Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2012., 15:41   #41
A bogme ni para za eventualnu tužbu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 15:42   #42
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
Ja cu opet ponovit - da vlaska magija postoji a kamoli da sta moze ne bi u istočnoj Srbiji bilo toliko razvoda i ne bi te "vlaske" vracare zivjele u malim sirotinjskim kucima na ivici bijede da su tako"mocne".
Možda zato jer im posjedovanje materijalnih dobara nije na prvom mjestu?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 22:19   #43
Quote:
Kamael kaže: Pogledaj post
Tesko da ces naci nekoga na forumu tko se time bavi
Nezna se o tome puno,ima knjiga al u principu nista ne pise

Ako imas problema sa nekim Vlahom,nadji drugog Vlaha da ti pomogne, jer nemoze ti niko onda pomoci osim Vlaha



Pozdrav!
nema vlaščadi u RH,sve je posrbljeno tako da je naći Vlaha nemoguća misija
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 07:55   #44
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
nema vlaščadi u RH,sve je posrbljeno tako da je naći Vlaha nemoguća misija
aha, onda mi neke stvari postaju jasne bar sto se ponasanja i odgoja tice...
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 08:15   #45
Ko je bez grijeha nek baci prvi kamen
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 10:48   #46
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
Ja cu opet ponovit - da vlaska magija postoji a kamoli da sta moze ne bi u istočnoj Srbiji bilo toliko razvoda i ne bi te "vlaske" vracare zivjele u malim sirotinjskim kucima na ivici bijede da su tako"mocne". Hajmo, samo na tren ostaviti se želje za senzacijom i praznovjerjem i pogledat realne cinjenice. Ili kada citate o vudu magiji, posebno onoj haicanskoj, i onda pogledate na tv-u neki prilog sa Haitija gdje sve vrvi od siromastva i primitivizma nemoguce je povjerovat da medju tim ljudima postoji tako "mocna" magija koja im eto nista ne moze pomoci, nikakvo cudo da napravi za njih.
ti palo na pamet da nije svima cilj postojanja biti bogat ? nije jel?

Vis' neki ljudi vole zivjet u kucicama u tripizdini i bavit se tudim problemima...
Gledajmo realno...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 10:54   #47
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
ti palo na pamet da nije svima cilj postojanja biti bogat ? nije jel?

Vis' neki ljudi vole zivjet u kucicama u tripizdini i bavit se tudim problemima...
Gledajmo realno...
Je to je turbo realno. Zato svatko tko dobi milijune na lotu uopće ne misli na sebe nego nesebično podijeli sve kako bi spasio svijet i ostane živjeti u svojoj nedovršenoj kućici i dalje vozi jugića.
Dajte molim vas, čovjek stvarno mora biti naivan da vjeruje u sve te gluposti. Čovjek po prirodi, ako ima moć, pomoći će prvo sebi i prvo ispuniti svoje želje. A vjerovanje kako netko voli živjeti u tripizdini, ali nesebično pomagati drugima, to je tako vjerojatno kao i Ivica i Marica. Tamo vještice isto žive u skromnim kućercima.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 11:09   #48
Šalu na stranu,ali koliko je meni poznato,ono što se obično naziva "vlaškom magijom" nije došlo s Vlasima što onomad naseliše naše krajeve s obje strane Save i Une nego puno kasnije a najviše poslije domovinskog rata kad lijepu našu naseliše oni koju danas zovemo romi a dođoše iz srbije k nama a prije toga iz Vlaške u Srbiju a svodi se na folklor tj "gatanje iz šolje" a često graha ili "koski"
Znanje o vlaškoj magiji postoji sačuvano još uvijek na području Transinvalije a potiče iz starog Rima koji ju je naslijedio od Etruščana a ovi od stanovnika Atlantide a temelji se na nekromanaciji a najpoznatiji praktičari nama poznati bili su rimski carevi koje danas obično nazivaju ludima te Vlad Drakula,Adolf Hitler,Staljin,Tito,Pol Pot i Ratko Mladić.
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 11:07   #49
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Je to je turbo realno.

Čovjek po prirodi, ako ima moć, pomoći će prvo sebi i prvo ispuniti svoje želje. A vjerovanje kako netko voli živjeti u tripizdini, ali nesebično pomagati drugima, to je tako vjerojatno kao i Ivica i Marica. Tamo vještice isto žive u skromnim kućercima.
Sta je realno?
Tri nadrogirana hipika zivi u svom stanu i vidi bube po tijelu - to je njihova realnost koja nema veze sa realnoscu. Tvojom.
Drzava pedofija koja smatra da je normalno guziti bebe ...to je njihova realnost....
Sto je realnost??? Skupimo se nas 50.000 i izglasajmo realnost preko tv-a ? I zatim to prosirimo drugim medijima na ostatak svijeta....


ponavljam, ima ljudi koji ne zele pomagati, niti sebi , niti drugima, niti zele zivjeti bogato....
Takoder...znas, u svijetu postoje i skromni ljudi (to sto ih ne vidis u filmovima i serijama je drugi par rukava)...

ne znam kako si uspio povezati crnu magiju sa nesebicnim pomaganjem drugima
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 11:34   #50
Ako nije u medijima onda ne postoji.

Ako ti cilj nije materijalno bogatstvo, seks, droga i razbojništvo, kao što prikazuju mediji, onda ne postojiš.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 19:21   #51
Kod naših Vlaha u Krajini i na Timoku, očuvan je tekst bajalice za raščinje. Ona se na vlaškom jeziku zove: "de intros" ili "de intorkatura", što znači: od povratka; vraćanje onome, koji je čini poslao. To je, drugim rečima: raščinje učinjenog činja. Ona u prevodu glasi:

"Amin, Amin, o moje bajanje i Božje! Bajanje od mene a lek, Bože, od tebe: od tebe Bože od Majke Prečiste i od svih svetaca; da se setite, milostivo se okrenite i N.N. (bolesnom) lek da donesete; da ga ozdravite i izlečite; od svake bolesti, od svakog činja, od svake naprati čarobnice, koja čini šalje. Veštica se pokrenula, ustima je govorila, nogom zgazila i rukom bacila. Ona je dala jednom rukom, ja vraćam trostruko; ona je dala jednom rukom, ja vraćam četverostruko. Jer ja pravim opasač kao kolač i vraćam čini na glavu onoga (ili one), koji je čini poslao, jer meni nije grehota, jer je ona (veštica) to sama tražila, zaslužila; jer je ona čini poslala neslane i nezapaprene, a ja vraćam (čini) solju posoljene, paprikom zapaprene, metlom očišćene, rascvetanom vrbom i ognjenim bičem terane - veštici, koja je čini činila, jer meni nije grehota, jer je ona to zaslužila. Ako (veštica) bude živa, neka čini odu putem u njeno dvorište, iz dvorišta u kuću, iz kuće na sofru, sa sofre u čanak, iz čanka u kašiku, sa kašike u usta, iz usta u trbuh, dok je ne polude i u vatru gurnu, te da ostane kao rasturena metla, koja se na đubre baca, od ljudi psovana i ružena i ni od koga ne viđena i od Boga prokleta! Ako bude mrtva (veštica) neka čini odu k njoj u grob, da pored krstače dopru do nje, do kostiju njenih.."

Zatim osenjivajući vodu često znakom krsta i presecajući je stručkom bosiljka i crnim nožićem ("custura"), baje joj:
"Velika vodo, velika gospođo! Kako znaš da opereš svaku nečistu košulju; kako pereš od blata svaki kamičak, tako da znaš da opereš i očistiš N.N (reći ime) od svake bolesti, od svakog nagraisavanja. Veštica je činila čini i svezala ga je, a ja sam vratila čini i odrešila ga; veštica je činila čini i zatvorila, ja sam otvorila i vratila ih. Ja sam čini svezala, u bisage metnula, na konje natovarila; konja sam pustila od puta na put, od plota na plot; od gradine u gradinu, da ide, da vešticu nađe, kopitom da je udari, na zemlju da je svali, sa zemljom da je sravni, jer meni nije grehota, jer je ona to sama tražila i zaslužila"...

Izvor;
Iz knjige Dr. Radovana Kazimirovića: Tajanstvene pojave u našem narodu
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:06   #52
Ja kada sam bio jako malo dijete sjecam se nekog sribijanskog časopisa, mislim da se zvao Tajne ili tako nesto koji je vrlo rado pisao o magiji bosanskih hodza, kada su stotine i stotine ljudi iz Srbije ali i ostalih dijelova bivse Juge hrlili u Bosnu kod hodza po zapise, nitko i nije ni spominjao nekakve vlaške vračare. Kada je buknuo nacionalizam i poceo rat u Hr i BiH srbijanski mediji više nisu mogli pisati o hodzama ili bilo kojim drugim čudotvorcima pa su izvukli neke etnološke zapise i počeli napumpavati priču o vlaškoj magiji. To je potrajalo cijele devedesete i negdje do 2005-2006 godine kad su se naglo počeli pojavljivati i novinski članci o šarlatanima i pompi iz istočne Srbije. Kada su ti natpisi počeli biti sve češći onda su iznenada počele izjave kako više pravih vlaških vračara i nema, da su ove sad varalice, kako glume da padaju u trans i bla bla. Uglavnom, Srbija je jedna siromašna zemlja i narod se na sve načine trudi da dođe do novca. Pa i kroz nekakvu "magiju". U Srbiji postoji najveći broj svakakvih gatara, vračara, astrologa, bioenergetičara i da ne nabrajam dalje. Jedna zenska iz Beograda obisla je cijelu Srbiju posjećujući gatare i vračare otkrivajući prevarante na svakom koraku. Najavila je napisati knjigu o tome koja će, nadam se, svima otvorit oči.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:34   #53
Bilo bi dobro da istraživanje predoči javnosti.

Npr. ljudi misle kako u Bosni možeš na svakom koraku naći hodžu i sl., što je apsolutno netočno.
Ljudi iz neznanja zapadaju u još veće neznanje. Misle kako njihove probleme može neko rješiti nekim obredom. Možeš platiti da ti netko počisti kuću, i to je svima poznato. Ali da ti netko počisti i uredi život to je već nešto drugo.

Što su ljudi siromašniji to je veće praznovjerje.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 12:07   #54
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro da istraživanje predoči javnosti.

Npr. ljudi misle kako u Bosni možeš na svakom koraku naći hodžu i sl., što je apsolutno netočno.
Ljudi iz neznanja zapadaju u još veće neznanje. Misle kako njihove probleme može neko rješiti nekim obredom. Možeš platiti da ti netko počisti kuću, i to je svima poznato. Ali da ti netko počisti i uredi život to je već nešto drugo.

I da se predoci javnosti - bilo bi negirano (barem za javnost)...dok bi se sa strane financirala istrazivanja istih od drzave, ali za vojne svrhe ( kao u Kini, sssr, i sad-u)

istina, ali ponekad je svaka pomoc dobrodosla...pa i ona najmanja
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 09:10   #55
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
Ja kada sam bio jako malo dijete sjecam se nekog sribijanskog časopisa, mislim da se zvao Tajne ili tako nesto koji je vrlo rado pisao o magiji bosanskih hodza, kada su stotine i stotine ljudi iz Srbije ali i ostalih dijelova bivse Juge hrlili u Bosnu kod hodza po zapise, nitko i nije ni spominjao nekakve vlaške vračare. Kada je buknuo nacionalizam i poceo rat u Hr i BiH srbijanski mediji više nisu mogli pisati o hodzama ili bilo kojim drugim čudotvorcima pa su izvukli neke etnološke zapise i počeli napumpavati priču o vlaškoj magiji. To je potrajalo cijele devedesete i negdje do 2005-2006 godine kad su se naglo počeli pojavljivati i novinski članci o šarlatanima i pompi iz istočne Srbije. Kada su ti natpisi počeli biti sve češći onda su iznenada počele izjave kako više pravih vlaških vračara i nema, da su ove sad varalice, kako glume da padaju u trans i bla bla. Uglavnom, Srbija je jedna siromašna zemlja i narod se na sve načine trudi da dođe do novca. Pa i kroz nekakvu "magiju". U Srbiji postoji najveći broj svakakvih gatara, vračara, astrologa, bioenergetičara i da ne nabrajam dalje. Jedna zenska iz Beograda obisla je cijelu Srbiju posjećujući gatare i vračare otkrivajući prevarante na svakom koraku. Najavila je napisati knjigu o tome koja će, nadam se, svima otvorit oči.
Da je bar objavila knjigu prije one seanse kad je umrla djevojka
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 23:17   #56
Zasto magiju djelite? Vlaska, crna, voodoo?

Magija dolazi iz jednog izvora, dakle svaka je ista... nacin na koji se ta magija koristi se moze djeliti. Dakle mozete imati vlaskog maga, crnog maga, voodoo vraca i sta ti ja znam sta.
__________________
I want sex and violence, without the sex.
Drunken Pilot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 22:32   #57
Quote:
Drunken Pilot kaže: Pogledaj post
Zasto magiju djelite? Vlaska, crna, voodoo?

Magija dolazi iz jednog izvora, dakle svaka je ista... nacin na koji se ta magija koristi se moze djeliti. Dakle mozete imati vlaskog maga, crnog maga, voodoo vraca i sta ti ja znam sta.
istina
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 17:13   #58
Quote:
Drunken Pilot kaže: Pogledaj post
Zasto magiju djelite? Vlaska, crna, voodoo?

Magija dolazi iz jednog izvora, dakle svaka je ista... nacin na koji se ta magija koristi se moze djeliti. Dakle mozete imati vlaskog maga, crnog maga, voodoo vraca i sta ti ja znam sta.
Iz kog izvora dolazi magija ?
Stari prdac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 14:10   #59
Neko vrijeme sam kupovala jedan časopis ..kada sam išla "preko grane"
ne znam da li se smije javno ovdje reklamirati ime... ?'!!

Ali dosta ima tema i tekstova i o Vlaškoj magiji,,o hodžama. o raznim vrstama magije..
sudeći po tome,,u novije doba eto, ponovo se smije pisati o hodžama..barem u tom novinama..

imam nekih 20-30 brojeva
tema ima dosta,,ja kao laik..totalno sam zbunjena i više ne znam šta je istina a šta marketing...
kako tvrde, Vlaška magija zna biti opasna..sad da li je ili nije...opet ne znam !!
liliana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 23:24   #60
Potražite knjige "Vlaška magija 1", "Vlaška magija 2", "Magija biljaka (i lek i amajlija)" i "Magijski kalendar za crvena slova" od Jasne Jojić Pavlovski. Ona je i sama poreklom iz "vlaškog kraja" i provela je dosta vremena proučavajući vlašku magiju i razgovarajući sa ženama koje se njome bave. Knjige su zaista dobre i ako želite više da saznate o vlaškoj magiji - toplo preporučujem.

Nije loša ni knjiga "Erotska vlaška crna magija" od Desimira Milenovića (ali mislim da se ona malo teže nalazi).
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.