Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2003., 18:27   #41
Quote:
Last unicorn kaže:
Postoje vječne teme, koje su uvijek bile u svima vama, i koje će uvijek biti u svima vama, bez obzira koliko ih potiskivali, jer to možda po nekim prolaznim kriterijima nije "moderno". Upravo zbog takvih kriterija, moja vrsta izumire.
S tim se slažem.I zanima me, koliko ces ti trajati?

Koliko si autentichan?
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 18:27   #42
Ma dobri su ti jednorozi

Jedino je malo opasno s njima igrati trule kobile Osobito ako si musko
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2003., 23:01   #43
Solaris, štitovi koje dižeš zaklanjaju ti jasan pogled na ono što ja jesam. I zašto bih te zamijenio sa nataniel, i u kojem smislu? I nataniel je vjerojatno osoba koja je, ako malo posegne u sebe, spremna povjerovati u bajke.

Nataniel, trajat ću onoliko koliko ljudi budu htjeli povjerovati da sam stvaran. To je odgovor i na pitanje o mojoj autentičnosti.

Jesi li spremna povjerovati da postojim upravo takav? Ako nisi, onda nisam ni autentičan, nego samo nečija mašta.
Last unicorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 01:17   #44
Da se vratim na prvotnu temu.
Ja bih 3-4 tjedna stručnog usavršavanja u Londonu. Po mogućnosti neki Summer School ili tako nešto. To bi si baš htjela. A onda tjedan dana oporavka u Starigradu, Paklenica, SOLO, onda tjedan dana kod D... u Pakoštanima, pa tjedan dana s ekipom u Malinskoj i ondak nazad doma. U MOJ STAN.
Kud ću bolje....mislim...ovo nisu želje, nego planovi
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 11:21   #45
Exclamation Last Unicorn

Quote:
nataniel kaže:
Heyyyyyyyyyyyy, chak ako nas i zezash, meni dobro zvuchi.Volim to chuti, ma kako zvuchalo, kolkikogod bilo i chinilo se trivijalno, mislim da je to ipak skrivena hrana ljudima.

Samo nije "moderno" to priznati.

Ja priznajem.Ali, dobro, ja sam promashila i stoljeca, pa se ne rachunam.

ovo je napisala nataniel, nakon tvojeg posta........
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 11:24   #46
Quote:
Last unicorn kaže:
Solaris, zar ja djelujem kao netko tko zeza? Ja izričem sve ono što svi vi potajno želite i mislite.
Postoje vječne teme, koje su uvijek bile u svima vama, i koje će uvijek biti u svima vama, bez obzira koliko ih potiskivali, jer to možda po nekim prolaznim kriterijima nije "moderno". Upravo zbog takvih kriterija, moja vrsta izumire.
A ovo si napisao ti, upućeno meni.
obrati riječi na zezati i moderno, to je zapravo tvoja replika nataniel,...

Da to jednom rješimo, nije mi jasno zašto me napadaš?


Ja sam napisala da život je jedna vrsta bajke. A bajke nisu samo priče za malu djecu.
A možemo i o simbolici jednoroga ako hoćeš
 
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 12:03   #47
Najvise od svega zelim da nastavi onako kako je prosla zavrsila
Ovo dalje je zajednicko valjda za sve : zdravlje, financije, blablabla...
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 15:41   #48
Quote:
Last unicorn kaže:
Nataniel, trajat ću onoliko koliko ljudi budu htjeli povjerovati da sam stvaran. To je odgovor i na pitanje o mojoj autentičnosti.

Jesi li spremna povjerovati da postojim upravo takav? Ako nisi, onda nisam ni autentičan, nego samo nečija mašta.
Daj mi vremena da shvatim da uopce ja postojim.

Ali da ti postojish, vjerujem vishe, nego u samu sebe.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 17:59   #49
Ništa specijalno..samo mudrost da mogu razlučit dobro i zlo i razumijeti igru Svijeta i svoju ulogu u njoj...
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 18:07   #50
Quote:
eowyn kaže:
Ništa specijalno..samo mudrost da mogu razlučit dobro i zlo i razumijeti igru Svijeta
eo....ja ti se bojim da se tu nema sto velikoga otkrit'.
Ili ima - gazi gdje stignesh.Iskljuchi emociju.I , naravno, igraj se - ti s drugima, da se ne bi drugi tobom igrali.
Nema tu nishta dramatichno, kad malo bolje pogledash, vecina svijeta tako funkcionira.Je,da, meni se to gadi, imash pravo, ali nema nam druge, ne?

Inache ces pochet bavit' se poezijom i jednorozima, a onda ode sve u .......

Vjeruj mi.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 21:31   #51
Pa da. Ajmo preventivno bit stoka prema svima koji bi nas mogli povrijedit ili zgazit. To je super furka. Zahvaljujući kojoj će svijet poživjeti još dugo, dugo... A mi bezbrižno u centru tog istog svijeta ...
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 21:35   #52
Mijenjaj nick u "sjena".

Losh dan.Jedan losh dan i to je sve.I, ne, to nije super furka, slazem se.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 21:38   #53
Quote:
nataniel kaže:
Mijenjaj nick u "sjena".

Losh dan.Jedan losh dan i to je sve.I, ne, to nije super furka, slazem se.
Drago mi je. Već sam se zabrinuo.
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 22:37   #54
Quote:
by nat
Nema tu nishta dramatichno, kad malo bolje pogledash, vecina svijeta tako funkcionira.Je,da, meni se to gadi, imash pravo, ali nema nam druge, ne?


Oh, Nat, stvarno se nadam da je samo loš dan.
Ima nam druge itekako. Ono što sam do sada naučila jest da ako živiš po principima bajki i vjeruješ u jednoroge dosta trpiš jer su mnogi digli ruke od toga. Puno je lakše naučiti "pravila igre" i tako se zaštititi od napada prije nego li tebe napadnu.
Ali vjeruj mi, svaka cica dođe na kolica.
Ponekad to duže traje i treba strpljenja, ali uvijek se dogodi. Ako si čist u srcu i namjete su ti takve, nema veće sreće i zadovoljstva moći se svako jutro pogledati u ogledalo i ne prepasti se onoga što vidiš. Samo je jedan put;trnovit i težak, ali vrijedi. Hebem mu, vjeruj mi da vrijedi....
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 14:52   #55
Cool Samospoznaje...

Quote:
Last unicorn
Jesi li spremna povjerovati da postojim upravo takav? Ako nisi, onda nisam ni autentičan, nego samo nečija mašta.
Distinkcija ne mora za neke uključivati nužnu svrhovitu relaciju.
Vjera koja prerasta u slijepu vjeru, tek onda postaje istinita.
Slobodan, nezavisan, intelektualac danas u apsolutnom smislu, gotovo je nemoguće biti.
Slobodan čovjek još teže.
Ipak, ne zaboravimo primarnost, da povijest ispisujemo mi - ne ona nas.
Pri ispisivanju ne treba skretati, i zavirivati u kutke, koje ne predstavljamo mi - interpretacija postane prilično divergentna; tako da ne samo što živimo u priči, no priča i ispisuje nas; i ma koliko nam se činilo da je priča bajka, i da tu bajku trebamo izreći na naš ispravan način drugima, mi ostajemo u priči vrlo realno ispisanoj od strane nekog drugog za nas, misleći da smo u snu priče, a zapravo smo dio priče nečije jave, namijenjene nama.
Pustiti priču da živi svoj život znači ostaviti joj prostora da bude doživljena od strane drugih na način kako je svaki čitalac osebujno doživljava; znači ostaviti priči da se kasnije sama hrani i razvija, samooplođuje.
Takve priče onda postaju i kvalitetne.
Koliko izgubljenih trenutaka oko istjerivanja pravde kod drugih.
I možemo fascinirati druge svojom silom, svojim trenutnim djelovanjem, nekim svojim dobivenim bitkama na našim ili tuđim poljima igre trenutka.
O da, mi možemo fascinirati. Jer mi potičemo.
Potičemo situaciju.
Potičemo potrebu.
Potičemo realizaciju.
Možemo potaći realizaciju nečije trenutne potrebe kroz interakciju s nama; no ne možemo se ni sa kim složiti u univerzalno-životnim pitanjima, o toplini koju bez izrečenosti možemo podijeliti sa tim drugim, koga pokušavamo promijeniti, a on nam, negdje u magli, ostaje, nedorečen, neiskazan, nedostižno neuhvatljiv.
Ipak, ima i onih koji ne ispunjavaju trenutne potrebe.
Ima onih koji znaju da se stvari ne potiču, pa čak ni ne dotiču.
Ima onih koji znaju da se stvari jednostavno dešavaju.
I da osobe dijele bezimene tajne i prije nego su se ikad i srele.
Takva bajka je izrazito realna.
Ona ne traži svoje opravdanje.
Nešto je više i od same bajke.
Jer, postaje život. Koji je nekima nedostižan.
Autentičan na nivou na kojem su da.
Ostvaren, vjerovatno doživotno - ne.
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 16:18   #56
Covjek snuje a bog odredzuje
R2D2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 17:00   #57
Quote:
eowyn kaže:
Ponekad to duže traje i treba strpljenja, ali uvijek se dogodi. Ako si čist u srcu i namjete su ti takve, nema veće sreće i zadovoljstva moći se svako jutro pogledati u ogledalo i ne prepasti se onoga što vidiš. Samo je jedan put;trnovit i težak, ali vrijedi. Hebem mu, vjeruj mi da vrijedi....
Neces se ljutit ako se ne slozhim bash s tobom...

Jebesh ti chiste namjere, kad je srce puno rana, a u ogledalo ni ne zhelis pogledat, jer mrzish ono shto vidish... Bash zato jer nisi usvojio "pravila"
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.