Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2011., 00:32   #81
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Pa SDP i SDA sa 44,75% osvojenih glasova na nivou Federacije ili cca. 60% muslimanskih glasova hoće svih 8 muslimanskih ministarstava?

Oba HDZ-a su osvojili realno između 75% i 80% glasova hrvatskih glasova. Naravno da hoće svih 5 ministarstava, jer koriste iste principe kao SDP i SDA - logične principe u demokraciji. Pobjednik uzima sve.
Daaaa...

A koristeci iste principe HDZ BiH je trazio 66% pozicija rezerviranih za Srbe u FBiH, jer svi znamo da je HDZ osvojio vise glasova Srba u Sarajevu, Tuzli i Zenici nego SDP. Pobjednik uzima sve.

Sto je najgore, da su ostali pri svojom prvom zahtjevu, da uzmu sva mjesta ustavom odredjena za pripadnike hrvatskog naroda, mozda bi to i dobili.

Medjutim, kada HDZ BiH trazi pravo da u FBiH zastupa Slavisu Sucura, Bogica Bogicevica i Jovana Divjaka, onda ulazimo u neke druge vode, u kojim glavnu rijec vode John Cleese ili Douglas Adams.
...ska is offline  
Old 04.04.2011., 00:46   #82
eto to je zlajina propaganda: hdz tražio srpska mjesta

problem je nastao u jednom hrvatskom ministarskom mjestu ne u srpskim, jer su ona bila već rezervirana za SDA i SDP

hajde sad reci koliko je SDA osvojio srpskih glasova da ima jedno srpsko ministarstvo?

Quote:
A koristeci iste principe HDZ BiH je trazio 66% pozicija rezerviranih za Srbe u FBiH, jer svi znamo da je HDZ osvojio vise glasova Srba u Sarajevu, Tuzli i Zenici nego SDP.
snsd je u drvaru, glamoču, grahovu osvojio 90% srpskih glasova
!hej is offline  
Old 04.04.2011., 00:49   #83
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
na federalnom nivou (parlament BiH) kandidati za NSRZB za Tuzlansi kanton su bili:
BEĆIROVIĆ ADMIR
MEMIĆ DENIS
MEŠIĆ ERNESA
STJEPIĆ VINKO
MARKOVIĆ TIHOMIR
SOLDAR IVANA
SOFIĆ DIJANA
ORDAGIĆ MIRZA
Dakle u sredini koja broji nekih 450,000 Bosnjaka i 30,000 Hrvata, Lijanovic je kandidirao podjednak broj bosnjackih i hrvatskih delegata? Sto ti koristis kao dokaz da je njegova nazovi stranka zapravo bosnjacka?

Nenadjebivo... Da sam musliman, sad bih ovo odradio...

...ska is offline  
Old 04.04.2011., 00:56   #84
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
eto to je zlajina propaganda: hdz tražio srpska mjesta

problem je nastao u jednom hrvatskom ministarskom mjestu ne u srpskim, jer su ona bila već rezervirana za SDA i SDP

hajde sad reci koliko je SDA osvojio srpskih glasova da ima jedno srpsko ministarstvo?



snsd je u drvaru, glamoču, grahovu osvojio 90% srpskih glasova
HDZ jeste trazio srpska mjesta, zapravo trazio je dvije trecine pomenutih mjesta.

Hrvatska ministarska mjesta bila rezervirana za SDA? Aha... Za pocetak, pogledaj kako su na kraju podijelili hrvatska ministarstva u FBiH. Sve SDA i SDP, a?

Nego, kakve sad veze ima SNSD s cijelom pricom? Aaaa, pa da, Covic se tako dogovorio s Dodikom, da mu na pladnju servira dvije trecine ministarstava u FBiH, a za to bi SDP, koji je dobio vecinu glasova Srba u Federaciji dobio... Sta? Ministarstvo u RS? Ne, jer su vec podijeljena i jer ih je poklopio SNSD.

Sto se tice price o 90% glasova u Drvaru i Grahovu, daj molim te uzobilji se, pa tu zivi manje ljudi nego u mojoj zgradi, i manje Srba nego u mom naselju. Grahovo... Pa ni semafora nemaju, svi se pozdrave i popricaju na jedinoj raskrsnici u 'gradu'...
...ska is offline  
Old 04.04.2011., 01:05   #85
Quote:
...ska kaže: Pogledaj post
HDZ jeste trazio srpska mjesta, zapravo trazio je dvije trecine pomenutih mjesta.

Hrvatska ministarska mjesta bila rezervirana za SDA? Aha... Za pocetak, pogledaj kako su na kraju podijelili hrvatska ministarstva u FBiH. Sve SDA i SDP, a?

Nego, kakve sad veze ima SNSD s cijelom pricom? Aaaa, pa da, Covic se tako dogovorio s Dodikom, da mu na pladnju servira dvije trecine ministarstava u FBiH, a za to bi SDP, koji je dobio vecinu glasova Srba u Federaciji dobio... Sta? Ministarstvo u RS? Ne, jer su vec podijeljena i jer ih je poklopio SNSD.

Sto se tice price o 90% glasova u Drvaru i Grahovu, daj molim te uzobilji se, pa tu zivi manje ljudi nego u mojoj zgradi, i manje Srba nego u mom naselju. Grahovo... Pa ni semafora nemaju, svi se pozdrave i popricaju na jedinoj raskrsnici u 'gradu'...
što lažeš, i sdp i hdz su rekli da je problem nastao u jednom hrvatskom ministarstvu, da su su sve uspjeli dogovoriti no problem je nastao u jednom ministarskom mjestu

SNSD je u federaciji uzeo nekih 10.000 glasova, HSP isto tako, kako onda HSP može imati 2 ministarstva i predsjednika, a SNSD ne može 2 srpska ministarstva i potpredsjednika iz srpskog naroda? jerbo nisu samo sdp-ovi ili sda-ovi srbi pravi srbi, kako vi kažete za 75% hrvata

bošnjačka matematika

Zadnje uređivanje !hej : 04.04.2011. at 01:39.
!hej is offline  
Old 04.04.2011., 01:37   #86
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
što lažeš, i sdp i hdz su rekli da je problem nastao u jednom hrvatskom ministarstvu, da su su sve uspjeli dogovoriti no problem je nastao u jednom ministarskom mjestu

SNSD je u federaciji uzeo nekih 10.000 glasova, HSP isto tako, kako onda HSP može imati 2 ministarstva i predsjednika, a SNSD ne može 2 srpska ministarstva i potpredsjednika iz srpskog naroda?
Cuj lazem? Pa necemo se valjda vrijedjati, bas se razvija argumentirana rasprava u kojoj uvrede nisu potrebne, barem onoj strani koja ima argumente.

Problem je bio u jednom ministarstvu na federalnom nivou i jednom ministarstvu na drzavnom nivou, dakle dva ukupno. I to kad govorimo iskljucivo o hrvatskim pozicijama.

Ovo o srpskim i dalje stoji, a cinjenica da je SNSD dobio 1,000, 10,000 ili 100,000 glasova u FBiH me ni najmanje ne zanima, jer SNSD nije ucestvovao u pregovorima o formiranju vladajuce vecine. Zamisli npr. javnu drazbu koju organizira banka - prodaju neki super plac na obroncima Velebita za 70,000 kuna, a ti si bio voljan platiti i 100,000 kuna... Samo sto nisi ni bio na drazbi, niti si ostavio polog, vec ti je poznanik javio da je on bio tu, ali da nije imao prebijene kune u dzepu, a zapravo ni ti ne bi bio voljan dati svojih 100,000, vec bi radije to dobio onako, na lijepe oci? I odakle ti onda pravo da se zalis?

HSP ima to sto ima zato jer je dio koalicije koja ima kvalificiranu vecinu i imenuje izvrsnu vlast. HDZ BiH je to mogao biti. HDZ 1990 takodjer, cak i lakse jer su bili u koaliciji sa HSP i sad su mogli imati mjesto Predsjedavajuceg VM-a i Predsjednika FBiH. Htjeli su nesto drugo, htjeli su vise - njima se obrati za detalje, jer to ni meni nije najjasnije. Inace sam ljubitelj HSP-a, kao i moj stari i njegov stari, tako da mi nije nimalo zao sto su bivse komunjare iz oba HDZ-a same iskljucile iz cijelog procesa... Mozes reci da su i ovi iz SDP-a komunjare, i jesu, ali barem me ne prodaju Srbima koji su pucali na mene tri godine.
...ska is offline  
Old 04.04.2011., 01:56   #87
Quote:
...ska kaže: Pogledaj post
Cuj lazem? Pa necemo se valjda vrijedjati, bas se razvija argumentirana rasprava u kojoj uvrede nisu potrebne, barem onoj strani koja ima argumente.

Problem je bio u jednom ministarstvu na federalnom nivou i jednom ministarstvu na drzavnom nivou, dakle dva ukupno. I to kad govorimo iskljucivo o hrvatskim pozicijama.

Ovo o srpskim i dalje stoji, a cinjenica da je SNSD dobio 1,000, 10,000 ili 100,000 glasova u FBiH me ni najmanje ne zanima, jer SNSD nije ucestvovao u pregovorima o formiranju vladajuce vecine. Zamisli npr. javnu drazbu koju organizira banka - prodaju neki super plac na obroncima Velebita za 70,000 kuna, a ti si bio voljan platiti i 100,000 kuna... Samo sto nisi ni bio na drazbi, niti si ostavio polog, vec ti je poznanik javio da je on bio tu, ali da nije imao prebijene kune u dzepu, a zapravo ni ti ne bi bio voljan dati svojih 100,000, vec bi radije to dobio onako, na lijepe oci? I odakle ti onda pravo da se zalis?

.
u tome trenutku problem je bio u jednom ministarstvo na federalnoj razini , daleko je do formiranja državne vlasti bilo i tada, a kamoli sada

SNSD nije ni trebao, SNSD uzimam samo kao primjer...
da je kojim slučajem federacija srpskog i bošnjačkog naroda tada bi oni zvali SNSD jer HSP/SNSD su samo jadne/minorne stranke koji imaju podršku nekoliko tisuća glasova, a služe samo zato kao da u federaciji u vlasti postoji neka "hrvatska/srpska" stranka, a u stvari su u službi dviju bošnjačkih stranka, a treba i opravdati tu šaroliku mulietničnost koje su im puna usta

Quote:
HSP ima to sto ima zato jer je dio koalicije koja ima kvalificiranu vecinu i imenuje izvrsnu vlast. HDZ BiH je to mogao biti. HDZ 1990 takodjer, cak i lakse jer su bili u koaliciji sa HSP i sad su mogli imati mjesto Predsjedavajuceg VM-a i Predsjednika FBiH. Htjeli su nesto drugo, htjeli su vise - njima se obrati za detalje, jer to ni meni nije najjasnije. Inace sam ljubitelj HSP-a, kao i moj stari i njegov stari, tako da mi nije nimalo zao sto su bivse komunjare iz oba HDZ-a same iskljucile iz cijelog procesa... Mozes reci da su i ovi iz SDP-a komunjare, i jesu, ali barem me ne prodaju Srbima koji su pucali na mene tri godine
mene i na moju obitelj, prijatelje, rođake su pucali i protjerali muslimani i kasnije ubili oca, a i uništili, opljačkali i zapalili obiteljsku kuću, to je zadesilo sve hrvatska sela okolo, a upravo srpski vojnik kao dijete me iznio u naručju i pomogao majci koja se brinula o bolesnim roditeljima, i što sada

Zadnje uređivanje !hej : 04.04.2011. at 02:20.
!hej is offline  
Old 04.04.2011., 05:09   #88
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Pa SDP i SDA sa 44,75% osvojenih glasova na nivou Federacije ili cca. 60% muslimanskih glasova hoće svih 8 muslimanskih ministarstava?

Oba HDZ-a su osvojili realno između 75% i 80% glasova hrvatskih glasova. Naravno da hoće svih 5 ministarstava, jer koriste iste principe kao SDP i SDA - logične principe u demokraciji. Pobjednik uzima sve.
Mozda u engleskoj.. kod nas je drugaciji sistem, koaliciona vecina uzima sve.. a hdz nije htio biti dio koalicije..
__________________
Oppressed by the weak
Flanker_27 is offline  
Old 04.04.2011., 05:12   #89
Quote:
Flanker_27 kaže: Pogledaj post
Mozda u engleskoj.. kod nas je drugaciji sistem, koaliciona vecina uzima sve.. a hdz nije htio biti dio koalicije..
Pa nek se onda nađe koalicija koja ima većinu hrvatskih glasova pored dva HDZ-a
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Old 04.04.2011., 08:17   #90
Quote:
...ska kaže: Pogledaj post
Cuj lazem? Pa necemo se valjda vrijedjati, bas se razvija argumentirana rasprava u kojoj uvrede nisu potrebne, barem onoj strani koja ima argumente.

Problem je bio u jednom ministarstvu na federalnom nivou i jednom ministarstvu na drzavnom nivou, dakle dva ukupno. I to kad govorimo iskljucivo o hrvatskim pozicijama.

Ovo o srpskim i dalje stoji, a cinjenica da je SNSD dobio 1,000, 10,000 ili 100,000 glasova u FBiH me ni najmanje ne zanima, jer SNSD nije ucestvovao u pregovorima o formiranju vladajuce vecine. Zamisli npr. javnu drazbu koju organizira banka - prodaju neki super plac na obroncima Velebita za 70,000 kuna, a ti si bio voljan platiti i 100,000 kuna... Samo sto nisi ni bio na drazbi, niti si ostavio polog, vec ti je poznanik javio da je on bio tu, ali da nije imao prebijene kune u dzepu, a zapravo ni ti ne bi bio voljan dati svojih 100,000, vec bi radije to dobio onako, na lijepe oci? I odakle ti onda pravo da se zalis?

HSP ima to sto ima zato jer je dio koalicije koja ima kvalificiranu vecinu i imenuje izvrsnu vlast. HDZ BiH je to mogao biti. HDZ 1990 takodjer, cak i lakse jer su bili u koaliciji sa HSP i sad su mogli imati mjesto Predsjedavajuceg VM-a i Predsjednika FBiH. Htjeli su nesto drugo, htjeli su vise - njima se obrati za detalje, jer to ni meni nije najjasnije. Inace sam ljubitelj HSP-a, kao i moj stari i njegov stari, tako da mi nije nimalo zao sto su bivse komunjare iz oba HDZ-a same iskljucile iz cijelog procesa... Mozes reci da su i ovi iz SDP-a komunjare, i jesu, ali barem me ne prodaju Srbima koji su pucali na mene tri godine.:D

Hvala!
HDZ-vi su prodali Posavinu, a Dodik im gura cuclu u usta mjestima u Federaciji, ali ne i u RS! O Posavini i njenom stanovnistvu nema rijeci!
Kao ni o provedbi Aneksa 7. o odrzivom povratku: vracena imovina i obezbijedjena mjesta u skolama i drzavnoj upravi, a ne vratite se s debelim novcima da vas mi ostrizemo, pa natrag odakle ste i dosli.
harrybonnot is offline  
Old 04.04.2011., 08:22   #91
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post

mene i na moju obitelj, prijatelje, rođake su pucali i protjerali muslimani i kasnije ubili oca, a i uništili, opljačkali i zapalili obiteljsku kuću, to je zadesilo sve hrvatska sela okolo, a upravo srpski vojnik kao dijete me iznio u naručju i pomogao majci koja se brinula o bolesnim roditeljima, i što sada

Vise detalja bi bilo neophodno potrebno:
u kojem mjestu, u kojoj godini, koja je bila akcija u tijeku, koja joj je i cija
akcija predhodila itd?
Jer koliko mi je poznato BiH nije zeljela i nije imala koristi od sukoga sa HVO, doke je obrnuto bilo sasvim sigurno.
harrybonnot is offline  
Old 04.04.2011., 08:23   #92
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Pa nek se onda nađe koalicija koja ima većinu hrvatskih glasova pored dva HDZ-a
Ovo ti ozbiljno?
harrybonnot is offline  
Old 04.04.2011., 09:06   #93
Quote:
harrybonnot kaže: Pogledaj post
Hvala!
HDZ-vi su prodali Posavinu, a Dodik im gura cuclu u usta mjestima u Federaciji, ali ne i u RS! O Posavini i njenom stanovnistvu nema rijeci!
Kao ni o provedbi Aneksa 7. o odrzivom povratku: vracena imovina i obezbijedjena mjesta u skolama i drzavnoj upravi, a ne vratite se s debelim novcima da vas mi ostrizemo, pa natrag odakle ste i dosli.
Pošto?
srednja_bosna is offline  
Old 04.04.2011., 13:15   #94
Quote:
srednja_bosna kaže: Pogledaj post
Pošto?
Po treci etnitet. Koji nece biti ostvaren. A cijenu platili ti dobri posavski ljudi, bosanski katolici. Njih pitaj posto, ako ti je stalo do ljudskih osjecanja uopce.
Njih ne racunate u Hrvate?
harrybonnot is offline  
Old 04.04.2011., 13:34   #95
Quote:
harrybonnot kaže: Pogledaj post
Po treci etnitet. Koji nece biti ostvaren. A cijenu platili ti dobri posavski ljudi, bosanski katolici. Njih pitaj posto, ako ti je stalo do ljudskih osjecanja uopce.
Njih ne racunate u Hrvate?
Otkud ti to ? pa svi su ljudi pred Bogom isti .Zar je bitno jel iz Posavine Hrvat ili Hercegovine .Meni su svi ljudi isti , ma gdje god oni zivjeli .
Westalina is offline  
Old 04.04.2011., 14:07   #96
Quote:
harrybonnot kaže: Pogledaj post
Po treci etnitet. Koji nece biti ostvaren. A cijenu platili ti dobri posavski ljudi, bosanski katolici. Njih pitaj posto, ako ti je stalo do ljudskih osjecanja uopce.
Njih ne racunate u Hrvate?
Treči entitet i to 1992g. hm...

Ako bi se bar dala usporedba sa istočnom bosnom koja nije prodana več poklonjena, ipak je utjeha da su Hrvati oslobodili Glamoč, Grahovo, Drvar, Mrkonjič...plus da su dio toga poklonili Bošnjacima (ustupci za Sarajevo i Goraždanski koridor)
Dok npr. Alija nije planirao nikada da povrati ili dobije zauzvrat nešto za bosanske muslimane iz i.Bosne (osim od Hrvata iz s.bosne). Koliko je meni poznato više je protjerano bosanskih muslimana iz RS-a nego hrvata pa mi je čudno da ustvari samo žalite i spominjete Hrvate.
Ili je to ustvari razlika između prodanog i poklonjenog?
srednja_bosna is offline  
Old 04.04.2011., 14:12   #97
Quote:
harrybonnot kaže: Pogledaj post
Ovo ti ozbiljno?
Naravno. Na ovoj temi ste samo vi Bošnje neozbiljni makar se trudite biti ozbiljni.

Hrvati imaju svako pravo birati sami svoje političke predstavnike. Dakle, ako kaže onaj drugi Bošnjo da se ne gleda najjača stranka nego koalicijska većina, nema beda, neka se nađu oni koji koji mogu imati većinu i koaliraju - ali unutar hrvatskog korpusa, odabrani hrvatskim glasovima.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Old 04.04.2011., 16:12   #98
Quote:
Modern Gent kaze:
Naravno. Na ovoj temi ste samo vi Bošnje neozbiljni makar se trudite biti ozbiljni.

Hrvati imaju svako pravo birati sami svoje političke predstavnike. Dakle, ako kaže onaj drugi Bošnjo da se ne gleda najjača stranka nego koalicijska većina, nema beda, neka se nađu oni koji koji mogu imati većinu i koaliraju - ali unutar hrvatskog korpusa, odabrani hrvatskim glasovima.
Govorimo o Hrvatskoj?
Ili o smjesi "razlicitih" Bosanaca?
harrybonnot is offline  
Old 04.04.2011., 16:14   #99
Quote:
srednja_bosna kaže: Pogledaj post
Treči entitet i to 1992g. hm...

Ako bi se bar dala usporedba sa istočnom bosnom koja nije prodana več poklonjena, ipak je utjeha da su Hrvati oslobodili Glamoč, Grahovo, Drvar, Mrkonjič...plus da su dio toga poklonili Bošnjacima (ustupci za Sarajevo i Goraždanski koridor)
Dok npr. Alija nije planirao nikada da povrati ili dobije zauzvrat nešto za bosanske muslimane iz i.Bosne (osim od Hrvata iz s.bosne). Koliko je meni poznato više je protjerano bosanskih muslimana iz RS-a nego hrvata pa mi je čudno da ustvari samo žalite i spominjete Hrvate.
Ili je to ustvari razlika između prodanog i poklonjenog?
Mislis li da hvalim Aliju?
Pa pogledaj se kako pises: ti i Alija oslobadjali i medjusobno poklanjali dijelove BiH!
Ni Karadzic nije zaostajao, i on se potrdio kao i vas dvojica, nema sto!
Bas vas briga za svekoliki narod i "njegov" i "tvoj" i "njegov"?
Bosno, Bosno.... ne znam zasto najvise viceva o Bosancima?
harrybonnot is offline  
Old 04.04.2011., 16:29   #100
Quote:
harrybonnot kaže: Pogledaj post
Govorimo o Hrvatskoj?
Ili o smjesi "razlicitih" Bosanaca?


P.S. Fale ti Hercegovci, genetski inžinjeru
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.