sumnjam da mu u 11 mj nije sjelo na mjesto to njegovo očinstvo, ako nije, ni ne mora.
ja sam već iscrpljena od svega, moja T je moj život, al nisam ni ja robinja.

on ima svoj posao, koji odradi 8-10 sati, mi radno vrijeme nemamo, ne primamo plaću. nezahvalno, al zato on nikad neće dobit plaću koju ja dobivam. svaki dan osmjesi mojeg sjeteta, gromoglasno cerekanje dok se valjamo po krevetu i sl., to mu nitko neće naplatiti, ako mu ne fali, njegov problem, al opet nas dvoje imamo problem... ma joj....
__________________
klasa OPTIMIST

Zadnje uređivanje Tashi : 17.05.2013. at 15:54.
vešmašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 08:43   #20
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu reći, moj muž kad je kući zajedno sa mnom radi sve šta treba jer je kući 24h i kad dođe kući s broda uvijek me lijepo nagradi jer zna kako mi je teško kad nije tu. A zna jer se ja potrudim da osjeti na svojoj koži sve šta prolazim dok ga nema. Ali kad da ovako neku izjavu dok je na brodu onda poludim. Kao, njemu ti problemi kući utječu na posao na brodu. Rekla sam mu da najbolje da se ne čujemo 3mj.nikako da slučajno nešto ne sjebe na poslu.
Moj otac je pomorac....znam da mu moja mama nikad nije rekla kad sam bila bolesna ili nešto...tek kad je došao doma je sve izreferirala(a ja ko klinka bila boležljiva strašno ) ni kad je prošla 2 operacije nije mi dala da mu kažem, rekla mu je kad se već oporavila...kao da se ne brine na brodu...
To nikad neću shvatiti


Da budem on topic...i mene žifcira mm povremeno...u biti vikendom kad je najviše doma...jer mi sj...be tjednu rutinu

Neki dan sam mu rekla da sam u biti presretna da sam žensko i da sam mama i da nema pojima niti će ikad imati kaj propušta...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.