Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 11:17   #6981
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Cimos je veliko ime, jako veliko. Doduse, firma je nazivno slovenska, osnovana sedamdesetih, Citroen, Iskra i Tomos su bili osnivaci, otuda i ime, cimos.

Inace povijesno prva yapadna tvornica automobila na ''istoku'', odnosno u rupi u sredini u koju je Jugoslavija tada spadala. U cimosu su se radili DS, Ami, Dijana, AX, CX, BW, Viza i GS koliko je meni poznato, neka me netko ispravi. Zadnjih godina su fokusirani na autodijelove (turbine i ine pizdarije), nazalost u velikim problemima, nadam se da ce prezivjeti.
Isusa ti Boga.

Znam da je Cimos poznato ime, ja se još sjećam Jugoslavije.
Nije poanta objašnjavati meni da su to poznate firme ni koliko tko zna od ovih firmi (mladi ne znaju niti za ove), nego zašto su sve ove firme koje imaju velike zarade i još veće promete tako malo medijski eksponirane u odnosu na prodavača magle Rajmeka.

Znaš zašto su malo medijski eksponirane? Zato što to njima ne treba. Oni nisu "startupovi" ne moraju prodavat maglu, oni su industrija a u industriji postoje jednostavni i mjerljivi kriteriji kvalitete. Zna se tko što i kako proizvodi, a ako se nešto i želi prezentirati ide se direkt na kupce a ne reklamira se po medijima. Što da AD Plastik reklamira plastične branike po svim hrvatskim medijima kao Rimac svoje "tehnologije". Zar će netko u Hrvatskoj kupovati velike serije plastičnih branika ili armaturnih ploča?
Zašto to onda Rimac radi, sam priznaje da Hrvatska nije njegovo tržište? Zato jer je prodavač magle par exellance.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 09.10.2017., 14:19   #6982
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Cimos je veliko ime, jako veliko. Doduse, firma je nazivno slovenska, osnovana sedamdesetih, Citroen, Iskra i Tomos su bili osnivaci, otuda i ime, cimos.

Inace povijesno prva yapadna tvornica automobila na ''istoku'', odnosno u rupi u sredini u koju je Jugoslavija tada spadala. U cimosu su se radili DS, Ami, Dijana, AX, CX, BW, Viza i GS koliko je meni poznato, neka me netko ispravi. Zadnjih godina su fokusirani na autodijelove (turbine i ine pizdarije), nazalost u velikim problemima, nadam se da ce prezivjeti.
Samo usput, nije više slovenska. Kupili nas Talijani, nakon onih natezanja po medijima.

Nikad se nisu sklapali automobili. Uvijek samo dijelovi i površinska zaštita. Prihodi hrvatskog dijela su oko pola milijarde kuna godišnje.
pinguentum is online now  
Old 09.10.2017., 17:59   #6983
Quote:
pinguentum kaže: Pogledaj post
Nikad se nisu sklapali automobili. Uvijek samo dijelovi i površinska zaštita.
Mislim da je ovo krivo. Npr. Cimos Geri je jedinstveno vozilo koje se nije nigdje dalje proizvodilo.
rintintin is offline  
Old 09.10.2017., 22:42   #6984
Cimos je u Jugi sklapao aute. Cimos GA, mislim da je i AX bio iz Cimosa, radili su kombije Citroen C25. Sva vozila hitne pomoći u Jugoslaviji su bili ili Cimos ili Iveco-Zastava kombi.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 09.10.2017., 22:58   #6985
Quote:
rintintin kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo krivo. Npr. Cimos Geri je jedinstveno vozilo koje se nije nigdje dalje proizvodilo.
U Hrvatskoj nije. Za Sloveniju nisam siguran, moguće da je.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Cimos je u Jugi sklapao aute. Cimos GA, mislim da je i AX bio iz Cimosa, radili su kombije Citroen C25. Sva vozila hitne pomoći u Jugoslaviji su bili ili Cimos ili Iveco-Zastava kombi.
Ovo mislim da nije sklapano ni u Sloveniji. Nekad je Cimos imao i zastupstvo za Citroenova vozila, pa si ih možda zato povezao.
pinguentum is online now  
Old 09.10.2017., 23:18   #6986
Quote:
pinguentum kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj nije. Za Sloveniju nisam siguran, moguće da je.
Alo? Citroen Cimos Geri se nigdje na kugli zemaljskoj nije proizvodio nego u Cimosu, tamo su ga i smislili. Zato ti je to sad skup i u svijetu tražen oldtimer.

Quote:
pinguentum kaže: Pogledaj post
Ovo mislim da nije sklapano ni u Sloveniji. Nekad je Cimos imao i zastupstvo za Citroenova vozila, pa si ih možda zato povezao.
Ne samo sklapano, nego dobar dio i proizvedeno
http://www.2cvkeza.com/archive/yugos...dentification/
Btw svi su imali stakla iz Lipika (češće) ili iz Pančeva (rjeđe). :-D

Zadnje uređivanje rintintin : 09.10.2017. at 23:59.
rintintin is offline  
Old 09.10.2017., 23:56   #6987
Quote:
pinguentum kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj nije. Za Sloveniju nisam siguran, moguće da je.


Ovo mislim da nije sklapano ni u Sloveniji. Nekad je Cimos imao i zastupstvo za Citroenova vozila, pa si ih možda zato povezao.
Da, u Sloveniji, nego di drugo?

Radili su vozila. Itekako. Slovenci Citroen i Renault u Litostroju, kasnije Revozu (Novo Mesto), TAM, Bosanci VW TAS, FAMOS, Srbi Zastavu, FAP, Opel-Kikinda, Ikarus, Makedonci SANOS i 11. Oktomvri, Hrvatska Torpedo-Pinzgauer, Dubrava autobusi...

Danas sve zemlje zajedno ne mogu proizvesti dovoljno mesa i mlijeka da se prehrane.
Jedan od razloga je što su danas zvijezde ekonomije prodavači eliksira mladosti poput Mejta Rajmeka.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 10.10.2017., 00:01   #6988
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post

Danas sve zemlje zajedno ne mogu proizvesti dovoljno mesa i mlijeka da se prehrane.
Jedan od razloga je što su danas zvijezde ekonomije prodavači eliksira mladosti poput Mejta Rajmeka.
I možemo ključat topic
rintintin is offline  
Old 10.10.2017., 09:15   #6989
Quote:
rintintin kaže: Pogledaj post
Alo? Citroen Cimos Geri se nigdje na kugli zemaljskoj nije proizvodio nego u Cimosu, tamo su ga i smislili. Zato ti je to sad skup i u svijetu tražen oldtimer.



Ne samo sklapano, nego dobar dio i proizvedeno
http://www.2cvkeza.com/archive/yugos...dentification/
Btw svi su imali stakla iz Lipika (češće) ili iz Pančeva (rjeđe). :-D
Da, imaš pravo. Ali kažem, nikad u hrvatskim pogonima.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Da, u Sloveniji, nego di drugo?

Radili su vozila. Itekako. Slovenci Citroen i Renault u Litostroju, kasnije Revozu (Novo Mesto), TAM, Bosanci VW TAS, FAMOS, Srbi Zastavu, FAP, Opel-Kikinda, Ikarus, Makedonci SANOS i 11. Oktomvri, Hrvatska Torpedo-Pinzgauer, Dubrava autobusi...

Danas sve zemlje zajedno ne mogu proizvesti dovoljno mesa i mlijeka da se prehrane.
Jedan od razloga je što su danas zvijezde ekonomije prodavači eliksira mladosti poput Mejta Rajmeka.
Mislio sam, s obzirom na kontekst teme, na pogone u Hrvatskoj.

Sa ostalim se slažem.
pinguentum is online now  
Old 10.10.2017., 14:00   #6990
Pa Cimos, Tomos, Revoz, Iskra, Gorenje, ELAN su uvijek bile slovenske firme.
Doduše ELAN je neko vrijeme bio naša firma, al su je se naši uspjeli riješiti prije nego su je uništili kao ostatak privrede.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 10.10.2017., 15:12   #6991
Da, ali članak koji si linkao, a koji je pokrenuo ovu malu digresiju, govori o "TOP 8 hrvatskih tvrtki...", pa sam ja uzimao u obzir samo hrvatske dijelove tvrtke.

No dobro, da previše ne oftopičarimo... Ionako se u onom bitnom za temu slažem s tobom.
pinguentum is online now  
Old 11.10.2017., 15:43   #6992
Pa kaže: ...Tvrtka Rimac Automobili dobila je 52,2 milijuna kuna za razvoj supersportskog električnog automobila. Projekt vrijedi 128,6 milijuna kuna. Plasirat će ga na globalno tržište. Imat će poseban sustav za informacije i zabavu u autu i baterijske pakete za domet veći od 500 kilometara s jednim punjenjem.

Na stranu to da je automobil već gotov godinama, da se već može kupiti globalno, da već ima infotaiment i nekad imao autonomiju veću od 500km...koja jebena farsa od države.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 11.10.2017., 15:57   #6993
Znači klaun je uspio dobit naše pare. Pa gdje su nestali kineski investitori?
Tako genijalan projekt, a jednine pare koje može dobiti za njega je novac ovog napaćenog naroda.
Zemljo otvori se i sve ih progutaj.

ps

Pazi bespovratni novac !
bizon_9 mm is offline  
Old 11.10.2017., 16:51   #6994
Nisam baš ziher al mislim da je to lova iz EU fondova (iz kojih ionak premalo vućemo love van...al to je za drugu temu) i to je više lova za razvoj tak da uvijek može ispast priča da su probali al ni išlo...
Rimcu je ovo spasilo godinu totalno

Još ak nastavi ko dosad o supertajnom projektu o kojem nesmije pričati pa da tak ima izgovor da nemora opravdavati di je koja kuna otišla to mu je savršeno nakraju.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Old 11.10.2017., 18:21   #6995
Nego... tih par Concepta_One, njih 4-5 što je završeno i što već godinama stoje u njegovoj garaži (vidimo po fotografijama) a koji su prodani po barem triput svaki... kako ih on misli za ozbiljno prodati?
Pa to su već rabljeni automobili. Za 25 godina će se moći registrirati kao oldtimeri a još će stajati u Svetoj Nedelji i tražit po stoti put kupca.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 11.10.2017., 20:07   #6996
Fake it, until you make it, ha?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 11.10.2017., 20:55   #6997
Ne mogu vjerovati koji hohštapler a i koji diletanti u ministarstvu kojima možeš prodati muda pod bubrege.
52 milje bespovratnih kuna za firmu koja egzistira već najmanje 6 godina i koja nije prodala niti jedan jedini auto osim očnom oftamologu koji sjedi u upravi!
I to za električni auto kojih su napravili već dva modela! Concept One i Concept S! Kaj? Sad rade treći? Tko tu koga hebe u mozak!
Sad će zaposliti novih 100 pripravnika koji će raditi po onom državnom programu za zapošljavanje tj. neće davati ni kune za doprinose.
Ovo je identična priča Todoriću kojem su davali poticaje za poljoprivredu (dobivao je najveće poljoprivredne poticaje od svih) a sad znamo di je lova završila.
Vidjet ćete da će za 2017-tu godinu prosjek plaće za Rimčevu firmu biti još niži od onog u 2016-toj što će samo dokazati da je cijela firma samo fake šareni balon koji će prsnuti kad poticaji stanu ili Rimac skuri svu lovu kao Toda.
Bljuje mi se od ove države i svih njenih prosera, pozera, lopova i budala.
Kerefek76 is online now  
Old 11.10.2017., 21:11   #6998
tko ti kriv sto si isao na faks, i to jos strojarstvo, i ucio..

mogao si ici kod lokalnog sanera na fakultet zivotnih vjestina... zamisli koliko ce se tek sada Rimac pokazivati okolo u broju manjem odijelu, sa novim/starim ulagacima (vjerojatno oni sada upravo otvaraju sampanjac i umiru od smijeha.. tih 52 mil. ce podijeliti, a dio ostaviti da firma moze zivjeti)... bez brige, za 3-4 god. sigurno ide nova financijska injekcija...
doci ce i novi strani ulagac... brkati kolumbijac Pablo... on ce uloziti jos vise, pa ce frcati nove ideje..

za 20 godina cemo imati film 'Croatian made' (nasa verzija "American Made")
Taroth is offline  
Old 11.10.2017., 23:16   #6999
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Bljuje mi se od ove države i svih njenih prosera, pozera, lopova i budala.
Dijelim tvoje emotivno stanje u potpunosti.

Nemere bit drugačija kad ju je ''stvarao'' ''doktor'' bez dana provedenog u fakultetskoj klupi. Fake on fake država...hebat ga. Oni su osjetili trenutak i kao u fiiiiiinoj septičkoj jami kao veeeeelika govna isplivali na površinu.
bizon_9 mm is offline  
Old 11.10.2017., 23:30   #7000
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati koji hohštapler a i koji diletanti u ministarstvu kojima možeš prodati muda pod bubrege.
52 milje bespovratnih kuna za firmu koja egzistira već najmanje 6 godina i koja nije prodala niti jedan jedini auto osim očnom oftamologu koji sjedi u upravi!

Muahahahahahahahaha


https://www.youtube.com/watch?v=QQ3o40XqlI8

Hajmo svi zajedno!!

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Bljuje mi se od ove države i svih njenih prosera, pozera, lopova i budala.

Imamo ono za sto smo glasali! Sta se sad svi cude!
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.