Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2006., 20:38   #1
Kalki - avatar za 21. stoljeće

Quote:
Kalki, Sri Kalki Avatar, Kalki Bhagavan, Kalki Bhagwan

Kalki, or Sri Kalki Bhagavan, the founder of the Golden Age Foundation in India, is considered to be the living Avatar capable of giving enlightenment. Not only to a few individuals, but to the whole mankind.

According to Kalki, Earth will start entering the Golden Age, the age of enlightenment, in June 2004 during the Venus Transit.This process will come to a conclusion at the next venus transit in 2012.

The time in front of us, says Kalki, will be be filled with unprecedented changes, challenges and turmoil. It is not much mankind can do about it. But those who have worked on setting all their relationships right will have a much easier ride than others.
http://www.experiencefestival.com/kalki

 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 20:42   #2


Quote:
Many miracles and healings have been reported by those meditating on the Sri Murthi or Icon of Sri Mukteswara Bhagavan (Sri Sriman Kalki Bhagavan). Following are photographas taken of one such miracle in Milipitas, California 1/23/99.

Honey began to pour from the hands of the Sri Murthi. People came from far and wide to view the miracle and to taste the celestial honey. Most experienced an Awakening of the Antaryamin (Divine Within), experiencing states of Unconditional Love, Deep Inner Peace, or Bliss from viewing the Miracle of the Honey. Many were healed and many received answers to their prayers or immediate and miraculous solutions to their difficulties and sufferings.

Seekers from across the globe flock to Satyaloka, the abode of this great avatar to attend Mukti Yajnas and Moksha Yajnas. Many call him "Kalki" and consider him to be the Sampoorna Avatar as he has given enlightenment to so many. Satyaloka is rapidly gaining global recognition as the world wide headquarters for the enlightenment of mankind.

This Avatar and His Monastic Order are best known for thier abilities to transmit enlightenment to others.
http://skyboom1.tripod.com/index21.html
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 23:25   #3
"According to Kalki, Earth will start entering the Golden Age, the age of enlightenment, in June 2004 during the Venus Transit.This process will come to a conclusion at the next venus transit in 2012.

The time in front of us, says Kalki, will be be filled with unprecedented changes, challenges and turmoil. It is not much mankind can do about it. But those who have worked on setting all their relationships right will have a much easier ride than others."

Podseca me na tjedne horoskope, optimisticne proroke (mislim da ce proci jos par stotina godina pre nego sto se primeti nekavo jace duhovno stremljenje na planeti) i TM
(oni su vec davno proglasili dolazak Novog Zlatnog Doba).
Njegov ucenik kaze da nije dosao da donese novo ucenje... Covek ne moze skoro nista sam da uradi...
Predanost ucitelju kao metoda. Premalo za jednog Avatara, bar za mene.
Nikada ne bih posao za nekim kome med tece iz ruke umesto da ga kupuje od pcelara.

Ovo sve onako odoka. Mozda je i good gay.
Imas neka licna iskustva ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 08:45   #4
Ti se cini onako OK kolko sam primjetio. Iako je Kalki (po spisima iz kojega to ime i dolazi) nesto sto ce se po tim istim spisima cekat jos koju stotinu tisuca godina pa mu je to ime malo aproksimativno, al ionako tih avatara po indiji vise nego proroka po SAD-u

A i nema nikakve opisane karakteristike avatara.

Ako prekrizimo avatarsku bajkicu ne djeluje odvec lose. Nije da ga svacam ultraozbiljno doduse.

E da, sjecam se kako je negdje sam isprico kako zena mu koju stuju kao "divajnmadr" il nes uopce nije imala tu ulogu u pocetku al kako se to ocekuje moro je i nju ustalicit
A jadan, mos i "Bog" bit al nema mrdanja

Dosta ljudi sam cuo sa odredjenim iskustvima (on to cini se dosta tehnicki "znanstveno" voli objasnjavat) tih nekih "budjenja" il kako vec naziva sto navodno daje ucenicima. Ne vidim u tome isto nista tolko posebno (ni prvi ni zadnji nit je to tak dramaticno) kolko vidim tipicno indijsku guru-prenapuhanost svega i svacega i proglasavanjem "avatara" "jagadgurua" "maharishija" "supermena" "spajdermena" itd svakog lokalnog gurua. Samo sto zapadnjaci tu tipicno indijsku sklonost pretjerivanju uzmu preozbiljno i predoslovno
Trebaju i indijci od neceg zivit, a duhovnost je jedan od boljih izvoznih proizvoda i jedini nacin na koji se mogu "nametnut" zapadu i "vratit mu milo za drago" (jedan "guru" je jednom onako iskreno spominjao kako ima dosta toga i takvih motiva medju "guruima" u pozadini svega... ) sto me cini pomalo skepticnim prema Bhagavanima i inim, al moze i gore od Kalkija. Osho recimo
 
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 09:25   #5
zlatno doba? zar ne ulazimo tek u bronzano...
tomo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 18:20   #6
Quote:
tomo99 kaže: Pogledaj post
zlatno doba? zar ne ulazimo tek u bronzano...
Prema Vedama, ovo je zeljezno doba, a mi se nalazimo u zlatnom dobu zeljeznog doba... Jer imas podjelu na 4 doba, zlatno je prvo/pocetak, a mi smo na pocetku zeljeznog pa.....
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:14   #7
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
"According to Kalki, Earth will start entering the Golden Age, the age of enlightenment, in June 2004 during the Venus Transit.This process will come to a conclusion at the next venus transit in 2012.

The time in front of us, says Kalki, will be be filled with unprecedented changes, challenges and turmoil. It is not much mankind can do about it. But those who have worked on setting all their relationships right will have a much easier ride than others."

Podseca me na tjedne horoskope, optimisticne proroke (mislim da ce proci jos par stotina godina pre nego sto se primeti nekavo jace duhovno stremljenje na planeti) i TM
(oni su vec davno proglasili dolazak Novog Zlatnog Doba).
Njegov ucenik kaze da nije dosao da donese novo ucenje... Covek ne moze skoro nista sam da uradi...
Predanost ucitelju kao metoda. Premalo za jednog Avatara, bar za mene.
Nikada ne bih posao za nekim kome med tece iz ruke umesto da ga kupuje od pcelara.

Ovo sve onako odoka. Mozda je i good gay.
Imas neka licna iskustva ?

Dragane daj pojasni malo na sto si mislio??

Gay is a word (a noun or an adjective) that primarily refers to a homosexual person.
The term was originally used to refer to feelings of being "carefree", "happy".. .
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:44   #8
Sri AmmaBhagavan

[QUOTE=Private spice;39129802]
Dragane daj pojasni malo na sto si mislio??

... vjerovatno je mislio napisati: good guy ;-)


Da, Kalki Bhagavan postoji!
Mmezej is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 18:41   #9
Oneness Meditacija u Zagrebu

NOVO!

Oneness Meditacija je nova, moćna meditacija - takozvana Power-Deeksha.
Stigla je iz Indije tek ove godine u Evropu i prvi puta se daje u Zagrebu!

U sklopu programa poćeti ćemo sa predavanjem te nastavljamo sa meditacijom.


Prof. Dr. Guillaume De Meuter:
2012: BUĐJENJE SVIJESTI ČOVJEČANSTVA


NEDJELJA 10.06.2012

10:00 - 13:00 SATI PREDAVANJE

14:00 - 17:00 SATI ONENESS MEDITACIJA (POWER-DEEKSHA)

U PROSTORIJAMA ČEŠKOG NARODNOG DOMA
ŠUBIĆEVA 20, ZAGREB

NAKNADA: 150 HKN

MOLIMO DA PRIJAVITE DOLAZAK PUTEM EMAILA: [email protected]
Ako vam nije moguće sudjelovati cijeli dan - pmožete se prijaviti i samo za meditaciju!


Prof. Dr. Guillaume De Meuter
bavi se već preko 30 godina intenzivno temama spiritualnosti i promjene paradigme, drži govore na raznim kongresima u Njemačkoj i diljem svijeta, autor je knjige „The great Awakening“ - download besplatan putem slijedećeg linka: http://ishvarainstitut.jimdo.com/veröffentlichungen/
Za daljnje informacije pogledajte: http://ishvarainstitut.jimdo.com/wir-über-uns/


ŠTA JE ONENESS DEEKSHA

Deeksha je prijenos energije koja će podići svijest ljudi. Vrsta svijesti jedne osobe određuje njegovu kvalitetu života. Na primjer, kako on / ona doživljava osobne odnose ili ekonomski teška vremena ili nesporazume na poslu. Ili koji osjećaji se pojavljuju, ako je utvrđen zdravstveni problem. Ako svijest raste, ljudi osjećaju više radosti, ljubavi, povezanost itd. u svemu što ćine i dožive.

Deeksha potiće i razvija otvaranje naše svijesti o jedinstvu sveg života. To uključuje sve aspekte unutar i izvan nas i time dovodi do posve prirodnog, duboko ukorijenjenog mira sa samim sobom i našim okolišem.

http://www.onenessuniversity.org/ind.../what-we-offer


ŠTA JE ONENESS MEDITACIJA

Oneness meditacija je nova moćna meditacija, takozvana «Power-Deeksha» koja prenosi univerzalne energije i podiže svijest čovječanstva. Oneness meditacija ima duboko djelovanje: može osloboditi um i bez truda vas otvoriti za čari i ljepotu života; može razriješiti stare energetske mustre/obrasce i blokade na blagi način, a može ubrzati osobni razvoj svijesti. Svatko može doživjeti u nazočnosti univerzalne energije tišinu, mir, iscjeljenje i sreću.

Energije teku kroz oči prenositelja Oneness meditacije i mogu na prirodan način ubrzati razvoj svijesti.
Prenositelj Oneness meditacije sjediti će u dubokoj meditaciji ispred vas i pustiti će univerzalnu energiju da teće kroz sebe/njega.

Oneness meditacija je za svakoga. Prenosi se u tišini, a vi ne trebate učiniti ništa, osim primati. Nikakvo prethodno iskustvo Oneness nije potrebno. Oneness meditacija je namjenjena za ljude svih vjera. Za vaše vlastito iskustvo, svi su dobrodošli.

http://www.onenessuniversity.org/index.php/northamerica
Mmezej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.