Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 10:28   #441
Ne kažem da je tvoje tumačenje pogrešno. Samo sam napisao moja iskustva i tumačenje.

Za mene su promjenjive linije pokazatelji razvoja događaja, pošto njih nema onda mi je situacija statična, nepromjenjiva i takav mi heksagram govori o unutarnjem stanju pitaoca.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:42   #442
aha, kužim. pa onda bi se to i moglo protumačiti da se osloni na svoju unutarnju snagu, a možda će i tražiti da se razvija i mijenja njezina osobnost ili na duhovnom planu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:15   #443
Na neki način ste oboje u pravu.
Pitanje je postavljeno zbog jednog pothvata koji ja ne vjerujem da mi može uspjeti. Pa sam hex "unutarnja istina" protumačila na način da je u sebi to znam.

Ali isto tako, osjećam da se moram služiti uljepšavanjem istine kako bih to postigla, što me opterećuje. Možda zato savjet da se držim istine.

A prije svega, ta situacija izaziva u meni teški nemir, a ovaj hex me nekako asocira na pronalaženje mira u samom sebi.
To tumačenje mi se čini da najviše pogađa bit.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:40   #444
i meni se čini da ovo zadnje najviše pogađa bit.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:32   #445
Vjerojatno pogađa, ali kad ja to ne mogu, šta mi vrijedi savjet.
Ispada onda Baphomet u pravu.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 10:39   #446
Može li mi netko rasvijetliti kako protumačiti heksagram 6?

Budući da se sastoji od nepromjenjivih crta, to bi značilo da situacija ostaje kakva jest. Okamenjena.
A s druge strane, to je heks Sukoba, kada bi se trebalo napustiti razmišljanje o jednom te istom problemu i ulazak u razrješavanje pošto-poto.

Znači li on da će ostanak u začaranom krugu ostati još dugo htjeli mi to ili ne ili je to savjet da se napokon prestane razmišljati o nekim prošlim greškama?
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 12:52   #447
Kao i uvijek, svako ima svoje tumačenje s obzirom na iskustvo.

Po meni fiksni hexagram znači nepromjenjivu situaciju. Mislim da se to odnosi na period od 2-3 mjeseca
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:03   #448
U mom slucaju nije bilo nikakvog razrjesavanja problema. Ja sam cak izazvala sukob kako bi doslo do nekog napretka, ali osoba je ostala zacementirana u svom stavu i ponasanju.

Pitanje koje sam postavila je bilo kakva ce biti njegova reakcija. Dobila sam nepromjenjivi hex 6.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 22:13   #449
I ja mislim da je ova situacija, prema odgovoru heksa 6, zacementirana za vijeke vjekova.

Zaintrigirao me Ji Ching, ali što ga više iščitavam, sve me više zbunjuje.

Ti svi savjeti, odgovori, putokazi nisu stvoreni za današnji ritam i način života.
Ima u njima nešto što ih je ostavilo zatočene u dobu kad su nastali.
Pokušavam dokučiti što je to u njima svevremensko, ali čini mi se da je samo onovremensko.
Voljela bih da griješim i uspijem otkriti tu neku duboku mudrost.
Ali kao da slušam Pitijina proročanstva.

Ne znam jesam li osamljena u ovakvom doživljaju Ji Chinga.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 08:36   #450
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post



Zaintrigirao me Ji Ching, ali što ga više iščitavam, sve me više zbunjuje.

Ti svi savjeti, odgovori, putokazi nisu stvoreni za današnji ritam i način života.
Ima u njima nešto što ih je ostavilo zatočene u dobu kad su nastali.
Pokušavam dokučiti što je to u njima svevremensko, ali čini mi se da je samo onovremensko.
Voljela bih da griješim i uspijem otkriti tu neku duboku mudrost.
Ali kao da slušam Pitijina proročanstva.

Ne znam jesam li osamljena u ovakvom doživljaju Ji Chinga.
Intrigantan opis. To uopće nije moj doživljaj mog najboljeg prijatelja u ovom univerzumu

Koju knjigu koristiš kao pomoć na putu?
To je vrlo važno.
Ja imam oko 50 knjiga o I chingu i svaka je na svoj način dobra i posebna i svaka mi je na svoj način pomogla ugledati nešto u I chingu što druge nisu.

Mislim da je I ching kao osoba.
tebe bi na jedan način opisala majka, na drugi način brat na treći način prijateljica, na 4. način bivši dečko.


Najbolja , najpraktičnija, najotvorenija knjiga ikada napisana o i chingu je ova.

https://www.amazon.com/Ching-Made-Ea.../dp/0062510738

Za samo 9 dolara ( 4 za knjigu i samo 5 za poštarinu !!!! ) možeš je nabaviti ovdje

https://www.thriftbooks.com/browse/?b.search=I%20Ching%20Made%20Easy%3A%20Be%20Your%2 0Own%20Psychic%20Advisor%20Using%20the%20World%27s %20Oldest%20Oracle%20#b.oos
(Treba čekati oko 20-40 dana i knjiga će ti doći.
Ako ne dođe ljubazna firma vratiti će ti novac ako reklamiraš i žališ se. )

Jedno vrijeme sam se dopisivao sa autorima (Muž i žena)

ZAŠTO JE OVA KNJIGA NAJBOLJA IKADA NAPISANA O I CHINGU ?

Iz 2 razloga

1) zato jer bih ja tako napisao knjigu o i chingu ili ću je tako napisati

2) zato jer ima ono što niti jedna druga I CHING knjiga nema a što je srce učenja i to vlastitim primjerom

3) za svaki hexagram je dan PRAKTIČAN PRIMJER iz života autora.

===
Zabavna mi je njihova priča u vezi jednog hexagrama i uvijek je se rado sjećam

Krenuli su na meditativni vikend retreat u kolibu prijatelja u šumi.

Dali su si 3 zavjeta

1) Nećemo razgovarati
2) Nećemo se sexati
3) Postit ćemo



.... Nakon dolaska i 3 sata boravka u kolibi prekršili smo sva tri zavjeta ''

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 07.04.2017. at 08:55.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 09:47   #451
@ Parsifal,

lijepo si opisao da je I Ching kao osoba...
Ali meni su još nekako nejasne riječi te osobe koja daje savjet i pokazuje smjer.
Možda mi "stil" ne odgovara. Kao kroz maglu, ne razabirem bit, moram kopati da bi se nešto napokon iskristaliziralo. Previše mozganja zamuti sliku, čak ako ti se na trenutak i razbistri )

Ali sigurno je to da neću odustati.
Jer me zaintrigiralo.

Imam samo dvije knjige - I Ching (L.A. Tonante), koja mi nikako nije sjela, preštura je, i Vodič za I Ching (Carol K. Anthony), koja mi je puno bolja, ali nije prava za mene.

Slažem se da su najbolje knjige one koje uključuju puno primjera.
Ovako je to šuplja teorija.

Hvala na preporukama za literaturu
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 10:36   #452
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post

Imam samo dvije knjige - I Ching (L.A. Tonante), koja mi nikako nije sjela, preštura je, i Vodič za I Ching (Carol K. Anthony), koja mi je puno bolja, ali nije prava za mene.
Carol Anthony sam osobno upoznao u Zagrebu 1999 . (Vidi uvodni post ove teme

Imam sve njene knjige o I Chingu , a napisala ih je 7.
Svaka njena knjiga je dragocjenost !

Traži po njuškalu jer se često oglašavaju dobre i JEFTINE I ching knjige na prodaju.
nedavno sam ih kupio dvije i osobno preuzeo u Zagrebu.


Čitaj i prakticiraj i pitaj druge i polako ćeš upoznati najpouzdanijeg prijatelja kojeg ćeš ikada imati.

Tko je on ne znam ! ali je jako točan i duhovit i mudar.

Kod I chinga i kod svake alternative (ili ako hoćeš magike )jedno je sigurno

TEORIJA O TOME TKO JE I CHING ,KAKO TO RADI , JE NEJASNA, SUMNJIVA, PREPUNA RUPA...
Umovanjem se teorija o divinaciji može napasti na mnogo načina.
Ali koga to briga.

I CHING ( i tarot i rune i gledanje u oblake i šolju kafe ) U PRAKSI DJELUJE
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 08.04.2017. at 10:53.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:33   #453
I Ching mi je prijatelj 11-tu godinu.
Koristim pet različitih knjiga, a prvo se uvijek konzultiram s knjigama Vodič za I Ching i I Ching, The Oracle of the Cosmic Way od Carol K. Anthony.

Ovo je sustav iz kojeg se uči..

Zauvijek sam zahvalna na danu kad sam dobila informaciju.
Na ovom mjestu od Parsifala.
ChingTui is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:51   #454
Kao autor ove teme koju sam započeo još davne 2004 godine ,dok bijah mlad, lijep i neupućen,
želio bih obavijestiti one koji je čitaju da sam temi tada dao
poetski i odgovarajući naslov

''I CHING- savršeni binarni hijeroglif ili kada TAO šapuće. :klap:

Novi tj sadašnji banalni i birokratizirani i mediokritetski naslov - I ching- nastao je bez konzultacije sa mnom kao začetnikom teme tj moderatorica mandragora (neka je munja pogodi ) ga je svojevoljno promijenila.

Na moju žalost i iznenađenje ,moje brojne molbe ostalim moderatorima da se vrati origigi naslov ostale su neuslišane .
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:24   #455
mislim da je Baphomet pisao o važnosti promjenjivih linija a u to sam se i sama uvjerila kada sam odgovarala osobi koja je dobila dva odlična i vrlo pozitivna heksagrama za pitanje u vezi posla ali je dobila tri promjenjive i to dosta loše linije kojima sam dala prednost u tumačenju...osoba na kraju nije dobila posao za koji je postavila pitanje iako su oba heksa bila i više nego pozitivna
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:44   #456
Kako ovo protumačiti?
hex 42 promjenjive 1 i 5
a mijenja se u 23
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:23   #457
Bez postavljanja konkretnog pitanja možemo samo bauljati po raznoraznim značenjima.

Ali ovdje su promjenjive linije jako povoljne tako da će razvoj događaja za postavljeno pitanje sigurno ići u pozitivnom smjeru.

Prva linija govori da će sile svemira raditi u korist pitača a 5. da će biti u milosti osoba koje su iznad njega te da će se plan realizirati i prije nego se potraži pomoć "odozgora"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:42   #458
Pitanje je hoću li uspjeti u određenom poslu.
A znam i ja da su linije tog prvog pozitivne, zato i ne znam kako ovaj drugi uklopiti u to.
Meni obično prvi hex bude bitniji.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:54   #459
Zavisi tko tumači, meni su hexagrami više opis unutarnjeg i vanjskog doživljaja svijeta pitača dok su promjenjive događaji koji slijede
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:47   #460
Meni to izgleda kao da će izgledati da je dobro počelo, a onda propasti.
Znat ćemo uskoro.
Hvala
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.