Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 09:51   #1
Arrow Brak radi posvajanja

Naslov puno govori, ali i ja ću još dvije dodati.

Mlad sam momak, pametan i dobar, i osjećam da bih trebao posvajati djecu, jednako kao što većina ljudi ima poriv da ih napravi, tako ja imam poriv da posvojim,..

Zašto?

Smatram da nije potrebno praviti djecu kad već postoje djeca jednako dobra, jednako živa, ...djeca kojoj treba pomoć, djeca koja su sama, djeca koja su zlostavljana i u krajnjem slučaju, djeca koja umiru od gladi.

Mislim da je sebično i nehumano praviti djecu dok ista takva djeca umiru, bez ljubavi su i bez ispravne brige.

Što se tiče braka, naravno, trebao bih biti kompatibilan sa potencijalnom ženom tako da se ta djeca i odgoje

Šta vi mislite, žene pogotovo?
Jeshuah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:47   #2
1. Lijepo je da imaš tako lijepe i humane želje.

2. Djeluješ kao da imaš 22 godine. Neiskusno i naivno.

Kao neko kome je dugogodišjna želja usvojiti dijete/djecu, stvarno mi je drago kada ljudi razmišljaju pozitivno oko usvajanja.

Samo realnost je drugačija. Finansije, stambeno pitanje...pa onda pronaći parnera/partnericu koji razmišljaju slično, sa kim ćete imati zdrav i uspješan odnos...pa pitanje biološke djece.

Bojim se da ne shvataš koliko je teško živjeti sam sa sobom, pa onda živjeti sa partnerom i na to sve uspješno odgojiti dijete/djecu i ne poluditi prilikom toga.

Dalje, usvajanje djece nije usluga ni tebi, ni djetetu, ni čovječanstvu. Ne možeš o tome razmišljati kao o uzvišenom ili humanom djelu. Nisi ti super, ni poseban ni neko kome se treba diviti. Niko ti neče reći hvala, ni bravo.

Ne smiješ zaboraviti ni na probleme koje posvajanje nosi sa sobom. Većina djece ima svoja sjećanja, često loša iskustva, strahove. Potrebno je ogromno strpljenje, veliki rad i prihvatanje u potpunosti drugog bića sa svim njegovim pozitivnim i negativnim osobinama.

Ta tvoja fiks ideja sa pronalaskom parnerice je naivna i podsjeća me na likove koji se ožene zbog papira, pa se onda nemalo iznenade kada shvate da se ideje o zajedničkom životu u stvarnosti mnogo razlikuju od onoga što su oni sebi zacrtali u glavi.

Lijepe želje, plemenite, ali nastavi sa životom i te želje zadrži za sebe dok god ne nađeš nekoga sa kim funkcionišeš, a onda je sve stvar dogovora.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:57   #3
Plus, nije tako lako i idealno posvojiti dijete, čitam koliko se bore ljudi koji to žele. Traje to sve godinama, djece nema, puno roditelja za jedno dijete, moraš zvati centre po HR. Puno djece nisu slatke zdrave male bebice koje svi žele, ima ih puno starijih, s problemima, ima svega...

Evo-
“Iako petstotinjak djece godišnje ima uvjete za posvojenje, tijekom prošle godine posvojeno je svega njih šezdesetak. Prethodnih desetak godina posvajalo se oko sto dvadeset djece godišnje. Takvo smanjenje broja posvojenja od pedeset posto znak je za uzbunu”, upozorava Adopta u priopćenju.
http://www.telegram.hr/zivot/jedna-u...ce-nego-inace/
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:14   #4
Slažem se u potpunosti s oba dvoje. Možda sam malo naivan, zapravo imam 28 godina. Svjestan sam da možda nikad ni neću imati uvjete za posvojit djete, ali zanima me šta drugijudi misle o tome. Malo mi se zgado to oko pronalaženja partnerice jednom davno... upoznao sam tu curu... bilo nam je fino... našli smo se, izašli van i poslje izlaska stali ispod zvjezdanog neba zagrljeni... za mene nešo idealno... i malo sam ja bio na travi... obuzet lagano, ali kao i svakoj drugoj curi poslje nje i nekoliko njih prije nje, rekao sam o svojoj žji za posvajanjem... jer smatram da ljudi trebaju otvoreno iznositi svoje namjere prikom bilo kakvog romantičnog odnosa...i ona je jed kstavno rekla da ona nije luda posvajati kad može imati djecu i da ne želi ništa sa mnom... takvi su odgivori zapravo dosta česta stvar kad se spomene posvajanje... za pravo, samo sam jednu curu upoznao od nekih 20 koja je željela posvajati. Tako da se slažem da je teško naći partnera i da je teško stvoriti uvjete i naravno, samo po sebi teško i živjeti tako. Ali... ne mislim da je herojsmi čin posvajanje, možda sam se krivo izrazio.... već mislim da je obaveza svih ljudi pomoći. Inače, iako imam 28 godina, razmišljam kao sa 16 ili 18... nisam promijenio sebe ni svoje snove... rijetko koji ostvarim, ali barem ih sanjam.
Jeshuah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:51   #5
Posvojio bi veliko dijete, ili dijete s teškoćama u razvoju ili kroničnom bolesti, ili bi od teške sudbine spašavao neku bebu za koju u redu vjerojatno stoji nekoliko desetaka neplodnih parova?

Ne treba ti žena da bi posvojio dijete, btw.

Nego, u kojem to domu za nezbrinutu djecu u Hrvatskoj djeca umiru?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:53   #6
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Posvojio bi veliko dijete, ili dijete s teškoćama u razvoju ili kroničnom bolesti, ili bi od teške sudbine spašavao neku bebu za koju u redu vjerojatno stoji nekoliko desetaka neplodnih parova?

Ne treba ti žena da bi posvojio dijete, btw.

Nego, u kojem to domu za nezbrinutu djecu u Hrvatskoj djeca umiru?
Nije hrvatska svijet. Mislio sam na planetu, ne na hrvatsku. A to za "kakvo " djete... imam neki proračun... posvajao bih prema postotku u svijetu.... bolesni, mentalni ograničeni i tako. Takva opcina mi zvuči najpoštenije.
Jeshuah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:47   #7
Quote:
Jeshuah kaže: Pogledaj post
Nije hrvatska svijet. Mislio sam na planetu, ne na hrvatsku. A to za "kakvo " djete... imam neki proračun... posvajao bih prema postotku u svijetu.... bolesni, mentalni ograničeni i tako. Takva opcina mi zvuči najpoštenije.
Počni za početak posvajati napuštene životinje, čisto da stekneš dojam odgovornosti.

Posvajanje djece nije kolekcioniranje sličica. Molim te nemoj se ljutiti što ti ovako pišem, ali u HR nećeš moći SAM posvojiti dijete.
Naći partnericu koja bi po tvom opisu trebala biti više kao zaposlenik, je ravno nuli.



Nađi si drugi hobi, ovaj nije ostvariv.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:11   #8
ako oces ostaviti trag u svijetu i "make a difference", spakiraj se i odi volontirati u afriku npr.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:21   #9
Quote:
Jeshuah kaže: Pogledaj post
Nije hrvatska svijet. Mislio sam na planetu, ne na hrvatsku. A to za "kakvo " djete... imam neki proračun... posvajao bih prema postotku u svijetu.... bolesni, mentalni ograničeni i tako. Takva opcina mi zvuči najpoštenije.
od čega ćeš živjeti ako ćeš se brinuti za bolesno ili mentalno bolesno dijete?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:51   #10
Pozdrav, samo sam se htjela javiti da i ja to želim (posvojiti dijete ili više njih), a mogu imati vlastitu djecu (bar mislim). Ali nemam neku želju da baš moram imati svoju djecu i ostaviti SVOJ trag u svijetu, a i užasno se bojim poroda i ne da mi se prolaziti kroz to (što zamišljam kao muku i bol). I općenito osjećam neku povezanost i ljubav prema svim napuštenim i zaboravljenim ljudima bilo koje dobi i instantno se ugodno osjećam u njihovoj blizini, nekako iskrenije i autentičnije, teško mi je za objasniti.

Samo sam htjela to napisati jer ste svi obeshrabrili autora i pozvali ga na malo više odgovornosti, pa da vidi da ima i cura koje tako razmišljaju. Iako, nisam sigurna koliko su moja razmišljanja reprezentativna za druge cure.

(ali, sad kad se sjetim i Angleina Jolie je jednom rekla, pročitala sam, baš to što autor piše - da je smatrala da je sebično i nepošteno da ima vlastitu djecu kad na svijetu ima toliko djece koja su sama i pate, kao da bi da rodi vlastito dijete uskratila jedno od te napuštene djece za obitelj i ljubav - pa tako vjerojatno ima više ljudi na svijetu koji tako razmišljaju)

No, da se ogradim vezano za partnera - o tome nisam razmišljala i čudna bi mi bila ta ideja da sam s nekim u fiktivnom braku samo kako bih mogla (tj. mogli) posvojiti. Do sad sam razmišljala da bih posvojila ili sama ili s nekim u kog bi se spontano zaljubila, a tko bi isto to htio.

Autore, a što misliš da se probaš zaposliti u npr. SOS dječjem selu? Za početak možeš volontirati u nekom domu za djecu, pa vidjeti kako stvari stoje. Mislim da bi mogao naći takav posao/volontiranje jer im jako trebaju muške osobe (većinom žene tamo rade).
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 18:34   #11
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ako oces ostaviti trag u svijetu i "make a difference", spakiraj se i odi volontirati u afriku npr.
Bolja ideja: https://www.effectivealtruism.org/

Ali ako se radi o posvajanju djeteta ili djece koja inače ne bi imala nikakvu šansu za obitelj, lijepo. Sretno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 00:13   #12
Ja imam mentalnu bolest, pa mi nije baš lijepo gledati ili biti pored bolesnih ljudi koji su u istom sosu kao i ja. Iako, želim vlastitu djecu koja možda budu kao ja, ali to bi me mnogo manje smetalo, jer, well, vlastita obitelj je jedna.

Tak da, ako želiš činiti dobro, voloniraj, ali provjeri koja je udruga prava humanitarna, a koja je lažna. Mislim da bi ti bolesno dijete koje bi posvojio iz odjećaja odgovrnosti, a ne ljubavi, izgrizlo kao coca cola hrđu s novčića.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:33   #13
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ja imam mentalnu bolest, pa mi nije baš lijepo gledati ili biti pored bolesnih ljudi koji su u istom sosu kao i ja. Iako, želim vlastitu djecu koja možda budu kao ja, ali to bi me mnogo manje smetalo, jer, well, vlastita obitelj je jedna.

Tak da, ako želiš činiti dobro, voloniraj, ali provjeri koja je udruga prava humanitarna, a koja je lažna. Mislim da bi ti bolesno dijete koje bi posvojio iz odjećaja odgovrnosti, a ne ljubavi, izgrizlo kao coca cola hrđu s novčića.
Oprosti što komentiram tvoj post na negativan način, ali ako odlučiš posvojiti dijete, kakvo god, valjda se podrazumijeva da ga prihvaćaš, voliš itd. isto kao člana vlastite obitelji tj. isto kao vlastito dijete koje si rodila, bez ikakve razlike.

Također, totalno mi se okrutno čini tvoj stav prema samoj sebi - mentalna bolest, kako ju nazivaš, nije bolest, nego emocionalno stanje, kakva svi ponekad imamo, a koje društvo sasvim neopravdano proglašava nečim lošim i stigmatizirajućim. Žao mi je što imaš takav stav o sebi, nadam se da bar imaš oko sebe ljude koji te iskreno vole i prihvaćaju jer je to jako važno za emocionalno iscjeljenje.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.