Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2013., 10:15   #301
Mišljenja sam da odjeća ne čini čovjeka, ali nešto govori o njemu.
Odjeća i obuća je na čovjeku poput ukrasnog papira i vrpce omotanog oko poklona, može biti stilski i modno usklađena, najskupljih marki, ali ako se ispod tog prekrasnog sjajnog papira i svilene vrpce nalazi bezvezan, dosadan i uobičajen poklon, on neće dobiti na značaju bz obzira na sav sjaj papira i mekuću vrpce

Naravno da će nas prije privući lijepo upakiran poklon, no ubrzo ćemo nakon odmotavanja shvatiti što je unutra i ako vanjština ne odgovara unutrašnjosti, onda kod nekih ljudi slijedi razočaranje.
Isto tako netko lošije obučen, zaomotan u običan krep papir kad se odmota možda skriva prekrasan poklon i onda druga osoba može zanemariti omot, tj. zaboravi ga u roku nekoliko minuta i uživa u poklonu.

Sve u svemu, odjećom možemo dobiti dojam o jednom dijelu karaktera čovjeka, njegovom glazbenom ukusu ili sportu koji trenira, ali puno toga ostaje skriveno i na nama je hoćemo li ili ne saznati tko je ta osoba.
__________________
Try not to become a man of success but rather to become a man of value.
simple-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:04   #302
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Da li možete pregrmiti odjeću i obuću partnera koje se doslovno zgražate i sa tom osobom zagrljeni šetati gradom?
Tetovaže (pogotovo puno njih), reperska odjeća, isfurane stvari, prevelik trud oko odjeće, dredsi, pirsinzi, kolutovi, općenito nakit koji je prikladniji za domaće životinje ili domorotkinju u Africi nego za gradskog dečka (ili curu ), iznošena obuća-odbijaju.

Nešto što me izrazito privlači, komad odjeće ili obuće koji bi mi generalno bio UUUUU TOOOO-to pak ne postoji. Mislim.

Ali neke stvari baš na prvi pogled vežem uz neke osobine, po odjeći zaključim koji bi otprilike mogao biti status neke osobe (primanja, vrsta posla, dob i sl.)...
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:07   #303
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Tetovaže (pogotovo puno njih), reperska odjeća, isfurane stvari, prevelik trud oko odjeće, dredsi, pirsinzi, kolutovi, općenito nakit koji je prikladniji za domaće životinje ili domorotkinju u Africi nego za gradskog dečka (ili curu ), iznošena obuća-odbijaju..
Primitivizam, rasizam daleko više odbijaju nego odjeća.

Iako dođu umotani u markirano, lako se izdaju svojim stavovima.
rendomnejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:11   #304
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Ali neke stvari baš na prvi pogled vežem uz neke osobine, po odjeći zaključim koji bi otprilike mogao biti status neke osobe (primanja, vrsta posla, dob i sl.)...
to što ih ti vežeš uz neke osobine, ne znači da ti ljudi, u toj odjeći, te osobine i imaju...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:28   #305
To nisam ni rekla. Ali ih svrstaš u neku grupu možda i po nekoj pojedinosti ili sitnici. Može doći do pogreške naravno.

Ali ako žena nosi torbu za koju znam koliko košta inije neka razvikana marka za koju "znaju svi" već radim u toj branši i znam tko su obično kupci branda i koliko pojedini modeli stoje, to je detalj, ali nekome može s popriličnom točnošću pokazati kakav bi mogao biti status osobe koja konkretnu stvar nosi/posjeduje


Edit.

Pa čini. Donekle. Ne slažeš se?

Čini li način izražavanja čovjeka, čini li obrazovanje čovjeka?

Način ophođenja prema drugima?

Po meni čini.

Sve to.

Za prvi dojam je bitno kako izgledaš. Pa i ako se nosiš drugačije za određene prilike ćeš stil malo promijeniti. Jer ne odgovara sve svakoj prilici. Znači bitno je, u određenim prilikama može biti i presudno.

Zadnje uređivanje SubSV : 28.08.2013. at 12:38.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 12:30   #306
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
To nisam ni rekla. Ali ih svrstaš u neku grupu možda i po nekoj pojedinosti ili sitnici. Može doći do pogreške naravno.
ali pitanje je jasno... "čini li odjeća čovjeka?"... po tvojem upisu mi se čini da misliš da čini
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 22:10   #307
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Tetovaže (pogotovo puno njih), reperska odjeća, isfurane stvari, prevelik trud oko odjeće, dredsi, pirsinzi, kolutovi, općenito nakit koji je prikladniji za domaće životinje ili domorotkinju u Africi nego za gradskog dečka (ili curu ), iznošena obuća-odbijaju.

Nešto što me izrazito privlači, komad odjeće ili obuće koji bi mi generalno bio UUUUU TOOOO-to pak ne postoji. Mislim.

Ali neke stvari baš na prvi pogled vežem uz neke osobine, po odjeći zaključim koji bi otprilike mogao biti status neke osobe (primanja, vrsta posla, dob i sl.)...
zivjela balkanska zatucanost ju huuuuuuuuuuuuuuuuuu
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:49   #308
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
To nisam ni rekla. Ali ih svrstaš u neku grupu možda i po nekoj pojedinosti ili sitnici. Može doći do pogreške naravno.

Ali ako žena nosi torbu za koju znam koliko košta inije neka razvikana marka za koju "znaju svi" već radim u toj branši i znam tko su obično kupci branda i koliko pojedini modeli stoje, to je detalj, ali nekome može s popriličnom točnošću pokazati kakav bi mogao biti status osobe koja konkretnu stvar nosi/posjeduje


Edit.

Pa čini. Donekle. Ne slažeš se?

Čini li način izražavanja čovjeka, čini li obrazovanje čovjeka?

Način ophođenja prema drugima?

Po meni čini.

Sve to.

Za prvi dojam je bitno kako izgledaš. Pa i ako se nosiš drugačije za određene prilike ćeš stil malo promijeniti. Jer ne odgovara sve svakoj prilici. Znači bitno je, u određenim prilikama može biti i presudno.
Zapravo odjeca ne cini covjeka, vec govori dosta o njemu. Osobito ako je neki poseban "stil" u pitanju. Ako vidis lika s dugom kosom u martama i sa natpisom Sepultura na majici - vrlo jasno mozes zakljuciti neke stvari o njemu. Isto tako ako vidis lika u podrapanoj odjeci, prljavog, neugodnog mirisa....i tu ti je sve jasno. Nije to osudivanje, nego logicno zakljucivanje.

I ne mozemo tu govoriti o pregrmljivanju necije odjece, jer nije samo odjeca u pitanju. Odjeca je odraz njihove osobnosti, njihovih sklonosti, svjetonazora....za mene je to cak i djetinjasto. Za mene, da jos jednom naglasim. Ne volim kad netko ima potrebu da sa njega sve vristi o njegovoj najdrazoj muzici ili o tome da se napljugava od jutra do mraka.

Volim kad ljudi izgledaju (i ponasaju se takoder) pristojno, uredno, kao gospoda. Znaci nit na muskarcima ne volim kad nose rastegnute majice, kratke hlace, hudice i slicno, nit na zenama kad nabacuju svakakve dinde, prekratke suknje, sise na izvolte i td. Ali isto tako da ono sto nose ima nekog smisla i da je lijepo za vidjeti, a ne da su bezlicne kombinacije ruznih krojeva. Zene da su zenstvene, muskarci muzevni. To je to. Ne mora to kostati brdo para, samo da nije prenapadno.

Ali za status bi se zajebala. To sto ti znas koliko koja torbica kosta nije nikakvo mjerilo. Nikad ne znas je li tu torbicu dama sama sebi kupila ili bogati tatica/decko/whatever. Isto tako, imas ljudi koji ne znaju di bi s parama a opet ne pokazuju to preko svoje odjece - nose random izabrane komade, sto "skupocjee", sto "jeftine". Eventualno mozes po njima zakljuciti da im nije previse stalo do dotjerivanja.
__________________
“In the small matters trust the mind, in the large ones the heart.”
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:54   #309
puno žena nosi skupe torbe ili cipele, a nemaju za biber tako da ti to može i ne mora reći puno o statusu osobe koja to kupuje možda je sama zaradila, a možda ju je dobila nekim drugim putevima


*edt: vidim da je lovecat došla do istog zaključka

Zadnje uređivanje pufolina : 29.08.2013. at 00:09.
pufolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 00:00   #310
Quote:
pufolina kaže: Pogledaj post
puno žena nosi skupe torbe ili cipele, a nemaju za biber tako da ti to može i ne mora reći puno o statusu osobe koja to kupuje možda je sama zaradila, a možda ju je dobila nekim drugim putevima
sve je to na rate
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 00:53   #311
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post

Volim kad ljudi izgledaju (i ponasaju se takoder) pristojno, uredno, kao gospoda. Znaci nit na muskarcima ne volim kad nose rastegnute majice, kratke hlace, hudice i slicno, nit na zenama kad nabacuju svakakve dinde, prekratke suknje, sise na izvolte i td. Ali isto tako da ono sto nose ima nekog smisla i da je lijepo za vidjeti, a ne da su bezlicne kombinacije ruznih krojeva. Zene da su zenstvene, muskarci muzevni. To je to. Ne mora to kostati brdo para, samo da nije prenapadno.
Ček, a što bi muškarac trebao nositi na temperaturi 35+ u šetnji gradom? Duge hlače?

Nadalje, hudice, što njima fali, pogotovo u hladnije vrijeme kad su dobra kombinacija na trenirku i tenisice i trebaš skoknut do dućana. Il bi i takve ne-panirane shopping-e čovjek trebao obavljati u hlačama na peglu i košulji (gospodski )?

Može pojašnjenje?
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 00:58   #312
Ne moze. Meni se jednostavno ne svida.

A i postoji mnogo mnogo opcija izmedu skafandera i kratkih ljetnih hlacica za muskarca.
__________________
“In the small matters trust the mind, in the large ones the heart.”
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 01:08   #313
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Ne moze. Meni se jednostavno ne svida.
Lijenčino.

Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
A i postoji mnogo mnogo opcija izmedu skafandera i kratkih ljetnih hlacica za muskarca.
Prezentiraš krajnosti.

Znači li to da niti djevojka/žena ne bi smjela hodati u trapericama, tenisicama i pamučnoj majci raspuštene kose (retoričko pitanje, vidim nisi neka za pojašnjavanje)?

Ajd.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 01:19   #314
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Ne moze. Meni se jednostavno ne svida.

A i postoji mnogo mnogo opcija izmedu skafandera i kratkih ljetnih hlacica za muskarca.
A koje su to? Duge lanene hlače ?
pufolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 01:19   #315
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Ček, a što bi muškarac trebao nositi na temperaturi 35+ u šetnji gradom? Duge hlače?

Nadalje, hudice, što njima fali, pogotovo u hladnije vrijeme kad su dobra kombinacija na trenirku i tenisice i trebaš skoknut do dućana. Il bi i takve ne-panirane shopping-e čovjek trebao obavljati u hlačama na peglu i košulji (gospodski )?

Može pojašnjenje?
Pa ima lijepih kraćih hlača, tipa 3/4 hlače kariranog uzorka, npr. To uvijek lijepo izgleda. I razlika je to i one kratke hlače što se u njima neki kupaju po plažama. Ne bermude cvjetni uzorak, već baš one skroz kratke, kao one nogometne.

Meni to ne smeta ako je u kvartu, po plaži i slično, ali sad da idemo ne znam, u kino, a on mi dođe kao da se tog trenutka valjao po travi...... Ipak može malo pripaziti.

Hoodice su super.
Općenito trenirke svih vrsta, lijepe tenisice, šilterica... ja to volim na muškićima.



A gle, sto ljudi, sto ćudi.
Meni su odbojni ti što nose ozbiljne varijante odijela.
Casual sako na jeans, može.
Ali ono, baš odijela, kravate i to, nije mi.


Zato ukus i jest subjektivan pojam.


Pogotovo pojam visoke mode za muškarce danas.
Meni je to tako odbojno i femi. Tipa, nekoliko recentnijih zimskih kolekcija od Armanija za muškarce. Očaj. Sve neki koštunjavci, zalizani, zakopčani do grla, u femi odijelima.

Ne.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 01:33   #316
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Pa ima lijepih kraćih hlača, tipa 3/4 hlače kariranog uzorka, npr. To uvijek lijepo izgleda. I razlika je to i one kratke hlače što se u njima neki kupaju po plažama. Ne bermude cvjetni uzorak, već baš one skroz kratke, kao one nogometne.

Meni to ne smeta ako je u kvartu, po plaži i slično, ali sad da idemo ne znam, u kino, a on mi dođe kao da se tog trenutka valjao po travi...... Ipak može malo pripaziti.
Kontam i slažem se.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Hoodice su super.
Općenito trenirke svih vrsta, lijepe tenisice, šilterica... ja to volim na muškićima.
Sportsy look loverka.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
A gle, sto ljudi, sto ćudi.
Meni su odbojni ti što nose ozbiljne varijante odijela.
Casual sako na jeans, može.
Ali ono, baš odijela, kravate i to, nije mi.
Ne diraj mi odijela ženo.

Ma gle, meni je to ok ako posao zahtijeva, al sad furati ih svugdje je jednostavno ne-ukusno. Osobno ne volim kombinirati sako na jeans, djeluje mi formom ne-čisto. Formalno je formalno, casual je casual. Ne volim miješati pretjerano stilove (možda odvajanje poslovnog dijela osobnosti, onog odgovornog i ozbiljnog, od "normalnog").


Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Pogotovo pojam visoke mode za muškarce danas.
Meni je to tako odbojno i femi. Tipa, nekoliko recentnijih zimskih kolekcija od Armanija za muškarce. Očaj. Sve neki koštunjavci, zalizani, zakopčani do grla, u femi odijelima.

Ne.
Čini mi se da ti nisu odbojna odijela, nego štrkljavi momci u njima. Zamisli si Kellana Lutza (sjetih si da ti je sav jebo... ovaj cakan) u dobro skrojenom odijelu. Druga priča, a?
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 01:46   #317
Hebote kad vidim teme na US-u, nekako mi je jasno zašto je toliko puno US-ovaca. Sve neke picajzle.

Ok, šalim se malo.

Ja sam uvijek nekako nalijetala na muške koji su uredni i čisti, znaju neke osnove (ono, ne cipele na trenirku, sredit se kad je nešto svečano i sl. ), ali za nešto više im je ipak trebala ženska ruka. Ono, final touch.
Lijepo se on obuče i bez mene, ali ipak me voli povesti u shopping i vjeruje u moje kombinacije boja, materijala i sl. Bolje procijenim što mu stoji, nešto što nikad ne bi probao, proba na moj nagovor pa skuži da je na njemu sasvim druga priča, nego na vješalici i sl. Nekako bi mi bilo i čudno da se pretjerano kuži u to, ne znam.
Meni je ta "razina" sasvim ok kod muškaraca.
Tu ne pričam o ekstremima, nego o velikoj većini prosjeka.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 02:06   #318
@ mrafica - Ne dopuštam ženskadiji da sudjeluje u odabiru moje garderobe. Nekako mi njihovi savjeti i preference uvijek kičasto djeluju.
Savjet ću, ipak, poslušati. Ali od one koja ima sličan ukus mojemu.

S druge strane, kad mi sister ide u shopping počesto me pita za mišljenje o nekom komadu odjeće ili obuće koji smjera kupiti. (Lastane trebam li se brinuti? )
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 02:17   #319

Velim samo da bi mi bilo čudno, ne insinuiram ništa.
Odrasla uz oca i brata kojima sam uvijek bila pri ruci što se toga tiče (i seka i mama, naravno), evo sada mi je takav i partner.
S druge strane vrlo, vrlo često tražim njegov savjet kod odjevanja i uvažavam ga jer znam da mogu. Ogroman je esteta (jel' ovo uopće hrvatska riječ, spavam ), ogroman, ali nema toliko istančan osjećaj za pronaći nešto što će na njemu izgledati odlično, za to mu služim, jer mislim da ipak žene imaju više prakse u tome.
Nekako otpilike ovako-ne zna savršeno sam složiti, ali savršeno prepoznaje da je nešto dobro složeno (ili nije). Ima li smisla?
On kad nešto vidi na vješalici, ne može to zamisliti na sebi, a ja već 3 kombinacije vidim :ekspert:
__________________
...Free your mind and the rest will follow...

Zadnje uređivanje mrafica : 29.08.2013. at 02:30. Reason: tipfeleri i takoto
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 02:44   #320
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Nekako otpilike ovako-ne zna savršeno sam složiti, ali savršeno prepoznaje da je nešto dobro složeno (ili nije). Ima li smisla?
Ima.

I meni je slično. Ne mogu dobro vizualizirati nešto, moram to zapravo vidjeti i oprobati. Međutim, kad treba nešto kupiti djevi, vrlo lako vizualiziram moguću akviziciju na njoj. Tko zna zašto?


Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
On kad nešto vidi na vješalici, ne može to zamisliti na sebi, a ja već 3 kombinacije vidim :ekspert:
Mislim da nema problema sa vizualiziranjem toga na tebi, što umnogome baca svjetlo na tvoju ekspertizu
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.