Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2008., 18:06   #101
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
Evo ovako ja imam 23 godine i samohran sam otac 2godisnjeg djeteta.To dijete evo sad vec 6 mjeseci raste bez svoje majke.Razlozi nisu bitni jer ovo nije tema o tome.E sad mene konkretno zanima da li ce tom djetetu jako nedostajati njegova mama u odredjenom dijelu svog zivota??U tih 6 mj.2 puta je vidio mamu i znao ju je nekad nocu dozivat,ali sada je uopce ne spominje a cak je na slikama i neprepoznaje.To dijete ima svu potrebnu ljubav koju mu covjek moze pruziti a ja zivim sa starom i bakom tako da jednim dijelom ima tu zensku ruku uza sebe..ali bojim se da to nije to,tj da tom djetetu fali zenska ruka.ponavljam on ima svu potrebnu ljubav i brigu ali nemogu mu ja biti i mama i tata,mislim on je sad mali i mene zanima dali ce se to sto on nema majku odraziti na njegovo psihofizicko stanje u buducnosti tj oce li mu taj nedostatak zenske ruke bitno utjecat na njegov zivot??ne znam ni kako da se izrazim,nadam se da ste razumjeli sto ocu da pitam.
Unaprijed hvala
ja ti mogu rec..iz osobnog iskustva..proizvod sam samohranog oca..znam staru..morala sam ju vidjat..sudska odluka..no nevazno..cijela poanta..on mi je pruzio sve sta mi je trebalo..i vjeruj mi nista mi nije falilo
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 22:27   #102
hej

http://obiteljskaprava.blog.hr
helena_be is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 20:46   #103
Quote:
alex21 kaže: Pogledaj post
i..posljedice njenog ponasanja prema njemu su ostale i dijete nekad nocu zna jako histerizirati i to sve zbog nje..pa zar sad da dopustim da ga vodi??uostalom to dijete je nevjerovatno privrzeno za mene i neznam kako bi bez mene vjerujte mi.bojim se da ago ga bude odvodila napravit ce dusevnog invalida od njega.i naravno kako to obicno biva u ovoj sigavoj drzavi izpusio sam i dobila je pravo da ga odvodi sto je kontraproduktivno sa odlukom socijalne sluzbe koja je donijela zakljucak da kod nje nema osnovnih higijenskih uvjetani zalba mi nije prosla... e sad,ona i nema bas nekih ambicija da ga vidja ni odvodi,samo meni prkosi i inati se i dosad sam nekako to drazo pod kontrolom,ali sta ako stvarno odluci da ga vodi kod sebe na 2 dana??znam mozda se to sad vama cini cudno ali vjerujte mi pa to dijete ce uvenit bez mene i mojih ukucana,bez svoga krevetica i njegovog zeke,mede i pake(patka)sta da radim???nemogu to da dopustim,jednostavno nemogu.ali sud je odlucio tako...i sta sad????jLJUDI OPROSTITE NA OVOM DUGACKOM,TJ PREDUGACKOM POSTU ALI JEDNOSTAVNO SAM PUKAO I MORAO SAM SE NEGDJE ISPUCAT
Moglo bi se desiti da majka tvog djeteta počne sve češće uletavati u vaš život, kada joj dojadi luftanje i možda proradi majčinski instinkt. Savjetujem ti da sa malim redovito posjećuješ socijalne službe i psihologa kako bi imao evidentiranu svoju brigu za dijete i učestalost (sada rijetkost) njezinih posjeta, a pogotovo ako se dijete počne drugačije ponašati nakon druženja sa njom, odmah idi kod socijalne i psihologa.
To bi moglo biti jako važno ako se ona jednoga dana odluči zatražiti češće viđanje ili čak skrbništvo, da imaš dokaze o njezinom ponašanju i utjecaju na dijete.

Ako ona pokaže imalo kajanja i iskrene želje da poboljša svoj odnos prema djetetu, možda bi bilo dobro zbog maloga da progutaš knedlu i budeš lukav za dobrobit djeteta - lijepo i nju uključi u savjetovanje sa stručnjacima. To bi za dijete bilo puno bolje nego prepucavanje i natezanje. Majka mu je, nećeš je se riješiti, dakle ako možeš pokušaj izvući najbolje iz ove tužne situacije.

Slažem se sa svima koji ti savjetuju da ne govoriš loše o majci, djetetu će biti ionako bolno odrastati bez nje, najbolje će ti savjetovati psiholog i trebati ćeš stručnu pomoć kroz razne faze djetetovog odrastanja.

Tebi i tvome djetetu želim puno sreće, mira i ljubavi! Ima obitelji sa dva roditelja koji zajedno ne nude ovoliko brige i ljubavi kao ti, samo hrabro naprijed, tvoja zrelost i dobrota su osnova za odgoj sretnog djeteta.
Teuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 21:57   #104
Quote:
Teuta kaže: Pogledaj post
Moglo bi se desiti da majka tvog djeteta počne sve češće uletavati u vaš život, kada joj dojadi luftanje i možda proradi majčinski instinkt. Savjetujem ti da sa malim redovito posjećuješ socijalne službe i psihologa kako bi imao evidentiranu svoju brigu za dijete i učestalost (sada rijetkost) njezinih posjeta, a pogotovo ako se dijete počne drugačije ponašati nakon druženja sa njom, odmah idi kod socijalne i psihologa.
To bi moglo biti jako važno ako se ona jednoga dana odluči zatražiti češće viđanje ili čak skrbništvo, da imaš dokaze o njezinom ponašanju i utjecaju na dijete.

Ako ona pokaže imalo kajanja i iskrene želje da poboljša svoj odnos prema djetetu, možda bi bilo dobro zbog maloga da progutaš knedlu i budeš lukav za dobrobit djeteta - lijepo i nju uključi u savjetovanje sa stručnjacima. To bi za dijete bilo puno bolje nego prepucavanje i natezanje. Majka mu je, nećeš je se riješiti, dakle ako možeš pokušaj izvući najbolje iz ove tužne situacije.

Slažem se sa svima koji ti savjetuju da ne govoriš loše o majci, djetetu će biti ionako bolno odrastati bez nje, najbolje će ti savjetovati psiholog i trebati ćeš stručnu pomoć kroz razne faze djetetovog odrastanja.

Tebi i tvome djetetu želim puno sreće, mira i ljubavi! Ima obitelji sa dva roditelja koji zajedno ne nude ovoliko brige i ljubavi kao ti, samo hrabro naprijed, tvoja zrelost i dobrota su osnova za odgoj sretnog djeteta.
psiholog..nisam dosad o tome razmisljao ali mozda bi bilo dobro.hvala na korisnom savjetu
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:59   #105
Quote:
Teuta kaže: Pogledaj post
Moglo bi se desiti da majka tvog djeteta počne sve češće uletavati u vaš život, kada joj dojadi luftanje i možda proradi majčinski instinkt. Savjetujem ti da sa malim redovito posjećuješ socijalne službe i psihologa kako bi imao evidentiranu svoju brigu za dijete i učestalost (sada rijetkost) njezinih posjeta, a pogotovo ako se dijete počne drugačije ponašati nakon druženja sa njom, odmah idi kod socijalne i psihologa.
To bi moglo biti jako važno ako se ona jednoga dana odluči zatražiti češće viđanje ili čak skrbništvo, da imaš dokaze o njezinom ponašanju i utjecaju na dijete.

Ako ona pokaže imalo kajanja i iskrene želje da poboljša svoj odnos prema djetetu, možda bi bilo dobro zbog maloga da progutaš knedlu i budeš lukav za dobrobit djeteta - lijepo i nju uključi u savjetovanje sa stručnjacima. To bi za dijete bilo puno bolje nego prepucavanje i natezanje. Majka mu je, nećeš je se riješiti, dakle ako možeš pokušaj izvući najbolje iz ove tužne situacije.

Slažem se sa svima koji ti savjetuju da ne govoriš loše o majci, djetetu će biti ionako bolno odrastati bez nje, najbolje će ti savjetovati psiholog i trebati ćeš stručnu pomoć kroz razne faze djetetovog odrastanja.

Tebi i tvome djetetu želim puno sreće, mira i ljubavi! Ima obitelji sa dva roditelja koji zajedno ne nude ovoliko brige i ljubavi kao ti, samo hrabro naprijed, tvoja zrelost i dobrota su osnova za odgoj sretnog djeteta.
jako jako puno korisnih savjeta...bas takve 'sitnice' bi mogle bit glavni faktori u vaznim odlukama
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:45   #106
samohrane majke

drage moje,čini li vam se katkad da bi dan trebao trajati 99 sati da bi sve stigle čak iako djete ide u vrtić i pola dana ga nevidite
__________________
==================
ljepo je kad možeš s nekim
biti sve što želiš i ono što zapravo jesi
ivanasss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 00:02   #107
Quote:
ivanasss kaže: Pogledaj post
drage moje,čini li vam se katkad da bi dan trebao trajati 99 sati da bi sve stigle
moja je najveća želja, naći način kako funkcionirati s par sati sna.

neostvarivo, znam . ali ipak, maštam
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 00:05   #108
srećom živimo s mojim starcima, inače niš ne bi stigla.... ali dan od 99 sati ipak zvuči super
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 09:42   #109
i mi zivimo sa mojim starcima...ja studiram i kad dodem doma svaki momenat je za mene i moje zlato...a obaveze usput se obavi sve bez beda..vecinu toga zajedno radimo od prvog dana.....prve dane je sjedio u sjedalici i gledao sta mama radi...a sad pomogne.....
ponyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 09:54   #110
Cure, divim vam se !
Imam frendicu samohranu mamu, i znam s čim se sve mora boriti, a malena joj je prekrasna.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:01   #111
cure ste trazile alimentaciju?
ja nisam oca od moga ni prijavila...tako da mali nosi moje prezime, a oca vidi tu i tamo...no nema nikakve povezanosti medu njima.....druze li se vasa djeca sa ocevima?
ponyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 12:49   #112
Quote:
ponyca kaže: Pogledaj post
druze li se vasa djeca sa ocevima?


da, fala Bogu

druže se, vole se. imali su malih problema s tatinom novom curom, ali polako sve sjeda na svoje mjesto.

otac je preuzeo dio obaveza, uredno doprinosi uzdrzavanju i uz sitne nesuglasice radi posvemasnje nespojivosti karaktera zbog kojih smo se i rastali, mogu reci da sam vrlo sretno razvedena zena
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 18:49   #113
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
da, fala Bogu

druže se, vole se. imali su malih problema s tatinom novom curom, ali polako sve sjeda na svoje mjesto.

otac je preuzeo dio obaveza, uredno doprinosi uzdrzavanju i uz sitne nesuglasice radi posvemasnje nespojivosti karaktera zbog kojih smo se i rastali, mogu reci da sam vrlo sretno razvedena zena
you too?

Mada ne istog ishoda,jer moj bivši danas nebi ni na ulici prepoznao svoje sinove,obzirom da su dječica postala već brkati mužjaci...a on ih nije ni nazvao,a kamo li se osobno pojavio ili doprineo nešto njihovom uzdržavanju...
no iz mog života je tako radikalno eliminiran,da još malo pa ću si uobraziti da sam bezgrešno začela....
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 23:11   #114
Quote:
ponyca kaže: Pogledaj post
cure ste trazile alimentaciju?
ja nisam oca od moga ni prijavila...tako da mali nosi moje prezime, a oca vidi tu i tamo...no nema nikakve povezanosti medu njima.....druze li se vasa djeca sa ocevima?
nisam tražila alimentaciju, ali njegovo je ime upisano kao ime oca (prezime je, naravno, dobila moje ).
jedno mi je vrijeme davao novce i viđao ju, no uglavnom se nisam previše zanosila da će to potrajat. i eto, došao je trenutak kad je definitivno odlučio da mu dijete nije ni približno bitno kao njegova guzica pa su svi odnosi prekinuti.
godine zajebavanja po sudu nisu vrijedne tih parsto kuna mjesečno.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 12:21   #115
to u vezi prezimena me zanima...ako on zeli da je bas njegovo..ima on to pravo odluciti?...tako samo pitam...nismo nista o tome pricali...ali poznavajuci njegovu narav vjerujem da ce se zainatiti ako sta spomenem.....

a alimentaciju za one bijedne pare i onda jos oni za inat ne rade...i samo potrosis bez veze pare po sudu
ponyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 09:17   #116
...

Otvorio se neki site, samohrani.com, no vjerovatno admin foruma negdje kixa... Divim se svim samohranim roditeljima, kako samo uspijevaju podići djecu u ovakvo trulom sustavu. Mene i buraza je, unatoč masi problema, također odgojila samo mama, i beskrajno sam joj zahvalan na tome. Ipak, volio bih se bolje snalaziti...
Lugos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 16:21   #117
ALEX, NE MOGU VJEROVATI!!!
Upravo spremam ispit iz obiteljske pedagogije i tražim po netu o samohranim roditeljima i naletim na ovu tvoju, malo stariju, temu...
Ako ti treba koji savjet, tu je dežurni (budući) pedagog... Drž' se!
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 21:35   #118
alex, svaka ti čast!
iz tvojih postova se vidi da si brižan roditelj!

htjela sam ti reći da obavezno poslušaš teutu, za slučaj da tzv. majka danas-sutra promijeni ploču.

i obavezno se savjetuj sa psihologom, može ti samo pomoći

ja sam buduća samohrana majka (trudna sam) i sve si mislim, a možda i bolje tako nego da je dijete prvo imalo oba roditelja, pa poslije recimo 3 godine samo jednog, možda mu je manji šok kad je od početka samo s jednim roditeljem
ja se tješim, jer je to moja situacija, pa eto, gledam pluseve, a ne samo rupe u siru...

neka djeca od dva roditelja ne dobiju toliko pažnje koliko je pruže neki samohrani roditelji, tako da... samo hrabro naprijed
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 22:55   #119
ja si mislim da je veća šansa da samohrani otac nađe ženu nego samohrana majka muža

nekako, prvo veća je navala samohranih majki na njega, a i onima bez djece će biti drago da može biti sigurna da je dobar otac...

dok muški na djecu samohranih majki uglavnom gledaju kao teret

što vi mislite?
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 10:26   #120
ne boj se!
djetetu je bitno da ima osobu od povjerenja koja ga voli. eto u tvom slucaju ima čak i dvije žene. ako mu ti daješ svu ljubav svijeta koliko i one, sve će biti u redu. za sada je to dovoljno.

zasigurno da će kasnije pitati za majku i imat će razdoblja u životu gdje će se pitati zašto ga je napustila

ja sam dijete koje je odraslo od bake i mogu reći da mi je ona u stvari (druga) majka, iako sam sa majkom imala kontakt (posjećivala nas je jednom u mjesecu, ali do danas nemamo prisan kontakt). osjetila sam ljubav, bakinu ljubav i to me danas čini bogatom osobom.
__________________
____________________________________________
carpe diem..kao da je zadnji
mecava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.