Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2012., 07:19   #341
bok, zna li tko da li u Hrvatskoj postoji kreditna kartica za koju banka ne pretvara sve inozemne troškove u eure ? Npr. za troškove u am. dolarima skida dolare s deviznog računa. Ili je to moguće samo s debitnom karticom npr. Visa electron od zabe ? Hvala !
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 08:30   #342
Troškovi po kreditnim karticama se plaćaju u kunama, a kojim sve preračunavanjima se od originalne valute dođe do kuna ovisi o vrsti kartice (neki rade preko EURa a neki preko USD).
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 15:11   #343
Thx !
Mastercard od zabe sve inozemne troškove pretvara u eure pa eure skida s deviznog računa pa me zanimalo da li postoji kartica koja za dolarske troškove skida dolare s deviznog računa, za franke skida franke itd.. a ne da sve pretvara u eure pa se gubi na konverziji.
Zna li tko koja banka u Hrvatskoj radi preko dolara, kao što npr. zaba radi s eurima ?
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 16:03   #344
Ja imam Visa karticu Erste Card Club-a (kreditna kartica) i troškovi u stranim valutama mi se odmah konvertiraju u kune, bez da se prije toga konvertiraju u EUR ili USD.
Dok mi npr. Diners sve strane valute prvo prebaci u USD, a tek onda taj iznos u kune.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 10:35   #345
sad sam zvao diners info i usput sam pitao u kojem mi procesu visa kartica,jer mi prvi put u 12 mj bila odbijena jer sam skuzio zakaj..zena u banci sve krivo popunila kad me pitala za istu te rekla da ce ona sve sredit..kad mi dosla odbijenica ja ponovo prek neta poslao zahtjev prije skoro mjesec dana i sad pitao usput prek telefona i veli zenskica da mi odobrena visa charge kartica s limitom od 4500 kn,da se ceka slanje...to je znaci ko diners,kolko potrosim tolko sljedeci mjesec platim jel?
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:02   #346
Tako je Dado, charge kartica je kartica s odgodom... Sve šta potrošiš u jednom obračunskom razdoblju, dospijeva u cijelosti na naplatu.
boky1979 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 02:07   #347
Zelim si kupiti novi pc na rate(12-24 rata,harvey norman).
Nisam nikada imao nikakvu kreditnu karticu.
Iduce godine pocinjem raditi u jednoj firmi na odredjeno na godinu dana.
Sada me zanima mogu li ja kada pocnem raditi,traziti da mi daju kreditnu karticu u toj firmi
ili nju mogu dobiti samo oni koji imaju stalno zaposlenje odnosno na neodredjeno.
Ako ja imam pravo na kreditnu karticu, mogu li je odma izvaditi ili moram cekati da mi prva placa sjedne na racun ili kako to vec ide....?
Di u firmi moram ici traziti da mi izrade kreditnu karticu(koji sluzba ili ured ) i kolko to traje?
Mislim da ce mi placa biti 5000 kn. , pa me zanima kako se to odredjuje do koje cifre mogu kupovati kreditnom?
Laik sam u takvim stvarima , pa bih molio da mi nitko na forum ne zamjeri.
tommyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 09:07   #348
Quote:
tommyboy kaže: Pogledaj post
Zelim si kupiti novi pc na rate(12-24 rata,harvey norman).
Nisam nikada imao nikakvu kreditnu karticu.
Iduce godine pocinjem raditi u jednoj firmi na odredjeno na godinu dana.
Sada me zanima mogu li ja kada pocnem raditi,traziti da mi daju kreditnu karticu u toj firmi
ili nju mogu dobiti samo oni koji imaju stalno zaposlenje odnosno na neodredjeno.
Ako ja imam pravo na kreditnu karticu, mogu li je odma izvaditi ili moram cekati da mi prva placa sjedne na racun ili kako to vec ide....?
Di u firmi moram ici traziti da mi izrade kreditnu karticu(koji sluzba ili ured ) i kolko to traje?
Mislim da ce mi placa biti 5000 kn. , pa me zanima kako se to odredjuje do koje cifre mogu kupovati kreditnom?
Laik sam u takvim stvarima , pa bih molio da mi nitko na forum ne zamjeri.
Karticu ne izdaje tvoja firma nego ispuniš pristupnicu koju dobiješ u banci (ili online ovisi o kojoj se kartici radi) i priložiš platnu listu ali sa takvim uvjetima teško da ćeš ju dobiti.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 14:47   #349
zasto cu ju tesko dobiti?
zato sto sam na odredjeno zaposlen ili?
tommyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 14:54   #350
Naravno, btw. kako ćeš garantirati da ćeš vratiti 24 rate a zaposlen si na 12 mjeseci?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 02:00   #351
dobro pitanje je vise hipoteticki bilo
recimo na 5 rata

mene zanima hipoteticki
el mogu ja dobit kreditnu karticu od banke ako sam zaposlen na odredjeno,
ako da pod kojim uvjetima?
tommyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 13:40   #352
moze li mi netko odgovoriti?
vazno mi je to
tommyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:23   #353
Pitaj u nekoj banci poslije Nove godine.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:34   #354
Zna li netko, da li trgovac smije odrediti minimalni iznos kupnje na kreditnoj kartici: imao sam situaciju prije par dana u Bugarskoj gdje mi nisu htjeli primiti (MasterCard) za sitne troškove (jednom cifra oko euro i pol, drugi puta manje od eura), pravdajući se prevelikim naknadama?
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 07:02   #355
Mislim da ne bi smjeli ali vidio sam to i u Grčkoj
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 12:44   #356
Ne bi smjeli odbiti.
Ja sam platio Mastercardom neki dan 1,27 kn (u Zagrebu)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 15:36   #357
Čisto znatiželje radi, što ste kupili za te iznose?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 16:48   #358
Pa ništa posebno, prvi puta u ljekarni zavoje i gazu jer sam se tjedan dana prije puta razbio pa sam se morao previjati svaki dan , a drugi puta još zanimljivije - na benzinskoj sam točio gorivo i nakon što sam platio karticom sjetio sam se još kupiti vode i baba na pumpi ne da . Inače sam navikao sve plaćati karticom, a papir imati za hranu/piće na mjestima koji ne primaju kartice.

Btw. u Srbiji dosta više primaju plastiku u birtijama i restoranima nego kod nas i u Bugarskoj
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 16:53   #359
U Fr na dosta mjesta imas ta ogranicenja
U Barovima gdje se prodaju cigare cesto bude i do petnestak eura


Sent from my iPhone using Tapatalk
insomnia78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 20:14   #360
Quote:
tommyboy kaže: Pogledaj post
dobro pitanje je vise hipoteticki bilo
recimo na 5 rata

mene zanima hipoteticki
el mogu ja dobit kreditnu karticu od banke ako sam zaposlen na odredjeno,
ako da pod kojim uvjetima?
uvjeti nisu nikome poznati ... oni imaju neku internu procjenu po kojoj dodjeljuju korisnicima kartice .... ali bez ugovora na neodređeno teško ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.