Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 05:23   #281
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
A gle, nisam htjela isključit mogućnost da se rješavaju kakvih starih kolekcija koje više nisu na webu im... Ja sam uzela fisslerovo posuđe na akciji pa je bilo originalno i cijene su bile iste kao na stranici, preračunate i na njih popust. To ne znači da ovaj put nije neka lošija kvaliteta rađena za Spar. Opet, više me odbija što lažiraju cijene, nego sama eventualna kvaliteta. Mislim da se po ovim cijenama može pronaći i provjereno posuđe od wmf-a, fisslera, metalca na akcijama...
e to ne bi kupila ni na akciji
sve što imam je turbo loše
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 08:20   #282
Meni je metalac ok, ali imam samo neke manje lončiće za zagrijati mlijeko isl. tako da ne garantiram za sve.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 08:25   #283
Gdje u Zagrebu kupiti posuđe, malo bolje. Nedavno sam u Splitu skoro kupio fisser kako li se piše za 1500kn set, taj isti bio u Lesnine za 1000 ali tamo nisam bio, jel ista kvaliteta? Ima neki dućan u Ilici ispod kina Tuškanac vidim s izloga cijene su malo jače pa računam da bi moglo biti kvalitetnog ali bih volio znati gdje je najpovoljnija kupnja takvih stvari?
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:45   #284
Evo info za sve koji traže bolje lonce ili tave ili bilo što slično: Muller ima novi katalog kućanstva, na kraju tog kataloga nalazi vam se -25% na cijeli asortiman njihovog kućanstva koji možete iskoristit do sredine 11.mjeseca. Isprintajte taj kupon i imate popust.

Imaju dobre brandove i ima dobrih stvari, koliko znam Muller na Trgu ima najveći izbor, ali procjenite sami.

Uzela sam kod njih tako set WMF lonaca prošle godine (ponavlja im se akcija svake godine, jedino je prošli put bilo - 20% ) i super sam zadovoljna. Sad sam uzela još jedan WMF lončić za umake i još neke sitnice...

Link za kupon: http://www.mueller.de/fileadmin/moun...upon_HH_HR.pdf
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:34   #285
S mullerom jedino treba pazit jer su mu bazne cijene dosta više nego u drugim dućanima pa provjerit prije po internetu je li cijena ok.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:37   #286
Quote:
balzag kaže: Pogledaj post
Nije to starija linija, nego ko i sve što stiže nama kozojebima. Ista cijena - lošija kvaliteta, da bi ovce zadovoljno blejale čak nam daju i popuste od 70%.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
U ovom slučaju mi se stvarno čini da se radi o staroj kolekciji:
https://www.zwilling.com/de/de/serie...twin_nova.html

Proizvodi postoje na njihovoj web-stranici, ali većina tog više nije dobavljiva u web shopu.
MRelec4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:59   #287
Jel kupovao tko posuđe i Ikea-i. Tamo sam naišao na tavu, crnu i onako skroz tešku. Cijena je 170 kn i čini mi se ok. Htio bi takvu pa me zanima ako netko ima iskustva. Do sad sam imao one bijele Merzhel i onaj Crveni stone legend al ne valja to. Što bi preporučili ?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
techno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:16   #288
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
S mullerom jedino treba pazit jer su mu bazne cijene dosta više nego u drugim dućanima pa provjerit prije po internetu je li cijena ok.
Sličnu ponudu posuđa koje ja kupujem većinom ima Lesnina, a oni u startu imaju više cijene od Mullera u Lesnini jedino kupujem kada imaju veći popust (od 30% na dalje).
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:09   #289
Pozdrav svima, imam dva pitanja:
vidim da ovdje ima ljudi koji barataju tavama od lijevanog željeza pa bi pitala za mišljenje, naime dečko je kupio Le Creuset tavu, ja sam htjela skroz emajliranu, a donio je neku koja emajl ima samo izvana a unutra je lijevano željezo (crna, hrapava)
I iako znam da se takve tave pripremaju na način da se zapeče masnoća, na deklaraciji je jasno pisalo No seasoning, pa mi nismo napisali su da će se s upotrebom napraviti smeđi film na tavi, no nije sad ima bijele mrlje i apsolutno se sve zapeče za nju tako da je već neko vrijeme niti ne upotrebljavam
Pa me zanima ima li još nade tj. može li se još spasiti na način da zapečemo masnoću? Treba li prvo neki drugi postupak da se skine taj bjelkasti sloj?

Drugo pitanje se odnosi na posudu za umake, u potrazi sam za malom inox posudicom do 16cm promjera s jednom dugačkom drškom i obavezno poklopcem, znate li za neku kvalitetnu a da joj se ručka ne zagrijava, sad već snižavam kriterije pa prihvaćam prijedloge i s plastičnom ručkom.
WMF ima neko čudnovato rješenje sa crvenim silikonom što mi se ne sviđa, Fissler ima jednu iz serije Original pro collection ali ne mogu naći s poklopcem, a i čini mi se da ne ide na indukciju...
Koje su još kvalitetnije marke posuđa da pogledam, AMC nažalost nema, Zepter ne želim, što još ima?
Zwilling smo nedavno uzeli noževe pa sam se razočarala
Bleak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:41   #290
Quote:
Bleak kaže: Pogledaj post
Drugo pitanje se odnosi na posudu za umake, u potrazi sam za malom inox posudicom do 16cm promjera s jednom dugačkom drškom i obavezno poklopcem,
pogledaj ikein asortiman. dosta su dobri, a povoljni.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:19   #291
Hvala za savjet, pogledala, al na žalost sve njihove posude su od aluminija, a samo presvučene inoxom, pa ne bi dobro provodile toplinu na indukciji
uf...nisam mislila da će bit tak problem naći posudu
Bleak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:21   #292
Ja imam fisslerovu, a poklopac sam kupila refužo k-home.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:06   #293
Quote:
Bleak kaže: Pogledaj post
Hvala za savjet, pogledala, al na žalost sve njihove posude su od aluminija, a samo presvučene inoxom, pa ne bi dobro provodile toplinu na indukciji
uf...nisam mislila da će bit tak problem naći posudu
ja imam neke njihove tave i lonce i dobro mi funkcioniraju na indukciji. doduše možda ja ne primjećujem razliku u provođenju topline između ikeinih i WMF-ovih.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:50   #294
Ikea ima dosta linija pa samo treba bacit oko na oznake...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:33   #295
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ja imam fisslerovu, a poklopac sam kupila refužo k-home.
Jel se na toj fisslerovoj zagrijava ručka?
Bleak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:13   #296
Ne
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 08:49   #297
carbon steel tava

gdje ima za kupiti u zg carbon steel tave?
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:20   #298
ako misliš na nešto ovako:
https://foodal.com/kitchen/pots-pots...teel-skillets/

Sličnu sam kupijo u Metrou, u Zagrebu. Nisi napisao od kud si.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:36   #299
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ako misliš na nešto ovako:
https://foodal.com/kitchen/pots-pots...teel-skillets/

Sličnu sam kupijo u Metrou, u Zagrebu. Nisi napisao od kud si.
mislim na bilo koju carbon steel tavu.
ja sam iz zagreba.

mozes molim te napisati proizvodjaca ili model te tave iz metroa?
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:52   #300
Quote:
trolaslavonska kaže: Pogledaj post
mislim na bilo koju carbon steel tavu.
ja sam iz zagreba.

mozes molim te napisati proizvodjaca ili model te tave iz metroa?
Oj, nažalost ne mogu, ne sjećam se marke i modela narečene tave.
Kao da je bitno, to su bile tave tamo na profesionalnom odjelu u Metrou.
Bila je parsto kuna, fino je izgorila prilikom upotrebe.
Ajd uzdravlje.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.