Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 12:29   #6621
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Ja osloboden. Za babu ne znam kako je prosla. Znam da je nesto platila samo.Ako skrene pred tebe (u desno dok si ti na biciklu uz desni rub), a ti zadrzavas smjer kretanja (cime automatski imas prednost prolaza), moze se staviti pod oduzimanje prednosti. Barem su tako okarakterizirali u mom slucaju.
nisam rekao da si kriv nego da je počinila neki drugi prekršaj a to ovisi o okolnostima koje nisu uvijek iste

Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
@mužjak
osobno ili može preporučeno?
može oboje.prvo uz prijeni pečat a drugo s povratnicom
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:16   #6622
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
@mužjak
osobno ili može preporučeno?

@arash
piše nadležnom prekršajnom sudu
Osobno preferiram sve napraviti u 2 primjerka, njima jedan, drugi pečatiran meni.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 09:12   #6623
pozdrav, počinio sam prekršaj za koji slijedi oduzimanje vozačke dozvole i novčana kazna.
moje pitanje glasi: što navesti u žalbi, kratko i jasno, kako bi me pozvali na sud?
tamo nebih poricao prekršaj već bih iznio olakotne okolnosti i zamolio umanjenje kazne
razlozi su ti što mislim da bih bolje prošao osobno na sudu, a i do tad bih prikupio raznu dokumentaciju koja potvrđuje moju priču ( a to ne stignem u roku 8 dana za pisanje žalbe)
hvala
gumeni dedek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:27   #6624
Quote:
gumeni dedek kaže: Pogledaj post
pozdrav, počinio sam prekršaj za koji slijedi oduzimanje vozačke dozvole i novčana kazna.
moje pitanje glasi: što navesti u žalbi, kratko i jasno, kako bi me pozvali na sud?
tamo nebih poricao prekršaj već bih iznio olakotne okolnosti i zamolio umanjenje kazne
razlozi su ti što mislim da bih bolje prošao osobno na sudu, a i do tad bih prikupio raznu dokumentaciju koja potvrđuje moju priču ( a to ne stignem u roku 8 dana za pisanje žalbe)
hvala
Ti mozes samo napisati da se zalis na izrecenu kaznu u pogledu visine novcane kazne i oduzimanja vozacke. To ionako upucujes u PP koja je poslala PN. Poslije to oni salju na sud pa se tamo objasnjavas.

Rata-ta-tira .....
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:33   #6625
Pozdrav ljudi! Ako mi itko može odgovoriti ili je imao slično iskustvo, bio bih mu/joj zahvalan. Dakle, prošle godine me zaustavila policija i izmjerila mi alkohol u krvi u količini većoj nego dozvoljenoj. Odmah su mi oduzeli vozačku te mi napisali kaznu u iznosu od 5000 HRK te gubitak 3 kaznena boda. Ja sam im sutradan odmah napisao žalbu, a vozačku podigao nakon jednog dana. To sad i nije toliko bitno. Ono što je bitno je da sam ove godine koncem veljače dobio poziv na sud zbog navedenog slučaja. Sutkinja mi je ponudila nagodbu da prihvatim krivnju jer mi žalba 99% neće biti usvojena. Uvjeti prihvaćanja krivnje su bili smanjenje kazne s 5000 na 2800 HRK, te oduzimanje dozvole na 1 umjesto na 6 mjeseci. Naravno, to sam objeručke prihvatio i istog dana platio kaznu. Koliko sam razumio sutkinju kazna mi je počela teći istog dana (ili možda idućeg) od ročišta te mjesec dana (čitav ožujak) nisam uopće vozio auto. Ne sjećam se da mi je ona spominjala ikakvo rješenje od suda/policije, no ja sam kaznu uredno odslužio. No prije neki dan ostao sam šokiran kad mi je došlo pismo od policije u kojem se navodi spomenuto rješenje suda s ročišta u veljači, te da mi se dozvola oduzima na 29 dana (1 dan je već uračunat kad mi je bila oduzeta). Kazna mi počinje teći od primitka te obavijesti!

Sad ko tu koga j...?! Sutkinja mi uopće nije spominjala da će mi rješenje doći, pogotovo ne nakon 8 mjeseci. A ja sam uredno platio kaznu odmah i praktički već odslužio kaznu ne vozeći auto u ožujku. Problem je što nemam nikakav dokaz da ga nisam vozio. Je li ikako moguće išta učiniti na tom pitanju?
IllegalArgument is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 23:37   #6626
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 04:17   #6627
Quote:
IllegalArgument kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! Ako mi itko može odgovoriti ili je imao slično iskustvo, bio bih mu/joj zahvalan. Dakle, prošle godine me zaustavila policija i izmjerila mi alkohol u krvi u količini većoj nego dozvoljenoj. Odmah su mi oduzeli vozačku te mi napisali kaznu u iznosu od 5000 HRK te gubitak 3 kaznena boda. Ja sam im sutradan odmah napisao žalbu, a vozačku podigao nakon jednog dana. To sad i nije toliko bitno. Ono što je bitno je da sam ove godine koncem veljače dobio poziv na sud zbog navedenog slučaja. Sutkinja mi je ponudila nagodbu da prihvatim krivnju jer mi žalba 99% neće biti usvojena. Uvjeti prihvaćanja krivnje su bili smanjenje kazne s 5000 na 2800 HRK, te oduzimanje dozvole na 1 umjesto na 6 mjeseci. Naravno, to sam objeručke prihvatio i istog dana platio kaznu. Koliko sam razumio sutkinju kazna mi je počela teći istog dana (ili možda idućeg) od ročišta te mjesec dana (čitav ožujak) nisam uopće vozio auto. Ne sjećam se da mi je ona spominjala ikakvo rješenje od suda/policije, no ja sam kaznu uredno odslužio. No prije neki dan ostao sam šokiran kad mi je došlo pismo od policije u kojem se navodi spomenuto rješenje suda s ročišta u veljači, te da mi se dozvola oduzima na 29 dana (1 dan je već uračunat kad mi je bila oduzeta). Kazna mi počinje teći od primitka te obavijesti!

Sad ko tu koga j...?! Sutkinja mi uopće nije spominjala da će mi rješenje doći, pogotovo ne nakon 8 mjeseci. A ja sam uredno platio kaznu odmah i praktički već odslužio kaznu ne vozeći auto u ožujku. Problem je što nemam nikakav dokaz da ga nisam vozio. Je li ikako moguće išta učiniti na tom pitanju?
Moguće je,kupi si bicikl.

Zavrena priča,sad si pješak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 07:58   #6628
U šestom mjesecu sam imao laganu prometnu nesreću. uska cesta, parkirani auti na pola ceste nepropisno dok sam iz zaobilazio i išao skretati iz te ulice u koju sam skretao (sporedne) doletio lik kao munja nisam imao mjesta ni za izmaći, malo se bubnuli. ja napravio glupost i nisam stao. kasnije došla policija ja dao iskaz, tvrdili mi da sam ja kriv jer sam zaobilazio ali sam ja tvrdio da je on doletio ko majmun a u tim uličicama ljudi voze utrke iako se stalno moraš zaobilaziti i čekati drugog da prođe iza nepropisno parkanih auta (jer ljudi imaju dvorišta ali ne bi tamo slučajno parkali)

u međuvremenu sam, kako sam prodavao auto, otišao u osiguranje da mi poslikaju i procjene štetu ak se lik bude htio naplatiti od osiguranja mog ili ak ja budem trebao od njegovog.
prodao auto.

niš se nije događalo do ovaj tjedan kad sam od osiguranja dobio dokumente s izvida štete kad sam bio kod njih i policijski zapisnik o očevidu.

terete me za zaobilaženje jer možeš pretjecati i zaobilaziti samo ako tako ne ugrožavaš promet iz suprotnog smjera i za odlazak s mjesta nesreće.
e sad koliko vidim spis prometne nesreće je dostavljen referadi prekršajnog postupka sa strane policije. Zašto sam dobio dokumente te od os. kuće i kako to da oni dostavljaju to referadi.
Što me dalje očekuje?
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 08:22   #6629
Quote:
IllegalArgument kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi! Ako mi itko može odgovoriti ili je imao slično iskustvo, bio bih mu/joj zahvalan.Je li ikako moguće išta učiniti na tom pitanju?
Ostavi se cuge tak bu najbolje..a za ubuduće ak nemaš papir u rukama na kojem piše oduzima se vozačka od datuma xxyyzz nisi bez vozačke..
al ostavi se cuge pa nebudeš niš napuhal i nebude više toga bilo...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:15   #6630
Imala bi jedno kratko pitanje ako mi netko može odgovoriti. Koje je sve članke zakona povrijedio policijski službenik ako lažno ispuni obrazac za alkotestiranje, npr. napiše da je osoba odbila testiranje iako joj isto nije niti ponuđeno?

Unaprijed puno hvala.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:34   #6631
Lako za zakone,to prvo moraš dokazat.
Žali se direktno unutarnjoj kontroli MUP-a pa će oni sve pokrenut po službenoj dužnosti jer su to takva djela.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:34   #6632
Pitam zato jel sam se u tužbi htjela pozvati na neki zakon. Da djeluje ozbiljnije. Jel žaliti se unutarnjoj kontroli je isti kao da zločesto dijete idem prijaviti svojoj mami.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:52   #6633
Pa i kad tuzit oces to sve ide preko unutarnje. A to da ti nesto nije ponudeno mislim da ces jako tesko dokazat
svrljozgd is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:55   #6634
Dokazivanje prepustite meni, ići ćemo i na poligraf ako treba. Samo sam pitala za članke zakona na koje se mogu pozvati.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:04   #6635
Zakon o policiji. Pravilnik o policijskim poslovima i ovlastima
svrljozgd is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:32   #6636
Quote:
svrljozgd kaže: Pogledaj post
Zakon o policiji. Pravilnik o policijskim poslovima i ovlastima
U tim zakonima nisam našla nešto primjenjivo iako sam pravni laik, ali sam našla u kaznenom zakonu članak 281. ovjeravanje neistinitog sadržaja i članak 279.Krivotvorenje službene ili poslovne isprave, jel bi to moglo biti to?
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:44   #6637
On nije nista niti ovjerio a bome niti krivotvorio. Tako da po tim clancima nemres nis. Moze ga se jedino tuzit da je nesavjesno obavljo zadacu
svrljozgd is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:49   #6638
Quote:
svrljozgd kaže: Pogledaj post
On nije nista niti ovjerio a bome niti krivotvorio. Tako da po tim clancima nemres nis. Moze ga se jedino tuzit da je nesavjesno obavljo zadacu
Kako nije ovjerio kada je stavio svoj potpis na službenu ispravu koja se može koristiti kao dokaz na sudu.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:19   #6639
Ok onda ti idi s tim clankom pa ces vidjet dal je to to
svrljozgd is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:29   #6640
Quote:
svrljozgd kaže: Pogledaj post
Ok onda ti idi s tim clankom pa ces vidjet dal je to to
Pitati ću na više mjesta prije nego idem u bilo što. Volim se informirati. Jednom sam pitala nekog informatičara kako napraviti aplikaciju za android, rekao mi je da pročitam knjigu o programiranju . S takvim savjetom sam daleko dogurala kao i s tvojim.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.