Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2016., 11:44   #5441
Mislim da se ide svakih tjedan dana u TA nakon 36.tog tjedna, a ako se prijeđe termin, svaka tri dana.

Rodila sam gore prošle godine u 10.mjesecu i imam stvarno samo pozitivna iskustva iz rađaone. Epiduralnu sam dobila bez ikakvog problema, svi su bili ljubazni i voljni pomoći.

Babinjače me nisu previše oduševile, ali jako sam bila pod dojmom i hormoni su me prali, pa nisam baš mjerodavna po tom pitanju. Sestre za bebe kako koja, često jedna priča jedno, druga drugo, ali su bili stvarno svi korektni.
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 21:09   #5442
Cure da li netko zna broj od sv duha gdje se narucuje za TA? I da li znate da li se javljaju stalno na tel ili samo za vrijeme narudzbi?

Zadnje uređivanje avam : 02.08.2016. at 22:08.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 21:28   #5443
3712196
Od 13-15 se moze zvat
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 23:30   #5444
Kakva je situacija ovih dana u TA na Sv. Duhu? Jesu li veće gužve zbog godišnjih odmora?
Vrime mi je da krenen tamo na preglede pa čisto da znan kolko debelu knjigu da ponesen za čekaonicu
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 23:56   #5445
Debelu. Frendica jucer bila narucena u 10, ja sam joj u 12 dosla pravit drustvo, u 15 smo izasle iz bolnice.
Nije stalno tako, al jucer je bila ludnica i dr je 2, 3 puta morao otici iz ambulante i otici u radjaonu.
Tjedan prije je bila gotova za sat vremena jer nije morala na ctg.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 08:43   #5446
Ja sam se narucila kod dr Prke drugi tjedan. Jer mi kazu da je na god. Ovaj tjedan. Jel.netko zna do kad tocno? A da li se trebam jos za sta naruciti ili je to to? sta je s ct-om i jel treba jos sta? I moja Dr. je na godisnjem pa sad ne znam nista.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 20:48   #5447
Nedavno sam u nekom od postova stavila popis GO sto sam vidjela kod sestara, ali ispostavilo se da ne drži vodu jer se stalno mjenjalo. Ali sjećam se da je Prka bio na GO krajem 7mj. Iako u TA se trenutno stalno izmjenjuju doktori neovisno o njihovom rasporedu. Inace i u 7mj je znala biti gužva ako se zareda puno trudnica koje moraju na ctg koji se radi od 39tj trudnoće. U TA se dođe prvi put sa uputnicom od ginekologa, dok na svakom pregledu u TA doktor napise internu uputnicu. Prije par dana sam rodila, srećom sve odrađeno turbo brzo - u tom tjednu od 25.7. Je bilo jako puno poroda. Iznenadio me odjel babinjaca koji mi je bio bolji u odnosu na 4g prije. Iako ima svakakvih sestara, ali mnogima su uzimali djecu k sebi da se rodilje odmore, dohranjivali na spricu ako mlijeko jos nije nadoslo, a dijete posisalo sve sto se dalo pa i dalje vrišti i tak. Uglavnom u globalu pozitivno iskustvo.
Noble is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 18:49   #5448
Pozdrav! Može li mi molim vas neka od cura odgovoriti na par pitanja vezano uz sv.duh.. Da li tijekom poroda dozvoljavaju pijenje vode? Treba li za boravak u bolnici nakon poroda osim pelena za bebe nositi i neku robicu bebinu dok je tamo ili je oblače u njihovo? Vidim da u nekim slučajevima sestre daju nadomjesno mlijeko bebama, pa me zanima da li prvo pitaju da li smiju?? mislim ako majki krene mlijeko i sve je ok s bebom ne bi to trebali davati bez suglasnosti majke...
Babygaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 21:40   #5449
Tijekom poroda možeš piti vodu u malim gutljajima.
Tamo ih oblače u njihovu robicu, tako da ti trebaju samo pelene, maramice za guzu, kremica i gazice ili koja tetra da imaš kad bljucne.
Bebe su u sobi stalno, osim ujutro kad ih odnesu na kupanje i vaganje. Meni ni jednom nisu nadohranili klince, mojoj frendici jesu (rodila prije 12 dana), pričala mi je da ju je sestra prvi puta na hodnik pozvala da ju pita jel se slaže jer je mali izgubio na kilaži malo više od očekivanog i nije se popela kilaža. 3 puta su ga dohranili, svaki puta su joj rekli.
Ali nisu napisali na otpusnom pismu
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 22:30   #5450
Quote:
mmujic kaže: Pogledaj post
Tijekom poroda možeš piti vodu u malim gutljajima.
Tamo ih oblače u njihovu robicu, tako da ti trebaju samo pelene, maramice za guzu, kremica i gazice ili koja tetra da imaš kad bljucne.
Bebe su u sobi stalno, osim ujutro kad ih odnesu na kupanje i vaganje. Meni ni jednom nisu nadohranili klince, mojoj frendici jesu (rodila prije 12 dana), pričala mi je da ju je sestra prvi puta na hodnik pozvala da ju pita jel se slaže jer je mali izgubio na kilaži malo više od očekivanog i nije se popela kilaža. 3 puta su ga dohranili, svaki puta su joj rekli.
Ali nisu napisali na otpusnom pismu
Puno hvala na odgovoru, sad mi je lakše :*
Babygaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 16:29   #5451
Mojoj su jednom dali dohranu a nisu mi rekli. Tek sam na otpusnom pismu vidjela.
Piruleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 12:02   #5452
moju su prije 2 g nadohranjivali svaki dan.
naravno, nijednom mi nisu rekli, a u otpusnom pismu takodjer ni slova o tome.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 18:50   #5453
....pa zasto ta rade bez pitanja?? mislim, ako je beba sita, nece tražiti dojku , nece se stvarati mlijeko ako ne sisa...to je kontraproduktivno
Babygaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 21:50   #5454
Al bebu odnose jednom dnevno na sat i pol. Vise od toga jedino ako trazis i ak naidjes na sestru koja ti hoce uzet bebu po noci. Ili ako ima nekih problema pa mora biti na promatranju.
Ak ih u tih sat i pol i nahrane, u prva 3 dana tvoje sise to ni ne primijete. Jer je ostalih 22 sata ipak kraj tebe i sisa. Il bar pokusava.
Nekad je to radilo probleme kad su bebe dovodili na 3-4 sata pa odvodili na sat-dva-sest. Onda bi bebe taman ta 3-4 sata kod mame uvijek spavale.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 17:04   #5455
Pozdrav, ako mi netko zna pomoći, idem već 2 mj u visokorizičnu ambulantu i tamo se petkom izmjenjuju doktori, malo blagajić pa dubravko h., pa neka stažistica a ja imam svašta, hashimoto, 40 godina, par carskih i da ne nabrajam. Trebam na carski i voljela bi da me prati jedan doktor a ne ovako, oni pojma nemaju povijest bolesti samo govore sve ok i vidimo se za mj dana.
Ima li netko iskustva kako da dođem baš kod određenog dr. i da mi se fakat posveti i upozna pacijenta jer mi ovo nema smisla, hvala
mama duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 21:37   #5456
a čuj i oni moraju imati godišnji nekada
idem gore i mislim da nešto nije u redu da bi reagirali
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 10:33   #5457
Sve to znam, ali to ne opravdava doktora da ne pogleda povijest bolesti i kaj god pitaš kaže sve ok,
čekaš mj dana a pregled traje ravno minutu i veli beba ok a za mamu ko pita
mama duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 18:36   #5458
Pozdrav,jel znate mozda raspored doktora u trudnickoj ambulanti?
Jel dr Hafner jos uvijek ponedjeljkom?
Htjela bih izbjeci par ginekologa,on mi je bio odlicna priprema za prvi porod,pa bih voljela ponovno njemu.

Ako je ponedjeljkom,jel bih se mogla naruciti na 35+5 ili da cekam 36+5?
Hvala
fely is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 22:07   #5459
Quote:
fely kaže: Pogledaj post
Pozdrav,jel znate mozda raspored doktora u trudnickoj ambulanti?
Jel dr Hafner jos uvijek ponedjeljkom?
Htjela bih izbjeci par ginekologa,on mi je bio odlicna priprema za prvi porod,pa bih voljela ponovno njemu.

Ako je ponedjeljkom,jel bih se mogla naruciti na 35+5 ili da cekam 36+5?
Hvala
Sridom je dr. Prka, ako ti to šta pomaže :-)
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 08:35   #5460
Hvala,kod njega ne bih
Nije me ni na porodu odusevio,ioako je taman odlazio iz smjene.
fely is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.