Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 19:53   #861
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
možeš, jer mijenjaš adresu....
super,hvala, nisam uspjela naći na stranicama MUP-a.
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 11:21   #862
Muz mi je prijavljen na jednoj adresi (osobna i dokumenti su na tu adresu) a zivi na drugoj u istom gradu. jel to protuzakonito i sta bi trebao napraviti?
zima303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 13:16   #863
Promjena boravišta/prebivališta

Pozdrav,

tražim stan jer ću se vjerovatno razvesti. Za sada ćemo živjeti odvojeno. Ako me ne prijavi najmodavac, mogu li prijaviti boravište kod svojih roditelja? Radim u državnoj službi i treba mi potvrda o prebivalištu zbog plaćanja troškova prijevoza. Da li treba baš potvrda o prebivalištu ili je dovoljno prijaviti boravište? Hoće li to netko provjeravati? Hvala.
nakrajuputa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 10:52   #864
Quote:
nakrajuputa kaže: Pogledaj post
. Ako me ne prijavi najmodavac, mogu li prijaviti boravište kod svojih roditelja?
Hoće li to netko provjeravati? Hvala.
Možeš.

Možda hoće a možda i neće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 08:39   #865
Muz mi je prijavljen na jednoj adresi (osobna i dokumenti su na tu adresu) a zivi na drugoj u istom gradu. jel to protuzakonito i sta bi trebao napraviti?
zima303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:53   #866
Prijavit boravak na toj drugoj adresi.
http://www.mup.hr/main.aspx?id=43
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 01:40   #867
pitanje

Rodjen sam u Hrvatskoj, vec dugo zivim vani, preko 14 godina a otisao sam iz Hrvatske sa 16. Dolazim svake godine na godisnji na oko mjesec dana ali se nigdje ne prijavljujem.

Da li moram prijavit prebivaliste/boraviste ako dodjem samo na mjesec dana. Takodjer, volio bih izvaditi hrvatsku putovnicu, je li to moguce?

Hvala
phoenix2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 10:21   #868
Ja bih trebala odjaviti boraviste u zg..da li treba i sad stanodavac ici samnom ili ?
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:00   #869
Quote:
phoenix2012 kaže: Pogledaj post
Da li moram prijavit prebivaliste/boraviste ako dodjem samo na mjesec dana. Takodjer, volio bih izvaditi hrvatsku putovnicu, je li to moguce?
Kao stranac si se dužan prijavit u roku 2 dana ukoliko nisi državljan EU/EGP-a.
Nije.

Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Ja bih trebala odjaviti boraviste u zg..da li treba i sad stanodavac ici samnom ili ?
Ne treba.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:19   #870
Hvala
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 04:09   #871
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kao stranac si se dužan prijavit u roku 2 dana ukoliko nisi državljan EU/EGP-a.
Nije.
Hvala na odogovoru.

Znaci moram se prijavit cak i ako ostajem manje od tri mjeseca u Hrvatskoj. Dobro, tako sam nesto i ocekivao, pogotovo ako udjem u Hrvatsku sa australskom putovnicom. Ali posto ja imam hrvatsko drzavljanstvo(mislim imam domovnicu), prilicno sam siguran da mogu imati dvojno australsko/hrvatsko drzavljanstvo, zasto ne mogu dobiti hrvatsku putovnicu?

Postoji li opcija da kad dodjem sljedeci put, prijavim prebivaliste u Hrvatskoj, prijavim se se za putovnicu a onda Outputujem iz Hrvatske na nacin da im kazem da se ne selim iz Hrvatske za stalno nego na privremeni rad? To sam negdje procitao cini mi se na mup.hr ali nisam potpuno razumio...
phoenix2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:11   #872
Quote:
phoenix2012 kaže: Pogledaj post
Postoji li opcija da kad dodjem sljedeci put, prijavim prebivaliste u Hrvatskoj, prijavim se se za putovnicu a onda Outputujem iz Hrvatske na nacin da im kazem da se ne selim iz Hrvatske za stalno nego na privremeni rad? To sam negdje procitao cini mi se na mup.hr ali nisam potpuno razumio...
hrvatsku putovnicu možeš dobiti i na vanjsku adresu, ne treba ti adresa u hr.
KošuljaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 21:46   #873
Quote:
phoenix2012 kaže: Pogledaj post
Hvala na odogovoru.

Znaci moram se prijavit cak i ako ostajem manje od tri mjeseca u Hrvatskoj. Dobro, tako sam nesto i ocekivao, pogotovo ako udjem u Hrvatsku sa australskom putovnicom. Ali posto ja imam hrvatsko drzavljanstvo(mislim imam domovnicu), prilicno sam siguran da mogu imati dvojno australsko/hrvatsko drzavljanstvo, zasto ne mogu dobiti hrvatsku putovnicu?
Kaj ne pise u hrv Zakonu da stranci moraju prijaviti prebivaliste/boraviste samo ako ostaju duze od 3 mjeseca u nasoj drzavi?
Uglavnom, najbolje ti je nazvati PU i pitati ak ti se neda citati zakone...

Edit: E da... moze mi netko objasniti proceduru kada treba produziti boraviste ? Kaj trebam napraviti/ponjeti/donjeti u PU?
U Zakonu nista ne pise o tome...
Trebam ponovo ici i na poreznu?
Hvala!!

Zadnje uređivanje pricopricalica : 11.09.2014. at 21:52.
pricopricalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:23   #874
Quote:
phoenix2012 kaže: Pogledaj post

Znaci moram se prijavit cak i ako ostajem manje od tri mjeseca u Hrvatskoj. Dobro, tako sam nesto i ocekivao, pogotovo ako udjem u Hrvatsku sa australskom putovnicom. Ali posto ja imam hrvatsko drzavljanstvo(mislim imam domovnicu), prilicno sam siguran da mogu imati dvojno australsko/hrvatsko drzavljanstvo, zasto ne mogu dobiti hrvatsku putovnicu?

Postoji li opcija da kad dodjem sljedeci put, prijavim prebivaliste u Hrvatskoj, prijavim se se za putovnicu a onda Outputujem iz Hrvatske na nacin da im kazem da se ne selim iz Hrvatske za stalno nego na privremeni rad? To sam negdje procitao cini mi se na mup.hr ali nisam potpuno razumio...
Ako koristiš austarlsku putovnicu moraš se prijavit sam u roku 2 dana iako boraviš u svojoj kući.Ako ideš kod nekog onda je on to dužan napravit (rođak,prijatelj,hotel,izdavatelj apartmana).

Ako imaš već domovnicu možeš izvadit putovnicu i u RH (sa adresom u RH ili Astraliji) i u Australiji (sa tamošnjom adresom)
Quote:
pricopricalica kaže: Pogledaj post
1.Kaj ne pise u hrv Zakonu da stranci moraju prijaviti prebivaliste/boraviste samo ako ostaju duze od 3 mjeseca u nasoj drzavi?


2.Edit: E da... moze mi netko objasniti proceduru kada treba produziti boraviste ? Kaj trebam napraviti/ponjeti/donjeti u PU?
1.Piše a on nije državljan EU/EGP-a nego trećih zemalja tj.Australije.
2.Isto kao i kod prve prijave
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 21:30   #875
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
1.Piše a on nije državljan EU/EGP-a nego trećih zemalja tj.Australije.
2.Isto kao i kod prve prijave
1. aha.. taj detalj mi je promakao..
2. hvala.. nekako sam se nadala da necu opet morat vuci sa sobom vlasnika stana...
pricopricalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:00   #876
da li prilikom prijave boravista u istom gradu treba promjeniti i osobnu iskaznicu ili osobna ostaje ista sa adresom prebivalista?
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:04   #877
Kod prijave boravišta u bilo kojem gradu ne mjenjaju se dokumenti.
Kod promjene prebivališta obavezno ali samo osobnu,vozačka i putovnica ostaju iste.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 01:38   #878
Ako prijavim boravište u Zagrebu, mogu li sve vezano za prijavu/odjavu zdravstvenog osiguranja i promjenu liječnika obavljati u HZZO-u u Zagrebu?
LittleStar303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:00   #879
Zivim kod Strica tj.u njegovom stanu a on je u starackom domu.kako da ja prijavim svoje boraviste?????
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 16:33   #880
Potvrdu o prebivalištu mogu podić u bilo kojem MUP-u ili samo matičnom?
dmx133 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.