Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2022., 00:26   #281
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Pa očito nema - kad ne djeluju.

I onda da zaključim: loši tranziti djeluju, oni dobri ne.

I tako (kod mene) već godinu dana.

Samo napomena prije nego se netko digne na zadnje noge: konzultirala sam 3 astrologinje - ne baš nepoznate - i ni jedna mi ništa točno nije prognozirala. A sve su vidjele ono što je i meni kao amateru - isto bilo vidljivo.
Ali očito - nije djelovalo. Tj. ne djeluje.
Postoje tranziti koji su dominantniji od drugih, koji imaju jače i trajnije učinke, koji su toliko snažni da se oni sitniji pored njih ne uspijevaju percipirati.

Nisi odgovorila na pitanje - jer ako imaš trenutne tranzite Mars/Uran u biku 90° Saturn u vodenjaku na važnim točkama svoje natalne karte (posebno ako se radi o točkama Sunca, ASC-a ili Mjeseca) onda osim što se učinci Neptunova sekstila na natalni Mjesec očituju kao emocionalna osjetljivost i perceptivnost, tj. oni djeluju na drugoj (emocionalnoj) razini, obično su toliko suptilni da se možda neće primijetiti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2022., 18:34   #282
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pa može i to biti manifestacija.

Pišem zato jer ako želimo biti učinkoviti u načinu kanaliziranja planetarnih energija to uvijek zahtijeva određenu dozu "prisutnosti", odnosno osvještenosti onoga što nam se događa kako bi se mogli pravilno postavljati u odnosu na energije pod čijim smo utjecajima. Tako je i kod ove Neptunske energije, trebamo biti aktivna i bistra uma kako bi se sklonili od neugodnih i neispravnih odluka, grešaka i pogrešnih životnih izbora ili onih koji bi se mogli pokazati kontraproduktivnima za nas. U svakom slučaju iako osoba najčešće nema pojma što joj se događa ili osjeća mentalnu iscrpljenost, odsutnost i istrošenost, ona treba imati na umu da ovaj tranzit može iskoristiti za neku vrsta duhovnog buđenja.

Ukoliko se događa to da se osobi tada spava moguće da se na taj način spaja s Neptunskim energijama što će joj poslije pomoći da ih realizira u životu jer to je toliko rastvarajuća energija da je izuzetno teško razumjeti njenu motivaciju - kada Neptun tranzitira Sunce i Merkur ima rastvarajući učinak na osobni identitet, motivaciju, jasnoću uvida, ego i samosvijest.


Hvala na odgovoru.

Zadnjih mjeseci patim od gubitka smjera. Tj. imam osjećaj (možda lažan) da je vrijeme za napraviti neki konkretni iskorak u nešto novo u životu, da je vrijeme za nove stvari, samo ne znam koje su to stvari, nije da me nešto posebno vuče.

Osjećam se pogubljeno i zbunjeno. Da sve ovo dosada nije više to. Kako god, teretana je uvijek blizu, bar to.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2022., 08:09   #283
Koliko je pametno krenuti na psihoterapiju (koja može uključivati i lekove) na poslednji kvadrat tranzitnog Neptuna iz VI, na vladara karte?
Ja imam unutrašnji poriv i to ću uraditi ali mi je interesantan momenat kada se konačno otvaram toj mogućnosti a to je upravo , poslednji egzaktni udar Neptuna na vladara, i to u minut jer koliko vidim u efemeridama, Neptun će oko 3 nedelje biti stacionaran na nekih 22°40'. Postoji zebnja da će možda tretman biti promasen 🤔
Da li je, generalno, poslednji egzaktan prelaz sporih tranzita, isporucivanje glavne poruke? I koja je razlika ako je taj tranzit napet u odnosu na harmoničan?
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 17:46   #284
Ako transit Neptun opozicija Sunce je trazenje sebi, identiteta..onda verovatno tranzitni Neptun trigon Sunce donosi necemu pozitivno? Natalno Sunce se nalazi u 11 kuca i je vladar 8 kuca....Nema aspekte u natalu.
Zaista ne znam kako ovaj tranzit imauticaj na meni, osim zelja za duhovna literatura, spoznaja, opet ceniti nematerijalne stvari,uzivanje u trenutak, nakon duze vriijeme....potseca me na neko slobodno vrijeme.

Trenutno takodje neptun trigon mars, natalno mars se nalazi u 7ma kuca,rak, i 4ta kuca pocinje sa mars.aries. Neptun radi opozicija na Mars u natalu.
Mislim da bi to znacilo idealiziranje partnera?Ako pogledamo opozicija i uzmemo u obzir sad ovaj trigon, to bi bilo to.
Uh a bas se osecam nekako ovaj period, kao da sam se ponovo zaljubljena u moj muz. I sex drive , da.

Natalno Neptun se nalazi u 1 kuci, radi trigon sa Mesec, ali vidim da neptun ne dira mesec ......Ne znam koliko ima uticaj Neptun inkonjuncija na MC, ako Fish napishe mi da se to oseti, onda..... Trenutno situacija sa posao, katastrofa, ali to je vec druga tema. Prvo je Saturn return iz 2 kuce, radio kvadrat na MC, pa onda Pluton, sad Neptun....Tuga
Denicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 08:39   #285
Tr Neptun opozicija natalni Mjesec - pala je još jedna zabluda (Neptun) o mojoj potrebnosti obitelji (Mjesec u Djevici) na način kako sam ja doživjela i shodno tome definirala "potrebitost",oni mogu bez mene uglavnom.
Već neko vrijeme sam posvećena sebi i svojim potrebama što mi je pravo olakšanje.
Još jedna simbolika tog tranzita je problemi s vodovodom(Neptun) u domu (Mjesec).
Tropicana Tropi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.