Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2016., 20:02   #1
Arrow Nedostatak moći zapažanja

"Dečko, ti ne vidiš dobro." - tako su mi govorili dok sam još bio klinac.
No, obilazili smo doktore za oči i još dan danas ne nosim naočale.

Nije uopće dakle u tom stvar.
Stvar je u nečem drugom. Znači - tom nedostatku moći zapažanja.
Je li to neka bolest ili što? Npr. gledam u nešto i ne vidim ključni
dio gdje nešto ne valja i ne mogu nikako uočit što ne valja, dok
mi netko to ne predoči. Ima li to neke veze s inteligencijom?
Možda mi je mala. Iako, uspio sam završit neki faksić, a to valjda
ne bi mogao da je baš toliko mala. Iako, jest da mi je dulje trebalo.

No ne znam ni sam. Eto, recite, imate li vi možda takvih problema,
i može li se taj nedostatak na neki način popraviti?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 21:38   #2
može li par konkretnih primjera , inače moć opažanja kod nikog nije savršena, svi zableje s vremena na vrijeme

ako je problem u struci, mozak će ti se s vremenom preobličiti za ono što se od njega traži
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 14:25   #3
Autizam?
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 18:19   #4
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
"Dečko, ti ne vidiš dobro." - tako su mi govorili dok sam još bio klinac.
No, obilazili smo doktore za oči i još dan danas ne nosim naočale.

Nije uopće dakle u tom stvar.
Stvar je u nečem drugom. Znači - tom nedostatku moći zapažanja.
Je li to neka bolest ili što? Npr. gledam u nešto i ne vidim ključni
dio gdje nešto ne valja i ne mogu nikako uočit što ne valja, dok
mi netko to ne predoči. Ima li to neke veze s inteligencijom?
Možda mi je mala. Iako, uspio sam završit neki faksić, a to valjda
ne bi mogao da je baš toliko mala. Iako, jest da mi je dulje trebalo.

No ne znam ni sam. Eto, recite, imate li vi možda takvih problema,
i može li se taj nedostatak na neki način popraviti?
Na iznurivanje protivnika?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 18:40   #5
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Na iznurivanje protivnika?
Ha, ha, tako sam ja polozila vozacki.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 19:43   #6
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
No ne znam ni sam. Eto, recite, imate li vi možda takvih problema,
i može li se taj nedostatak na neki način popraviti?
ne, nemozes pobjediti ljudsku glupost

ne, nemozes objasniti budali da je glup

ali se uvijek mozes boriti .. jebes ziherase koji igraju samo na sigurno .. gdje je tu zabava .. em je dosadno em neces posevit nista sto je vrijedno seve

s tim babama koje ti seruckaju nesto ne stima i to znaju i zato ti i seru

AKO su toliko superiorni i pametni da ne velim nadareni onda bi ti (logicno) pomogli i naucili te, te tako opravdali svoj status misticnih mudrijasa .. jebes mudrost koja sama sebe nemre predstaviti i objasniti kazem ti ja a ti radi sta hoces ..

ak im vjerujes sam im se guzi .. kak se veli meni ni iz guze ni u guzu

stari odjebi djetinjarije i debilizam mase .. zivot je prekratak
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 19:50   #7
ne bih o faksu. samo želim reći da sumnjam da je bilo tako kako ti misliš.
svatko ima svojih problema, imao sam i ja, sa profesorom koji je poznat po rušenju. no većinu ispita sam prolazio, ako ne iz prvog, onda iz drugog pokušaja.


Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
Autizam?
vjerojato jesam u nekom spektru toga, iako nikad nisam bio
na testiranju, prepoznajem se, po onom što sam čitao i gledao.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 20:14   #8
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
vjerojato jesam u nekom spektru toga
sta ti je covječe?

sta si vjerojatno .. covjek .. muskarac .. jel i vjerojatno jebes s oprostenjem .. hebate koliko godina imas .. vjerojatno?

nije namjera vrijedjati te nego ti je javiti sa planete zemlje gdje je malo toga vjerojatnoga .. vecina toga je .. vjerovao ti ili ne .. nema potrebe za vjerovanjima ili vjerojatnostima .. kad ti netko zvekne samar onda se ne pitas jel ti je vjerojatno zveknuo ili te nevjerojatno fulao jel?

ma najbolje sve dovesti u pitanje .. svoje iskonsko bice .. mozda si glup ali zavrsio sam faks .. mozda mi je mai ali opet se hoce sevit samnom .. mozda mozda mozda ..

a vjerojatno nemas pojima o cemu govoris/mislis ... jel ista cvrsto .. solidno .. primi se toga i kreni od toga ..

.. a ni nije da me vuces za rukav za savjet
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 21:36   #9
Sto si ljutis?
Ja ga kuzim donekle, iako nije precizirao o kakvoj se vrsti nezapazanja radi , a isto i sve dovodim u pitanje i pokazujem neuobicajene nesposobnosti za neke obicne stvari.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 23:17   #10
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Sto si ljutis?
ka sto rekoh

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
kak se veli meni ni iz guze ni u guzu
Quote:
Ja ga kuzim donekle, iako nije precizirao o kakvoj se vrsti nezapazanja radi , a isto i sve dovodim u pitanje i pokazujem neuobicajene nesposobnosti za neke obicne stvari.
prcanje u mozak .. zdravo seljacki .. ima tisuce definicije i apstraktnije je od svih umjetnickih pravaca zajedno .. naime to je temelj prcanja u mozak .. cuvena misticnost i nemogucnost poimanja = apsurd = laz i tome slicno

sve je jasno .. nema se sta kuzit niti vjerojatno niti donekle .. osim ako nemas potrebo biti sudionik drustvene prcaone mozdanog tkiva

perverzija ili diverzija pitanje je sad?

sto su moji ili bilo ciji osjecaji bitni u ovoj temi?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 23:25   #11
Ne razumijem te bas. Al nema veze, ne moza svatko svakog razumjet.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 23:56   #12
evo prakticni primjer;
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ne razumijem te bas.
da ti ja velim sto su njemu govorili;

Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
"Dečko, ti ne vidiš dobro." - tako su mi govorili dok sam još bio klinac.
to bi po mojoj definiciji bilo prcanje u mozak

evo nije ni donekle niti vjerojatno nego je .. vrlo jednostavno .. postave se kriteriji pravila i jasna je situacija .. ne tapkas u mraku ko sljepac nego vidis sve onako kako "je" odnosno kako si TI postavio da bude .. TI si taj koji interpretiras informacije iz okoline .. tvoj mozak a ne "oni" sto misle .. okolina koja ocekuje od tebe ista ili ne ocekuje a ti bi se tak rad uklopil .. ili nesto trece .. tko zna sta koga pokrece odnosno bolje reci iskrece sa onoga sto on je .. a ono sto je mu nemoze nitko reci nego sam to mora otkriti .. evo .. iako si rekao;

Quote:
Al nema veze, ne moza svatko svakog razumjet.
da nema veze .. ja sam se malo raspisao .. u najboljoj namjeri izbjegavajuci prcanje u mozak i ciji je tada jaci da ne velim tko ima veci
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 22:13   #13
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Npr. gledam u nešto i ne vidim ključni
dio gdje nešto ne valja i ne mogu nikako uočit što ne valja, dok
mi netko to ne predoči. Ima li to neke veze s inteligencijom?
Ima, ali ima i sa smetnjama u koncentraciji. Ipak, mislim da kod tebe ta smetnja nije toliko izražena, jer je za učenje (fax) ipak prilično bitno razlučivanje bitnog od nebitnog
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 23:32   #14
Hm, brdo dijagnoza i procjena, a uvodničara teme više nema.

Malo me podsjeća na mene - ljevakinju i disleksičarku.
Ih, kojih je problema bilo, sve tamo do petog osnovne sam se mučila sa čitanjem, a zapravo sam jedna od inteligentnijih osoba, i opći uspjeh mi je bio vrlo dobar bez učenja kod kuće.
No, odavno sam si uspjela posložiti neke obrasce i istrenirati mozak da reagira po njima, kratkoročno pamćenje još uvijek treniram, prisilajavam se da bitne informacije spremam svijesno u dugoročno, ono, ponovim u mislima nešto bitno jedan, dva puta, sve što smatram bitnim moram tako, inače nisam u stanju kroz minutu ponoviti što sam čula, a kamoli što je netko rekao ako nisam baš usredotočena, napisane tekstove ispravljam duže nego ih pišem, (ako=oka, d=b..... višak slova h u riječima koja ih ne sadrže.....)

Može se većina problema prevazići, samo si treba dati truda.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 23:24   #15
to je neka devijacija mozga il nesto

ima ljudi koji ne kuze tak neke stvari

ja npr. cesto ne razumijem stvari koje ljudi govore izmedju redaka. ono kad pricam s ljudima nemam uopce pozadinskih misli, odgovaram tocno na ono sto cujem. nema nikakvog zakljucivanja o onom sto netko govori. npr. recimo da sam vani i dodje mi netko i pita me zelim li vidjet njegovu bananu () ja cu bit onako... o koja zanimljiva osoba. tko nosi bananu u klub. mozda ima jos nekog egzoticnog voca. kaki je mljacav kad je zreo. zamisli da netko donese kaki u klub i zdrobi ga u ruci, ljudi bi bili sokirani, to bi bilo smijesno. i onda izadjes van i skuzis da je u pitanju samo kurac. razocaravajuce

to je problem posto ljudi zakljucuju iz onoga sto govoris stvari o tebi i isto tako misle da ti zelis postici nesto zbog neceg sto si rekao. dok zapravo izgovoreno je samo reakcija na ono sto si cuo, dakle nula strateskog razmisljanja i koristenja informacija u svrhu dolaska do cilja. znaci da kazem tocno ono sto mislim, rijeci sam idu iz glave kak dolaze, bez ikakvog promisljanja. vrlo impulzivno. hvala bogu popraceno je kasnijim detaljnim analizama da bi znala kaj se tocno dogodilo, inace bi bila retard iako koliko je korisno znat kaj se tocno dogodilo nakon tjedan dana je upitno
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 23:45   #16
Jel to ko ono kad odeš po mlijeko u špajz pa ga ne vidiš?
Smug Žabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 17:10   #17
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
...tko nosi bananu u klub....i onda izadjes van i skuzis da je u pitanju samo kurac. razocaravajuce

Ponuda k..aca na tržištu je velika, za razliku od banana koje su u deficitu. Na svakom koraku nude, kako ističu ponosni vlasnici, svoj kvalitetan k..ac. Moguće da zbog njihove tolike šarolike ponude se danas često žale kako nisu korišteni u prave svrhe, na pravilan način. Umjetne banane nikada neće zaživjeti na tržištu, za razliku od umjetnih k...eva. Ona prava, iz prirode nikla banana, nutritivno bogata, hranjiva, slasna banana, tko ju ne bi poželio. Možda zbog svoje istinske vrijednosti vrlo lako i nestane, izgnjili. I onda kad je gnjila ima svoj značaj, finoću, vrijednost. Ponosni vlasnici muškosti će nuditi svoju robu tvrdeći da nikad ne gnjili, da je u savršenom izdanju, uvijek u pogonu....dok ju ne otpakiraš. Nedostatak moći zapažanja. Usporedba s kineskom, kancerogenom, plastičnom bananom koju kupiš za 9,99 kn. Opet, nedostatak moći zapažanja. K..ac kao dodatak na tijelu, u reproduktivne svrhe, precijenjeni. K..ac neće prehraniti svijet. Pouka je da bi trebalo uzgajati više (pravih) banana.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 23:20   #18
Prevareni kupac.. koji "je prevaren", samo zato što ne čita sitna slova na pakiranju. Nedostatak moći.. ili "nedostatak moći", kao model iscrpljivanja "nemoći". Plus pretprogram hologramskog očekivanja baziranog na "osobnoj" "definiciji" "perfekcije". Čovjek; stroj za obradu materije/bivanja.. u intelektualno-emocionalnu traumu.

"Haiku, haiku, je8em ti maiku..".
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 23:24   #19
Igraj FPS igre, moć zapažanja će ti se drastično povećati.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 10:55   #20
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Prevareni kupac.. koji "je prevaren", samo zato što ne čita sitna slova na pakiranju. Nedostatak moći.. ili "nedostatak moći", kao model iscrpljivanja "nemoći". Plus pretprogram hologramskog očekivanja baziranog na "osobnoj" "definiciji" "perfekcije". Čovjek; stroj za obradu materije/bivanja.. u intelektualno-emocionalnu traumu.

"Haiku, haiku, je8em ti maiku..".
Sami su si ljudi krivi s očekivanjima i željama. Možda bi ljudi trebali provjeriti robu prije "kupnje". Jednostavno kao kad dođeš u dućan s odjećom pa isprobaš u kabini. U klubovima, koji su očito idealno mjesto za rasprodaju i ponudu "robe", wc kao kabina. Prije "isprobavanja", svatko od njih prezentira etiketicu na pakiranju. "Roba" se odmah isproba i odabere ili neodabere. Tako da se kasnije ne iznenade da su "kupili" premali/preveliki k..ac ili vaginu dentatu. Slova na etiketici ionako budu samo, kao što to biva i u marketingu, slatkorječiva obmana. Šanse za reprodukciju smanjene ili možda bolje, jer se time smanjuje vjerojatnost nastavka vrste koja evolucijski stagnira. Treba najkvalitetnije primjerke. Moć zapažanja. Što god kvaliteta u tom trenu, desetljeću, stoljeću, podrazumijevala. No, što s kancerogenim, plastičnim, kineskim bananama koje se djeci kupuju kao pokloni jer ako npr. hoće kupiti neku kvalitetnu (sadržajno) knjigu za tu dječju dob ili neku stvar koja koristi za razvijanje mozgovnih vijuga djeteta, treba izdvojiti lovu. Ista stvar s kvalitetnijom hranom (npr. kod dijabetičara). Što onda uopće znači moć zapažanja, kad nema mogućnosti odabira kvalitetnoga. Idem ja popapati svoju bananu koja je preko noći poprimila lijepe smeđe mrlje. A drugi nek se zabavljaju reproduktivnim i kineskim bananama.
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Igraj FPS igre, moć zapažanja će ti se drastično povećati.
Je, a ujedno i zanemaruju ostale vještine. Pogledaj današnje klince. Ne znaju niti kako izgledaju kockavica i japanska trešnja. A kad i znaju, znaju jer su vidjeli na netu.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.