Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 23:46   #41
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Pri pomisli možeš biti samo dok si živ, nakon smrti te nema. Nemaš osjećaje, niti ti bilo što može smetati. Ponajmanje možeš biti izdan. Ovdje se radi o pojačanoj posesivnosti koja je toliko jaka da prelazi i na drugi svijet.

Kao da ste pobrkale kategorije. Uzroke i posljedice. Mogu biti izdan pod uvjetom da postojim. Mogu imati pomisao na odvratnost samo dok mislim. Ne vidim kako možete tvrditi obrnuto.
Da, potpuno mi je nezamislivo da netko zeli da mu partner u slucaju njegove smrti ostane sam. Patoloska posesivnost.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:47   #42
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Da, potpuno mi je nezamislivo da netko zeli da mu partner u slucaju njegove smrti ostane sam. Patoloska posesivnost.
Ovo je sramotno izvrtanje.

Ne, ne bih htjela da ostane sam. Ali ne bih ni da mu se moja frendica uvali u krevet. Ne vidiš tu nikakvu razliku?

I da, godina dana je premalo. To ne znači zauvijek.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:47   #43
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Pri pomisli možeš biti samo dok si živ, nakon smrti te nema. Nemaš osjećaje, niti ti bilo što može smetati. Ponajmanje možeš biti izdan. Ovdje se radi o pojačanoj posesivnosti koja je toliko jaka da prelazi i na drugi svijet.

Kao da ste pobrkale kategorije. Uzroke i posljedice. Mogu biti izdan pod uvjetom da postojim. Mogu imati pomisao na odvratnost samo dok mislim. Ne vidim kako možete tvrditi obrnuto.
Ne tvrdim nista, samo iznosim misljenje. Hvala sto mi to dozvoljavas (usput si me potsjetio zbog cega redovno idem na odmor od foruma).

Jedini koji je pobrkao kategorije si ti. Kakva crna posesivnost? U pitanju je odanost frendici; jer ako ona vise nije ziva to nece izbrisati cinjenicu da je bila bitna osoba u mom zivotu niti uspomene na nju. Ja ne bih bila s njenim partnerom, ti bi sa partnericom frenda. Necemo se sloziti, odsetaj u miru.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ovo je sramotno izvrtanje.
Naravno da jeste. Forum.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:47   #44
Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Puste filozofije
Za mene su prijatelji kao braca I sestre a s njihovim partnerima se ne bih jebala ni da su zivi a kamoli mrtvi.
Zasto? Ako ti se osba svida i vjerujes da zajedno mozete biti sretni, u cem je problem?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:50   #45
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ovo je sramotno izvrtanje.

Ne, ne bih htjela da ostane sam. Ali ne bih ni da mu se moja frendica uvali u krevet. Ne vidiš tu nikakvu razliku?

I da, godina dana je premalo. To ne znači zauvijek.
Zasto? Nisu li ti prijatelji ljudi koje cijenis vise od random ljudi? Zasto bi patneru zeljela random nepoznatu osobu prije nego prijatelja?

Ok, dvije godine? Pet?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:54   #46
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zasto? Ako ti se osba svida i vjerujes da zajedno mozete biti sretni, u cem je problem?
Osjecala bi se kao izdajica sebe, pokojne prijateljice I svega u sto vjerujem, dovoljno da tu srece nebi bilo
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:55   #47
Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Puste filozofije
Za mene su prijatelji kao braca I sestre a s njihovim partnerima se ne bih jebala ni da su zivi a kamoli mrtvi.
Ha-ha-ha!
Ovaj je post super, samo ga treba s razumijevanjem pročitati
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:56   #48
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zasto? Nisu li ti prijatelji ljudi koje cijenis vise od random ljudi? Zasto bi patneru zeljela random nepoznatu osobu prije nego prijatelja?

Ok, dvije godine? Pet?
O, mi smo dva svemira. Ja ti sad mogu sarkastično reć da bi mu i mamu i sestru preporučila, ali nema smisla. Ne razumijemo se i to je to. Ti imaš svoj sustav vrijednosti, ja svoj.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:59   #49
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ha-ha-ha!
Ovaj je post super, samo ga treba s razumijevanjem pročitati
Drago mi je da ti je ova tema smijesna, meni nije.
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:03   #50
Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Osjecala bi se kao izdajica sebe, pokojne prijateljice I svega u sto vjerujem, dovoljno da tu srece nebi bilo
Kako si točno idala pokojnu prijateljicu time što joj usrečiš partnera?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:04   #51
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ne tvrdim nista, samo iznosim misljenje. Hvala sto mi to dozvoljavas (usput si me potsjetio zbog cega redovno idem na odmor od foruma).

Jedini koji je pobrkao kategorije si ti. Kakva crna posesivnost? U pitanju je odanost frendici; jer ako ona vise nije ziva to nece izbrisati cinjenicu da je bila bitna osoba u mom zivotu niti uspomene na nju. Ja ne bih bila s njenim partnerom, ti bi sa partnericom frenda. Necemo se sloziti, odsetaj u miru.
Ne moramo se složiti, niti se tu radi o nemiru. Znatiželjan sam kako netko može opravdati odanost kada nema subjekata tog odnosa. Odanost je relacija, a ovdje nema relacije.

Razumljivo mi je da se radi o osjećaju. Nije mi razumljivo zašto se to ne može priznati. Nismo uvijek racionalni i neke nas stvari dublje pogađaju. Ovisno na što smo ranjiviji.

Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ha-ha-ha!
Ovaj je post super, samo ga treba s razumijevanjem pročitati
Da, ovo je genijalno.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:06   #52
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
O, mi smo dva svemira. Ja ti sad mogu sarkastično reć da bi mu i mamu i sestru preporučila, ali nema smisla. Ne razumijemo se i to je to. Ti imaš svoj sustav vrijednosti, ja svoj.
Zvuči mi kao da je taj vaš set vrijednosti zapravo dogma koje se držite ne tražeći u njoj neki smisao ili logiku.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:06   #53
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne, ne bih htjela da ostane sam. Ali ne bih ni da mu se moja frendica uvali u krevet. Ne vidiš tu nikakvu razliku?
Ne. Di je točno razlika? Zasto je to izdaja tebe? Zato što ima još žena vani pa nek bude s nekom drugom? Ljudi se ipak povežu najčešće s onima koje već znaju, na faksu, na poslu, preko prijatelja.

Što ako se smrt dogodi u poznim godinama kad osoba više nema mogućnosti upoznati nove ljude, zar je i onda bolje da se radi sjećanja ostane solo i zrtvuje radi nekog koga više nema umjesto da se proba naći sreću s novom osobom...
__________________
I can turn a gray sky blue

Zadnje uređivanje SubSV : 18.10.2017. at 00:17.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:06   #54
Quote:
DmitriV kaže: Pogledaj post
Prijatelj je poginuo prije godinu dana. Njegova žena u par zadnjih susreta pokazuje neke znakove da joj se sviđam ne samo kao prijatelj. Ne zanimaju me ti znakovi - jel joj se zaista sviđam - nego me zanima vaše mišljenje o moralnosti takvog postupka. Oboje smo trenutno slobodni. Nismo bili najbolji prijatelji, ali smo se družili skoro 15 godina vrlo često.
Možda kroz tebe želi "oživjeti" njega?

Mislim da nije univerzalni moralni kompas ovdje ono po čemu bi se trebalo suditi (kad je već tema kroz suđenje postavljena), već onaj individualan, unutarnji, tj bitno je ono što pokreće ljude, a ne nekakav skup izvanjskih općih pravila ponašanja. Bitno je zbog čega ona želi biti s tobom. Možda samo želi popuniti prazninu živom uspomenom na njega, možda joj uz to i fali muškarac a ti si joj dovoljno blizak. A možda je i totalna hladnokrvna kučka, tko će ga znati.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:15   #55
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zasto? Nisu li ti prijatelji ljudi koje cijenis vise od random ljudi? Zasto bi patneru zeljela random nepoznatu osobu prije nego prijatelja?
Najbolje da se spare dok je osoba jos ziva, npr. na samrti (nije da nema imiticaja ljudskosti koje od iste imaju samo formu i koje su i to u stanju uciniti).

Quote:
Ok, dvije godine? Pet?
Kakvo je ovo sramotno licitiranje s vremenom koje je potrebno da se preboli voljena osoba? Potrebno je onoliko koliko je datoj osobi potrebno. Nekima cijeli zivot nije dovoljan, neki se ugase sami od sebe nakon smrti dugogodisnjega partnera. Nekima bas svejedno - bitno da su oni 'sretni', tj. da imaju zadovoljene bazicne potrebe.

Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ti je ova tema smijesna, meni nije.
Vidis sada zasto sam rekla da je tema morbidna. I ne jenjava. Nadala sam se da ce biti zakljucana, ako cu biti iskrena.

Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Ne moramo se složiti, niti se tu radi o nemiru. Znatiželjan sam kako netko može opravdati odanost kada nema subjekata tog odnosa. Odanost je relacija, a ovdje nema relacije.
Itekako postoje ljudi odani necemu ili nekome i kada nema relacije. Postoji odanost ideji npr. a sa idejom nemas relaciju.

Quote:
Razumljivo mi je da se radi o osjećaju. Nije mi razumljivo zašto se to ne može priznati. Nismo uvijek racionalni i neke nas stvari dublje pogađaju. Ovisno na što smo ranjiviji.
Radi se o osjecaju, nego cemu. Dobro jutro.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:17   #56
Mislim da je potpuno pogrešno govoriti samo DA ili NE, bez ikakvih uvjeta. To se zove isključivost, i to ne može biti dobar način funkcioniranja u stvarnom životu.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:25   #57
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Vidis sada zasto sam rekla da je tema morbidna. I ne jenjava. Nadala sam se da ce biti zakljucana, ako cu biti iskrena.

Itekako postoje ljudi odani necemu ili nekome i kada nema relacije. Postoji odanost ideji npr. a sa idejom nemas relaciju.

Radi se o osjecaju, nego cemu. Dobro jutro.
Ne postoji odnos prema ideji. Ideja se može utjeloviti, ili progovarati kroz tebe. Ideja nije nekakvo biće.

Više sam puta pokazao da ne postoji racionalno opravdanje, a budući da se radi o osjećaju smeta me boldano. Kako netko može osjećaj tako kategorično zastupati? Zar to nije nevjerojatno nezrelo? Takve stvari nikada neću moći shvatiti.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:26   #58
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Najbolje da se spare dok je osoba jos ziva, npr. na samrti (nije da nema imiticaja ljudskosti koje od iste imaju samo formu i koje su i to u stanju uciniti).
Reductio ad absurdum


Quote:
Kakvo je ovo sramotno licitiranje s vremenom koje je potrebno da se preboli voljena osoba? Potrebno je onoliko koliko je datoj osobi potrebno. Nekima cijeli zivot nije dovoljan, neki se ugase sami od sebe nakon smrti dugogodisnjega partnera. Nekima bas svejedno - bitno da su oni 'sretni', tj. da imaju zadovoljene bazicne potrebe.
Ako je nešto sramotno, onda je to tvoja implicitna osuda ljudi koji nakon tragedije ne ostanu godinama ili ostatak života u depresiji nego nađu načina da nastave živjeti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:31   #59
Thumbs down

Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Ne postoji odnos prema ideji. Ideja se može utjeloviti, ili progovarati kroz tebe. Ideja nije nekakvo biće.

Više sam puta pokazao da ne postoji racionalno opravdanje, a budući da se radi o osjećaju smeta me boldano. Kako netko može osjećaj tako kategorično zastupati? Zar to nije nevjerojatno nezrelo? Takve stvari nikada neću moći shvatiti.
Dobro, gle, postoji doanost prema ideji ili sjecanju na nekoga. Ybog toga bi morao biti posebno đubre da partnera pokojnog prijatelja posevis implicirajuci zelju za vezom i nestanes. Ali da bi bilo nemoralno zapoceti iskrenu i sretnu vezu, to ne kuzim.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:34   #60
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Dobro, gle, postoji doanost prema ideji ili sjecanju na nekoga. Ybog toga bi morao biti posebno đubre da partnera pokojnog prijatelja posevis implicirajuci zelju za vezom i nestanes. Ali da bi bilo nemoralno zapoceti iskrenu i sretnu vezu, to ne kuzim.
Sad i ti

Na prvoj sam stranici napisao da možda zbog dobrih običaja nije lijepo. Kada bi mi prijatelj bio kremiran i htio da mu bacim pepeo u more, napravio bih to. Ali u tom mom činu nema ništa razumno. Moralnost je razum. To su dvije odvojene stvari. Nema tu prostora za optuživanja.

Boldano je vjerojatno nemoralan čin sam po sebi, ali to više nema veze s prijateljem nego ženom kao takvom.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger