Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 15:19   #6601
Oduzimanje prednosti je velik prekršaj jer se siguran promet bazira na prednosti. Sivkić će to stručnije pojasniti.

Na prvi prekršaj često preinače kaznu u dosta manju, a nekad i u samo opomenu.

Mislim da onda plaćaš iznos koji napišu u rješenju (ne sjećam se više tog dijela), ali ukoliko pokažeš kajanje i priznaš grešku redovito ti smanje kaznu.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:46   #6602
Nisam rekla da je mali prekrsaj, samo sam rekla da nije bio grub, tipa, nisam bila pijana, nisam vozila prekomjernom brzinom i sl.
Ono, greska zbog nepaznje (mrtvi kut, jel) koja se moze svakome dogoditi.

Meni bi bilo najdraze da mi maknu ovu zabranu, a ako jos i smanje novcanu kaznu, ne bih se bunila.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:28   #6603
Tisi ako si dobila doma kaznu tu koju kazes onda u roku 8 dana ulazes prigovor. Mozes nesto najmanje napisat da nista ne obrazlazes u pisanom obliku a mozes navodit i kajanje sama s djecom itd. Ako nije bilo povrijedenih osoba zakaj nisi otisla na europsko izvjesce i na svoje osiguranje? Ustedila bi sad ove muke. Kad ti sud da presudu opet imas mogucnost placanja 2/3 od izrecene kazne
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:47   #6604
Svrljozgd, hvala.

Nisam otisla na europsko izvjesce zato sto lik nije htio i on je zvao policiju.
I nije se htio maknuti s ceste, a bila je jutarnja spica (nadam se da su ga kaznili zbog toga ).
I kad je izasao iz auta odmah nakon sudara, derao se na mene, psovao me i vrijedjao.
Doduse, dogodila mu se slicna takva nesreca na drugoj strani dan prije, ali to mu sigurno ne opravdava ovakvo ponasanje.
Stariji gospodin u sezdesetima, ja zenica u tridesetima.
Strasno
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 00:02   #6605
A seronja nedojebani. Jbg probaj se na sudu izvuc od prevelike kazne i zabrane
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 06:55   #6606
Quote:
sfingaaa kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje.. U Zagrebu, oko podneva, vozim dvosmjernom cestom, kroz naseljeni kvart, nema nogostupa ni biciklističke staze. Prolazim biciklista koji vozi u istom smjeru kao i ja i ostavljam ga iza sebe. Dajem žmigavac i skrećem u desno. I u tom trenutku čujem udarac i pogledam u zadnji retrovizor i vidim kako biciklist pada sa bicikla iza mog auta. Dakle on se zabio u zadnji dio mog auta. Moja brzina je bila cca 20 khm, vozim staru kantu, pješaci hodaju po cesti, i inače sam sva extra oprezna za volanom, ni ne bih se usudila voziti brže. Izlazim prestravljena iz auta, krećem pomoći čovjeku (stariji cca 75 godina) i krene vrijeđanje i psovanje s njegove strane, ispričavanje sa moje. On kaže da će zvati policiju, ja se složim sa time. Da sam ja njemu uništila bicikl, da sam balavica i bahata, zatim one ružne riječi kurva, drolja itd. I pogledam bicikl i vidim da je ko nov i tada puknem i promjenim ploču za 180, počnem se derati iz petnih žila, njega vrijeđati i prijetiti da ću ga sljedeći put s guštom zgaziti ako mi se nastavi tako obraćati. I lik zašuti odjednom na moje sve izgovoreno i ode gurajući bicikl u nepoznato. Ja sam auto parkirala par metara od tog mjesta i čekala još cca 45 minuta u slučaju da možda dođe policija, ako ih je zvao, da ne bude da sam pobjegla sa mjesta nesreće. Ono što mene zanima, da li sam ja kriva za ovu nesreću? On nije imao ni svjetla na biciklu niti ono sve potrebno. On se zabio u moj auto odozada. Tko je tu kriv? Je li ovo situacija podijeljene krivnje ili bih ipak ja bila u potpunosti kriva?
Posto sam bio na sudu zbog iste situacije u svojstvu biciklista, znam da si ti kriva.
Klasicno oduzimanje prednosti i prvenstva prolaza.

Rata-ta-tira .....
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:37   #6607
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post

Snakedoc, zanima me kako si napisao prigovor?
I koliko je vremena proslo od prigovora do odhovora na isti?
Meni je ovo prvi tezi prometni prekrsaj i rastavljena sam majka dvoje djece koje vozim u skolu i vanskolske aktivnosti, pa sam mislila to spomenuti...

I koji to prekrsaj kosta 1000kn?
Moja je kazna 4000kn
Na prigovoru sam napisao da novčani dio kazne ne osporavam (kriv sam i od toga ne bjezim) ali da zbog povremenog terenskog rada i obiteljskih obveza molim ukidanje zabrane voznje u trajanju od 1 mj. Naveo sam jos da mi je to prvi prekrsaj u 15 godina vozacke karijere.
Dosta vremena je proslo od prigovora do sudskog rjesenja. Prekrsaj je bio napravljen 1/2016, a rjesenje je doslo 10/2017.
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:41   #6608
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Pa da, to sam i mislila, bila sam nepazljiva i napravila gresku i zao mi je, nije da je bio neki grub prekrsaj.
Uz dodatak da mi je to prvi tezi prekrsaj i sve ove zivotne okolnosti.

Znaci da racunam 3-4 mjeseca.

Oduzela sam prednost, materijalna steta, i to mala.

Znam da sad ne placam nista, al pitanje je nakon sto se sve rijesi, placamo li isto 2/3 kazne ili moramo punu cijenu platiti?
Isto ćeš platit 2/3 ali ako platiš u zadanom roku.Možeš dobit i na max 6 rata a to moraš tražit od suca kao i smanjenje kazne i ukidanje mjere.Prvi prekršaj,slaba mat situacija,izražavaš kajanje jer nisi pazila,potvrda da djeca idu u školu,da želiš saslušanje kod suca i to je to.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:08   #6609
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da je mali prekrsaj, samo sam rekla da nije bio grub, tipa, nisam bila pijana, nisam vozila prekomjernom brzinom i sl.
Ono, greska zbog nepaznje (mrtvi kut, jel) koja se moze svakome dogoditi.

Meni bi bilo najdraze da mi maknu ovu zabranu, a ako jos i smanje novcanu kaznu, ne bih se bunila.
Ma maknut će ti zabranu i veći dio kazne.

I meni su, iako sam tražio samo da mi ukinu zabranu. Razliku sam zato uplatio u dobrotvorne svrhe jer sam se osjećao loše zbog tog.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:11   #6610
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Posto sam bio na sudu zbog iste situacije u svojstvu biciklista, znam da si ti kriva.
Klasicno oduzimanje prednosti i prvenstva prolaza.

Rata-ta-tira .....
Ja mislim da to bas i ne bi bilo tak.
Da ga je pobrala na zelenom valu skrećući, onda ok.
Ali ako ga je PRETEKLA u potpunosti, dakle on je bio 5 metara iza nje kad je ona počela radnju skretanja, onda ju je on naguzio biciklom i on je kriv za nedržanje razmaka itd.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:10   #6611
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Ja mislim da to bas i ne bi bilo tak.
Da ga je pobrala na zelenom valu skrećući, onda ok.
Ali ako ga je PRETEKLA u potpunosti, dakle on je bio 5 metara iza nje kad je ona počela radnju skretanja, onda ju je on naguzio biciklom i on je kriv za nedržanje razmaka itd.
Nekoga preteci za 5m (cca duzina auta) i krenuti ispred njega u kocenje i skretanje je klasicno oduzimanje prednosti. Ne ostavljas vozilu koje si pretekao manevarski prostor ni vrijeme za reakciju. I, kao sto rekoh, dobio sam takav sud u svojstvu biciklista. Zenska me pretekla i zakocila. Ja se skucao u nju. Dobio sam prekrsajni nalog zbog neodrzavanja razmaka, ali s obzirom na nesrazmjer brzina kojima se mogu kretati auto i bicikl, bilo je jasno da se ne radi o razmaku. Dobio sam sud bez da trepnem.

Rata-ta-tira .....
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:31   #6612
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Nekoga preteci za 5m (cca duzina auta) i krenuti ispred njega u kocenje i skretanje je klasicno oduzimanje prednosti. Ne ostavljas vozilu koje si pretekao manevarski prostor ni vrijeme za reakciju. I, kao sto rekoh, dobio sam takav sud u svojstvu biciklista. Zenska me pretekla i zakocila. Ja se skucao u nju. Dobio sam prekrsajni nalog zbog neodrzavanja razmaka, ali s obzirom na nesrazmjer brzina kojima se mogu kretati auto i bicikl, bilo je jasno da se ne radi o razmaku. Dobio sam sud bez da trepnem.

Rata-ta-tira .....
I kakva je kazna bila za nju ili šta si ti dobio? kako to već ide...?
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:38   #6613
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Nekoga preteci za 5m (cca duzina auta) i krenuti ispred njega u kocenje i skretanje je klasicno oduzimanje prednosti.
nema oduzimanja prednosti nego je prekršaj iz radnji vozilom u prometu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:51   #6614
Quote:
sfingaaa kaže: Pogledaj post
I kakva je kazna bila za nju ili šta si ti dobio? kako to već ide...?
Ja osloboden. Za babu ne znam kako je prosla. Znam da je nesto platila samo.
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
nema oduzimanja prednosti nego je prekršaj iz radnji vozilom u prometu.
Ako skrene pred tebe (u desno dok si ti na biciklu uz desni rub), a ti zadrzavas smjer kretanja (cime automatski imas prednost prolaza), moze se staviti pod oduzimanje prednosti. Barem su tako okarakterizirali u mom slucaju.

Rata-ta-tira .....
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:52   #6615
na ovom obveznom prekršajnom nalogu nigdje ne piše koji je nadležan prekršajni sud, kako da znam onda kome da uputim prigovor?
u zg ima samo jedan prekršajni sud?
i treba li to dostaviti osobno ili se može poslati preporučeno?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:57   #6616
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
na ovom obveznom prekršajnom nalogu nigdje ne piše koji je nadležan prekršajni sud, kako da znam onda kome da uputim prigovor?
u zg ima samo jedan prekršajni sud?
i treba li to dostaviti osobno ili se može poslati preporučeno?
Prigovor se dostavlja u PU koja je nalog izdala.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:00   #6617
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
na ovom obveznom prekršajnom nalogu nigdje ne piše koji je nadležan prekršajni sud, kako da znam onda kome da uputim prigovor?
u zg ima samo jedan prekršajni sud?
i treba li to dostaviti osobno ili se može poslati preporučeno?
obicno ti u odjeljku prekršajnog naloga o pravnom lijeku pise kome se salje prigovor.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:15   #6618
@mužjak
osobno ili može preporučeno?

@arash
piše nadležnom prekršajnom sudu
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:16   #6619
Saljes onoj postaji koja ti je napisala. Mozes preporuceno. Dva primjerka s tvojim potpisom
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:22   #6620
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
@mužjak
osobno ili može preporučeno?

@arash
piše nadležnom prekršajnom sudu
e jezi ga

mozes poslati s povratnicom.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.