Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 21:00   #1
Modna psihokul-tna maska

U kojem se postotku forumasa na ovom i sličnim forumima kiti onime što nisu ili misle da jesu?

Koliko se ovdje na forumu kite onim što su samo pročitali, čuli ali ne i direktno iskusili?

Koliko ih dijeli savjete iz vlastite zamišljene slike "Kako bi to u stvari morale biti po vlastitim zamišljanjima?

Ovo nije anketa u grafičkom smislu nego u pisanom i argumentiranom.

Primjer:to sam napisao/la-savjetovao/la zato jer sam argumentirano na svoj način emocionalno/intelektualno/doživljeno/strateški-taktično; intuitivno/spontano jer sam... pa čisto onako mislim da je to nekako ispravno.......

Najčešće "argumentirani" odgovor je odi psihiču i to ti je to. I to je sasvim ok savjet u nekim slučajevima.
Ali Hmm....a kako tu osobu nagovoriti da ta osoba kao prvi aktivan i realan korak konkretno i ode do vrata psihijatra, psihologa, otkačenog svećenika ili nekog mudrog priprostog čobana.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 21:05   #2
MOzes mu dat samo savjet, natjerat ga nemoze nitko, to je korak koji mora sam ucinit
Ako ima volje za nesto mjenjat kod sebe a bogme i kuna jer prava psihoterapija se naplacuje, mozda i previse.
Frater111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 00:13   #3
Quote:
Frater111 kaže: Pogledaj post
MOzes mu dat samo savjet, natjerat ga nemoze nitko, to je korak koji mora sam ucinit
Ako ima volje za nesto mjenjat kod sebe a bogme i kuna jer prava psihoterapija se naplacuje, mozda i previse.
Ne radi o platežnoj moći, statusu, i naobrazbi. Radi se o onome što svatko u sebi zaista osjeća bez prikrivenog konformizma, pritiska gomile društva ili samog forumskog poznanstva usput i mišljenja drugih i bližnjih, titule, uniforme koju se nosi, podobnosti ili o pročitanoj knjizi čije su spoznaje još svježe dok ujutro nema ni traga o jučerašnjem.

Tema je tako namjerno koncipirana da se jave samo ljudi koji kuže što se pod temom podrazumijeva. Tema je iznimno nepolarna i zahtjeva iznimnu hrabrost isticanja bilo kakvog komentara u svrhu istraživanja stupnja iskrenosti.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 11:25   #4
A to je tako u modernom drustvu, i ja ponekad kazem nesto o onome sto i ne poznajem bas dovoljno dobro, ali potreba za komunikacijom je logicna potreba.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 15:52   #5
ponekad me neki zapis dirne i imam potrebu nesto reci.
prvo razmislim.
ako imam slicno iskustvo pokusam izreci da ,osim sto razumijem, ja znam, il vjerujem , ovisi to o puno toga, da se stvari mogu mijenjati
ipak..nemam običaj da pokušam direktno utjecati.
za to niti sam kompetentna ni dovoljno pametna.
no i malo dobrohotnosti osobi moze dobro doci.
bar na koji trenutak.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:12   #6
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
U kojem se postotku forumasa na ovom i sličnim forumima kiti onime što nisu ili misle da jesu?

Koliko se ovdje na forumu kite onim što su samo pročitali, čuli ali ne i direktno iskusili?

Koliko ih dijeli savjete iz vlastite zamišljene slike "Kako bi to u stvari morale biti po vlastitim zamišljanjima?

Ovo nije anketa u grafičkom smislu nego u pisanom i argumentiranom.

Primjer:to sam napisao/la-savjetovao/la zato jer sam argumentirano na svoj način emocionalno/intelektualno/doživljeno/strateški-taktično; intuitivno/spontano jer sam... pa čisto onako mislim da je to nekako ispravno.......

Najčešće "argumentirani" odgovor je odi psihiču i to ti je to. I to je sasvim ok savjet u nekim slučajevima.
Ali Hmm....a kako tu osobu nagovoriti da ta osoba kao prvi aktivan i realan korak konkretno i ode do vrata psihijatra, psihologa, otkačenog svećenika ili nekog mudrog priprostog čobana.
Zbog čega misliš da su psihijatri, psiholozi i svećenici iskusili bilo što?

Čobani su zakon!
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:07   #7
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
ponekad me neki zapis dirne i imam potrebu nesto reci.
prvo razmislim.
ako imam slicno iskustvo
pokusam izreci da ,osim sto razumijem, ja znam, il vjerujem , ovisi to o puno toga, da se stvari mogu mijenjati ipak..nemam običaj da pokušam direktno utjecati.
za to niti sam kompetentna ni dovoljno pametna. no i malo dobrohotnosti osobi moze dobro doci.
bar na koji trenutak.
Lijepo i iskreno napisano.
Radi impulsa iskrenosti i dobrohotne motivacije a ne zbog toga da pred drugima glumiš što znaš. Lako se vidi da si iskrena.

Svatko svašta može, i mnogi pišu čisto radi toga da to izgleda kao pametno, svome egu i nekome impresivno, uz zakulisane igre.

Nešto kao "komplicirano" napisano je u istini jako prozirno subčitljivo o tome što se zapravo tu skriva; osobu pogoni i progoni što odaje o pravoj motivaciji koju ni ta sama osoba često ne primjećuje.

Hmm... ljudska "priroda"?

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zbog čega misliš da su psihijatri, psiholozi i svećenici iskusili bilo što?
Čobani su zakon!

osebujna si!

Pa valjda su iskusili nešto, pročitali, na sebe simulirano navukli žešće psihološke poremećaje da bi poslije mogli bolje razumijeti - lječiti...pružiti nadu i podršku.

Nema neke temeljne razlike među njima. Svaki nešto svoje brije.
A u nekom smislu svatko i je, iskonski, izvorno čobanin jer svi ti... mi ljudi smo zbog izvorne i prvotne ljubavi na selu i napučili gradove.

A i nekako sam mišljenja da priprosti čoban bolje zna što je realnost i bez interneta ili youtuba.
Da nema čobana, bili bi kruha gladni i mlijeka žedni.

Čobanu ne trebaju nekakve specijalne terapije jer radi, kreće se, diše čisti zrak i ne mora se skrivati iza suknje mame, tate, supruge ili supruga koji će ga financirati.

Njemu nije potrebno da sam sebi bude licemjer a ni guzolizac nekome, da bi se time osjećao sito i sasvim ok - normalno.

Tako da se pridružujem.
Viva la čobanizam!
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 17:20   #8
Najveći razlog sjebanosti, poremećenosti i minornih frustracija je: Ne usuditi se biti svoji, kakvi god da jesmo.
Ostali poremećaji su samo grančice tog krunskog poremećaja.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 17:58   #9
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Najveći razlog sjebanosti, poremećenosti i minornih frustracija je: Ne usuditi se biti svoji, kakvi god da jesmo.
Ostali poremećaji su samo grančice tog krunskog poremećaja.
Reci to "pedofilu" (ili.......), koji se "ne usudi", "biti (sasvim) svoj".......
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:21   #10
Komentar je sasvim na mjestu.
Pedofilija, ostale nastranosti i urođeni disbalansi koji povrijeđuju, ozlijeđuju i pakoste drugim ljudima su abnormalije urođene rođenjem ili su "abnormalije" izazvane neiskrenošću i neotkrivanjem prema sebi. I naravno da takve treba što prije detektirati i zatvoriti.

Zašto se abnormalije ponekad događaju je odgovor koji nikada nećemo saznati. Svemir je stohastički proces u kojem postoji red svakakvih vjerojatnosti koje naš intelekt nikad neće moći proniknuti a to niti ne treba niti mu je to funkcija. To nije do nas i bez toga ne bi ni bilo nas.

Sreća je, što je činjenica da na našoj lijepoj planeti zemlji većina ljudi u globalu nisu abnormalni i devijantni, pa poradi te sreće možemo svjesno raditi na sebi, otkrivajući sebe.

Isto je i kod životinja kod kojih se isto tako u "rijetkim", u odnosu prema većinskom životinjskom svijetu, pojavi neka urođena abnormalnost i devijantnost.

Urođena abnormalnost nije sposobna zagledati se u sebe, nego operira kao abnormalni automatizam nesvjestan svoje abnormalnosti.

Većima ljudi ima sposobnost i prekrasan dar svijesti i pogleda u sebe, te sposobnost kretanja prema sebi putem kojeg se iskrenim i hrabrim približavanjem prema sebi sve više budi prirodan osjećaj za dobro, izronjavaju svojstveni specifični talenti, individualna originalalnost, osobni specifičan doprinos veći od vlastitosti, prirodan moral i prirodna brižnost i za druge, umjesto samo za svoju dobrobit. I + toga dobili smo slobodu da ne trebamo ili moramo biti savršeni što je veliko olakšanje, pa samo smo ljudi

Teško je doći do sebe i većinom je to "bolan" samoproces ali nije i nemoguć, a jedini uzrok te teškoće smo upravo mi sami, svaki ponaosob. Najteže je sebi priznati neke stvari, otkrivati se i krenuti tako olakšan i zapravo jednostavniji sebi, dalje, i u nova otkrivanja sebe u svakom trenutku.
Život je u početku velika samoavantura prema sebi, a poslije sve više prema drugima sebi, nama, u mi.r.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:41   #11
Sve se na kraju svodi na čašu, praznu ili punu. Ili imamo polupraznu i polupunu, međutim takav stav meni se ne sviđa. Više cijenim krajnosti, više je u njima istine.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:40   #12
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Komentar je sasvim na mjestu.
Pedofilija, ostale nastranosti i urođeni disbalansi koji povrijeđuju, ozlijeđuju i pakoste drugim ljudima su abnormalije urođene rođenjem ili su "abnormalije" izazvane neiskrenošću i neotkrivanjem prema sebi. I naravno da takve treba što prije detektirati i zatvoriti.
"Ab-normalije" samo kao konceptualne "zadanosti". Ab-normalno je jesti 3 obroka dnevno i istovremeno biti empatičan prema tamo nekoj "sirotoj dječici" koja kao plafon, ako je dostupno, kopaju po smeću, ne bi li se prehranili/preživjeli. 2 ili jedan obrok dnevno, sve dok nema "sirote dječice" koja na dnevnoj bazi umiru od gladi, bilo bi opcija, u bivanju u kojem - "a poslije sve više prema drugima sebi, nama, u mi.r." - "eksternalizirani" pojedinac osobni mir nalazi u harmoniji koju želi.. za sebe.. prvenstveno. No nije tako. Nije opcija. Samo "teoretsko-empatijska" izdrkotina iz epicentra solipsizma.. svakog od krajnje humanih koji "mir traži u okolini". Boli ga.. koji god organ.. ga boli.. ili ju.. za gladnog, za silovanog, za mučenog, za masakriranog, za spaljenog, za zaklanog, za mačetom raskomadanog, za..... To nije njegov svijet. To je samo mentalni koncept straha. Ne događa se njemu te time, nije istinit. Na istoj postavci neistinitosti, moguće je okrenuti paradigmu i "djelovati" tamo gdje i kada je moguće, koliko je osobno moguće. Kao nekakva kupovina osobnog mira. Licemjerje, dvoličnost.. ljudskost, individualnost, osobnost. Bljuvotina. "Ab-normalnost". Da je po istome "zatvaranje model".. Hitler (i ini) bi bio sasvim racionalan i praktičan.. krajnje human.. ili bolje, čovječan pojedinac najboljih namjera.

Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Zašto se abnormalije ponekad događaju je odgovor koji nikada nećemo saznati. Svemir je stohastički proces u kojem postoji red svakakvih vjerojatnosti koje naš intelekt nikad neće moći proniknuti a to niti ne treba niti mu je to funkcija. To nije do nas i bez toga ne bi ni bilo nas.
Isto razmišljanje i "pedofil" vjerojatno sprovodi u svojem modelu.. modelu svoje.. racionalizacije....

Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Sreća je, što je činjenica da na našoj lijepoj planeti zemlji većina ljudi u globalu nisu abnormalni i devijantni, pa poradi te sreće možemo svjesno raditi na sebi, otkrivajući sebe.
Prije vice versa, no.... Devijantni svakako trebaju pomoći ne-devijantnim, zdravim pojedincima pri pronalasku sebe. kao što je spomenuto : "..nije do nas i bez toga ne bi ni bilo nas..". Sveopće dobro i društvena korist. Sasvim nova opcija pogleda na "eugeniku"......

[/QUOTE]Većima ljudi ima sposobnost i prekrasan dar svijesti i pogleda u sebe, te sposobnost kretanja prema sebi putem kojeg se iskrenim i hrabrim približavanjem prema sebi sve više budi prirodan osjećaj za dobro, izronjavaju svojstveni specifični talenti, individualna originalalnost, osobni specifičan doprinos veći od vlastitosti, prirodan moral i prirodna brižnost i za druge, umjesto samo za svoju dobrobit. I + toga dobili smo slobodu da ne trebamo ili moramo biti savršeni što je veliko olakšanje, pa samo smo ljudi [/QUOTE]

2 u jedan. Težnja "savršenstvu" i spoznaja nedostižnosti iste. Ili uopće vizije, što bi ista trebala biti ili predstavljati. Okvirno ili zaokruženo, što god, kako god da činiš, u pravu si.. "tu je sve da ti služi". Samo smo ljudi da. Složio bi se. U težnji (halucinaciji inercije i uopće, sposobnosti..) za daleko više...

Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Teško je doći do sebe i većinom je to "bolan" samoproces ali nije i nemoguć, a jedini uzrok te teškoće smo upravo mi sami, svaki ponaosob. Najteže je sebi priznati neke stvari, otkrivati se i krenuti tako olakšan i zapravo jednostavniji sebi, dalje, i u nova otkrivanja sebe u svakom trenutku. Život je u početku velika samoavantura prema sebi, a poslije sve više prema drugima sebi, nama, u mi.r.
Vratimo "se" na "pedofile" (i ine) na tren. Nije uopće nemoguće doći do svoje "jezgre"; baš takve, samo sebi zadane. Nositi se s istom u moru punih usta "dobronamjernika" koji apsolutno svakim djelom otimaju komad za sebe.. pitanje je.. da je to "moje" (pedofil i ini).. "abnormalno".. samo "njihovo" programirano sebičarenje.. u kojem je "najbolja namjera" zapravo, od ikoga, interaktivno, samo njegovo nerazumijevanje i zapravo "zabolemekurac".. za tvoje "abnormalnosti". Poanta interakcije, ako je uopće (izbjegavanje najmanje razine nelagode.. kvarenje zen-a) iste kao moguće.. je u spočitavanju iskvarenosti i pogrešnosti.. "abnormalnosti".. nečijeg tuđeg ja.. naspram, neupitno točnog mojeg, svevišnjeg ja.......

"Jeb0 "te" mir.. živio "kaos" i "neljudskost".. na što je više, mogućoj razini, obliku, obujmu..".
Jedina postavka u kojoj životinjica "poima" koliko je velika.. veliko sjebana, na xyz razina....
Svim "ab-normalnim-a" : "što češće, skidajte maske pred "normalnima".. pokažite im grimasu gađenja.. prije nego li vas kastriraju, mentalno-kemijski sodomiziraju, kao gangrenom obuhvaćeno tkivo odstrane u "najboljoj namjeri".... u ime progresa, ljudskosti, boljitka, istine, pravde, bratstva i jedinstva..............."
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:51   #13
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Najčešće "argumentirani" odgovor je odi psihiču i to ti je to.....a kako tu osobu nagovoriti da ta osoba kao prvi aktivan i realan korak konkretno i ode...
Sklizak teren. Tko određuje da li nekome pomoć treba? Ako okolina kaže da treba, a pojedinac ne vidi problem? Što ako je u tom slučaju okolina u krivu, a pojedinac u pravu?
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
A i nekako sam mišljenja da priprosti čoban bolje zna što je realnost i bez interneta ili youtuba.
Naravno da zna. Više zna 70godišnji susjed o realnosti zatvorenika na Dugom otoku, koji je bio zatvorenik, negoli novinar koji radi reportažu o tim zatvorenicima.
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Pedofilija, ostale nastranosti i urođeni disbalansi koji povrijeđuju, ozlijeđuju i pakoste drugim ljudima su abnormalije urođene rođenjem ili su "abnormalije" izazvane neiskrenošću i neotkrivanjem prema sebi. I naravno da takve treba što prije detektirati i zatvoriti.

...na našoj lijepoj planeti zemlji većina ljudi u globalu nisu abnormalni i devijantni...

Isto je i kod životinja...

Teško je doći do sebe i većinom je to "bolan" samoproces...
Znači samo će se pozatvarati pedofile i sl. "abnormalne". Koga briga za njih. Kako ide ono: one for all and all for one.

Većina ljudi nisu abnormalni prema standardima tih istih ljudi. Uzmimo helikopter. Pošaljimo Bear Gryllsa da ulovi kojeg "abnormalnog" iz plemena nekogtamo i pustimo ga na ulice Pjongjanga...

"Abnormalnost" životinja. Ahaaa. Jel to ono kad 20godišnjak od tatice dobije psa za rođendan, pa sin forsira psa da se bori s drugim psima kako bi si zaradio novčiće za najnoviji ajfon, justin bieber frizuru, traperice za 999 kn i 99 lipa, koje su (moda) toliko uske da će moguće doprinijeti razvoju raka tamo negdje mu u predjelu genitalne zone (what goes around comes around), kupi đevojci štikle s 794 dijamanata, gratis cirkončić na zubiću....i jednog dana zlostavljanog psa baci na ulicu. Psa pokupe šinteri. Pas završi u azilu. Prođe mjesec, dva....godina i vidi čuda psa udomila neka obitelj. I jednog lijepog dana šeću tata, mama, sin, kćer, deda, baka, prabaka, šukunbaka...i dojuri neki pas i nenamjerno se sudari s ovim psom i boom. Nekoć zlostavljani pas, je u tom trenu od straha, od trauma iz prošlosti, ugrizao drugoga za vrat. Malo prejako, prečvrsto. Sljedeći dan daju psa na eutanaziju. Dijagnoza: "abnormalnost" bez onog u nastavku: utvrđena od strane ljudskog bića. Koje je ujedno i razlog pojave te "abnormalnosti" kod psa.

Dolazak do sebe, pronalazak sebe, izlazak iz sebe, ulazak u sebe, itd. nije bolan. Onaj dio nakon, prihvaćanje ili mijenjanje sebe su većini moguće bolni procesi.
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Više cijenim krajnosti
Ima i iza krajnosti.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 00:51   #14
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Dolazak do sebe, pronalazak sebe, izlazak iz sebe, ulazak u sebe, itd. nije bolan. Onaj dio nakon, prihvaćanje ili mijenjanje sebe su većini moguće bolni procesi. Ima i iza krajnosti.
I iza istih, ima (retrospektivni) iza.. smrtonosne bolnosti.
Proces nema (ima no..) konačnicu. "Potpis" za (i) sve ostalo, "trkeljanje".

Psih-okultna maska.. "kao duša" ("duševne bolesti i poremećaji").. koja vječito, povremeno, no intelektualno opsesivno, mjerljivo/nemjerljivo, kao magma - u nekakvom, više ljudskom, primjerenijem obliku - plastike.. kao megaprišt.. iz centra, iz svojstvenosti eruptira prema van, u eksternost.. te po eksternoj neosobnoj biološko plodnoj sredini u doticaju sa zrakom (oksidacija).. suši se i lijepi, čini vršnu, neprobojnu koru, povrh "svojeg" omotača "koji ju štiti od (prekomjernog, apsolutnog, potpunog..) izlijevanja".... Procesi koji ne razumiju razlog "margine".. i čine sve ne bi li probili marginu. Ne primijetivši možda uopće kako je margina, dualno savršenstvo. Onoga, onome, ili onomu unutar, poticaj (frustracija, bijes..) na probijanje i definicija ono-xyz, zatočenog unutar. Ništavilo, rasplinutost, nepostojanje.. bez iste.

Unutar ili izvan iste, pitanje je.. suza suzu stiže prilikom "potrebite eutanazije".. "psa-žrtve" bivanja.. koji "niti kriv niti dužan".. sobom "kao (sobom) simbolom istine, stvarnosti", modela.. bolesniku bolesnom od iste te istine, stvarnosti, modela.. spremnome po inerciji boleštine istog činiti išta, sve.. bolesno.. kao trenutak ogoljenosti.. ili bez obzira na polijepljenu plastičnu, psih-okultnu masku.. neosjećanje slijepljenosti maske za kožu, već definicije suza koje se slijevaju, bez osjeta preko plastike.... na ruke, na stol, na.. život.... Pogled u oči "eutanizera", egzistencijalnim sobom, humano friško otuširanim, sposobnim za obnašanje ispravnosti predodređenog modela.. eutanazije.. čegakogagod.. kao pitanje : "stvarno ćeš u socijalnoj (na(d)ređenosti) potrebi to napraviti?" Hoće. Maska je stabilna. Sve dok je netko drugi, zajedno s kožom ne otkine.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:10   #15
puno sam se kitila i fejkala niti ne znajući da to radim, potpuno uvjerena da je to "moje". I bilo je "moje" ali nametnuto, nalijepljeno, unešeno... od drugih dodano. Svih drugih koji su me dotakli na bilo koji način i uselili svoje emocije, stavove, uvjerenja u "rupe" mojeg zbiljskog postojanja. Potpuna identifikacija sa svojim maskama - množina . Potpuna, bez imalo odmaka.

otkidanje tih nekada tuđih a sada mojih svojina je jako teško i mučno, kako za jedinku tako i za okolinu (jer nema više mogućnosti da se vežu, sišu, kidaju, manipuliraju...pa nastaju ljutnje, bijesovi, tuge, nerazumijevanja..nastavi niz : ).

drugome se može posijati sjeme spoznaje koje ima mogućnost proklijati samo ako se u tom drugome nalazi jaka potreba za samospoznajom, jaka volja i hrabrost za suočavanje sa svime što je na tom putu. Bez vlastite odluke nemoguće je putovati. Odluka nije racio, odluka dolazi iz nutrine u obliku potrebe.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:10   #16
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post

Ima i iza krajnosti.
Vjerojatno ima, ali ne u smislu krajnosti su na kraju isto. To vrijedi možda u nekim površnijim smislovima. Tipa političkih ideja, to mi odmah palo na pamet.

Međutim u onom komentaru sam mislio na 'volju', koja je u suštini sam život. Što ne znači da oni depresivnije melankoličnije pesimistične a možda i previše realistične osobe, da je njihov zor na život pogrešan, štoviše pa oni tako vide što drugi ne (ako nisu pijavice energije, u smislu bolestan sam i to mi je uloga)..uzmimo samo poeziju koju ja zapravo ne osjećam kao neki, što puno kaže o meni..ali nismo svi isti tipovi osobnosti. (neki vide, neki čuju, neki osjete, neki imaju vizije)
Kad to znamo onda druge ne ravnamo prema sebi već ih pokušamo prihvatiti kakvi jesu,.. doduše nije lako. (što kaže da se trebamo razvijati u smjeru u kojemu smo deficitarni)

Zadnje uređivanje Fantasist : 07.04.2017. at 10:21.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:53   #17
Ljudi ovdje nisu psihijatri niti se mogu dijeliti neku stručni savjeti i dijagnoze.
Ja ti kažem što mislim, to je moja stvarnost i ono što sam o svijetu naučio živeći već 37 godina i prolazeći kroz baš svakakva sranja. Ako ti savjet pomogne super, ako ne voziš dalje..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 11:13   #18
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
puno sam se kitila i fejkala niti ne znajući da to radim, potpuno uvjerena da je to "moje". I bilo je "moje" ali nametnuto, nalijepljeno, unešeno... od drugih dodano. Svih drugih koji su me dotakli na bilo koji način i uselili svoje emocije, stavove, uvjerenja u "rupe" mojeg zbiljskog postojanja. Potpuna identifikacija sa svojim maskama - množina . Potpuna, bez imalo odmaka. (...)
i šta ti ostane kad odbaciš sve to nalijepljeno?
kako uopće znaš da si baš sve odbacila?
jer, čini mi se, odbaciti "skoro sve" i "ne odbaciti ništa" je isto.
i kako se odbacuju te naljepnice?
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 01:01   #19
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
U kojem se postotku forumasa na ovom i sličnim forumima kiti onime što nisu ili misle da jesu?

Koliko se ovdje na forumu kite onim što su samo pročitali, čuli ali ne i direktno iskusili?

Koliko ih dijeli savjete iz vlastite zamišljene slike "Kako bi to u stvari morale biti po vlastitim zamišljanjima?

Ovo nije anketa u grafičkom smislu nego u pisanom i argumentiranom.

Primjer:to sam napisao/la-savjetovao/la zato jer sam argumentirano na svoj način emocionalno/intelektualno/doživljeno/strateški-taktično; intuitivno/spontano jer sam... pa čisto onako mislim da je to nekako ispravno.......

Najčešće "argumentirani" odgovor je odi psihiču i to ti je to. I to je sasvim ok savjet u nekim slučajevima.
Ali Hmm....a kako tu osobu nagovoriti da ta osoba kao prvi aktivan i realan korak konkretno i ode do vrata psihijatra, psihologa, otkačenog svećenika ili nekog mudrog priprostog čobana.
moda nagovarati postoci kategorizirati suditi/presudjivati

spustiti se na zemlju

naravno .. ako netko provocira zdrav razum treba reagirati (obrazovanjem/prosvjetljenjem - dobrovoljnim i neprofitabilnim .. sve je drugo ) ali dobro dodje izbjegavanje svega onoga sto nije u skladu sa zdravim razumom

.. koliko god je to moguce .. jer .. kad se spustis na zemlju shvatis da je uzrocno-poljedicni kontinuum vise nego stvaran
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 07:37   #20
Spuśtanje na/za Zemlju {po}nekad ode miljama ispod nje {moźda sreća nije suðena}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.