Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2012., 20:22   #21
Nastavak slijedi- ne mogu više bole me prsti od pisanja.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 20:56   #22
Operacija Skok 1 provodila se do 13.04. 1995. godine kad je nastavljeno s napadnim djelovanjima prema Crvenim gredama. tijekom idućeg dana 14.04.1995. godine 3. pb 7. gb zauzela je crtu Jaklelića dolac- tt 1576 Orlovača - tt 1521 Čakolica - Modriča dolac - kota 1574 Čorin lacmen - kota 1572 Vukoslavci - Čemerovac - tt 1572 Mikurilja čime je ovladano s dodatnih 20 kvadratnih kilometara. 3. pb je utvrdila i držala tu crtu do 4.5. 1995. kada je predala zonu odgovornosti 3. pb 126 brigade HV.

3. pb 7. gb tada je preuzela položaje 1.pb 7. gb na liniji Crni bunari - selo Ninkovići - selo Rosići. 1. pb je izvučena i preuzela je dio položaja od 2.pb iznad Crnih bunara. 2. pb držala je te položaje do tada i odbila je više napada na tom pravcu s tim da nije imala gubitaka. Položaj je bio iznimno težak jer se linija protezala kroz šumu i međusobna udaljenost je bila veoma mala (za razliku od drugih položaja) Po primopredaji položaja zapovjednik 1. pb olako je shvatio poziciju i nije postavio dovoljne snage na liniju. To je rezultiralo 5.5.1995. gubitkom dijela položaja iznad Crnih bunara i pogibijom 3 pripadnika 1. pb, te nestankom jednog pripadnika. Koji se vodi dan danas nestalim.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 23:44   #23
Kako sam vidio u jednoj temi bracic je napisao da je sudjelovao u toj akciji s kontra strane kao pripadnik IDO 2. kk.
Stoga bih vas molio kao vojnik vojnika sve koji nešto znate o toj akciji toga dana ili o sudbini moga prijatelja da mi date koju informaciju.
Bilo koja informacija dobro je došla kako bi napokon pronašli njegove kosti i dostojno ih pokopali.

Miroslav Harča - nestao 5.5.1995. godine

http://i988.photobucket.com/albums/a...oslavharca.jpg

Ovo je njegova slika.

Unaprijed zahvaljujem.

i puno bi mi pomoglo ako bih mogao dobiti mail od bracic da ga mogu kontaktirati.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 09:46   #24
Dana 5.5.1995. 7. gb imala je još jednog poginulog u topničkom napadu na zapovjedništvo 2. pb na V. Poljanicama.

7. gb držala je ove položaje do 18.5.1995. godine kada je svoju zonu odgovornosti predala 4. gb.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 21:27   #25
Quote:
darko rora kaže: Pogledaj post
Dana 5.5.1995. 7. gb imala je još jednog poginulog u topničkom napadu na zapovjedništvo 2. pb na V. Poljanicama.

7. gb držala je ove položaje do 18.5.1995. godine kada je svoju zonu odgovornosti predala 4. gb.
http://i824.photobucket.com/albums/z..._photo/1-2.jpg

Pozzz sa Dinare
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 22:39   #26
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
3. pb. 7. gb POLK
Modrić Bruno i Murat.
Koji si ti?

Zadnje uređivanje darko rora : 27.08.2012. at 23:07.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 23:05   #27
Evo onda par slika i od mene:

Zadnji položaji iznad Malih poljanica - Zima 94.

http://i988.photobucket.com/albums/a...64639269_n.jpg

Na slici je 4. vod 3. satnije 2.pb 7. gb. moj vod
Ovo je čuka ispod koje je Krstićević teško ranio našeg izviđača koji ih je vodio u izviđanje. Tada je i sam sebe ranio. Nisam siguran da li je još koga. Uglavnom u tom izviđanju je bilo cijelo zapovjedništvo 4. gb.

Polazni položaji 1. vod 2. satnije 2. pb 7.gb pred sam početak Skoka 1. Nisam siguran da li je 1. vod jer sam nedugo prije toga prebačen za dozapovjednika 2. satnije.

M. Pištala mislim da se zvala čuka.

http://i988.photobucket.com/albums/a...11083621_n.jpg


Baza 2. satnije 2. pb 7.gb na platou Dinare ispod Lišanskog vrha i Slimena

http://i988.photobucket.com/albums/a...65360928_n.jpg

dostava bandera iz livanjskog polja helikopterima za izradu zaklona
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 23:23   #28
Quote:
darko rora kaže: Pogledaj post
Evo onda par slika i od mene:

Zadnji položaji iznad Malih poljanica - Zima 94.

http://i988.photobucket.com/albums/a...64639269_n.jpg

Na slici je 4. vod 3. satnije 2.pb 7. gb. moj vod
Ovo je čuka ispod koje je Krstićević teško ranio našeg izviđača koji ih je vodio u izviđanje. Tada je i sam sebe ranio. Nisam siguran da li je još koga. Uglavnom u tom izviđanju je bilo cijelo zapovjedništvo 4. gb.

Polazni položaji 1. vod 2. satnije 2. pb 7.gb pred sam početak Skoka 1. Nisam siguran da li je 1. vod jer sam nedugo prije toga prebačen za dozapovjednika 2. satnije.

M. Pištala mislim da se zvala čuka.

http://i988.photobucket.com/albums/a...11083621_n.jpg


Baza 2. satnije 2. pb 7.gb na platou Dinare ispod Lišanskog vrha i Slimena

http://i988.photobucket.com/albums/a...65360928_n.jpg

dostava bandera iz livanjskog polja helikopterima za izradu zaklona
Sjećam se incidenta sa Krstičevićem .Mislim da je to bila primopredaja položaja .Glavnina naše brigade je otišla ,ja sam sa nekolicinom ljudi ostao predati položaje splićanima .Ako se dobro sjećam , mislim da je taj puta smrtno stradao jedan pripadnik 4.gbr.
Sjećam se i "čuvenih" dostava helikoperima . Kad smo došli iznad Peručkog jezera , izbacivali bi hranu , vodu i drva ( u onim plastičnim vrećama ) ,3-4 km od baza . Ljudi su crkavali toliko hodati i vući u rukama taj teret . Imaš pp
http://i824.photobucket.com/albums/z..._photo/2-2.jpg
Evo , vraća se helikopter

Zadnje uređivanje The Worm : 27.08.2012. at 23:29.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:03   #29
Quote:
darko rora kaže: Pogledaj post
Ovo je čuka ispod koje je Krstićević teško ranio našeg izviđača koji ih je vodio u izviđanje. Tada je i sam sebe ranio. Nisam siguran da li je još koga. Uglavnom u tom izviđanju je bilo cijelo zapovjedništvo 4. gb.
Može li pojašnjenje ovog događaja, o čemu se točno radilo?
astra999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:31   #30
Quote:
astra999 kaže: Pogledaj post
Može li pojašnjenje ovog događaja, o čemu se točno radilo?
Ništa posebno. Krstičević se poskliznio ili zapeo . Puška mu je bila otkočena i ..... eto sranja



Sent from my Optimus 2X using Tapatalk
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:44   #31
A išli su u izviđanje prije premopredaje položaja. Naš ih je izviđač vodio ispred prve linije. Metak u cijevi, prst na okidaću...
Nizbrdica, stijene, slinavo vrijeme....
Čovjek se poskliznuo i streso rafal u ljude ispred sebe i sam sebe ranio.

Zadnje uređivanje darko rora : 28.08.2012. at 12:22.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 12:24   #32
Quote:
darko rora kaže: Pogledaj post
A išli su u izviđanje prije premopredaje položaja. Naš ih je isviđač vodio ispred prve linije. Metak u cijevi, prst na okidaću...
Nizbrdica, stijene, slinavo vrijeme....
Čovjek se poskliznuo i streso rafal u ljude ispred sebe i sam sebe ranio.
Nije mi jasno, zašto se događaju takve pizdarije iskusnim ljudima. Prst na okidaču se drži jedino ako u tom trenu misliš nekoga ubiti, a pogotovo u hodnji kad su ljudi ispred tebe rukom prekriti okidač, pogotovo na šumovitom terenu...
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 12:44   #33
Možda bi ti bilo jasnije da si bio na tom terenu.
Nisu bili u hodnji već u izviđanju ispred prve linije.
A tam se ne šećeš s rukama u džepu pogotovo ne po šumi
jer te čedo može čekat iza svake bukve.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:00   #34
Evo još jedne anegdote vezane uz ovo vrijeme:

Jedan pripadnik 1. satnije 2.pb na Crnim bunarima išao je srat po noći u šumu.
Lijepo majstor slinuo hlače i gače, čučnuo...
Kad nešto iza bora.

A ono medvjed. Digo se medo na zadnje noge i šiklja paru iz usta ko lokomotiva. Ispucao ovaj naš 27 metaka jedinačno (ali je izgledalo ko rafalno) u medu dok je medo pao. Istrčali ljudi iz baraka kad evo ti ovog iz šume bez kapi krvi u sebi.

Poslije su medvjeda izmjerili bio je dugačak oko 2.7 m ak se ne varam, a panđe su mu bile dulje od ljudskih prstiju.
Došao Korade kad je čuo drugi dan i žica kožu ovoga, a lik mu veli: " Evo ti puška pa si ga odi upucaj?" Korade gleda zbunjen, a mi legli od smijeha.

Mogu samo reći da nikad nisam jeo bolji gulaš. Dečki (koji su lovci) su ga složili od medveđih šapa, navodno je to najbolje.

I da ne zaboravim ovaj koji ga je upucao nije išao srat narednih tjedan dana.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:19   #35
Ha..ha.... ovo prvi puta čujem !!! Dobra....... Sasvim je razumljivo zašto nije tjedan dana nije išao na istovar . Još bolje je odjebao Koradu . Jeli i Boba bila sa njim ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:51   #36
Možda se je moga osušiti i pršut na dinari ako je još bila zima.? Čuo sam da je pršut od medvjeda nešto fenomenalno...
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 15:02   #37
a mogo se pršut sušit bila je jaka zima sve zaleđeno.
znaš kak je bila zima da smo se prek tenkovske granate na crnim bunarima vozili s defenderom i kamionima nebrojeno puta tak je zemlja bila smrznuta.
tek kad je tenk naš došao na crne bunare ju je aktivirao. a i ko bi stigao osušiti planuo medo dok si rekao keks.

a što se tiće bobike ne zmislim se da je bila tad gore s njim.
rijetko ju je vukao za sobom po liniji.

evo ti bobike:

http://s2.pticica.com/foto/0000594360_l_0_vtvuqv.jpg

Zadnje uređivanje rezon@tor : 29.08.2012. at 09:16.
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 16:43   #39
Koja je ovo ekipa sa RAK-12 ?
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:02   #40
bitnica 2.pb
darko rora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.