Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2010., 11:53   #121
Part 2-JP Morgan Silver Manipulation Explained

http://www.youtube.com/watch?v=uPg4qTNTP-E
jablan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 14:27   #122
http://www.youtube.com/watch?v=-IiarVvZguY
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:53   #123
Hmm imam par pitanja i nejasnoca pa ukoliko mi netko moze pomoci

Idem za par dana na poslovni put u Njemacku. Tamo bih kupio investicijsko srebro tj. one poluge. Eh sada vidim da se spominje da jedino firme mogu kupovati to srebro? Trebalo bi mi zdravoseljacko objasnjenje mogu li ja kao jedan balkanac tj. obicna fizicka osoba a ne pravna osoba doci u njemacku kupiti par kila srebra i tamo ga pohraniti u nekoj banci ali da isto kasnije mogu i prodati. Naravno da je sve legalno.

Nisam nigdje naisao na post o tome gdje mogu kasnije prodati to srebro? Mogu npr. opet za par godina otici u Njemacku i tamo u nekoj njihovoj banci prodati to srebro ili trebam traziti osobe/firme koje bi to kupile?

Poznanik mi je rekao da on kupuje srebro u sloveniji, moze li se tamo kupiti te poluge i pohraniti a da ne kupuje firma?

Unaprijed hvala na odgovorima
Ivan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:52   #124
ivane ja ti mogu kao početnik na tržištu pl. metala mogu reći par info.iz osobnog iskustva znam da se srebro,zlato i drugi pl metali u sloveniji mogu vrlo jednostavno kupiti,bitno da imaš lovu
kolko se sjećam do 10 000 eur se može platiti gotovinom,a za više moraš preko računa.moraš ponijeti neki osobni dokument jer te moraju evidentirati navodno za neku svoju osobnu evidenciju.
mislim da se na investicijsko srebro plaća porez od 20%.
za otvaranje sefa ne bi trebalo biti problema,kolko sam čitao o iskustvima drugih kupaca većina ih je to napravila.
mislim da je zakonska regulativa u cijeloj eu usklađena pa valjda ne bi trebalo biti neke razlike ni u njemačkoj

btw ode srebro preko 31$ danas,bilo je nekih nagađanja da će doć do korekcije,al zasad ništa od prilike da kupimo jeftinije
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:09   #125
Quote:
astifan kaže: Pogledaj post
ivane ja ti mogu kao početnik na tržištu pl. metala mogu reći par info.iz osobnog iskustva znam da se srebro,zlato i drugi pl metali u sloveniji mogu vrlo jednostavno kupiti,bitno da imaš lovu
kolko se sjećam do 10 000 eur se može platiti gotovinom,a za više moraš preko računa.moraš ponijeti neki osobni dokument jer te moraju evidentirati navodno za neku svoju osobnu evidenciju.
mislim da se na investicijsko srebro plaća porez od 20%.
za otvaranje sefa ne bi trebalo biti problema,kolko sam čitao o iskustvima drugih kupaca većina ih je to napravila.
mislim da je zakonska regulativa u cijeloj eu usklađena pa valjda ne bi trebalo biti neke razlike ni u njemačkoj

btw ode srebro preko 31$ danas,bilo je nekih nagađanja da će doć do korekcije,al zasad ništa od prilike da kupimo jeftinije
Puno ti hvala Mogao bih onda i u sloveniji kupiti i tamo otvoriti sef posto mi je i ona usput. Samo znas li mozda kako funkcionira u slo taj otkup zlata/srebra? Tj. mogu li ja kao strani drzavljan slobodno tamo prodati kasnije to srebro i da li postoje tamo neke specijalizirane kuce/banke ili neka druga mjesta gdje ja kao fizicka osoba mogu prodati par kila investicijskog srebra kasnije?
Kolega mi je nesto pricao da u njemackoj do odredjene kolicine se moze prodati zlato/srebro firmama koje se bave prodajom plemenitih metala gledao sam to na nekim njemackim sajtevima i zaista to funkcionira-pise trzisna cijena, veca cijena po kojoj oni prodaju i manja cijena po kojoj kupuju zlato i srebro(ko mjenjacnice) dok se za vece kolicine treba nesto preko burze pa angazirati brokera ne znam to ga nisam shvatio bas... Ugl. gledao sam malo po internetu i nisam uspio nista slicno naci da postoji u sloveniji pa me brine kako to funkcionira kod njih posto ne bih htio kupiti srebro pohraniti ga u sef i onda jednog dana kada ga odlucim prodati da ga ne mogu /nemam kome prodati ili da moram angazirati za to nekog brokera/posrednika pa da me na kraju ta cijela avantura vise kosta nego sto je moguca zarada...
Ivan6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:58   #126
otkup funkcionira na način da možeš prodat ondje gdje si kupio,samo normalno da uzimaju neku proviziju a to je po unci zlata oko 50 eur tj kad njima prodaješ natrag umanje ti cjenu od tržišne,al mislim da će ljudi kad cjene podivljaju ljudi od tebe tražit da im prodaš.
problem sa srebrom je što je trenutno navala na srebro i čeka se i po mjesec dana na isporuku pa trebaš naručiti.
evo ti link: https://www.moro.si/ (slovenija -ljubljana)
oni ti prodaju zlato i srebro,bio sam tamo i sve funkcionira ko švicarski sat a rado će ti dati i koji savjet,inače naši ljudi hrvati su gazde.
da dođeš do cjenika moraš se registrirati al to traje par sec...
mislim da je najbolje da ih nazoveš i popričaš,barem sam ja tako bio napravio.
btw ako misliš kupovat nešta zlata možeš mi se javit na pp,imam nešto viška jer se mislim dijelom prebacit na srebro
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:31   #127
Možda je ovaj filmić već bio linkan, ali vrijedi ponoviti gradivo (za sve laike kao ja)!!Star je 2 godine ali je aktualan,
Posebno me zaprepastila i ujedno motivirala zabrinutost/ozbiljnost u glasu neznanog brce iz Belgije koji je barem 15 god mlađi od mene (+2 god.) a jednako se sekira i zadnji komentar na filmić (Gladiator GT, kojem zavidim na godine i na skupljene unce) od prije dva tjedna.

Ima nešto u ovim mladim generacijama......ili ovaj kenja.

Why am I investing in silver? By Nonkel Roge

POZ-

Zadnje uređivanje seno : 04.01.2011. at 21:47. Reason: Kada nisan mlad
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 19:30   #128
možda malo off topic al je info bitan za tematiku,naime američki javni dug danas prešao granicu od 14 biliona$ (mislim da se tako kaže kod nas) tj. 14 tisuća milijardi dolara.
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:23   #129
Ispravak samog sebe....
Brca belgijanac ima 37 let (a zvuči kao picoš), znači tu smo negdje.

Isprike svima...što uvijek baljezgam na prvu ruku, a tek poslije odrađujem homework.
Jebajga, nema mi pomoći.

POZ
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 03:13   #130
http://www.kitco.com/charts/popup/ag0030lnb_.html

recimo da se kupi srebro u sloveniji,kako onda doči do povrata njihovog pdv-a
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:20   #131
Prof. Kiwoshi Nitagawa s Jpn. sveucilista tvrdi da je uspio razviti inacicu za Palladium (Pd) kao derivat jeftinijih Rhodiuma (Rd)i Srebra (Ag).

Vijest je protekla uz potrebnu dozu skepticizma:
http://miningweekly.com/article/scep...aim-2011-01-05

S obzirom da se radi o Japancima ...
Medjutim lijepo je sanjariti sto bi to znacilo za srebro, znajuci da se palladium koristi za za izradu flat-TVs, mob. telefona, kompjutera i autokatalizatora .
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:34   #132
evo čovjek kaže da će oporavak u americi,nema razloga da mu ne vjerujemo ipak je dosad bio u pravu
http://www.poslovni.hr/vijesti/berna...va-168595.aspx
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 22:27   #133
zanimljiv vid o značenju podizanja il nepodizanja limita zaduživanja američke vlade,čeka se na glasanje u kongresu i već se vrše lobiranja i pritisci da se limit podigne.
http://www.youtube.com/watch?v=j7_7I...ture=recentlik
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 23:25   #134
http://www.youtube.com/watch?v=BKzNVrZ5Q_s
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:13   #135
"JPMorgan Chase reports fourth-quarter 2010 earnings
Jan 14, 2011
Press Release
New York, January 14, 2011 – JPMorgan Chase & Co. (NYSE: JPM) today reported fourth-quarter 2010 net income of $4.8 billion, an increase of 47% compared with $3.3 billion for the fourth quarter of 2009. Earnings per share were $1.12, compared with $0.74 for the fourth quarter of 2009. Full-year 2010 net income was $17.4 billion, an increase of 48% compared with $11.7 billion for the prior year. Earnings per share were $3.96, compared with $2.26 for 2009."
jablan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:36   #136
slažemo se valjda svi ovdje da će se cijene pl metala kretati obrnuto proporcionalno stanju svjetske i prvenstveno američke ekonomije.što gosopodarstvo brže pada to cijena metala ide više gore,natavno bez utjecaja manipulacija.
meni je u cijeloj priči isto zanimljiv bakar koji se na vrhuncu industrijske proizvodnje u 2006-2007 prodavao 34kn/kg kod nas (proporcionalno cijeni na svj. tržištu),da bi početkom krize i padom industrijske proizvodnje pao za 30-40%,ali sada dok su tržište i industrija još u banani opet raste i trenutno je čini mi se oko 40kn/kg.očito je tu još faktora u igri
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 23:23   #137
Quote:
astifan kaže: Pogledaj post
slažemo se valjda svi ovdje da će se cijene pl metala kretati obrnuto proporcionalno stanju svjetske i prvenstveno američke ekonomije.što gosopodarstvo brže pada to cijena metala ide više gore,natavno bez utjecaja manipulacija.
meni je u cijeloj priči isto zanimljiv bakar koji se na vrhuncu industrijske proizvodnje u 2006-2007 prodavao 34kn/kg kod nas (proporcionalno cijeni na svj. tržištu),da bi početkom krize i padom industrijske proizvodnje pao za 30-40%,ali sada dok su tržište i industrija još u banani opet raste i trenutno je čini mi se oko 40kn/kg.očito je tu još faktora u igri
Ovo s bakrom je zbog velikog ulaza u poziciju JP Morgan.
Nego sa srebrom se desilo nešto vrlo bitno.Izgleda da je donesen propis po kojem neko može ishortat pazite sad ovo 125% opcija,ako je dogovor u cashu i ako nema dostave metala.Drugim riječima nacrtat će se pošto poto cijena...i rušiti koliko treba.Samo naprijed gospodo to i hoćemo da kupujemo jeftinije...
Bez krize nema promjena i opet dobro,a s njom i srebro mora gore...
Ali očiti signal da papir popušta i popuštat će sve više.

http://www.youtube.com/watch?v=pAGf0fcddKY
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 01:00   #138
napravio sam računicu trenutne cijene unce srebra u obliku kovanice (dukata) u svima nam poznatoj prodavonici pl. metala u sloveniji i meni se ta cijena čini previsoka.
najpovoljniji u ponudi je srebreni dunavski filharmonik (1 unca) u paketu od 20kom =593eur ==> 1kom = 29.65 eur ==> 1kom = 40$.
tadašnja cjena po unci na svjetskom tržištu je bila 29$ ,dodajmo porez od 20% ==> 35$,šta znači da plaćamo 5$ marže po unci tj 14.3% veću od tržišne u sloveniji,a ako računamo ovu svjetsku cjenu plaćamo 11$ više(po unci) od tržišne tj 38% više.
nekako mi se ne čini fer da ameri kovanice iste težine kupuju za 2-3 dolara više od tržišne dok mi plaćamo 5 ili 11$ kako već računamo
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:09   #139
Quote:
astifan kaže: Pogledaj post
napravio sam računicu trenutne cijene unce srebra u obliku kovanice (dukata) u svima nam poznatoj prodavonici pl. metala u sloveniji i meni se ta cijena čini previsoka.
najpovoljniji u ponudi je srebreni dunavski filharmonik (1 unca) u paketu od 20kom =593eur ==> 1kom = 29.65 eur ==> 1kom = 40$.
tadašnja cjena po unci na svjetskom tržištu je bila 29$ ,dodajmo porez od 20% ==> 35$,šta znači da plaćamo 5$ marže po unci tj 14.3% veću od tržišne u sloveniji,a ako računamo ovu svjetsku cjenu plaćamo 11$ više(po unci) od tržišne tj 38% više.
nekako mi se ne čini fer da ameri kovanice iste težine kupuju za 2-3 dolara više od tržišne dok mi plaćamo 5 ili 11$ kako već računamo
Još jednom skrećem pažnju na junk srebro.Konkretno može se naći i i ispod spota 10,pa i 20%.Sada ti računaj koliko srebra više možeš kupiti na taj način...A u krizi će biti bitno imati srebro,a nije bitan oblik srebra...
To ne znači da nije dobro uzeti kakvu tubu investicijskog,ali naglasak je skupiti čim više unci srebra.Konkretno nađem srebro za 130 kuna po unci,a trenutno je debelo iznad 150 kuna.A u krizi će se i junk prodavati iznad spota,nema srebra koliki će biti apetiti.Ova kriza je super duboka i trajati će godinama...jer dobara ima koliko ima,a želja za lagodnim je praktično neograničena.Uopće da se trend počne okretati biti će potreban ogroman napor...
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:56   #140
Quote:
astifan kaže: Pogledaj post
napravio sam računicu trenutne cijene unce srebra u obliku kovanice (dukata) u svima nam poznatoj prodavonici pl. metala u sloveniji i meni se ta cijena čini previsoka.
meni se čini da su Slovenci općenito skuplji od npr. Austrijanaca jer se u biti bave preprodajom.

da pitam na ovoj temi, koje podatke traže austrijanci ili slovenci kod kupovine poluga? Da li traže dokumente?
Rvat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.