Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2009., 20:53   #241
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Diners:

-teže ga je dobiti
-ne uzimaju ga na puno mjesta

Iskreno ali ja ne vidim niti jedan pametan razlog za uzeti Diners naspram drugih kartica.
a koja je razlika izmedju njega i mastercarda? ja sam do sad imala samo maestro ..tako da neznam puno o ostalima..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 22:41   #242
maestro je debitna katica s kojom trošiš onoliko koliko imaš u tom trenutku, odmah se skida s računa ...

Diners, Master, Amex ... su kreditne kartice (između njih postoje i revolving) kad s njima kupuješ račun dolazi slijedeći mjesec tj na datum koji si izabrala kao datum naplate kod otvaranja ... razlika skoro pa i nema (u Hrvata ) ... u inozemstvu bolje prolaziš s Masterom (prihvaćaju ga više prodajnim mjesta) ... ja imam i Master i Amex no više upotrebljavam master
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 22:54   #243
ma dvoumim se izmedju dinersa i mastera..poslala sam vec zahtjev dinersu ali nisam jos sigurna u to..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 10:36   #244
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
maestro je debitna katica s kojom trošiš onoliko koliko imaš u tom trenutku, odmah se skida s računa ...

Diners, Master, Amex ... su kreditne kartice (između njih postoje i revolving) kad s njima kupuješ račun dolazi slijedeći mjesec tj na datum koji si izabrala kao datum naplate kod otvaranja ... razlika skoro pa i nema (u Hrvata ) ... u inozemstvu bolje prolaziš s Masterom (prihvaćaju ga više prodajnim mjesta) ... ja imam i Master i Amex no više upotrebljavam master
Pa ima razlike i u Hrvata, npr. u Lidl-u ne uzimaju Diners a u mnogo manjih trgovina ni Diners ni Amex.
Diners nema baš niti jednu prednost pred drugim karticama i ne vidim niti jedan pametan razlog zašto riskirati sa njim.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 10:56   #245
citala sam malo i vidim da vise njih uzima master nego diners..iskreno ne bi ja ni jednu ali neka se nadje a i maestrom ne mogu platiti neke on line stvari koje mi trebaju tipa avionske karte..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 11:14   #246
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
citala sam malo i vidim da vise njih uzima master nego diners..iskreno ne bi ja ni jednu ali neka se nadje a i maestrom ne mogu platiti neke on line stvari koje mi trebaju tipa avionske karte..
Govoriš li o Maestro ili Mastercard kartici?
Maestro nije kreditna kartica a ni sa Diners-om se nećeš baš usrećiti što se tiče online kupovine avio karata Ryanair npr.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 11:20   #247
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Govoriš li o Maestro ili Mastercard kartici?
Maestro nije kreditna kartica a ni sa Diners-om se nećeš baš usrećiti što se tiče online kupovine avio karata Ryanair npr.
ne,sad imam samo maestro(debitna kartica) i sad sam mislila uzeti ili master ili diners jel kako znas s maestrom nemam bas nekih placanja na rate barem kod moje banke...da trebam kupiti kartu pa molim ljude oko sebe da mi kupe,masterom se moze to znam..neznam ni sama jos mi se cini da je master bolja solucija od dinersa
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 11:27   #248
Naravno da je MasterCard ili Visa puuuuuno bolja solucija...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 23:51   #249
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa ima razlike i u Hrvata, npr. u Lidl-u ne uzimaju Diners
Ima već sigurno pola godine kako ju primaju.

Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
citala sam malo i vidim da vise njih uzima master nego diners..iskreno ne bi ja ni jednu ali neka se nadje a i maestrom ne mogu platiti neke on line stvari koje mi trebaju tipa avionske karte..
Mislim da je Diners bolji ako ti treba kartica kojom bi kupovala na rate jer se na nju u puno trgovina može plaćati na rate. A od kada je Diners kupila Erste banka primaju ju skoro na svim prodajnim mjestima. Mana joj je što ti za online kupovinu van RH neće skoro uopće biti od koristi.

Ako često putuješ u inozemstvo ili kupuješ preko neta uzmi Master jer nju primaju zaista svugdje. Mana joj je što se na nju ugl. ne može kupovati na rate osim ako prodajno mjesto nema ugovor s bankom koja je izdala karticu, a nisam vidio da to ima ijedna druga banka osim Zabe.

Tako da bi ja radije uzeo Diners.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 09:00   #250
hvala na konkretnom odgovoru..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 17:26   #251
pitanjce

hojla!

mene zanima isto jedna stvar ako znate....ako ne morat cu u banku provjerit:-/

evo ovako: dobila sam prije tjedan dana negdi,postom visa electron karticu ali ziro racun jer ga imam otvorenog od srednje ali ga isto tolko ne koristim...placa mi sjeda na tekuci racun....pa me sad zanima jel se s tom karticom moze kupovat na rate i na odgodu(naci da ti racun stigne drugi mj) bez obzira sto ja nemam kune na tom racunu??naci jeli ta kartica kao kreditna ili?
nymphette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 19:05   #252
Ne možeš kupovati na rate. Iznos kupnje ti se odmah skida s računa (naravno, ako imaš novaca na njemu; ako nemaš, transakcija će biti odbijena).
Inače, Visa Electron je debitna kartica (kao i Maestro).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:18   #253
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ne možeš kupovati na rate. Iznos kupnje ti se odmah skida s računa (naravno, ako imaš novaca na njemu; ako nemaš, transakcija će biti odbijena).
Inače, Visa Electron je debitna kartica (kao i Maestro).

e thanx!:-) a i uspjela sam nac to na stranici od zabe:-P

sam maestro nije debitna....radim u ducanu s nakitom i najnormalnije maestro ide na rate....
nymphette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:56   #254
To nema veze; Maestro je debitna kartica jer ti se račun tereti odmah, a ovo s kupovinom na rate je zapravo zamjena za čekove (a i ne nude ju sve banke).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 14:25   #255
aha a dobro onda....ja se ne kuzim u to:-)) enivej hvala na pomoci:-)
nymphette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 20:36   #256
Kreditna kartica

Ovako, imam u planu uzeti nešto za kuću (grijanje) i treba mi cca 15tkn.

Imam mjesečno 5tkn primanja uplata na račun u Zagrebačkoj banci, čak ni u minuse neidem često.

Mislio sam uzeti MasterCard, tj Klasičnu lepezu, pa zatražiti Master.

Da li ću moći realizirati ovih 15tkn kroz Master na obroke, ili what, čitam na netu, u banci mi petsto opcija ponudila, malo mi previše informacija oko svega toga....

ako može malo pojašnjenje, bio bih zahvalan
_____________
Nikica
__________________
...bum te jeknul...
Nikica Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 20:55   #257
Pitanje je da li će ti dati limit od 15.000. Oni daju limit po primanjima.

No kakav god ti dali, tvoja mjesečna zaduženja po njemu ne mogu prelaziti više od tih npr. 15.000.

Tokom mjeseca sve što potrošiš dolazi na naplatu na datum koji si rekao da želiš da ti se naplaćuje. Račun se zatvara 10 dana prije.

Možeš kupovati i temeljem potr. kredita koji ti odobrava na prodajnom mjestu (i tu ide kamata) ili obročno na x rata (zavisno kako je ugovoreno s prodajnim mjestom) bez kamata.
No s tim budi oprezan, jer to je u početku sve kao nešto po sitno, ali ....
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 21:05   #258
meni treba ciljano tih 15tkn, MasterCard bi koristio bi koristio za stvarno kritične stvari, imam iskustva s novcima i previše....
može se limit dogovoriti? odličan sam klijent, zadnja tri mjeseca imam primanja i više od 5tkn
__________________
...bum te jeknul...
Nikica Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 22:06   #259
A mislim da ne možeš baš previše dogovarati. Reci im koliko ti treba, pa ćeš vidjeti što će ti reći.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 07:41   #260
Quote:
Nikica Veliki kaže: Pogledaj post
meni treba ciljano tih 15tkn, MasterCard bi koristio bi koristio za stvarno kritične stvari, imam iskustva s novcima i previše....
može se limit dogovoriti? odličan sam klijent, zadnja tri mjeseca imam primanja i više od 5tkn
Što podrazumijevaš pod odličan klijent? Plača u zadnja 3 mjeseca i nije neki kriterij.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.