Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2013., 15:55   #141
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Tebe je "briga za ajurvedu", ali je nekome bitna, kao npr. curi koja se uplašila da će joj brahmi naškoditi...
Jasno je zašto sam to napisao... neki non stop tvrde da ashwagandha nije za svakog jer prema ayurvedi postoji više tipova bla bla bla... Prema ovome ispadne da nije dobro probat ovu biljku ako prije toga ne odem ayurvedskom liječniku koji će me skenirat i reć da - uzmi. Zar da odem kineskom liječniku ako mislim uzet ginseng? Neznam baš. Probam pa vidim kako mi je. Ako mi odgovara nastavim dalje, ako ne ostavim se toga. Tu i tamo pauza i sve savršeno funkcionira.

Za brahmi sam čitao sve pozitivno i neki se kunu da je to jedna od najboljih biljaka koje možete koristiti. Ali samo navodim svoja iskustva. U prvih tjedan-dva mi je bilo OK, ali onda je krenulo nizbrdo. Nisam se u životu tako grozno osjećao kako u periodu dužeg uzimanja brahmi-a (isto himalaya). Mješao sam ga za ashwagandhom (sa kojom se kakti super slaže) i sa rhodiolom. Neznam što se tu desilo, al nije bilo dobro i ne želim više s ovim eksperimentirat. Do te mjere sam imao tjeskobu da sam jedva progovarao. 100 ljudi 100 čudi. Smatram da je riječ o jako kvalitetnoj i potencijalnoj biljci o kojoj se mogu čitat samo pozitivne stvari, al eto, meni je izazvalo kontra efekt. Ovo NE znači da ne treba probat i koristit.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 16:14   #142
Quote:
Lonelyta kaže: Pogledaj post
Nije mi drago čut to što si napisao za Brahmi. Imam slične probleme kao i ti, nadam se da i reakcija neće biti takva. Upravo Brahmi mi je prepisao ayu liječnik nakon pregleda, protiv anksioznosti, dekoncentracije itd, valjda čovjek zna...

I da, gdje si bio nabavio taj noopept? Ne vidim da se spominje ni na jednoj hr stranici i ljekarni, a čisto sumnjam da bi mogao preživjet našu brutalnu carinu kod naručivanja iz vana...
Samo ti nastavi sa brahmi, nadam se da pomaže. Meni je bilo jako žao kad sam shvatio da mi loše djeluje baš zbog niza pozitivnih efektata koje sam očekivao da ću imati.

Noopept sam nabavio na ebayu. Najbolji je oriđiđi ruski, ali je užasno skup, pa sam kupio neki iz UK, a radi se vjerojatno o kineskoj kopiji. Prodavač je provjeren i prodaje kvalitetne proizvode. Super stvar koju tu i tamo uzmem. Noopept je jedan od najjačih i najboljih od tzv. 'nootropic' suplemenata. Googlaj malo nootropics. To su lijekovi koji poboljšavaju kognitivne sposobnosti i legalno su dostupni.

Mnogi od njih se koriste protiv anksioznosti (noopept, piracetam, aniracetam...). Ja sam samo isprobao noopept koji je sličan piracetamu ali puno jači. Htio bi isprobati aniracetam koji je navodno osličan za javne nastupe i super kod socijalne fobije (navodno osoba dobije dar govora tj. pojačaju se govorne sposobnosti, mozak radi 100 na sat, pojačan fokus, koncentacija i sigurnost u sebe). Moram napomenut da uvijek ima slučajeva da izazove kontra efekt kod nekih ljudi i da pojača anksioznost. Vrijedi probati jer ne šteti organizmu i ne izaziva ovisnost. Naprotiv, svi nootropic suplementi se navode kao 'hrana' za mozak i pomažu da mozak ostane duže u formi i štite od bolesti tipa alzhaimer....

Dok mi biljke pomažu ne eksperimentiram previše s ovim, al evo.. za one koji se žele malo više interesirati..
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 16:44   #143
Quote:
bigfear kaže: Pogledaj post
Jasno je zašto sam to napisao... neki non stop tvrde da ashwagandha nije za svakog jer prema ayurvedi postoji više tipova bla bla bla... Prema ovome ispadne da nije dobro probat ovu biljku ako prije toga ne odem ayurvedskom liječniku koji će me skenirat i reć da - uzmi. Zar da odem kineskom liječniku ako mislim uzet ginseng? Neznam baš. Probam pa vidim kako mi je. Ako mi odgovara nastavim dalje, ako ne ostavim se toga. Tu i tamo pauza i sve savršeno funkcionira.
Nema savrsenog rjesenja. S jedne strane covjek moze biti nesvjestan opcija, a sa druge lijecnik lako pogrijesi, osobito kad se slijepo seli medicinski sistem drugog podneblja i vremena (biljke se dosta kroz stoljeca znaju promjeniti, kao i ljudske potrebe).

Naravno da sam vidis da li ti steti. ALi sam vjerojatno takodjer ne znas kako mozda naci manje poznatu alternativu slicnog djelovanja, ali za tebe manjih nuspojava, kako prepoznati neke nuspojave koje nisu tako ocite ili nastupaju tek dugorocno ili pak neke koje su jake, ali u pravilu prolazne i ne moraju biti prepreka, kako ih ako postoje ukloniti drugim terapijama ili biljkama u kombinaciji, ili cak samo kroz prilagodbu prehrane (npr neki zacini pospjesuju ili usporavaju absorpciju tvari koje uzimamo) i tome slicno.

Ako nesto zelim koristiti upotrebiti cu sve dostupne informacije, a vjerojatno ajurvedci najbolje poznaju mogucnosti i djelovanja asvagande.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 20:19   #144
ja ću ove dane naručit ova dva proizvoda da me malo smiri jer imam također stresan posao a i tip osobe sam koja se zamara sa svime i svačime pa i nakraju dana sa svim umorom ne mogu zaspat
Inaće pijem i 5 htp od natrona od 100mg, jednu dnevno što mi popravi raspoloženje malo a sad mislim uzimat za energiju i mirnoćuvujutro jednu Rhodiola Ashwagandha Ginseng Complex sa jednom tabletom Himalaya Herbal Healthcare Ashwagandha čisto da pojačam dozu Ashwagandhe jer ovaj prvi proizvod ima 9 biljaka koje se najbolje bore sa stresom i mislim da je odličan proizvod a posebno ću uzet Ashwagandhu jer mislim da je najbolja biljka od tih 9 al je ima malo pa ovako da pojačam unos
Uglavnom ujutro jednu od svakog proizvoda i poslijepodne mislim isto po jednu od svake

http://www.iherb.com/Himalaya-Herbal...0-Caplets/3691

http://www.ebay.com/itm/2-Rhodiola-A...item41734539a1

Šta kažete, jel ok ovo i dali doze nisu prevelike ako pijem ovako kako sam napisao?
noiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 23:10   #145
Quote:
noiz kaže: Pogledaj post
ja ću ove dane naručit ova dva proizvoda da me malo smiri jer imam također stresan posao a i tip osobe sam koja se zamara sa svime i svačime pa i nakraju dana sa svim umorom ne mogu zaspat
Inaće pijem i 5 htp od natrona od 100mg, jednu dnevno što mi popravi raspoloženje malo a sad mislim uzimat za energiju i mirnoćuvujutro jednu Rhodiola Ashwagandha Ginseng Complex sa jednom tabletom Himalaya Herbal Healthcare Ashwagandha čisto da pojačam dozu Ashwagandhe jer ovaj prvi proizvod ima 9 biljaka koje se najbolje bore sa stresom i mislim da je odličan proizvod a posebno ću uzet Ashwagandhu jer mislim da je najbolja biljka od tih 9 al je ima malo pa ovako da pojačam unos
Uglavnom ujutro jednu od svakog proizvoda i poslijepodne mislim isto po jednu od svake

http://www.iherb.com/Himalaya-Herbal...0-Caplets/3691

http://www.ebay.com/itm/2-Rhodiola-A...item41734539a1

Šta kažete, jel ok ovo i dali doze nisu prevelike ako pijem ovako kako sam napisao?
Mislim da je bolje da uzmeš par biljaka (adaptogenih) nego da uzmeš neki mix. Ako već uzimaš mix onda definitivno nešto ovako. Radi se o jednom od najkvalitetnijih proizvođača (swedish herbal institute):

http://www.iherb.com/swedish-herbal-...9?rcode=nnt354

Možda bolje da uzmeš više proizvoda pa uzimaš kako ti odgovara i sam sebi odrediš dozu onako kako tvoj organizam najbolje reagira. Nešto od ovog (niža cijena, vrhunska kvaliteta, puno tableta u pakiranju pa sve skupa dugo traje):

http://www.iherb.com/now-foods-panax...7?rcode=nnt354

http://www.iherb.com/nature-s-way-sc...7?rcode=nnt354

http://www.iherb.com/now-foods-ashwa...0?rcode=nnt354

http://www.iherb.com/now-foods-rhodi...5?rcode=nnt354

Ovo je daleko najkvalitetnija rhodiola:
http://www.iherb.com/swedish-herbal-...0?rcode=nnt354
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 23:23   #146
sad ne znam više šta bih hee, al od Now neću uzimat jer možda je i ovo ok al bio sam jednom naručio Passionflower i bilo je jako loše kvalitete odnosno 4 tablete bi ti trebalo da išta osjetiš a npr. Puritan Pride je puno bolje, al već kad to razglabam onda predlažem ako ikad iko uzme da ipak uzme naš Belmiran Dan i to po pola tablete odjednom jer su jake al tako te umire da je to milina, jako zadovoljan al su dosta skupe
Šta kažeš da umem od Himalaye ovu Aswhagandhu i posebo Rhodiolu znači, možda i ovu Schizandra al to mi je previše odjednom, mogo bi ove dvi iskombinirat za početak
noiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 23:35   #147
Pijem ashwagandhu od Himalaye nekih 10 dana (jedna kapsula ujutro natašte). Nisam baš primjetila neke promjene što se raspoloženja tiče, možda jesam mrvicu veselija i optimističnija, ali to nije bio razlog što sam je počela uzimati, već PCOS.

Ali moram još nešto dodati. Jednu noć nisam mogla zaspati, vrtila se po krevetu i sjetila se ashwagandhe i popila jednu. Ljudi moji, kak je to mene lupilo. Nakon 10 minuta osjećala sam se kao da me netko lagano nadrogirao, al onak u pozitivnom smislu. Osjećala sam se tako dobro i naravno ubrzo zaspala i spavala 8 sati u komadu, od 1 do 9. Tako dugo nisam odavno spavala. Bilo me strah da me ne razbudi još više, ali na mene je imala definitivno sedativni učinak. Sad definitivno znam što ću popit ako ne budem mogla spavati.

I, da, skužila sam da sam dominantni vatta tip prema ayurvedi, i po konstituciji i karakterno.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 09:24   #148
Quote:
Yamas kaže: Pogledaj post
Pijem ashwagandhu od Himalaye nekih 10 dana (jedna kapsula ujutro natašte). Nisam baš primjetila neke promjene što se raspoloženja tiče, možda jesam mrvicu veselija i optimističnija, ali to nije bio razlog što sam je počela uzimati, već PCOS.

Ali moram još nešto dodati. Jednu noć nisam mogla zaspati, vrtila se po krevetu i sjetila se ashwagandhe i popila jednu. Ljudi moji, kak je to mene lupilo. Nakon 10 minuta osjećala sam se kao da me netko lagano nadrogirao, al onak u pozitivnom smislu. Osjećala sam se tako dobro i naravno ubrzo zaspala i spavala 8 sati u komadu, od 1 do 9. Tako dugo nisam odavno spavala. Bilo me strah da me ne razbudi još više, ali na mene je imala definitivno sedativni učinak. Sad definitivno znam što ću popit ako ne budem mogla spavati.

I, da, skužila sam da sam dominantni vatta tip prema ayurvedi, i po konstituciji i karakterno.
Jedna tableta ujuto je malo. Probaj uzet jos jednu iza podne da bi mogla sa sigurnoscu znat kako na tebe djeluje.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 22:25   #149
I odlučio sam pošto imam blagu averziju prema Now proizvodima a možda i nisam upravu al sam izabrao ovaj proizvod za Rhodiolu

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas...0-Capsules/287

a za Ashwagandhu ću poslušat preporuku i uzet od Himalaye

http://www.iherb.com/Himalaya-Herbal...0-Caplets/3691

Mislim Rhodiol onda uzet odmah ujutro sa jednom Ashwagandhe a popodne samo jednu Ashwagandhu pa ćemo vidit kako će djelovat
noiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 09:29   #150
Quote:
noiz kaže: Pogledaj post
I odlučio sam pošto imam blagu averziju prema Now proizvodima a možda i nisam upravu al sam izabrao ovaj proizvod za Rhodiolu

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas...0-Capsules/287

a za Ashwagandhu ću poslušat preporuku i uzet od Himalaye

http://www.iherb.com/Himalaya-Herbal...0-Caplets/3691

Mislim Rhodiol onda uzet odmah ujutro sa jednom Ashwagandhe a popodne samo jednu Ashwagandhu pa ćemo vidit kako će djelovat
Bez brige budi, odličan izbor. Jarrow je odličan brand i njihova rdohiola je jedna od najjačih na tržištu, samo pazi sa doziranjem pošto previše rhodiole može imat kontra efekt (pojačana anksioznost, nemir...). Ja nikako ne smijem uzet 500 mg odjednom već podijelim sadržaj kapsule na 2-3 dijela i uzmem jedan dio ujutro na prazan želudac, a drugi dio kasnije tijekom dana (ako osjetim umor).

Himalaya Ashwagadha je provjereno dobra i sadrži mix extrakta (više) i praha (manje).
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 09:52   #151
Za info.. radio sam pauzu od rhodiole od 2 tjedna i u tom periodu sam počeo koristiti panax ginseng (uz ashwagandhu i schizandru). Bilo je OK, ali od kad sam prije par dana opet ubacio rhodiolu osjećaj je daleko bolji, ali ima jedna nuspojava - agresivnost. Navodno ove biljčice pojačavaju razinu testosterona (ashwagandha, rhodiola, ginseng), ali tek kad sam krenuo sa panax ginsengom u kombinaciji sa rhodiolom stvari su se drastično promjenile. E sad kolko je to dobro ili loše...ne znam... ali meni se sviđa

Stvar je u tome da sam postao direktan u razgovoru, možda i pre direktan tako da na poslu svakome bez oklijevanje velim što mislim, budem i malo bezobrazan. Nemam straha pred nikim tako da i direktoru velim što mi je na jeziku (neki dan sam mu rekao da mi posao ide na onu stvar). Prije nisam bio takav, a sad što na umu to na drumu. Javilo se neko neobično samopouzdanje. Čitao sam da ginseng može izazvati 'boli me briga' osjećaj.

Pošto sam prije stalno patio od toga 'što drugi misle' sad mi je ovako super i odlično se osjećam u svojoj koži.

I dalje je ashwagandha broj 1 i bez nje nije taj osjećaj potpun. Ona me totalno stabilizira i dovede u red.

Do sad najbolji mix (uz malo pojačanu agresivnost) koji slijedim je:
- 7:00 - 150 do 200 mg rhodiola (NOW) + 1000 mg panax ginseng (NOW)
- 7:30 - ekspreso (s mlijekom) + ashwagandha (250 mg, Himalaya)
- 13:00 (ili kasnije oko 15:00, ovisi jel osjetim da mi treba) - 250 mg ashwagandha
- 17:00 (po potrebi, uglavnom ne) 150-200 mg rhodiola
- prije spavanja - 1160 mg schizandra (Nature's way) - spavam ko mrtav

Ovo je za sad najbolji mogući isprobani mix. Nakon 2 mjeseca ću napravit kratku pauzu od ginsenga. Svaki mjesec napravim tjedan dana pauzu od rhodiole, a od schizandre i ashwagandhe ne mislim nikad radit pauzu jer vidim da ne treba.

Ashwagandhu pijem već 15 mjeseci, s time da već 5 mjeseci ne radim nikakve pauze (čak niti za vikend) i djeluje isto kao i prije 15 mjeseci, dakle pauza nije potrebna.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 10:24   #152
Hvala na podršci jer ovo za sada mi izgleda dobar izbor pa ćemo vidit dalje, pogotovo za ovu schizandra ako ti pomaže za spavanje jer i tu imam problema
Znači kažeš 4 dolara je još za poštarinu fiksno?
noiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 11:04   #153
Quote:
noiz kaže: Pogledaj post
Hvala na podršci jer ovo za sada mi izgleda dobar izbor pa ćemo vidit dalje, pogotovo za ovu schizandra ako ti pomaže za spavanje jer i tu imam problema
Znači kažeš 4 dolara je još za poštarinu fiksno?
Da, 4$ je fiksno, bez obzira koliko uzmeš. Zato je bolje odma uzet više da imaš samo 4$ poštarinu. Schizandra na mene djeluje neočekivano. Očekivao sam učinak sličan kofeinu, al ispalo totalno obrnuto. I od ashwagandhe super spavaš, ali sam primjetio da nakon dužeg vremena uzimanja počnem teže spavat ako je uzmem prije spavanja. Sad je više nikad ne uzimam prije spavanja, već samo tu schizandru.

Schizandra je jedna od najcjenjenijih biljaka u kineskoj medicini i osim što ima pozitivne učinke kod anksioznosti super je za problematičnu kožu, čisti organizam, poboljšava rad bubrega i štiti jetru. Ono, čudo ob biljke, a što je najbolje od nje spavam kao nikad prije. Možda će na tebe imat kontra efekt, ne znam. Znam samo da je treba uzimat neko vrijeme prije punog efekta (1-3) mjeseca. Od samog početka uzimanja sam osjetio lagano smirenje i zato sam je počeo uzimat samo prije spavanja. I od tad - paf. Nisam mogao vjerovat da tako dobro mogu spavat i od tad je nezaobilazni suplement kojeg pazim da ne ponestane i kojeg ću uzimat cijeli život. Fala bogu nije skupo i doza dugo traje.

Zadnje uređivanje bigfear : 31.05.2013. at 11:09.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 11:22   #154
E da... ashwagandha se super slaže sa alkoholom. Mislim da je i to bitno za naglasit, tako da nema straha da je uzmete prije nego što idete na pivo sa prijateljima ili prije neke zabave i druženja
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 12:33   #155
O pa ovo je super informacija, jer pio sam i st. johns wort (gospina trava) sad samo 5 htp a od njih kad bi jednu pivu popio to bi te ošamutilo ko da si gajbu popio, tako da sam mislio da te biljčice koje djeluju na raspoloženje sve isto djeluju odnosno da ne idu nikako sa alkoholom a znači Ashwaganha se ipak odlično slaže, super
Naručit ću ja 3 Himalaya Ashwagandha i 1 Jarrow Rhodiola pošto ću jednu na dan uzimat pa će mi trajać 2 mjeseca a naknadno ću naručit i ovu Schizandra za spavanje uvečer, kolko sam razumio ti dvije uzmeš prije spavanja znači
noiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 13:44   #156
Quote:
noiz kaže: Pogledaj post
...naknadno ću naručit i ovu Schizandra za spavanje uvečer, kolko sam razumio ti dvije uzmeš prije spavanja znači
Da, 2 prije spavanja. Na pakiranju piše da se uzima 2× dnevno po 2 tablete (radi se o mljevenoj biljci, a ne o extraktu). Ja uzimam samo 2 prije spavanja.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:21   #157
al tek sad mi je nešto sinulo, pa ovo nije ko ebay da svaki proizvod kupujem od jednog prodavača posebno nego je to naruđba neovisno kolko proizvoda ide u isti paket?
Znači ja naručim 3 stvari i to mi dođe u istom paketu i to sve za 4 dolara, jesam dobro razumio?
Buni me to jer inaće sam samo na ebayu kupovao pa sam mislio da je isti princim al vidim da tu nema opcije Contact The Saller, jedino šta nije dobro je npr kad ti dođe više proizvoda u jednom paketu da će me carina opalit, jer će paket vrijedit više od 160kn, ja sam mislio oko 250kn potrošit
noiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 08:03   #158
Quote:
noiz kaže: Pogledaj post
al tek sad mi je nešto sinulo, pa ovo nije ko ebay da svaki proizvod kupujem od jednog prodavača posebno nego je to naruđba neovisno kolko proizvoda ide u isti paket?
Znači ja naručim 3 stvari i to mi dođe u istom paketu i to sve za 4 dolara, jesam dobro razumio?
Buni me to jer inaće sam samo na ebayu kupovao pa sam mislio da je isti princim al vidim da tu nema opcije Contact The Saller, jedino šta nije dobro je npr kad ti dođe više proizvoda u jednom paketu da će me carina opalit, jer će paket vrijedit više od 160kn, ja sam mislio oko 250kn potrošit
evo ti kod za 10$ popusta ako ti je prva kupovina: GGT665 ! i onda mozes narucit do 250kn jer ti se uracunava i taj popust, a na paketu ce ti pisati vrijednost bez popusta i bez postarine, tj. oko 28$!
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 20:25   #159
Quote:
noiz kaže: Pogledaj post
al tek sad mi je nešto sinulo, pa ovo nije ko ebay da svaki proizvod kupujem od jednog prodavača posebno nego je to naruđba neovisno kolko proizvoda ide u isti paket?
Znači ja naručim 3 stvari i to mi dođe u istom paketu i to sve za 4 dolara, jesam dobro razumio?
Buni me to jer inaće sam samo na ebayu kupovao pa sam mislio da je isti princim al vidim da tu nema opcije Contact The Saller, jedino šta nije dobro je npr kad ti dođe više proizvoda u jednom paketu da će me carina opalit, jer će paket vrijedit više od 160kn, ja sam mislio oko 250kn potrošit
Pretpostavljam da ti nije prva kupnja. Linkovi koje sam gore postavio već sadrže kod za popust i nemoraš se s tim zamarat, sve ide automatski. Budi bez brige, neće bit problema sa carinom. Uzimao već više puta preko 200 kn i sve prošlo bez problema.
bigfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 22:10   #160
Prva kupnja preko iHerba je al općenito nije jer sam dosta toga kupovao preko ebaya, više stvarčice satovi i tako to
Hvala puno oba dvojici na Kodove i popuste, ja to mislim za nekih tjedan dana naručit, čekam plaću he
noiz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.