Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2010., 23:57   #2221
Quote:
zegabb kaže: Pogledaj post
Ej! Ja sam ti se operirala prije nekoliko dana, imala sam 50 % popusta u Svjetlosti pošto sam student, ali možeš se učlaniti u grupu na facebooku Lasersko skidanje dioptrije pa dobiješ 50 % popusta na operaciju ako ne studiraš, tako da dobiješ za 12000 kn oba oka, a pregled sam platila 750 kn. Prijatelj mi je bio u Visumeda, oni startaju sa osnovnom cijenom koja se višestruko poveća uz veću dioptriju, afanalo ga je kad je čuo koliko će ga koštat. I mene ti je bilo prpa, još malo kapam umjetnih suza , al ne boli te ništa sama operacija, ništa strašno. Sad vidim zaaakon!
To za Fejs nisan zna baš ti hvala na informaciji zlata vrijedi.Baš sam mislio brisat iz indeksa pečate da san završija faks.
aj da i ja gledam lipe tete na moru .
mamicuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 11:21   #2222
Da, bas super! Sad sam se i ja ukljucila u tu grupu na FB. Posto zivim u inostranstvu, sad dobijam operaciju vida i odmor u hr za iste pare! Pa sad mogu i odmor malo produzit pa idem i do Splita! Pravi deal!
ladypink is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:01   #2223
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
dali je ko probo od vas nocne lece ili lece snova? ja jesam.
Quote:
ladypink kaže: Pogledaj post
I ja, koristim ih sada, super su! Al jedva cekam da ih se rjesim
kakve su to leće?
mutna_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:48   #2224
To su lece koje nemoras vadit kad ides spavat, Jako su tanke i dajo ocima dovoljno zraka.
Doduse kad se ustanes ujutro trebas stavit koju kapljicu umjetnih suza, tako da mi one uvjek stoje kraj kreveta.

Focus Night&Day ili Cibavision AirOptix Night&Day
ladypink is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 10:43   #2225
Quote:
ladypink kaže: Pogledaj post
To su lece koje nemoras vadit kad ides spavat, Jako su tanke i dajo ocima dovoljno zraka.
Doduse kad se ustanes ujutro trebas stavit koju kapljicu umjetnih suza, tako da mi one uvjek stoje kraj kreveta.

Focus Night&Day ili Cibavision AirOptix Night&Day

??? Zar nisu leće snova one leće koje se stave preko noći, pa ako je manja dioptrija korigiraju malo oko da bi preko dana vidjeli bez leća?

A ovo za imati leće i sa njima spavati, da ne znam koliko su tanke mi se ne cini pametna ideja.
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 17:36   #2226
Quote:
ladypink kaže: Pogledaj post
To su lece koje nemoras vadit kad ides spavat, Jako su tanke i dajo ocima dovoljno zraka.
daj, nemojte mi reći da netko stvarno ide spavati s lećama???
mislim, OK ako si na dežurstvu, pa slučajno zaspeš...ali sve druge opcije su katastrofa loše za oko, pogotovo s dugortajnim takvim načinom nošenja!
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:43   #2227
Kad sam nosila obicne lece, desilo se cesto da ih zaboravim izvadit kad legnem.
Zbog toga sam imala velikih upala i crvenila.
Posto sam tako zaboravna, opticar mi je preporucio "night&day" lece.
One se drze na ocima mjesec dana, dan i noc, i onda se promjene.
Kad je ta promjena onda spavas bez leci tu jednu noc.
Odkako sam pocela s ovim lecama, ja nisam upala imala!
Malkice zulja ujutro kad otvorim oci pa se podmaze sa kapljicama i sve je u redu

Ja ih eto koristim i po dva-tri mjeseca jer ih jednostavno zaboravim promjenit.
Neosjetim ih uopce.
ladypink is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:51   #2228
Quote:
MarioX2 kaže: Pogledaj post
??? Zar nisu leće snova one leće koje se stave preko noći, pa ako je manja dioptrija korigiraju malo oko da bi preko dana vidjeli bez leća?

A ovo za imati leće i sa njima spavati, da ne znam koliko su tanke mi se ne cini pametna ideja.
Te lecu su za one koji zaboravljaju ili im se neda vadit svake noci, kao ja
One ne korigiraju preko noci tako da bolje vidis preko dana.
ladypink is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:08   #2229
Čitam ovaj topic jer sam nekad davno razmišljala o laserskoj, ali za sad odustala

Ali moram reagirati - leće snova su zapravo leće koje se nose po noći da bi se ujutro skinule i imao dobar vid poslije cijeli dan (ok, kažu da navečer već slabi). Leće snova su drugo od leća koje se mogu nositi noću

I da, baš gledam po ovom topicu i divim se ljudima koji idu na lasersku, ali stekla sam dojam da je to već kao odlazak frizeru, a ne na operaciju... Mislim, nemam ja ništa protiv i drago mi je što su tu ljudi sretni kad napokon vide bez pomagala, ali nadam se da se ta masovnost neće obiti o glavu... Jer meni je to i dalje operacija (dakle nešto ozbiljno) i još k tome vezano uz oči, na koje sam stvarno osjetljiva.

Ali ja ću svejedno čitati temu, iako sam se u 20 godina već navikla na naočale i na leće
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:29   #2230
Quote:
mamicuti kaže: Pogledaj post
To za Fejs nisan zna baš ti hvala na informaciji zlata vrijedi.Baš sam mislio brisat iz indeksa pečate da san završija faks.
aj da i ja gledam lipe tete na moru .
Ma nema na cemu, sritno s tetama
zegabb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 21:30   #2231
Imene je jako strah! Pogotovo kad pomislim da ce mi neko cackati po ocima.
I nemoze mi uglavu da udje da to ne boli!
Ali divim se ljudima sto su to napravili i sto kazu da dobro vide i da nije nista strasno.
Moj muz je to napravio prije jedno 15 godina, i to po nekoj staroj metodi koja je stvarno bolila. I on jos uvjek ima dobar vid i vidi pono bolje nego ja s lecama.
Doduse ja isto tako imam dosta krive roznice pa tome lece nemogu pomoci.
Al jedva cekam da dobijem dobar vid, jer ja neznam kako je to.
ladypink is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:49   #2232
Smile

hej ljudi!

Evo i mene! U petak sam bio na laserskom skidanju dioptrije u Svjetlosti!!!

LJUUUUUUUUUUUUUDIIIIIIIIIII NEEEEEEEEEEEEE NOOOOOOOOOOOOSIIIIIIIM
VISE NAOOOOOOCAAAAAAAAAALEEEEEEEEE!

Nemojte zamjeriti na ovakvom pisanju, ali jos uvijek sam u ekstazi, ne mogu
vjerovati. Ali ja fakat vidim bez naocala!

U petak oko 11h operirao me profesor Gabric, sef Svjetlosti. Sama operacija je trajala oko desetak minuta. Odabrao sam onu femtosecond metodu, i citao sam na ovom forumu da clanovi jedne facebook grupe o skidanju dioptrije imaju popust 50%. Ja sam bio lukav i uclanio sam se u tu grupu. I dobio popust. Ja sam mislio da me netko zajebava kada su mi rekli da imam na temelju toga popust. Ali facebook mi je ustedio 12 000 kuna. E pa hvala i facebooku i svjetlosti.

Jooooooj tako sam uzbudjen, ne znam sto da sve napisem. Ali uglavnom zahvat je bio brz, kazem desetak minuta. Nije bolilo ama bas nista, jedino par sati nakon operacije me malo greblo, ali umjetne suze su pomogle. Danas je proslo prakticki vise od 4 dana i sve je u najboljem redu. Sutra imam redovnu kontrolu, bas me zanima sto ce reci. ali ja sada vidim super, buljim u ovaj ekran bez cviksa.

Sto se tice ponasanja nakon operacije, kazu da se moram cuvati mjesec dana od sporta i tezih fizickih napora. Cuvao sam se do danas kompjutora, ali kazu da sam mogao i od subote laganini. ali pusti, ja sam oprezan i radije sam malo pricekao.
cafa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 11:09   #2233
Quote:
cafa26 kaže: Pogledaj post
hej ljudi!

Evo i mene! U petak sam bio na laserskom skidanju dioptrije u Svjetlosti!!!

LJUUUUUUUUUUUUUDIIIIIIIIIII NEEEEEEEEEEEEE NOOOOOOOOOOOOSIIIIIIIM
VISE NAOOOOOOCAAAAAAAAAALEEEEEEEEE!

Nemojte zamjeriti na ovakvom pisanju, ali jos uvijek sam u ekstazi, ne mogu
vjerovati. Ali ja fakat vidim bez naocala!

U petak oko 11h operirao me profesor Gabric, sef Svjetlosti. Sama operacija je trajala oko desetak minuta. Odabrao sam onu femtosecond metodu, i citao sam na ovom forumu da clanovi jedne facebook grupe o skidanju dioptrije imaju popust 50%. Ja sam bio lukav i uclanio sam se u tu grupu. I dobio popust. Ja sam mislio da me netko zajebava kada su mi rekli da imam na temelju toga popust. Ali facebook mi je ustedio 12 000 kuna. E pa hvala i facebooku i svjetlosti.

Jooooooj tako sam uzbudjen, ne znam sto da sve napisem. Ali uglavnom zahvat je bio brz, kazem desetak minuta. Nije bolilo ama bas nista, jedino par sati nakon operacije me malo greblo, ali umjetne suze su pomogle. Danas je proslo prakticki vise od 4 dana i sve je u najboljem redu. Sutra imam redovnu kontrolu, bas me zanima sto ce reci. ali ja sada vidim super, buljim u ovaj ekran bez cviksa.

Sto se tice ponasanja nakon operacije, kazu da se moram cuvati mjesec dana od sporta i tezih fizickih napora. Cuvao sam se do danas kompjutora, ali kazu da sam mogao i od subote laganini. ali pusti, ja sam oprezan i radije sam malo pricekao.
Baš mi drago da ti je sve tako dobro prošlo...dali mi možeš reči koliko si točno sve platio sa pregledom i dali si operirao oba oka ili samo jedno...unaprijed hvala
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 12:26   #2234
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
trebalo bi bit dzaba kao sto imas pregled zuba dzaba s tim da ovi zarade 20.000 za 10 min. razlog vise za dzaba pregled-evo vani imas dzaba detaljne preglede koji traju 1,5 sati.
-kod nasih kapitalista nemas to. tako to rade novopeceni kapitalisti.
Bas me zanima gdje to imas pregled zuba dzaba??Nema ništa dzaba..cak i kad odes u dom zdravlja i mislis da je dzaba, sjeti se da ti svaki mjesec oduzimaju od plaće da bi mogao koristiti tu uslugu..
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 13:23   #2235
Quote:
morska riba kaže: Pogledaj post
Bas me zanima gdje to imas pregled zuba dzaba??Nema ništa dzaba..cak i kad odes u dom zdravlja i mislis da je dzaba, sjeti se da ti svaki mjesec oduzimaju od plaće da bi mogao koristiti tu uslugu..




-sto se zuba tice imas na mnogo mjesta pregled dzaba. ako ne zelis da ti dalje radi, lijepo se ustanes,zahvalis i odes.
-sto se pregleda ociju za operaciju tice imas vani dzaba kod mnogih. negdje je ukljuceno i mjerenje zjenica,negdje nije, vec samo dioptrija i debljina roznice.cilj pregleda je da se utvrdi dali si podesan za operaciju ili ne? samo mjerenje dioptrije je dzaba kod opticara. to valjda znas.
-opet ,ovi nasi kapitalisti, htjeli bi se obogatit preko noci.

PREPORUCUJEM SVIMA DA NAPRAVE NAJMANJE 2 PRIJEOPERATIVNA PREGLEDA TJ. DA UVIJEK POTRAZE I DRUGO MISLJENJE. AKO SE DIJAGNOZE I BROJKE PODUDARAJU SIGURNO DA CE I SAM REZULTAT BITI BOLJI.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 13:56   #2236
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
-sto se zuba tice imas na mnogo mjesta pregled dzaba. ako ne zelis da ti dalje radi, lijepo se ustanes,zahvalis i odes.
-sto se pregleda ociju za operaciju tice imas vani dzaba kod mnogih. negdje je ukljuceno i mjerenje zjenica,negdje nije, vec samo dioptrija i debljina roznice.cilj pregleda je da se utvrdi dali si podesan za operaciju ili ne? samo mjerenje dioptrije je dzaba kod opticara. to valjda znas.
-opet ,ovi nasi kapitalisti, htjeli bi se obogatit preko noci.

PREPORUCUJEM SVIMA DA NAPRAVE NAJMANJE 2 PRIJEOPERATIVNA PREGLEDA TJ. DA UVIJEK POTRAZE I DRUGO MISLJENJE. AKO SE DIJAGNOZE I BROJKE PODUDARAJU SIGURNO DA CE I SAM REZULTAT BITI BOLJI.

Ma u kakvoj fantasy zemlji ti živiš? džaba je ako daju neku akciju da, a ne džaba, i kod doktora nije džaba. joj bemti rijec džaba.
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:12   #2237
Quote:
cafa26 kaže: Pogledaj post
hej ljudi!

Evo i mene! U petak sam bio na laserskom skidanju dioptrije u Svjetlosti!!!

LJUUUUUUUUUUUUUDIIIIIIIIIII NEEEEEEEEEEEEE NOOOOOOOOOOOOSIIIIIIIM
VISE NAOOOOOOCAAAAAAAAAALEEEEEEEEE!

Nemojte zamjeriti na ovakvom pisanju, ali jos uvijek sam u ekstazi, ne mogu
vjerovati. Ali ja fakat vidim bez naocala!

U petak oko 11h operirao me profesor Gabric, sef Svjetlosti. Sama operacija je trajala oko desetak minuta. Odabrao sam onu femtosecond metodu, i citao sam na ovom forumu da clanovi jedne facebook grupe o skidanju dioptrije imaju popust 50%. Ja sam bio lukav i uclanio sam se u tu grupu. I dobio popust. Ja sam mislio da me netko zajebava kada su mi rekli da imam na temelju toga popust. Ali facebook mi je ustedio 12 000 kuna. E pa hvala i facebooku i svjetlosti.

Jooooooj tako sam uzbudjen, ne znam sto da sve napisem. Ali uglavnom zahvat je bio brz, kazem desetak minuta. Nije bolilo ama bas nista, jedino par sati nakon operacije me malo greblo, ali umjetne suze su pomogle. Danas je proslo prakticki vise od 4 dana i sve je u najboljem redu. Sutra imam redovnu kontrolu, bas me zanima sto ce reci. ali ja sada vidim super, buljim u ovaj ekran bez cviksa.

Sto se tice ponasanja nakon operacije, kazu da se moram cuvati mjesec dana od sporta i tezih fizickih napora. Cuvao sam se do danas kompjutora, ali kazu da sam mogao i od subote laganini. ali pusti, ja sam oprezan i radije sam malo pricekao.

Koji je naziv te grupe na Fejsu...???
da se i ja učlanim....
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:45   #2238
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Koji je naziv te grupe na Fejsu...???
da se i ja učlanim....
od na fejsu i potrazi grupu lasersko skidanje dioptrije, ništa lakše.
Virtuosa75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:46   #2239
Quote:
cafa26 kaže: Pogledaj post
hej ljudi!

Evo i mene! U petak sam bio na laserskom skidanju dioptrije u Svjetlosti!!!

LJUUUUUUUUUUUUUDIIIIIIIIIII NEEEEEEEEEEEEE NOOOOOOOOOOOOSIIIIIIIM
VISE NAOOOOOOCAAAAAAAAAALEEEEEEEEE!

Nemojte zamjeriti na ovakvom pisanju, ali jos uvijek sam u ekstazi, ne mogu
vjerovati. Ali ja fakat vidim bez naocala!

U petak oko 11h operirao me profesor Gabric, sef Svjetlosti. Sama operacija je trajala oko desetak minuta. Odabrao sam onu femtosecond metodu, i citao sam na ovom forumu da clanovi jedne facebook grupe o skidanju dioptrije imaju popust 50%. Ja sam bio lukav i uclanio sam se u tu grupu. I dobio popust. Ja sam mislio da me netko zajebava kada su mi rekli da imam na temelju toga popust. Ali facebook mi je ustedio 12 000 kuna. E pa hvala i facebooku i svjetlosti.

Jooooooj tako sam uzbudjen, ne znam sto da sve napisem. Ali uglavnom zahvat je bio brz, kazem desetak minuta. Nije bolilo ama bas nista, jedino par sati nakon operacije me malo greblo, ali umjetne suze su pomogle. Danas je proslo prakticki vise od 4 dana i sve je u najboljem redu. Sutra imam redovnu kontrolu, bas me zanima sto ce reci. ali ja sada vidim super, buljim u ovaj ekran bez cviksa.

Sto se tice ponasanja nakon operacije, kazu da se moram cuvati mjesec dana od sporta i tezih fizickih napora. Cuvao sam se do danas kompjutora, ali kazu da sam mogao i od subote laganini. ali pusti, ja sam oprezan i radije sam malo pricekao.


CESTITAM na dobrom rezultatu. koliku si imao dioptriju?
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 14:58   #2240
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
pa kako je sada nakon 10 godina?npr. dali ti je dioptrija jos na nuli?

Hej ti može-džaba-čovječe!
Nakon 10 god isto kao nakon potpunog oporavka-SAVRŠENO.
Na kontrolama potvrđeno da je čista nula na desnom oku, na lijevom -0.25 što ne percipiram kao optičku grešku nego ga bilježi neki od njihovih silnih aparata u svjetlosti.
Stari, to ti je jedna od vrijednijih preporuka među ovim mnogim postovima...savršen rezučtat i nakon 10 godina
Virtuosa75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.