Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2005., 04:24   #1
Koga Hrvati najvise slusaju?

Posto smo se ovde naslusali kritika i uvreda na racun zemlje Srbije, da se malo pozabavimo nasiroko "vasom lepom" tj .Hrvackom i da pitam, ali i konstatujem – koga Hrvati najvise slusaju?
- Ante je umro
- Broz je umro
- Tudjman takodje
- Papa je umro
- Hr premijeri se menjaju
- Stipe je ziv ali:
Hrvati najvise slusaju ZENU POKOJNOG ARKANA – SVETLANU RAZNATOVIC – CECU
Papu volite i dalje, drag vam je, Stipe isto ali kako, da mi objasnite - kako svaka druga kuca OBOZAVA CECU!? I to ne samo Cecu nego I gomilu “ krtine sa ovih kaljavih prostora" kako se cesto kaze. "Estradna kurta I murta" ima veliko uporiste upravo kod Hrvata, lokali u kojima se slusa "Srpska turbo – turbo folk menazerija" cvetaju a ogroman broj ljudi ima bas sva Cecina sabrana dela u digitalnom formatu.
Molim da se diskusija vodi uljudno bez banova, vredjanja, klanja I ostalog. Sto rece Duduk: “ Molim objasnjenje “. Izvolite.
Doticnu godpodju sam naveo samo kao autoriteta ne nameravajuci da hvalim ili osporavam i kritikujem njen rad.
2fast4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 04:42   #2
Fenomen balcanius domnesticus.

To je samo još jedna faza. Proći će. Kao što je i techno faza 90-tih. Nije zgoreg napomenuti da je ovaj fenomen izražen kod mlađe generacije uglavnom. Činjenica je da se curama valjda sviđa skakati po stolovima i pokazivati gaćice, a o muškoj reakciji na to neću niti govoriti. Tako je bilo i kad sam ja bio mlad.
Uskoro će doći nešto novo, a forever će ostati dobri stari rock 'n' roll.
A i činjenica je da je postojeća glazbena scena u RH - srednja žalost. Krenuvši od Seve, koja se trudi biti Ceca (na neki način), preko Magazina, koji se od više nego kvalitetnog benda pretvorio u nešto što valjda ni sam Huljić ne zna gdje spada, pa do stampeda "pevaljki" koje kao da se proizvode na pokretnoj traci, a čiji su pjesmuljci ništa drugo nego šund najgore vrste.
Žalosno ali istinito.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 04:45   #3
Samo mala napomena: potrudi se održati politički kontekst topica, u protivnom isti "leti" na podforum "Glazba" (ako ga moderatori glazbe prihvate).


Pozdrav,
Simba
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 05:02   #4
Sto su ljudi primitivniji, to slusaju primitivniju muziku...zadnjih 15 godina je dosta posredovalo u tome da se ljude u cijeloj regiji unazadi za stotinjak godina, sasvim dovoljno da se i u srcu Zagreba slusa Ceca, sto je cak i za socijalizma bilo tesko zamislivo...Jadna djeca koja su bila prisiljena odrasti (i jos uvijek odrastaju) u takvom primitivnom okruzenju, gdje moral ne vrijedi ni koliko crno pod noktom, a uspjesan si onoliko koliko uspjesno ukrades.
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 05:51   #5
Quote:
Simba-OS kaže:
Samo mala napomena: potrudi se održati politički kontekst topica, u protivnom isti "leti" na podforum "Glazba" (ako ga moderatori glazbe prihvate).


Pozdrav,
Simba
Da bi održali politkon topika, mislim da Hrvati isto kao i Srbi ne znaju više ni koga da slušaju ni šta da slušaju. Jedino što im je ostao to je dragi Bog da ga slušaju, i to samo ako hoće posle svega da im pomogne!
BGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 07:16   #6
Quote:
BGD kaže:
Da bi održali politkon topika, mislim da Hrvati isto kao i Srbi ne znaju više ni koga da slušaju ni šta da slušaju. Jedino što im je ostao to je dragi Bog da ga slušaju, i to samo ako hoće posle svega da im pomogne!
Ja sam odrastao 70-tih i 80-tih uz glazbene autoritete tadašnje Juge. Ono što je zanimljivo je da se tada jasno ocrtavala granica između rock glazbe, zabavne, narodnjaka, kao i zagrebačkog stila, sarajevskog, beogradskog....
A danas, kad smo zasebne države, te su granice manje vidljive nego onda. Sve se smiješalo u nekakvu grotesknu masu nečega. Barem što se RH scene tiče. U RH danas gotovo ne možeš čuti neku zabavnu pjesmu koja ne "vuče" na turbo-folk, sevdah itd.

Žao mi je što su zbog političkih razloga neke pjesme nekih izvođača iz ondašnjeg vremena izgubile na popularnosti.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 07:32   #7
Quote:
Simba-OS kaže:
Ja sam odrastao 70-tih i 80-tih uz glazbene autoritete tadašnje Juge. Ono što je zanimljivo je da se tada jasno ocrtavala granica između rock glazbe, zabavne, narodnjaka, kao i zagrebačkog stila, sarajevskog, beogradskog....
A danas, kad smo zasebne države, te su granice manje vidljive nego onda. Sve se smiješalo u nekakvu grotesknu masu nečega. Barem što se RH scene tiče. U RH danas gotovo ne možeš čuti neku zabavnu pjesmu koja ne "vuče" na turbo-folk, sevdah itd.

Žao mi je što su zbog političkih razloga neke pjesme nekih izvođača iz ondašnjeg vremena izgubile na popularnosti.
U pravu si kada kažeš da je muzička scena ''groteskna masa nečega'' (ničega) ali mislim da će se to vremenom srediti.
Očigledno da je turbo rock preplavio prostore bivše YU, ali to samo govori u činjenicu da su ukusi šire populacije slični i da im je isti temperament. Ono što zabrinjava je veoma loš kvalitet i veliki kvantitet, čak poplava turbonarodnjaka bez ikakvog smisla osim lake i brze zarade izvodjača. To se ne može zaustaviti zabranama prevaspitavanjem itd. To je komercijala koja donosi lovu i gotovo.

Što se tiče zagrebačkog, beogradskog i sarajevskog stila mislim da je on još uvek svuda prisutan u načelu.
Pravi ljubitelji muzike svakako znaju svuda da cene jednu jedinu Gabi, Arsena, Indekse, Magazin, Dugme, Djoleta, itd.
BGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 07:38   #8
Quote:
BGD kaže:

Pravi ljubitelji muzike svakako znaju svuda da cene jednu jedinu Gabi, Arsena, Indekse, Magazin, Dugme, Djoleta, itd.
Prestani ziviti u proslosti. Neka se njihova glazba i dalje slusa. Ali ono sto se politicki zeli nametnuti priko tih evergreena bivse drzave, nece uspiti.

Danas je Marko Perkovic Thompson najslusaniji i najprodavaniji glazbeni izvodjac u suvremenoj Hrvatskoj.

Kako se to dogodilo? Poruke njegovih pjesama.

Pomiri se s tim.

__________________
Dico moja, nigdi van ne triba,
Dalje ići iz bila Zagreba....

Ja bijahu za sporazum prvi,
Sad ga svojom krvlju natopi....


-Stipan Radić
Petar Kružić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 07:41   #9
Quote:
Petar Kružić kaže:
Prestani ziviti u proslosti. Neka se njihova glazba i dalje slusa. Ali ono sto se politicki zeli nametnuti priko tih evergreena bivse drzave, nece uspiti.

Danas je Marko Perkovic Thompson najslusaniji i najprodavaniji glazbeni izvodjac u suvremenoj Hrvatskoj.

Kako se to dogodilo? Poruke njegovih pjesama.

Pomiri se s tim.

Kakve to veze ima sa ovim što pričam!?
Ti si stvarno oladio u jednom trenutku pomislih da možda čovek i može da priča sa tobom
BGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 07:43   #10
Quote:
BGD kaže:
Kakve to veze ima sa ovim što pričam!?
Ti si stvarno oladio u jednom trenutku pomislih da možda čovek i može da priča sa tobom
Kakve veze ima? Na kojem smo mi podforumu, Politika ili Glazba?

Slusaj, sva ta fama o Ceci, Bijeloj puci, dodje s izrazitim politickim konotacijama... To je bar svima jasno. Sto, tebi nije?

Svasta.
__________________
Dico moja, nigdi van ne triba,
Dalje ići iz bila Zagreba....

Ja bijahu za sporazum prvi,
Sad ga svojom krvlju natopi....


-Stipan Radić
Petar Kružić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 07:53   #11
Quote:
Petar Kružić kaže:
Kakve veze ima? Na kojem smo mi podforumu, Politika ili Glazba?

Slusaj, sva ta fama o Ceci, Bijeloj puci, dodje s izrazitim politickim konotacijama... To je bar svima jasno. Sto, tebi nije?

Svasta.
Čitaj malo bolje moj post, odgovorio sam čoveku na pitanje a ti si se umešao sa nekim glupim političkim ikonotacijama tek reda radi...!
BGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 07:56   #12
Quote:
BGD kaže:
Čitaj malo bolje moj post, odgovorio sam čoveku na pitanje a ti si se umešao sa nekim glupim političkim ikonotacijama tek reda radi...!
Ja sam odgovorio na tvoj post na SVOJ nacin - i uzeo sam siri kontekst stvari u obzir. Procitaj uvodni post i sve ce ti biti jasno.

Najbolje sad ti moje postove pises za me.

__________________
Dico moja, nigdi van ne triba,
Dalje ići iz bila Zagreba....

Ja bijahu za sporazum prvi,
Sad ga svojom krvlju natopi....


-Stipan Radić
Petar Kružić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 08:00   #13
Re: Koga Hrvati najvise slusaju?

Quote:
2fast4you kaže:

Hrvati najvise slusaju ZENU POKOJNOG ARKANA – SVETLANU RAZNATOVIC – CECU
Pretjerao ga ti. Radi se o fenomenu "slušanja agresorske vojske" pa se zbog velike pažnje koje tome pridaju stekao veliki publicitet.

Većina Hrvata, ne iz političkih razloga, već razloga ukusa, zaobilazi narodnjake u širokom krugu. Što Hrvati najviše slušaju je stvatno teško reći, sto ljudi, sto ćudi, ali Ceca u toj top listi nema šanse. Ne zavaravaj sve.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 08:41   #14
Quote:
Petar Kružić kaže:
Prestani ziviti u proslosti. Neka se njihova glazba i dalje slusa. Ali ono sto se politicki zeli nametnuti priko tih evergreena bivse drzave, nece uspiti.
Hm...zanimljiv bi bio odgovor na pitanje tko je taj turbo folk nametnuo generaciji koja ga nikad u životu prije nije čula. I zašto.
Quote:
Petar Kružić kaže:
Danas je Marko Perkovic Thompson najslusaniji i najprodavaniji glazbeni izvodjac u suvremenoj Hrvatskoj.
Na žalost, mislim da je to ipak Severina.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 08:52   #15
Re: Koga Hrvati najvise slusaju?

Quote:
2fast4you kaže:
, da mi objasnite - kako svaka druga kuca OBOZAVA CECU!? I to ne samo Cecu nego I gomilu “ krtine sa ovih kaljavih prostora" kako se cesto kaze. "Estradna kurta I murta" ima veliko uporiste upravo kod Hrvata, lokali u kojima se slusa "Srpska turbo – turbo folk menazerija" cvetaju a ogroman broj ljudi ima bas sva Cecina sabrana dela u digitalnom formatu.
odakle ti to? ja ne znam nikoga tko to sluša a kad sam vani nikada nisam naišao na mjesto gdje to i tome slično puštaju
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 09:37   #16
Re: Koga Hrvati najvise slusaju?

Quote:
2fast4you kaže:
Posto smo se ovde naslusali kritika i uvreda na racun zemlje Srbije, da se malo pozabavimo nasiroko "vasom lepom" tj .Hrvackom i da pitam, ali i konstatujem – koga Hrvati najvise slusaju?
- Ante je umro
- Broz je umro
- Tudjman takodje
- Papa je umro
- Hr premijeri se menjaju
- Stipe je ziv ali:
Hrvati najvise slusaju ZENU POKOJNOG ARKANA – SVETLANU RAZNATOVIC – CECU
Ne znam odakle uopce potreba da se netko slusa. Kakvo glupo pitanje. Izgleda da ovi narodi ovdje imaju potrebu da nekoga slusaju ili sto vec. Zasto ne postavis Fincima pitanje koga treba da slusaju. Moje je misljenje da Hrvatska polako ulazi u fazu kad ne treba nikoga da slusa (nit Turke, nit Habsburge, nit Srbe, niti Broza). Mozda si najbolje odgovorio sam pod 5, konstatacijom da se hrvatski premijeri mijenjaju. To bi trebalo znaciti da dolazi generacija politicara koja ce donositi suvisle odluke, a ne koju ce netko morati "slusati".
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 10:11   #17
Quote:
Petar Kružić kaže:
Prestani ziviti u proslosti. Neka se njihova glazba i dalje slusa. Ali ono sto se politicki zeli nametnuti priko tih evergreena bivse drzave, nece uspiti.

Danas je Marko Perkovic Thompson najslusaniji i najprodavaniji glazbeni izvodjac u suvremenoj Hrvatskoj.

Kako se to dogodilo? Poruke njegovih pjesama.

Pomiri se s tim.


Pa zar nije Thomsonova muzika nacionalisticki turbo folk, narodnjaci... Thomson je spojio ono sto narod zeli Turbo folk i nacionalizam
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 10:33   #18
Thompson je bio ikona svog vremena. Ali to je vrijeme prošlo. Ljudi se više ne furaju na domoljublje . Iako će neke pjesme ostati zauvijek popularne. Ali on će morati pronaći novu formulu ako želi opstati.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 10:54   #19
Prije svega, teško je raspravljati o temi koja je bazirana i postavljena na neistini, a drugo
Quote:
Docent kaže:
Sto su ljudi primitivniji, to slusaju primitivniju muziku...zadnjih 15 godina je dosta posredovalo u tome da se ljude u cijeloj regiji unazadi za stotinjak godina, sasvim dovoljno da se i u srcu Zagreba slusa Ceca, sto je cak i za socijalizma bilo tesko zamislivo...Jadna djeca koja su bila prisiljena odrasti (i jos uvijek odrastaju) u takvom primitivnom okruzenju, gdje moral ne vrijedi ni koliko crno pod noktom, a uspjesan si onoliko koliko uspjesno ukrades.
Kako GLAZBA može biti primitivna???

To je stvar ukusa i teško da postoji individualnija stvar od toga koja će se glazba nekome sviđati.

Osobno, najviše mi ide na živce kritiziranje srpskih narodnjaka (iako mi osobno ne leži previše taj glazbeni izričaj) dok u isto vrijem nikome ne smeta sintetički ritam kojega svira STROJ a ne živi ljudi.

Dans je najpopularnija "glazba" ona koju ne izvode LJUDI!

I još kad se uz takve zvuke bez duše, monotonog i preciznog ritma kako samo STROJ to zna izvesti dodaju ovakvi tekstovi
Quote:
Yeah.. Ja, you ready? Drop that
Ferrari F 50 style baby (yeah, yeah)
I'ma show 'em how I do it (yeah, yeah)
G-g-g-g-g G-UNIT!

I keep hearin' niggas is happy, the D's come, niggas wit guns
When I'm out on bail, ridin' wit' some new ones
Big got hit in that passenger seat
Pac got hit in that passenger seat
Now I'm ridin' 'round in that passenger seat
Come near the whip, I'm blastin' my heat
It don't take long, for my juvenile delinquent thinkin' to sink in
The consequences mean nothin', those semi auto's is bustin'
Crack sellin', predicate villain, spit big words but I can't spell 'em
Put a shot to your melon, that'll keep you're punk ass from chillin'
Then I got that nine and a fo'-fo', that H2 is never full
Bullet proof windows and doors, gangsta how 'bout yours
Southside tatted on my back
My last gun shipment got the whole hood strapped
Now all I got is two 380's and a nine
Nigga you can knock and tell the cops but you're dyin'

[Chorus - repeat 2X]
You're thicker than water
Ouch! twizzy wizzy wa
You're thicker than water
Ouch! twizzy wizzy wa
You're thicker than water
Ouch! twizzy wizzy wa
You can be a Blood or a Crip
Nigga, you bitch
Follow Me

[Tony Yayo]
I used to chill in the hood, to support the fiends
But now I'm eatin' caviar instead of pork and beans
I'm in the money green 7-45, with 7 shots in the fo' five
Y'all niggas wanna die?
I got a love affair, wit' violence and guns
So this is for them gangstas, rep' where you from
When I got O'd up, my heart turned colder
That's why the mac react like a king cobra
Now I'm jumpin' out of Rovers, in Gucci loafers
Y'all niggas wanna stun? I'll bury you cockroaches
Gimme one year, in this industry
I'll buy enough guns to declare war on a small country

[Chorus]

[Lloyd Banks]
Still walk around wit' the hammer boss
Rope and a cross
Hard times'll make a lil' nigga hate Santa Claus
Your mountains is high, holdin' in Diana Ross
I'm like a 2003 banana Porsche
I don't gotta hide sluts, to get your ties cut
They on my dick, 'cause I make groupies set off a fire truck
My team in the cutt, packin' middle things
I got more foreign shooters than the Sacramento Kings
It's 8 class karats in the border
I poke holes in plastic, to avoid a vaginal disorder
I'm a savage on your daughter
She ain't in the college dorm
Then I guess I'm squirtin' on the cabin that you bought her
I'm a heavy weed smoker, so the average is a quarter
Brown colored from shit, he established in the water
You got Banks on your jersey, you part of my fan base
Just 'cause you pour syrup on shit, don't make it pancakes
onda zgražanje oko toga što se netkome više sviđa glazba kojom dominira NARODNI melos susjednog nam naroda dostiže gornju granicu apsurda.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 11:01   #20
Ovaj topic je klasicna provokacija, pa su i neki odgovori u skladu sa tim.

Mislim, "sta slusaju Hrvati" slusaju mater, to pod jedan, tek onda dolaze ostali.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.