Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2015., 12:34   #61
Samo da se upišem - 11. dan bez cigarete

I dalje sam dekoncentrirana, na velikoj dozi vitamina C i prilično bezvoljna.
Zna netko kada se razbistri um bez nikotina? Nekako mi se ovo čini predugo.

Još uvijek brojim dan po dan, odnosno bitno mi je da preživim još jedan bez cigarete. Užasno mi je ovo iskustvo, iako ne mogu reći da sada baš svaki tren mislim na cigaretu. Sve rijeđe mi pada na pamet, ali zbog te bezvoljnosti i dekoncentracije, stalno osjećam ovo "nepušenje". Ak' me netko razumije
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 17:12   #62
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Samo da se upišem - 11. dan bez cigarete

I dalje sam dekoncentrirana, na velikoj dozi vitamina C i prilično bezvoljna.
Zna netko kada se razbistri um bez nikotina? Nekako mi se ovo čini predugo.

Još uvijek brojim dan po dan, odnosno bitno mi je da preživim još jedan bez cigarete. Užasno mi je ovo iskustvo, iako ne mogu reći da sada baš svaki tren mislim na cigaretu. Sve rijeđe mi pada na pamet, ali zbog te bezvoljnosti i dekoncentracije, stalno osjećam ovo "nepušenje". Ak' me netko razumije
I meditacija pomaže, al ljudi nekak to izbjegavaju. Ja nisam meditirala, al sam slušala binauralne tonove kakti mi je pomoglo. A gle, dan po dan. Nejde drugačije i bok. Gledam jednu frišku nepušačicu pored mene, muči se al mislim da bu uspjela. Fumarala je dve kutije valjda dnevno, kašljala ko idiot al vidim da je odlučila po sistemu "pa nebu mene niko j.... " i luda je ko puška. i pozitivno i negativno.
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 18:38   #63
Nepušač sam, dok nekoliko članova familije su pušači koji se cigare nikako ne žele kutarisati; ali evo jedan manji članak o prestanku pušenja pa možda nekom pomogne.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 22:24   #64
Evo da i ja upišem: 9.dan bez cigarete...

Izdržavam bez problema i skoro uopće ne mislim na cigaretu, jedino mi je u subotu bilo gadno jer sam bila vanka i svi su oko mene pušili i stalno me nudili...
I da, moram priznati da mi jako miriše još uvijek
dalinda86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 10:05   #65
Quote:
dalinda86 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja upišem: 9.dan bez cigarete...

Izdržavam bez problema i skoro uopće ne mislim na cigaretu, jedino mi je u subotu bilo gadno jer sam bila vanka i svi su oko mene pušili i stalno me nudili...
I da, moram priznati da mi jako miriše još uvijek

I meni, i meni
Ja sam u subotu htjela sjesti s mužem u pušački dio kafića, da barem šnjofam, kada već ne mogu pušiti. Otpirio me jer je konačno dočekao da ne mora više u zadimljene prostore, zbog mene.

Na žalost, ja još nisam u fazi da žalim pušače, kada ih gledam dok puše. Još uvijek im zavidim Znam sve, al' trenutno je još tako.

Pa onda duboko udahnem, i sjetim se da se borim za disanje. Pa prevalim još jedan dan. Danas mi je 12. dan bez pljuge.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 16:49   #66
Ekipa, drago mi je vidjeti da se širi krug nas, kako volim reći, "sektaša nepušača"
Samo nek' se plovi...

Mali podsjetnik - "bebica" i ja smo se intenzivno družili više od dvadeset godina, gdje sam znao otvarati i treću kutiju dnevno, a u procesu razdvajanja sam imao famozni sistem; postepenog prestajanja koje je preraslo u totalnu odbojnost prema njoj samoj. No taj sistem, iako sam se uspio dovesti do cilja, nije baš bio dobar , a zašto? - slijedi objašnjenje.

Inače sam tip - daj mi sve ili ništa; ona zlatna sredina mi ne pruža zadovoljstvo, kako u ostalim stvarima, tako i u pušenju. Kad bi kupio kutiju pa ju pokušao (pazi sad, disciplinirano ) razvući na podosta dana, nije išlo, jer bi ju slistio kao žedan čašu vode, pa sam sistem održavao kroz, tu i tamo, žicanje.
E sad, pošto ne mogu funkcionirati kao žicaroš, rekoh sam sebi; "Plejka, pa ne možeš biti dobar i jeben. Hajde, kad već sredina je teža nepoznanica za te, odluči se za jednu krajnost!" - i tako meni bješe žao baciti dobru životnu odluku u vodu, a pošto sam prvi put prestao s pušenjem, nek' bude to i zadnji... S holivudskim hepi endom...

Naravno da je teško, a i treba to naglašavati, baš zato sam kroz neke tipove koji su uspješno prestali, a nisu stavljali naglasak na težinu tog procesa, stjecao dojam da sam ja slabić i karakterna nula kad oni mogu, a ja nikako. Što ja moram biti slabiji od ostatka svijeta?

Događali su mi se i trenuci kad sam ju, doslovno, sanjao te bi ju, s prvim susretom jave, poželio pojesti koliko mi je bila "napeta." - Ali nisam!

Kako se bavim pisanjem, u tome segmentu mi je odvajanje od nje pravio najveći problem, jer mi je koncentracija bila ravna nuli. No, postepeno se ta nula zamijenila za novi, do tada neprimjećen plus za kreativnost. Stvarno ima nešto s tim mukama i junacima.

Kad bih bio u društvu, uredno bih ignorirao najljepšu moguću kombinaciju - alkohol i cigarete, a oni bi me (usprkos tome što su me smatrali za nekoga tko nikad neće jedno staviti bez drugoga) gledali s nekim respektom te 'potapšali' riječima kako sam baš zreliji, odgovorniji i ozbiljniji - ok, taj dio mi ne ide na ruku, ali hajde... Nek' plovi brod, jel...

Rezime - Novi kut gledanja na predmete, objekte, događaje oko mene samoga mi se otvorio... Poletniji sam, nasmješeniji i baš onak' 'lakši'... Istina, puno više jedem, ali i vježbam, pošto mi je plućna i općenito tjelesna kondicija, veća i fluidnija...
I također, lijepo je osjetiti neke nove mirise, okuse, osjete, za koje sam smatrao da su mit ili samo isprazna patetika... Jednostavno, život je dobio novu notu percepcije i jako divno sve to izgleda...


Tako da, drage kolege "sektaši", samo plovite i dalje, a kad vas napadnu snažni valovi i divlji vjetrovi, sjetite se da su mnogi ih iskusili i prošli; a opet uspjeli stići do famoznog otoka sreće, gdje je konstantno sunce, kokteli s kišobrančićima i dugokose, polugole dame s cvijetom u kosi..

playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:15   #67
693 dana bez pušenja
13863 cigereta NE popušenih
17327,50 kn NE potrošenih na cigarete

da budem iskren i dan danas me uhvati da bi zapalio al lako se borit sa tom željom
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna
tombla03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:34   #68
Samo da se izjadam nekome...Danas mi je 13. dan bez cigarete, i opako je težak dan. Opet me pere kriza kao što me drmala 3. dan, i to na onaj ružan način kada ti se cigareta mota po glavi po 2 sata. Zapravo, nije to kriza nego ideja o pušenju one jedne. Ideja koja ne prođe kroz nekoliko minuta, nego analiziraš i seciraš misli o pripaljivanju cigarete, na koji način zapaliti tu jednu famoznu cigaretu, gdje ju ispušiti, a da te nitko ne skuži. Užas, užas baš plešem po rubu.

Ja nemam zapisane osobne razloge na papiru, tipa lova koju popušim pokriva cijenu vrtića, produženog boravka i dvije sportske aktivnosti za djecu jer sam toga bila svjesna i ranije. I uspijevala takve financijske probleme riješiti na drugi način. Ja sam si štreberski zapisala nekoliko tuđih misli u kojima se i sama pronalazim. Nekako mi je tako lakše objasniti samoj sebi što mi se događa. Pa sam se tako odmaknula već dva puta s ovog ruba. Uz onih nekoliko misli koje sam ranije napisala, danas me izvuklo ovo:

"Postoji mali broj ljudi kojima je potrebno više sna nakon što prestanu pušiti. Ovo su ljudi koji su puno pušili na kraju dana. Njihova tijela su plakala za snom, ali su oni nastavljali pumpati nikotin da nadjačaju potrebe tijela."

Na kraju mi je bilo žao same sebe, pogotovo jer su mi vrlo živa sjećanja kako u 2h u noći bdijem pored pune pepeljare. I nije mi jasno kako još uvijek želim zapaliti, i da se još uvijek dam navući na ove opasne misli o pripaljivanju jedne cigarete.

@playstation, a jesi najbrijan, svaka čast! Nadam se da ću i ja doći to te faze...
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:36   #69
Quote:
tombla03 kaže: Pogledaj post
693 dana bez pušenja
13863 cigereta NE popušenih
17327,50 kn NE potrošenih na cigarete

da budem iskren i dan danas me uhvati da bi zapalio al lako se borit sa tom željom
Bravo, bravo!

I ja ću to napisati, za 680 dana, vidjeti ćete
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:38   #70
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Samo da se izjadam nekome...Danas mi je 13. dan bez cigarete, i opako je težak dan. Opet me pere kriza kao što me drmala 3. dan, i to na onaj ružan način kada ti se cigareta mota po glavi po 2 sata. Zapravo, nije to kriza nego ideja o pušenju one jedne.
e ja sam ti po tom pitanju bliža forumašu u prolazu. prva 2- 3 tjedna 24/7 mi je čik bil na pameti, al ozbiljno. nedaj se, prošlo bude.
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:24   #71
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
e ja sam ti po tom pitanju bliža forumašu u prolazu. prva 2- 3 tjedna 24/7 mi je čik bil na pameti, al ozbiljno. nedaj se, prošlo bude.
Hvala, hvala. Već je malo bolje, sada se misli ne zadržavaju 2h, nego u onih podnošljivih 3 min.

Ajd' vidjeti ćemo kako će biti sutra. Jbt, ak' mi sada ovako, kako će tek biti u fazi depresije Joj, joj...
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 18:45   #72
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Samo da se izjadam nekome...Danas mi je 13. dan bez cigarete, i opako je težak dan. Opet me pere kriza kao što me drmala 3. dan, i to na onaj ružan način kada ti se cigareta mota po glavi po 2 sata. Zapravo, nije to kriza nego ideja o pušenju one jedne. Ideja koja ne prođe kroz nekoliko minuta, nego analiziraš i seciraš misli o pripaljivanju cigarete, na koji način zapaliti tu jednu famoznu cigaretu, gdje ju ispušiti, a da te nitko ne skuži. Užas, užas baš plešem po rubu.
[...]
Žao mi je čuti to. Zvuči jako gadno. Brijem da to moraš nekako proći i gotovo. Ja sam još uvijek bez cigarete, još malo pa mjesec dana. Meni prestajanje nije bilo tako bolno, skoro da i nisam osjetio. Više sam bio psihološki navučen imam dojam nego fizički.

Drži se, nemoj se vratiti u život pušenja, nećeš se nikad toga rješiti ako sad popustiš. Nemoj da djeci moraš govoriti da imaš rak pluća, emfizem ili neke od tih ljepota zato jer si se trovala pola života svjesno.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 12:06   #73
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
Žao mi je čuti to. Zvuči jako gadno. Brijem da to moraš nekako proći i gotovo. Ja sam još uvijek bez cigarete, još malo pa mjesec dana. Meni prestajanje nije bilo tako bolno, skoro da i nisam osjetio. Više sam bio psihološki navučen imam dojam nego fizički.

Drži se, nemoj se vratiti u život pušenja, nećeš se nikad toga rješiti ako sad popustiš. Nemoj da djeci moraš govoriti da imaš rak pluća, emfizem ili neke od tih ljepota zato jer si se trovala pola života svjesno.
Hvala na podršci. Danas sam ok, 14. dan bez pljuge. Jučer mi je baš bilo teško, i isto mislim da je su ovo psihološki trigeri. Nemam više fizičke krize, odnosno nema više onog osjećaja neugode i usplahirenosti. To je bilo niš' u odnosu na ovo što je sada došlo.

Zapravo, ovo zapravo i je moj motiv. Već sam napisala da se stalno prisjetim:
"Jednom kada prestanete pušiti, učinite sve što možete da tako i ostane. Ne znate hoćete li imati želju, snagu, ili što je najgore, priliku opet prestati"
Ja sam se nekako uvjetila da ako sada ne izdržim, da nikada neću prestati pušiti. I da ću morati priznati konačan poraz. OD CIGARETE.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:15   #74
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
@playstation, a jesi najbrijan, svaka čast! Nadam se da ću i ja doći to te faze...
Koliko sam svakakvih divnih, novonastalih situacija pročitao ovdje od onih koji su izdržali, a gdje sam isto tako se nabrijavao, a opet si sam govorio da nema šanse..
Međutim, vid' vraga! Eto, događa se.. I ponavljam; to je borba, svakodnevna.. Ali s vremenom postaje slatka borba..

Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Hvala na podršci. Danas sam ok, 14. dan bez pljuge. Jučer mi je baš bilo teško, i isto mislim da je su ovo psihološki trigeri. Nemam više fizičke krize, odnosno nema više onog osjećaja neugode i usplahirenosti. To je bilo niš' u odnosu na ovo što je sada došlo.

Zapravo, ovo zapravo i je moj motiv. Već sam napisala da se stalno prisjetim:
"Jednom kada prestanete pušiti, učinite sve što možete da tako i ostane. Ne znate hoćete li imati želju, snagu, ili što je najgore, priliku opet prestati"
Ja sam se nekako uvjetila da ako sada ne izdržim, da nikada neću prestati pušiti. I da ću morati priznati konačan poraz. OD CIGARETE.
Znaš, pušenje s godinama staža postade dio tebe, dio tvog tijela.. I sasvim je normalno da se samo tijelo sada buni kad mu oduzimaš "jedan od sastojaka".. Zato i mora biti teško.. Imaš dobru namjeru, ali te u ovom trenutku tvoje tijelo ne gleda baš pozitivno, zapamti to!

Nadalje, kažu da ovisnost o nikotinu može biti snažnija od ovisnosti o heroinu čak, tako da; veliki pičvajz stvara u kemijskom sastavu mozga.. Toga budi svjesna, kao što trebaš biti svjesna da imaš mnogo zajebanog protivnika u toj utrci..
Teški trenutci su tu, i bit će i dalje, ali baš to što ih uspijevamo stavljati, jednog po jednog , iza nas - čini nas pobjednicima.. Jer, opet; da se slikovito izrazim - Ovo nije rat , već konstantna doživotni duel sastavljen od bitaka..


Ps.. Gle, nemoj se ustručavati jadati ovdje, za to i btw, ova tema postoji.. Na kraju krajeva, bolje je napisati koju rečenicu i provesti još dodatno vrijeme bez "nemani", a kud bolje što ovdje ekipica konta "patnje BuheS.."
playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 16:31   #75
Play, thx.

Danas nema jadanja, samo za evidenciju 15. dan, ili puna dva tjedna

Zadovoljna sam. Ne kužim još da sam i sretna, ali sam ponosna i zadovoljna, i naglas to govorim ljudima oko sebe jer bi me bilo stid da kiksam.

Padne mi još uvijek cigareta na pamet, ali nema onog nimfomanoskog dozivanja da je i zapalim. Prođe misao za nekoliko minuta. Jednostavno pomislim da nema, ne postoji opravdanje za ponovno pušenje.

Idem dan po dan.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 21:11   #76
Jučer sam baš bio na pivi s nekom ekipom. Nas petero sjedi. U jednom trenutku skužim da jedino ja nemam cigaretu u zubima. Nije da sam imao želju zapaliti, nego mi je bilo više čudno što ja ne dimim. Izvadio sam jednu cigaretu iz kutije, čisto da vidim kako miriši. Nikad mi se nije sviđao miris nezapaljenog duhana, bar ona iz cigarete.

Popio sam dvije pive, par puta kasnije u večer mi jest palo na pamet kako bi bila fora zapaliti. Mislim da je to opasan trigger, još sam presvjež od sveg toga. Mislim da će cigareta biti jedna od onih stvari, na nečijem vjenčanju, kad netko dobije dijete (ili ja drugo/treće) ili nešto u tom stilu. Stvarno se ne želim više nikad vratiti na staro. Svaki dan se sjetim kako više ne pušim i kako je to bila super odluka i što više nisam rob tom smeću!
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 04:30   #77
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
Mislim da će cigareta biti jedna od onih stvari, na nečijem vjenčanju, kad netko dobije dijete (ili ja drugo/treće) ili nešto u tom stilu.
Ovo me sjetilo pa moram podijeliti s vama...

Znači, kolega dobio sina. Kako sam znao da će doći takav neki trenutak gdje će biti pravi test za ne-zapaliti, ja odem sav ponosan, moćan i ustrajan da budem "heroj ulice"...
I kako dan prolazi, a noć baca svoje čarke, upuštam se u konverzaciju sa znanim i neznanim, pa se malo brinem oko pečenke, pa pomognem oko donošenja potrebnih rekvizita - sve kako bih što bezbolnije prošlo, a "neman" me što manje privlačila sebi.
I kako vrijeme ide i tamburaši već pristižu, shvatim kako od sviju tamo (a bješe nas oko dvadesetak) samo jedan kolega i ja ne pušimo! Pa daj nemoj me jebat!! Gledam, i neka stara baka, jedva stoji na nogama, a u ustima cigareta.

- E to se zove urota! Zrinsko -frankopanska!!

playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:40   #78
Samo da prijavim 18. dan bez cigarete.

Dobro zvuči i meni ova brojkica, ali u stvarnosti sam u klincu. Svaki dan mi je novi izazov, jebote, sretna sam na večer kada skužim da sam izgurala dan bez cigarete. I usput se izborila sa 158 kriza. Ne kužim zašto samo ja, od svih sudionika na ovoj temi, imam takve teškoće u apstinenciji? Imam osjećaj da se samo ja žalim I depresija, i tuga, i žalost jer ne SMIJEM zapaliti tu famoznu JEDNU cigaretu

Je l' ima netko ovdje od iskusnijih tko je imao slično iskustvo? Kada će biti lakše? Kada ću doći do faze da mi cigareta padne na pamet 2x dnevno? Kada će mi se vratiti živahnost? Sva sam usporena, i nezainteresirana i dekoncentrirana Pa ne mogu vjerovati da je ovo odvikavanje takva katastrofa
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 11:09   #79
Quote:
BuhaS kaže: Pogledaj post
Samo da prijavim 18. dan bez cigarete.

Dobro zvuči i meni ova brojkica, ali u stvarnosti sam u klincu. Svaki dan mi je novi izazov, jebote, sretna sam na večer kada skužim da sam izgurala dan bez cigarete. I usput se izborila sa 158 kriza. Ne kužim zašto samo ja, od svih sudionika na ovoj temi, imam takve teškoće u apstinenciji? Imam osjećaj da se samo ja žalim I depresija, i tuga, i žalost jer ne SMIJEM zapaliti tu famoznu JEDNU cigaretu

Je l' ima netko ovdje od iskusnijih tko je imao slično iskustvo? Kada će biti lakše? Kada ću doći do faze da mi cigareta padne na pamet 2x dnevno? Kada će mi se vratiti živahnost? Sva sam usporena, i nezainteresirana i dekoncentrirana Pa ne mogu vjerovati da je ovo odvikavanje takva katastrofa
Faza kad će ti past cigareta na pamet 2 X dnevno je poslije 9 mjeseci. sve simptome koje ti imaš imala sam i ja. i depru ogromnu. to je je.... ovisnost. nađi nešto novo što te veseli. makar na 10 minuta. trči, rolaj se, bilo kaj... izdrži to. užasno je teško ali nije nemoguće
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:36   #80
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
Faza kad će ti past cigareta na pamet 2 X dnevno je poslije 9 mjeseci. sve simptome koje ti imaš imala sam i ja. i depru ogromnu. to je je.... ovisnost. nađi nešto novo što te veseli. makar na 10 minuta. trči, rolaj se, bilo kaj... izdrži to. užasno je teško ali nije nemoguće
9 mjeseci ovakvih zajebanih dana trebam izdržati?
Reci da se šališ jer to neću moći.

Mora postati lakše, jebote, pa tko to onda izdrži? Ja brijem da je ovako teško prvih mjesec dana, a onda slijedeća dva mjeseca da je onak, malo dobro, a malo loše. I onda me streljaš s ovih 9 mjeseci. Reci da je tipfeler, plz, plz
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.