Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2012., 21:53   #1041
Sto je prevara jednostavnija to je uspjesnija...
Pogledaj samo banke u HR
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 11:05   #1042
Mannarino states that the best play to avoid the coming onslaught is PHYSICAL SILVER and that after a potential short term pull-back over the next week or two, a MAJOR, MAJOR LEG UP IN SILVER IS IMMINENT!!

http://www.silverdoctors.com/public-...has-ever-seen/

Da li je rant ili ima nesto procjenite sami. Jucer je srebro skoknulo preko 2%, pisu kako su veliki igraci short na paperu za short term a long na fizikaliji. Nakon skoka obicno dodje dip, mozda ovaj ili sljedeci tjedan, no nakon toga ako krene zesce stampanje to moze stvoriti ocekivanja jos veceg stampanja i boostati inflaciju na neocekivano visoke iznose. Fed izgleda namjerava stampanjem boostati ekonomiju i to mu je defendable pozicija bar za nekoliko mjeseci: sta je mala inflacija u borbi protiv nezaposlenosti.
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 11:36   #1043
Kao i prethodna tri puta (qe1, qe2, op twist) u zadnjih pet godina i prethodnih nekoliko stotina puta u povijesti: štampanje love neće oživjeti ekonomiju.
Kao što je Michael Pento rekao na King World News, FED svesrdno radi na uništavanju dolara...
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 12:44   #1044
Quote:
Yokohama kaže: Pogledaj post
Mannarino states that the best play to avoid the coming onslaught is PHYSICAL SILVER and that after a potential short term pull-back over the next week or two, a MAJOR, MAJOR LEG UP IN SILVER IS IMMINENT!!
to je i moje ocekivanje.
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 08:48   #1045
Why Silver Is A Buy Now

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=uOuAdZcGzoo

http://www.caseyresearch.com/cdd/loo...s-solar-demand
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".

Zadnje uređivanje mkovac67 : 03.10.2012. at 09:31.
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 18:47   #1046
razlika u ponudi i potražnji za 2011 godinu, prvi i drugi dio

http://www.youtube.com/watch?v=M3uNs...3&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=M3uNs...B9A&playnext=1

15% godišnje ostaje srebra u fizičkom obliku. 30% ide u nakit. Nisam baš siguran da će to biti dobra investicija?
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 23:51   #1047
Sad je dip krenuo. Cekam da vidim dokle ce pa cu kupiti jos.
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 14:57   #1048
ako netko ima u planu dokupiti srebro u Njemačkoj zbog manjeg poreza, znajte da se spremaju izmjene zakona po kojima bi se (vjerojatno) od Nove godine srebrne kovanice oporezivale s 19% MWSt umjesto dosadašnjih 7%.

http://www.welt.de/finanzen/article1...besteuern.html
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:26   #1049
Ludilo se nastavlja...
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 08:01   #1050
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
ako netko ima u planu dokupiti srebro u Njemačkoj zbog manjeg poreza, znajte da se spremaju izmjene zakona po kojima bi se (vjerojatno) od Nove godine srebrne kovanice oporezivale s 19% MWSt umjesto dosadašnjih 7%.

http://www.welt.de/finanzen/article1...besteuern.html
znači vrijednost mojih kovanica se povećava za 12% jednim potezom pera?
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 12:11   #1051
Nek samo povecavaju, ja sam presao na storage u UK bez VAT-a, ali fizicki. Dip! Dip! Dip!
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 12:30   #1052
Jesi ziher da je stvarno tamo?
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:33   #1053
Čuj sorry Silver ali na svakoj stranici dereš jedno te isto. Drobiš li ga drobiš. Znam da je forum javan ali bljezgaš žešče. Ako misliš da ne baljezgaš a predstavljaš se da se super kužiš u srebro daj molim te napiši sljedeče podatke na forumu:
1. Kolika je bila cijena srebra prije godinu dana na burzi i daj navedi cijenu srebrne kovanice u dučanu u Njemačkoj, naravno isto prije godinu dana.
2. Istu stvar napiši kako stoji danas.
Te argumente ti iznesi i onda objasni zašto je srebro super.
Da sada ne ispadne da češ ti sve morati ja ću napisati za zlato.
Zlato burza prije cca godinu dana je bila blizu 1900 dollara, tada je u dučanu unca zlata ( zlatnik Bečka Filharmnija) cijena je bila 1375 Eura.
Danas je zlato na burzi 1735 dollara a u dučanu je isto 1375 Eura.
Rezime: cijena u eurima ne promenjena od prije godinu dana i danas a u dollarima razlika je 165 dollara. Točnije danas je cijena unce zlata u odnosu prije godinu dana jeftinija za 165 dollara i to nakon dugo, dugo, dugo čekanog rasta a u nazad par dana i opet po neznam koji puta korekcije ! Danas je petak vidjeti češ šta će biti u ponedjeljak, pušiona kao i masu puta do sada.
Čekam tvoje podatke

p.s. onako usput sebro je puno volativnije nego zlato.

Zadnje uređivanje Hrvoje-35 : 19.10.2012. at 17:19.
Hrvoje-35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:01   #1054
Hrvoje, očito pratiš moj rad. Počašćen sam. Sad si daj truda i pročitaj sve moje postove gdje sam iks puta objasnio sve o čemu me pitaš, točnije, napadaš.
I poradi na gramatici i pravopisu.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:35   #1055
Quote:
Hrvoje-35 kaže: Pogledaj post
Čuj sorry Silver ali na svakoj stranici dereš jedno te isto. Drobiš li ga drobiš. Znam da je forum javan ali bljezgaš žešče. Ako misliš da ne baljezgaš a predstavljaš se da se super kužiš u srebro daj molim te napiši sljedeče podatke na forumu:
1. Kolika je bila cijena srebra prije godinu dana na burzi i daj navedi cijenu srebrne kovanice u dučanu u Njemačkoj, naravno isto prije godinu dana.
2. Istu stvar napiši kako stoji danas.
Te argumente ti iznesi i onda objasni zašto je srebro super.
Da sada ne ispadne da češ ti sve morati ja ću napisati za zlato.
Zlato burza prije cca godinu dana je bila blizu 1900 dollara, tada je u dučanu unca zlata ( zlatnik Bečka Filharmnija) cijena je bila 1375 Eura.
Danas je zlato na burzi 1735 dollara a u dučanu je isto 1375 Eura.
Rezime: cijena u eurima ne promenjena od prije godinu dana i danas a u dollarima razlika je 165 dollara. Točnije danas je cijena unce zlata u odnosu prije godinu dana jeftinija za 165 dollara i to nakon dugo, dugo, dugo čekanog rasta a u nazad par dana i opet po neznam koji puta korekcije ! Danas je petak vidjeti češ šta će biti u ponedjeljak, pušiona kao i masu puta do sada.
Čekam tvoje podatke

p.s. onako usput sebro je puno volativnije nego zlato.

Srebro je puklo (otišlo u parabolu i puklo) u 5/2011. Zlato je otišlo u mini parabolu prije cca god dana. Potrebno je jako puno vremena za konsolidaciju nakon takvih krahova. Lanjsku veliku korekciju smo na forumu skužili u "real time" i dno sad u svibnju. Sad se opet stvara važno dno. Mislim da je došlo vrijeme da se zapišeš današnje brojke pa da postaš ponovo ovakav post za godinu dana.
__________________
Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 07:15   #1056
Silver: Zašto ja tebe imam napadati? Glupost, nešto si krivo shvatio. Vezano uz moju gramatiku. Ma na gluposti se obazireš ja sam ti seljak, sirovina sa 2,5 ha zemlje, imam traktor, atomizer, frezu, plug, nekoliko traktorskih prikolica, bunar, ženu, psa, kokice evo uskoro bum imal i pajceke. I priznajem jučer sam bio malo ljut jer mi je šalata v seme pobegla. Vute vudri strela nebeska, ti češ meni gramatiku objašnjavati ?

Zvrk: Kao šta si mi rekao zapisao sam brojke i ponovno ću postaviti ovaj post za godinu dana. Nije nikakav problem. Želiš reči da će za godinu dana biti srebro i zlato puno bolje? Sorry mi seljaci ti slabo kužimo te spike. O čemu se radi? Sused je kupil traktora pa sam moral i ja, sused je kipil srebro pa sam moral i ja, sused je kupil zlato pa sam moral i ja naravno sve to bolje i više od njega. Jebamu vrag mater pa nebu on bil bolji od mene. Kužiš ne? :-)
Hrvoje-35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 08:30   #1057
Ko ulaže u srebro neka ne očekuje instant profit.Ali istina je da cijena kada se pogleda period od par godina raste.Dok je prije tj. do kraja 2010. cjenovna razina bila oko 15 eura sada je oko 25 eura.To je skok od 70 %.Treba gledati te cjenovne razine,a ne uzimati cijenu s kratkotrajnog vrha i onda izvoditi zaključak.Naravno,onaj koji je kupio srebro po spotu od 33 eura nije dobro uradio,iako sam mišljenja,ako se strpi par godina i on će dobro proći,daleko smo od balona,dapače.Dakle srebro je investicija s velikim potencijalom.Stvarno ne znam puno dionica,ako ih i ima koje su ostvarile skok od 70%.Monetarni aspekt je sve prisutniji.Da ne velim da će za desetljeće dva zavladati nestašica,ako se ovako nastavi konzumirati.Da onda vidimo cijenu...
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 13:04   #1058
U svemu postoji rizik, tako i u srebu, zlatu, dionicama, rizik je i živjeti. Nikad neznaš uz svu pažnju šta ti se može dogoditi. Isto tako se slažem da PM pogledavši u prošlost imaju kontinuirani rast sa ponešto oscilacija, ali to je prošlost. Da smo svi mi znali kada će biti pad i koliki će biti pad samo budala nebi prodala i ponovno kupila kada se dotakne dno. To je idealan scenarij samo je problem u taimingu, pogoditi ga. O čemu ja pričam a to je što Silver stalno favorizira fizikaliju te fizičkog srebra uskoro neće biti, te će se srebrom kupovati sve, te ovo te ono. To je po mojem mišljenju totalna dezinfomacija. S druge strane ako imaš papirnato srebro kupljeno kod neke ozbiljne banke imaš manju razliku kupoprodajne cijene nego kod fizikalije i brže možeš intervenirati tj i prodati i kupiti. Na sve to fizikaliju još moraš negdje i držati. Ima dva scenarija za držanje fizikalije, vani ili doma. Ako želiš voziti u Hr budala si kako god okreneš. Ako prijaviš platiš još porez boli glava, a ako šveraš pa te ulove jadan ti. Onda ti je porez koji si trebao platiti sitnica u usporedbi sa tim scenarijem ( oduzimanje + globa, osjetio na svojoj koži ali još za Juge ). Dakle ja sam odabrao opciju držanja vani u sefu. Sef košta, nije ti pod rukom, ne možeš brzo reagirati a šta ti znači i da možeš kad ti je razlika kupo-prodajne cijene veća nego kod papirnatog. Isto to u papirnatom zapisu sve obaviš puno elegantnije, brže mada moraš platiti i proviziju brokeru, istina ali ja mislim da je to bolja solucija. U Švici kupiš kod Credit Swiss i kraj priče, nazoveš brokera tj pošalješ faks prodaj ili kupi i to je to. Da se razumijemo posrednike u transakcijama, mislim ozbiljnijim transkacijama teško je izbjeći kako god okreneš ali stalno trubiti fizilakija je super a papiranto je shit, sorry baš to ne drži vodu. Isto kao po mojem mišljenju ekipa poput Bernia i sličnih sigurno neće samo tako pustiti PM u nebo pod oblake. Dakle ja osobno očekujem još puno, puno manipulacija oko PM-a. ajd usput jedino naša pametna vlada to izvozi samo tako, tj odpušta izvoz dok ja i nas još dosta koji živimo u Hr, koji imamo fizikaliju moramo je držati vani. Ali to je tako, hrvati su uvijek bili dobri sluge a loši gospodari, ukratko budale.
Hrvoje-35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 21:41   #1059
Quote:
Hrvoje-35 kaže: Pogledaj post
Želiš reči da će za godinu dana biti srebro i zlato puno bolje?
Da.

Quote:
Hrvoje-35 kaže: Pogledaj post
Sorry mi seljaci ti slabo kužimo te spike. O čemu se radi? Sused je kupil traktora pa sam moral i ja, sused je kipil srebro pa sam moral i ja, sused je kupil zlato pa sam moral i ja naravno sve to bolje i više od njega. Jebamu vrag mater pa nebu on bil bolji od mene. Kužiš ne? :-)
Sad još samo trebate odabrati pravi trenutak za konverziju u traktore, al o tom po tom, za koju godinu.
__________________
Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 08:01   #1060
Hrvoje, osnovna razlika je u tome što ti smatraš srebro i zlato robom kojom se špekulira kako bi se nešto zaradilo.
Ja svoj kapital stvaram na drugi način, a u srebru i zlatu ŠTEDIM.
Nebuloze o tome da je držanje fizikalije doma rizik ne piju vodu. Da imam tonu zlata i srebra, stalo bi mi u malo manji ormar
To što je neki zakon i/ili propis na snazi ne znači da je ispravan i dobar
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.