Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2012., 23:20   #1
Skidanje / otpuštanje blokada ?

Što znači kada ti kažu " imate blokade " zbog kojih vam ne ide u financijama / ljubavi / sreći itd ... ? I onda se spominju rituali otpuštanja tih blokada kako bi nam krenulo u životu ...
Može li netko tko zna objasniti zbog čega dolazi do tih blokada, kako one napreduju, zašto se zadržavaju, i kako funkcioniraju ti rituali ? I je li to samo prodavanje muda pod bubrege ?
Lind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 00:05   #2
A koliko moraš platiti te rituale?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 12:09   #3
Cijene ne znam, nego vidjeh kako na TV-u nude to odblokiranje blokada, no sama emisija me ne zanima, nego da netko objasni te " blokade " ... Što su one i što su ti rituali ?
Lind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:12   #4
Prodavanje muda pod bubrege.

Ako imaš neku blokadu prvo moraš postati svjestan te blokade, a kad shvatiš u čemu problem ćeš i skužiti i kako ga riješiti. Ali ljudi su preljeni da porade na sebe i traže rituali...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 18:03   #5
Kada bi ljudi koji o tome pričaju bili koliko toliko ozbiljni,vjerujem da bi te blokade pokušali objasniti (jedan od mogućih pristupa) "učenjem" koje se bavi energijama-objašnjenjem energija,manipulacijom energijama,usmjeravanjem energija itd itd.No,danas je i sama riječ "energija" postala toliko zloupotrebljavana da i meni samom dođe ponekad muka kada koristim riječ,a još skromno mislim da imam koliko toliko pravo na to jer se bavim na više načina upravo "radom s energijama".Ono što bih se ja usudio proglasiti "blokadama" na koncu započinje i završava sa radom energetskih centara (čakri,jelte..) i činjenicom da one ne funkcioniraju kod većine ljudi dobro,odnosno,da nisu dovoljno aktivne ili su previše aktivne..Njihov rad i jest rezultat psihičkih,fizičkih,emotivnih,mentalnih i ostalih "blokada",a sve se manifestira kao zastoj na bilo kojem planu života..To se onda može "popraviti" harmonizacijom centara,a za to postoji niz vježbi,odnosno,postoji sasvim provjeren i koristan niz vježbi koje u kombinaciji daju odlične rezultate..ne znam jel i oni govore o takvim "blokadama" ali treba ih direktno pitati-kada netko kaže-"vi ste puni blokada"-pitanje glasi-"kakve su to blokade? kako ih detektirate? kako ih se VI rješavate u moje ime?.."..i,naravno,a koliko to košta..?
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 19:12   #6
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
To se onda može "popraviti" harmonizacijom centara,a za to postoji niz vježbi,odnosno,postoji sasvim provjeren i koristan niz vježbi koje u kombinaciji daju odlične rezultate..
Koje su to vježbe, dal se to uglavnom odnosi na meditaciju, jogu, afirmativno razmišljanje ili nešto drugo ? Kada možemo znati razliku izmešu " blokada " i kada se jednostavno radi o lošoj sreći, dakle osoba je u financijskom škripcu iako razmišlja pozitivno, trudi se, ali pomaka nema već duže vrijeme ?

Quote:
ne znam jel i oni govore o takvim "blokadama" ali treba ih direktno pitati-kada netko kaže-"vi ste puni blokada"-pitanje glasi-"kakve su to blokade? kako ih detektirate? kako ih se VI rješavate u moje ime?.."..i,naravno,a koliko to košta..?
Evo, Reno, kako možemo svjedočiti tvom odličnom radu na forumu, i sam kažeš da ti je rad vezan uz energije, jesi li kada iz svojih karata uspio detektirati blokadu kod neke osobe, u bilo kojem području ? Što onda savjetovati toj osobi ?
Lind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 23:16   #7
Što se tiče vježbi harmonizacije čakri,ima toga dosta i po netu,a radi se u stvari primarno o njihovoj aktivaciji..dakle,o nastojanju da se energetski centri "pokrenu" i rotiraju brzinom i smjerom koji je poželjan.Prilično je tu informacija potrebno reći iako,kažem,postoji puno toga što možeš naći u literaturi ili ovdje,na raznim mjestima u bespućima interneta..no,ima i prilično suvišnih ili ajde da kažemo,nepotrebnih ili ne baš preciznih stvari..
Centri se pokreću naravno usmjeravanjem misli na njih,na određeni način,vizualizacijom,uz korištenje (mentalno) boje,zvuka,(mantri),fizičkih pokreta (yoga i mudre),kristala,itd itd.
Što se tiče detektiranja energetskih blokada,ja to radim duže vrijeme pomoću karata-damanhurskog tarota koji mi u tom slučaju izuzetno pomaže i ukazuje na područja života koja su problematična,na energetske centre koji ne "rade" kako treba,o posljedicama za fizičko zdravlje,psihičko,emotivno stanje osobe itd.Uvijek nakon takve analize mogu savjetovati nekoliko osnovnih stvari koje se mogu učiniti kako bi se osoba dovela u optimalno stanje,no,ne treba zaboraviti da ljudi vrlo često ignoriraju takve savjete jer je naprosto potrebno-raditi na sebi..svakodnevno,redovito..onako kako bi npr.vježbali zadatke iz matematike..često i što je moguće više..Dakle,da,to mi je jedan od dražih angažmana kada su u pitanju karte i mogućnost otkrivanja stanja neke osobe..poz
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 23:40   #8
Reno, ti očito imaš ogromno znanja na alternativnom području.
Kako da osoba dođe do tebe osobno, da te upozna, i da napraviš cjelovitu analizu, kako bi se neko stvarno mogao osloboditi tereta prošlosti i početi konstruktivno raditi za budučnost?
DreamOfMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:24   #9
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
Što se tiče detektiranja energetskih blokada,ja to radim duže vrijeme pomoću karata-damanhurskog tarota koji mi u tom slučaju izuzetno pomaže i ukazuje na područja života koja su problematična,na energetske centre koji ne "rade" kako treba,o posljedicama za fizičko zdravlje,psihičko,emotivno stanje osobe itd.Uvijek nakon takve analize mogu savjetovati nekoliko osnovnih stvari koje se mogu učiniti kako bi se osoba dovela u optimalno stanje,no,ne treba zaboraviti da ljudi vrlo često ignoriraju takve savjete jer je naprosto potrebno-raditi na sebi..svakodnevno,redovito..onako kako bi npr.vježbali zadatke iz matematike..često i što je moguće više..Dakle,da,to mi je jedan od dražih angažmana kada su u pitanju karte i mogućnost otkrivanja stanja neke osobe..poz
Hvala na odgovoru. Znači možemo zaključiti da nam za ove stvari nisu potrebni rituali ili tuđe djelovanje " u naše ime " jer rješenje je jedino u nama ?
Tako da bi se od savjetnika prvo očekivalo da nam da smjernice kako da se sami postavimo kod tih stvari, a ne se na prvu loptu hvatati za rituale ... ?
Lind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 13:18   #10
Postoji vrlo jednostavan način harmoniziranja čakra - udahnuti na osam otkucaja srca, zadržati dah isto tako na osam otkucaja i još na osam otkucaja izdahnuti.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:47   #11
otpustanje blokada je dug proces... Da radi se opustanjem, i razgovorom sa osobom koja zna sta ciniti.. nije nikakva bioenergija ispiranje mozga i sl... Blokade nastaju on donih trenutaka kad postanemo svijesni sebe, a i nasljedjujemo ih od roditelja
jednacura88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 22:22   #12
Zar nije stvar da ćeš nešto imati kad počmeš u to vjerovati, preciznije ako ja mislim da imam neke blokade na kraju ću ih i imati,a dok ne mislim nemam ih? ...doduše to mi izgleda kao nešto sa psihološkim temeljem (osoba ima manjak samopouzdanja,volje itd što sve predstavlja 'blokade' u ostvarivanju nečega),a ne kao blokada od strane vanjskih čimbenika koji utječu na npr.loše financije... Doduše, o toj vrsti blokade sam zaključila na temelju navedenih reklama, međutim, ne znači da mislim na točan termin
homo_iritans is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 17:48   #13
Quote:
RENO1963 kaže: Pogledaj post
Što se tiče detektiranja energetskih blokada,ja to radim duže vrijeme pomoću karata-damanhurskog tarota koji mi u tom slučaju izuzetno pomaže i ukazuje na područja života koja su problematična,na energetske centre koji ne "rade" kako treba,o posljedicama za fizičko zdravlje,psihičko,emotivno stanje osobe itd.Uvijek nakon takve analize mogu savjetovati nekoliko osnovnih stvari koje se mogu učiniti kako bi se osoba dovela u optimalno stanje.....
Reno, hvala ti još jednom što svakoj temi pristupaš temeljito, ne škrtariš s objašnjenjima već dijeliš svoje znanje s drugima, jasno definiraš problem i mogućnosti kako da osoba dođe do rješenja !
Lind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 12:31   #14
Ponekad je problem kod tih blokada sto se nalaze na sasvim drugom mjestu od mjesta gdje je izbila posljedica.

Npr u fizickom smislu - cir na zelucu povezan sa migrenom ili psorijaza, a radi se zapravo o ''zatrovanoj'' krvi, ili otpadnje kose, a problem je zapravo cista na jajniku, ili problem sa ocima, a u stvari su bubrezi (a ponekad i jetra)...

Ili emocionalno - osoba je jako temperamentna (visak elementa vatre) - pa se javlja nervoza - a uz to ide bijes i ljutnja kao primarne emocije- pa onda otide jetra, ili stalno krvari nos, ili visok tlak, tanja koza na licu.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority

Zadnje uređivanje emnasut462 : 19.10.2012. at 12:42.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:00   #15
Blokada , urok, magija, čvorovi..to su sve nazivi za negativno djelovanje energje u tijelu ili zastoj istih.
Načini deblokiranja ili čišćenja su različiti.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.