Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 18:17   #7561
Quote:
life-goes-on kaže: Pogledaj post
Pozz, upisujem drugu godinu, i mislim da će mi ostati dva kolegija, mikro i matematika, to je ukupno 18ects i spadam u parcijalu jel?

drugo pitanje, kad upisujem predmete preko studomata, ona fora da upisujemo 30ects preko studomata a ostatak upisuju u studentskoj referadi, jel ja sama biram koje predmete upisujem ili moram sve upisat za 3. semestar i ostatak upisuju oni u referadi???

ako me se razumije kaj pitam hvala puno na odgovoru!
U sličnoj sam poziciji, trebao bih upisati drugu godinu ali mislim da ništa od toga. Na dekanskom idem polagat još jedan ispit i ostat će mi 3, kako upisujem sad, opet prvu godinu pa prebacujem kolegije sa druge ili?

Ako položim sve kolegije sa prve godine i položio ove koje sam prebacio sa druge i ostanu mi 3 sa druge godine jel i njih mogu položiti na prvoj ili moram upisivat drugu godinu pa prebacivat kolegije sa treće???

Redovni, stručni

Molim odgovor. Hvala!
josuptriju is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:42   #7562
pozdrav,imam jedno pitanje upisala sam vanredno sturčni studij i uz to radim da li profesori radi problema ako se zbog posla kasni na predavanja?
lara-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 13:40   #7563
Pozz... Imam jedno pitanjce. Prosle godine sam ponovo upisao 3. godinu s dopisom predmeta iz 4. te platio sve sto nisam polozio. Skupio sam ukupno 191 ECTS od cega sam u ovoj ak.god. dao 41 ECTS. ( sve sto sam upisao u 2013./2014.+ 2 predmeta iz 2012./2013.)
Sad bih trebao upisati cistu cetvrtu. Zanima me hocu li trebati sta platiti?
ThePisnat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 10:01   #7564
Upisujem izvanredni stručni studij poslovne ekonomije a u petak mi je upis,pa me zanima jel se ova participacija(7200 kn) može plaćati u ratama i kolko treba bit plaćeno prije samog upisa ??
domeFCB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:05   #7565
Moraš pisat molbu za plaćanje u ratama
my fair lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:44   #7566
Quote:
my fair lady kaže: Pogledaj post
Moraš pisat molbu za plaćanje u ratama
Dokad trebam dostavit tu molbu ?
Jel ju moram imat gotovu već na upisu ?
A jel zna iko kako bi ta molba trebala izgledat da me ne šalju bezveze 2-3 puta natrag da je popravim ?
domeFCB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:38   #7567
Quote:
domeFCB kaže: Pogledaj post
Dokad trebam dostavit tu molbu ?
Jel ju moram imat gotovu već na upisu ?
A jel zna iko kako bi ta molba trebala izgledat da me ne šalju bezveze 2-3 puta natrag da je popravim ?
Pogle ovaj post https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=7006

Ukratko, mora biti rješeno prije upisa. Ja sam predavala to jutro, pričekala 10ak minuta i dobila rješenje. Odobrili su mi 3 rate.
Molbu kupiš u skriptarnici (mislim da je oko 30 kn), napišeš razloge, inače se mora urudžbirati, ali na dan upisa smo im nosili direkt u referadu.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 00:05   #7568
Pozdrav. Pitanje u vezi upisa na drugu godinu.
Kad upisujem predmete preko studomata, ona fora da upisujemo 30ects preko studomata, a ostatak upisuju u studentskoj referadi, jel ja sama biram koje predmete upisujem ili moram sve upisat za 3. semestar i ostatak upisuju oni u referadi???
life-goes-on is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:30   #7569
Pozdrav svima

Imam nekoliko pitanja. Razmisljala sam upisati diplomski studij poslovne ekonomije ( još se nisam odlučila koji smjer, odnosno sve osim marketinga), zanima me koji je od smjerova među lakšima iz razloga što sam redovan student na još jednom ekonomskom fakultetu gdje studiram marketing. Zanima me još da li je moguće plaćanje školarine u ratama, koga i što bi trebala učiniti? Kakva su iskustva s te 4.( razlikovne godine ) buduci da sam ja završila na principu 3+2 godine, a ovdje je kako vidim 4+1? Kakvi su kolegiji, koliko je potrebno za naučiti ih i položiti, te općenito jesu li teški, ima li puno računanja i grafova na tim razlikovnim predmetima?
Trebam li kao vanredan student slušati predavanja, ili je dovoljno da ispunim studentske obaveze i izađem na ispit? Trebao bi mi savjet budući da ne živim u Zgu niti blizu njega. i još preporuka za smjer?

Hvala.
cimmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 21:14   #7570
Treba mi hitno pomoć,sutra se upisujdm na stručni studij poslovne ekonkmije i moram valjda izabrat jedan od ova tri smjera
- Trgovinsko poslovanje
- Turističko poslovanje
- Računovodstvo i financije

Jel postoji neka velika razlika u smjerovina i koliko to utječe na daljnje skolovanje i upis diplomskog studija nako 3 godine ?
Koji je inače najpopularniji smjer ?
domeFCB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 00:09   #7571
Quote:
domeFCB kaže: Pogledaj post
Treba mi hitno pomoć,sutra se upisujdm na stručni studij poslovne ekonkmije i moram valjda izabrat jedan od ova tri smjera
- Trgovinsko poslovanje
- Turističko poslovanje
- Računovodstvo i financije

Jel postoji neka velika razlika u smjerovina i koliko to utječe na daljnje skolovanje i upis diplomskog studija nako 3 godine ?
Koji je inače najpopularniji smjer ?
Dobro zaebo sam se to se bira valjda tek na drugoj godini...

Al sad me zanima nešto drugo,upiso sam stručni studij i mislio sam da sam pogrijesio s odabirom,al sada sam malo tražio po internetu i shvatio da to za mene nije tako loše.

Poslije preddiplomskog znači mogu upisat neki specijalni npr. nešto poput sportskog menadžmenta ili slično što me zanima.
A da sam upiso sveučilišni nakon 3 godine bi moro i diplomski ?
I nebi se mogo specijalizirat na tako nekom području ?

Može mi neko to tako od vas potvrdit ??

Načuo sam da su vani dosta traženi ti stručni smjerovi a znam odlično Njemački jer sam tamo živio dugo,pa me zanima šta vi mislite jesam dobro izabrao stručni s obzirom na moju situaciju i namjeru da se zaposlim negdje u Njemačkoj ili se čak tamo specijaliziram u budućnosti ?
domeFCB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:48   #7572
Quote:
cimmic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Imam nekoliko pitanja. Razmisljala sam upisati diplomski studij poslovne ekonomije ( još se nisam odlučila koji smjer, odnosno sve osim marketinga), zanima me koji je od smjerova među lakšima iz razloga što sam redovan student na još jednom ekonomskom fakultetu gdje studiram marketing. Zanima me još da li je moguće plaćanje školarine u ratama, koga i što bi trebala učiniti? Kakva su iskustva s te 4.( razlikovne godine ) buduci da sam ja završila na principu 3+2 godine, a ovdje je kako vidim 4+1? Kakvi su kolegiji, koliko je potrebno za naučiti ih i položiti, te općenito jesu li teški, ima li puno računanja i grafova na tim razlikovnim predmetima?
Trebam li kao vanredan student slušati predavanja, ili je dovoljno da ispunim studentske obaveze i izađem na ispit? Trebao bi mi savjet budući da ne živim u Zgu niti blizu njega. i još preporuka za smjer?

Hvala.

Hitno mi jeeeee! molim vas za pomoć
cimmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 17:18   #7573
Cimmic, ovisno što te zanima na predavanja kao izvanredni student ne moraš ni dolaziti ako ne želiš. Jedino što ćeš u prvoj godini polagati predmete razlike, koji nisu baš najjednostavniji. Po mom mišljenju, ako imaš priliku upisati na svom fakultetu još jedan smjer, rađe učini to..
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 20:34   #7574
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Cimmic, ovisno što te zanima na predavanja kao izvanredni student ne moraš ni dolaziti ako ne želiš. Jedino što ćeš u prvoj godini polagati predmete razlike, koji nisu baš najjednostavniji. Po mom mišljenju, ako imaš priliku upisati na svom fakultetu još jedan smjer, rađe učini to..
hvala ti na odgovoru

kakvi su ti predmeti razlike? i koji su smjerovi među lakšima?
cimmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 11:57   #7575
Cimmic, evo razlikovnih predmeta:

Quote:
LUKOBRAN kaže: Pogledaj post
Pozdrav; je li imao netko iskustava sa ovim dolje nabrojanim predmetima? Zanima me koji su teži, a koji lakše prolazni? Unaprijed hvala.


A što je lakše ili teže, ovisi što ti ide.. Netko voli računovodstvo pa mu je ono super lagano, netko drugi ga ne može smisliti pa mu je teško..
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 12:46   #7576
Pozdrav,

produljujem četvrtu godinu s obzirom da će mi ostati dva ili tri ispita (ovisno dal ću proć ovaj na dekanskom). Sad, kako sam redovito upisala sve godine, zanima me koja je procedura upisa "pada" četvrte godine?

Hvala
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 13:45   #7577
hej ljudeki prva sam godina tek sad paaa me zanima jel mogu pokupit iksicu vec ad il kj s time?
SMINKAAAAAAAAAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 13:55   #7578
Quote:
anica766 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

produljujem četvrtu godinu s obzirom da će mi ostati dva ili tri ispita (ovisno dal ću proć ovaj na dekanskom). Sad, kako sam redovito upisala sve godine, zanima me koja je procedura upisa "pada" četvrte godine?

Hvala
Ne upisujes pad nego produžetak četvrte.. kupis rozu kovertu u skriptarnici, uplatis skolarinu (60 - položeni ects-i u ovoj akademskoj godini * 120kn) i spakiras s indeksom u rozu kovertu, to predas na infopult. Mislim da je to sve.. decko je u istoj situaciji pa koliko sam skuzila to je cijela prica
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 14:30   #7579
Dakle ove godine sam položila predmete u visini 57 ECTS bodova. Prilikom produženja četvrte godine plaćam li 60 - položeno *120 ili sve bodove koje nisam položila (18) *120? pleasee, help
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 15:04   #7580
Pozdrav

Zanima me vaše iskustvo sa smjerovima? Koji su među lakšima a koji među težima? teško mi je odabrati smjer pa mi je svaki odgovor bitan. hvala ne bi samo marketing, turizam i trgovinu. zanimaju me iskustva s app, menađerske etike na hrv i eng, financija i rač i revizija. hvala
cimmic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.