Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2005., 00:14   #141
parsifal,što se transfuzije tiče slažem se s tobom(koliko znam, jehovini svjedoci to izvlače iz SZ ,pa ako želiš mogu pitati za točno objašnjenje na čemu se temelji njihovo naučavanje-a bio je tu i jedan svjedok, dragan mislim).


Enchantress
samo što se meni čini da ne postoji alternativa(bar na ovom svijetu) koja nije utopija upravo zbog sfere interesa.
I mislim da zemlja u ljudskom oblikovanju nikad ni ne može postati mjesto mira upravo zbog postojanje sfere interesa.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 01:00   #142
I tried to kill the pain,
But only brought more,
I lay dying,
And I’m pouring crimson regret and betrayal,
I’m dying, praying, bleeding and screaming,
Am I too lost to be saved,
Am I too lost?

My God my tourniquet,
Return to me salvation,
My God my tourniquet,
Return to me salvation.

Do You remember me,
Lost for so long,
Will You be on the other side,
Or will You forget me,
I’m dying, praying, bleeding and screaming,
Am I too lost to be saved,
Am I too lost?

My God my tourniquet,
Return to me salvation,
My God my tourniquet,
Return to me salvation.

My wounds cry for the grave,
My soul cries for deliverance,
Will I be denied Christ,
Tourniquet,
My suicide.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 18:59   #143
ja kao uvjereni ateist smatram da je samoubojstvo kukavički čin i samoubojice nimalo ne žalim!
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 22:19   #144
Quote:
danaye kaže:
Enchantress
samo što se meni čini da ne postoji alternativa(bar na ovom svijetu) koja nije utopija upravo zbog sfere interesa.
I mislim da zemlja u ljudskom oblikovanju nikad ni ne može postati mjesto mira upravo zbog postojanje sfere interesa.
Možda, eventualno, kada Zemlja ne bi bila jedina planeta na kojoj bismo živeli, kada bi došlo do upoznavanja drugih svetova, mada interes ne bi ni tada nestao, možda bi se samo promenio.
Šta je tu je, moraćemo da se snalazimo kako najbolje znamo i umemo u datim okolnostima i sa onim što imamo.
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 17:36   #145
svima kojima je tako lako osuditi samoubojice...

da li ste ikada vidjeli nekoga, pricali, proveli dulje vrijeme s nekim ko je u kroničnoj depresiji...

možda ste imali takvog prijatelja, rođaka, ili nikada niste vidjeli ništa slično...

ako ste u prilici ili se možda nađete u njoj, uzmite i pročitajte poglavlje u nekom udžbeniku iz psihijatrije koji malo detaljnije opisuje takva stanja...

kada ste iz dana u dan, godinama, razdirani mješavnama hormona i neurostransmitera koje neumorno proizvodi vaš mozak stimuliran vašim stanjem, a vaše stanje onda stimulira još više takvih hormona i neurotransmitera i tako se neprekidno godinama vrtite u krug, dani su vam sve dulji, svjetlosti ima sve manje, smisao svega ne nazire se nigdje, a taj unutarnji bol prerasta s vremenom i u pravu fizičku bol, i onda sve to zajedno bude pomiješano u jednu nepodnošljivu agoniju i jedno svjetlo, jedini izlaz, jedina nada za nečim boljim vam izgleda...kraj svega...više ne dopire sjećanje kad vam je zadnji puta bilo dobro,ugodno, lijepo...oslobođenje od patnje koju više ne možete podnijeti...i nakon godina traganja po različitim psihijatrijskim klinikama, psihoanalize, isprobali ste razne lijekove koji su obećavali olakšanje, ali samo dok ih niste probali...opet ništa...razgovor i zazivanje Boga ne pomažu...i na kraju odluka za sudbonosni i zadnji potez...

ako crkva kaže da za takve nama oprosta, ej, pa takva mi crkva ne treba....

ako je Bog milostiv, a vjerujem da jest, pa kako bi mogao ne oprostiti tako nešto. Možete li zamisliti kroz što prolazi osoba u takvom stanju?

još nešto si ne mogu zamisliti, da ne postoji oprost od Boga, da to znači ZAUVIJEK!!! možete li zamisliti posljedice takvog nečega???
SamuraJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 18:22   #146
Quote:
SamuraJura kaže:
ako crkva kaže da za takve nama oprosta, ej, pa takva mi crkva ne treba....
O tome ne odlučuje crkva. Nikad i nije. Zna se tko je posljednji sudac!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 21:52   #147
Quote:
Simona kaže:
O tome ne odlučuje crkva. Nikad i nije. Zna se tko je posljednji sudac!
naravno
SamuraJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 03:56   #148
Quote:
Simona kaže:
O tome ne odlučuje crkva. Nikad i nije. Zna se tko je posljednji sudac!
I jedini pravi.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 12:58   #149
Quote:
paučko kaže:
ja kao uvjereni ateist smatram da je samoubojstvo kukavički čin i samoubojice nimalo ne žalim!


Svakako, ali ima i tako velikih kukavica da nisu sposobni za samoubojstvo, nego "žive" životom nedostojnim čovjeka.
Nikoga ne valja žaliti, ali prema svakom biti sućutan.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 21:24   #150
Samoubojstvo

Kako po vama bog osuđuje samoubojstva? nemojte imati sliku onih brutalnih s krvi do koljena
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 21:41   #151
Isto kao i ubojstvo (pobačaj, eutanazija). Život čovjek ne može stvoriti, pa ga nema pravo ni uništiti, bez obzira radi li se o svojem ili tuđem. Ali kod samoubojstva se pojavljuje ta domena slobodne odluke: vjeruje se da čovjek koji je u stanju dići ruku na sebe ne može biti posve normalan ni svjestan što si čini, tako da je i odgovornost manja, pa prema tome i kazna... Ne podcjenjujte ljubav Boga koji sve daje besplatno. Nama, koji smo se susreli sa samoubojstvom iz bliza, ta ljubav je jedina što daje smisao svemu.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 21:44   #152
a pokušaj samoubojstva ili samoozljeđivanje?
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 21:46   #153
Pa opet ide priča od stanja uma osobe koja to čini. Težak grijeh je grijeh učinjen svjesno, slobodno, uz potpun pristanak. A svaki je čovjek u Božji dlan upisan i Bog zna točno što je s njim... PA tako i to...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 21:48   #154
pa npr. ja dođem, naudim si, ali se ne ubijem niti to pokušam...zašto bi me kaznilo ako mi npr. to donosi zadovoljstvo? Zar bog ne kaže da radimo sve što nas čini sretnima jer samo tako i druge možemo činiti sretnima?
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 21:49   #155
Quote:
Sister kaže:
pa npr. ja dođem, naudim si, ali se ne ubijem niti to pokušam...zašto bi me kaznilo ako mi npr. to donosi zadovoljstvo? Zar bog ne kaže da radimo sve što nas čini sretnima jer samo tako i druge možemo činiti sretnima?
A zašto bi si naudila? Ne razumijem.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 21:50   #156
Da radimo sve što nas čini sretnima? He, he, koja prilagodba Božje poruke... Čovjek mora paziti na svoje dostojanstvo, kao i na ljude oko sebe. kao i na Boga samog.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 22:04   #157
slažem se, ali kada bolje pogledaš nije bitno što radiš, bitne su posljedice...ako te nešto velesi što je za nekog drugog totalni debilizam ti to nećeš raditi? zar ne bi ti trebala biti sretna ako želiš da su ljudi ko tebe sretni? ljudi koji se kreću oko tebe su onakvi kao što si ti, ne mogu biti drugačiji, zato i jesu ogledalo tebe..tako ima ljudi koje veseli samoozljeđivanje npr.
na to se gleda kao na nešto loše, i ja gledam na to kao nešto loše jer takve osobe ne mogu biti zadovoljne sobom, ali se tako rješavaju drugih, psihićkih boli, i ako im je tako lakše zašto ne? kad tad će shvatiti da je sve što se zove problem rješivo..a da ubiju nekog drugog ili ozlijede onda neće tek tako shvatiti, a i ako shvate biti će im još gore, imat će na duši tu drugu osobu.
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 22:25   #158
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Život čovjek ne može stvoriti, pa ga nema pravo ni uništiti, bez obzira radi li se o svojem ili tuđem.
Kako to mislis covjek nemoze stvoriti zivot?
Pa seksanjem ljudi stvaraju djecu. Ili zapravo muskarci uopce nemogu oplodit zene nego to bog radi na tisuce mjesta odjedamput u tocno onom trenutku kada muskarac svrsi?
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 22:35   #159
Quote:
Sister kaže:
slažem se, ali kada bolje pogledaš nije bitno što radiš, bitne su posljedice...ako te nešto velesi što je za nekog drugog totalni debilizam ti to nećeš raditi? zar ne bi ti trebala biti sretna ako želiš da su ljudi ko tebe sretni? ljudi koji se kreću oko tebe su onakvi kao što si ti, ne mogu biti drugačiji, zato i jesu ogledalo tebe..tako ima ljudi koje veseli samoozljeđivanje npr.
na to se gleda kao na nešto loše, i ja gledam na to kao nešto loše jer takve osobe ne mogu biti zadovoljne sobom, ali se tako rješavaju drugih, psihićkih boli, i ako im je tako lakše zašto ne? kad tad će shvatiti da je sve što se zove problem rješivo..a da ubiju nekog drugog ili ozlijede onda neće tek tako shvatiti, a i ako shvate biti će im još gore, imat će na duši tu drugu osobu.
Ljudi kojih veseli samoozljeđivanje su klasični psihički bolesnici.
Bolest kao i svaka druga, reuma, prehlada ili depresija. Liječi se adekvatnomm terapijom ili nekom drugom metodom, što znaju oni kojima je to zanimanje.
Ne vidim kakve to veze ima sa vjerom ili religijom. Nažalost, oni ne mogu ništa shvatiti. Može im pomoći samo zdravstvena služba.
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 22:40   #160
Quote:
Sister kaže:
Kako po vama bog osuđuje samoubojstva?
Odgovore ćeš dobiti u zavisnosti od toga kako ko zamišlja Boga i kakve mu osobine pripisuje, što za tebe lično ne mora imati nikakvog značaja.
Po meni ništa nije odvojeno od Boga, pa tako ni samoubistvo.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.