Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2011., 00:10   #1
Ljudi kojima nije bilo suđeno..

Na internetskim stranicama može se naći cijeli niz snimaka svih vrsta nesreća,u kojima su ljudi ostajali živi i neozlijeđeni.
Ovdje samo jedan link http://www.youtube.com/watch?v=7zt7l...eature=related
Nedavno se jednoj meni poznatoj obitelji(iz razumljivih razloga neću iznositi detalje) dogodila nesreća u kojoj se jednostavno neda objasniti kako su preživjeli i ostali neozlijeđeni.Ni stručnjaci nisu mogli objasniti.
A istovremeno pri gotovo banalnim nesrećama(ne uvijek saobračajne) ljudi ili gube živote ili budu teško ozlijeđeni.
Jeste li kada razmišljali što je tome uzrok?
Kako biste objasnili sreću takve vrste,ako je riječ o sreći?
Sudbina tj. predodređenost?
Božja zaštita?
Poznajete li nekoga,odnosno jeste li osobno bili u sličnoj situaciji?
Ako ste doživjeli nešto slično.kako vi osobno tumačite činjenicu da ste ostali živi i neozlijeđeni?
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 00:35   #2
ja bi reko čista slučajnost...
jer da se kojim slučajem ponovi ta situacija, siguran sam da bi rezultat bio "očekivan".
da je to nekekva "božja" zasluga, onda bi neki ljudi kao i mačke imali 9 života.
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 10:32   #3
Ne postoji slučajnost.
Svaka smrt je samoubojstvo. Stvar je u odluci i u tome što želiš naučiti kako kroz život.
Al ok, komplicirana je tema i teško ju je skužit mozganjem. Čak bi se i dalo do neke granice.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 10:49   #4
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Ne postoji slučajnost.
Svaka smrt je samoubojstvo. Stvar je u odluci i u tome što želiš naučiti kako kroz život.
Al ok, komplicirana je tema i teško ju je skužit mozganjem. Čak bi se i dalo do neke granice.
Tipa voziš se 40 km/h i iz suprotnog smjera te pokupi pijani vozač šlepera sa 90 km/h i pogineš, ili 102. godine stara žena umre od infarkta. Kako je to samoubojstvo?
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 12:13   #5
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Na internetskim stranicama može se naći cijeli niz snimaka svih vrsta nesreća,u kojima su ljudi ostajali živi i neozlijeđeni.
Ovdje samo jedan link http://www.youtube.com/watch?v=7zt7l...eature=related
Nedavno se jednoj meni poznatoj obitelji(iz razumljivih razloga neću iznositi detalje) dogodila nesreća u kojoj se jednostavno neda objasniti kako su preživjeli i ostali neozlijeđeni.Ni stručnjaci nisu mogli objasniti.
A istovremeno pri gotovo banalnim nesrećama(ne uvijek saobračajne) ljudi ili gube živote ili budu teško ozlijeđeni.
Jeste li kada razmišljali što je tome uzrok?
Kako biste objasnili sreću takve vrste,ako je riječ o sreći?
Sudbina tj. predodređenost?
Božja zaštita?
Poznajete li nekoga,odnosno jeste li osobno bili u sličnoj situaciji?
Ako ste doživjeli nešto slično.kako vi osobno tumačite činjenicu da ste ostali živi i neozlijeđeni?
zasto uopce o tome razmisljati....shit happens
FoxMulder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 12:30   #6
Meni je frend poginuo u automobilskoj nesreci i stvarno je cudno kako se to dogodilo.
Njih petorica su se vozili u autu te pogodili u drvo.(nista cudno)
Ali je cudno to sto je on jedini poginuo(a sjedio je na zadnjem mjestu zajedno s ostalom dvojicom), a ostali samo ogrebotine.
Ali to je sudbina i to se ne moze promijeniti.
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 12:44   #7
Ovaj video mi je super http://www.youtube.com/watch?v=qKcFPnS9r8Y (zadnji skeč je fake )

Zanimljivo u svakom slučaju iako više naginjem mišljenju da je sreća u pitanju
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 13:26   #8
Zakon privlačenja. Nema sreće il nesreće.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 16:34   #9
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Meni je frend poginuo u automobilskoj nesreci i stvarno je cudno kako se to dogodilo.
Njih petorica su se vozili u autu te pogodili u drvo.(nista cudno)
Ali je cudno to sto je on jedini poginuo(a sjedio je na zadnjem mjestu zajedno s ostalom dvojicom), a ostali samo ogrebotine.
Ali to je sudbina i to se ne moze promijeniti.
I to je jedan takav slučaj!
Samo je frend očito bio opozvan(određen)da pogine kao jedini.
Nagledala sam se u svom zvanju umiranja od takvih banaliteta da ti pamet stane i izvlačenja iz situacija,gdje je smrt bila što bi se reklo sigurna.

Ne vjerujem da sreća tako nešto može opravdati.
Neda mi se sada tražiti,no jednom sam naišla na opis zbivanja jedne, jedine preživjele putnice pada aviona.
Ušla je u avion i sjela na svoje numerirano mjesto.
Par min kasnije došla je do nje jedna gospođa i zamolila je da zamijene mjesta,jer nije željela sjediti u sredini.Ova prva je pristala i otišla u sredinu aviona,no nije pošteno sjela kad je došao putnik iz stražnjeg dijela aviona i zamolio je za zamjenu mjesta,jer ne voli sjediti straga.Ovoj je to bilo već smiješno,ali je ipak pristala,te otišla na to stražnje sjedište.
Uglavnom avion se negdje nad Amerikom srušio,a jedino sjedište koje je ostalo cijelo i tako spasilo život te žene koja je dvaput zamijenila mjesto,te ona jedina preživjela s lakšim povredama,bilo je enigma i za spasioce i za istražitelje nesreće.
Ja to ne bih nazvala srećom!
To je doslovno bilo predodređeno!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:25   #10
To se može objasniti ako se pozivamo na reinkarnaciju, tj. ako postoji reinkarnacija.
Takvi ljudi još nisu završili zadatke i iskustva koja su si odredili u bivšem životu i jednostavno nastavljaju dalje.
S time nema veze sreća ili sudbina ili viša sila, tj. Bog.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:13   #11
U susjednom mjestu prije dvije godine dogodio se isto čudan udes. 4 lika su bili u BMW 7 (onaj novi što je veliki kao brod), vlasnik je bio pijan pa je dao prijatelju da vozi a on je sa još jednim likom sjedio nazad. Iz nepoznatog razloga (nit su brzo vozili, put je bio suh, nikoga nije bilo na ulici) sletili su s puta i udarili u paletu onih crvenih blokova za zidanje kuća (tu je bilo stovarište). BMW je razbio cijelu paletu, ova trojica su bili tek ugruvani (isli su mozda 60-70 na sat) a vlasnik, koji je pijan sjedio nazad, proletio je kroz prednju sajbu i razbio se kao jaje na betonu tog stovarista, bio sam na licu mjesta desetak minuta nakon udesa (to se desilo preko puta mjesta gdje sam tada radio) i onoliko krvi nisam u zivotu vidio, taj poginuli praktično nije imao glavu, sve je bilo zdrobljena krvava masa. E sad, problem je u tome sto je bio vezan. Ova trojica su ga, kada su ga uveli u auto, vezali pojasem nazad jer je bio gadno pijan i svojim očima sam vidio da je pojas bio prekinut - dakle pukao je pojas u luksuznom BMW-u starom manje od jedne godine. Ova trojica su bili totalno neozledjeni, tek malo ugruvani. Dvojica koja su bila naprijed su bila vezana a odradili su i airbagovi, treći lik koji je bio nazad nije bio ni vezan i on se nešto više ugruvao jer je udario u sjedište al to je bilo tek nekoliko jačih uboja. To je zaista situacija u kojoj je nekome bilo bas "sudjeno" da pogine - nije htio da vozi jer je bio pijan, prijatelji ga jos i vezali nazad, vozili polako (kasnije se ispostavilo da je uzrok udesa bio jako dubok kolotraz na vanjskoj strani desne trake koji je "izbacio" BMW-a sa puta), i još je pojas pukao (u ustvari, ne pojas, već onaj hepek za koji je pojas zakača) , svojim očima sam to vidio.

Sa druge strane, moj prijatelj je u vrijeme dok smo bili 4. razred srednje škole dobio od oca neki bas zaheban Kawasaki motocikl a prije toga je vozio obican mali skuter, tj. imao je nula iskustva sa tako jakom mašinom. Divljao s tim motociklom par dana i dozivio je bukvalno nevjerovatan udes. Udario je Ladu Nivu koja je izlazila sa desne strane na magistralni put, dok je on vozio desnom trakom po magistrali nekih 180-200km/h (policija je tako rekla, nisam siguran, on se nikada nije mogao sjetiti koliko je vozio niti ičeg drugog što se desilo par sati prije udesa). Dakle, udario je Ladu Nivu u prednji dio, gdje je ona niža (Niva je onaj Ladin terenac) dok je srednji dio Nive dosta visok. Zbog toga, motor je doslovno otkinuo prednji kraj auta a on je bio katapultiran preko haube i kotrljao se preko magistrale preko 30-40 metara gdje ga je pregazilo auto koje je išlo iz suprotnog pravca a koje je srećom već kočilo. Bilo mu je slomljeno sve što se moglo slomiti SEM kičme. Sve kosti obje noge, oba kuka, rebra, sve kosti ruku, ramena, ključne kosti, ma sve zivo, samo kičma, vrat i lobanja nisu imali ni naprsnuća. Više od dvije godine nakon toga je bio po banjama, operacijama, rehabilitacjama i ne znam ni sam čemu sve ne, danas je poptuno zdrav momak. Ova priča je primjer situacije u kojoj je nekome očigledno bilo totalno "sudjeno" da preživi.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 13:32   #12
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post

cut

Ova priča je primjer situacije u kojoj je nekome očigledno bilo totalno "sudjeno" da preživi[/B]
Odličan primjer,mada je meni impresivnije kad ljudi ostanu neozlijeđeni.U ovom slučaju moglo bi se reči da je uz preživljavanje išla određena lekcija(povrede i rehabilitacija)...

Mogu opisati slučaj, kojem sam bila svjedokom i prva osoba na mjestu nesreće.
Lokalni alkoholičar koji je desetljećima krivudao cestama bliže i šire okolice,nekoliko dana prije poginuća,bio je totalno trijezan(obdukcijski nalaz dokazao u kasnijoj istragi).Te večeri normalno se kretao cestom,uz rub kolnika,vidan iz poprilične udaljenosti,radi svijetle odjeće,da bi ga točno 1 m prije ulaza u vlastito dvorište,vozilom udario i vukao 50 m,najbliži susjed koji nikada u životu nije bio pijan,ali te je večeri vozio 4o km iznad ograničenja.
I dan danas tvrdi da ga jednostavno nije vidio!
Ono što je ostalo od pregaženog,užasnulo je čak i mene,"okorjelog" medicinara.Leš je bio doslovno omotan oko prednjeg kotača!
I smatram da se ta nesreća ne može objasniti slučajnošću!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 15:39   #13
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
.....I smatram da se ta nesreća ne može objasniti slučajnošću!
Ako vjeruješ u reinkarnaciju, onda je slučajnost apriori isključena.

Inače kako definaraš "slučajnost"? Odsutnost "mističnog" uzroka u nekom događanju ?

Mislim, da treba imati dovršen spiritualan uvid, da bi se postavila razlika između slučajnosti i onog što je suđeno, čak i kad sve asocira na nešto od tog dvoje.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:28   #14
Sad sam kratak s vremenom ali imao sam situaciju, možda i više njih. To je bilo sa 15-ak godina, dakle prije pola mog života. Ono bitno šta mi se čini je...da se poveznice nekih događaja nastavljaju kroz život, ili započinju neku drugu "priču".
Quote:
Stvar je u odluci i u tome što želiš naučiti kako kroz život.
Ovo od apolla mi je najbliže objašnjenje i vrlo moguče u vezi ove teme.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 11:47   #15
e

Sudbina je cudna,a jos cudnije kad ti frend kaze da nepostoji sudbina i bog.Ali sto ces svakakvih nas ima.

Evo moje price imam i sliku.Naime radim u jednom kraftverku i trenutno smo svi radili vani cistili jedan dio,a od nas 10 metara je bila dizalica visoka 30 metara.Nakon sto smo ocistili i napravili posao usli smo u kraftverk da podizemo jedan dio za turbinu.Kad ono boom pade krane smota se kao papir.Jebt sat vremena prije nas 9 je bilo na tom dijelu.A sto se desilo budale maknile utege sa dizalice,ta dizalica je cijelo jutro stojala na tom mjestu bez zastite,pazite i mi smo radili da je kojim slucajem pala dok smo bili tamo nedaj boze horror cisti horror.Kako to biva sve se brzo sklonilo kao da se desilo nije nista.

Vozim se s frendom idem malo brze,cesta skliska doslovno imam osjecaj kako ce auto naici i izletit kad ono 10 metara prije skretanja lik izleti skoro sam ga udario ali nekakvim cudom uspio izbjeci
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 18:23   #16
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Sudbina je cudna,a jos cudnije kad ti frend kaze da nepostoji sudbina i bog.Ali sto ces svakakvih nas ima.

Evo moje price imam i sliku.Naime radim u jednom kraftverku i trenutno smo svi radili vani cistili jedan dio,a od nas 10 metara je bila dizalica visoka 30 metara.Nakon sto smo ocistili i napravili posao usli smo u kraftverk da podizemo jedan dio za turbinu.Kad ono boom pade krane smota se kao papir.Jebt sat vremena prije nas 9 je bilo na tom dijelu.A sto se desilo budale maknile utege sa dizalice,ta dizalica je cijelo jutro stojala na tom mjestu bez zastite,pazite i mi smo radili da je kojim slucajem pala dok smo bili tamo nedaj boze horror cisti horror.Kako to biva sve se brzo sklonilo kao da se desilo nije nista.

Vozim se s frendom idem malo brze,cesta skliska doslovno imam osjecaj kako ce auto naici i izletit kad ono 10 metara prije skretanja lik izleti skoro sam ga udario ali nekakvim cudom uspio izbjeci
Ti si nebitan,ti si fejk, ti si hologram, tvoj zivot je igrica.
__________________
Ma sto ce mi devize, kada nema krize...
VR6golf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 09:56   #17
U našem mjestu se isto dogodio jedan neobičan događaj, nikad nikome nije bilo jasno što se dogodilo, a nije bilo ni svjedoka.

Muškarac je ostavio u gostima obitelj i krenuo je doma po nešto što su zaboravili. On je bio zdrav, odmoran, trijezan. Dan predivan, nije grmilo, kišilo, ništa.
Cesta ravna, neprometna.

Pronašli su auto na sred ceste, na krovu, vozač poginuo. Kako se auto moglo zarotirati i ostati tako pravilno smješteno na cesti, a da nema u što udariti (osim možda u neko drugo auto, ali ipak je od trenutka kad je otišao do trenutka kad je pronađen prošlo oko 10 min) i da nema nikakvih znakova razbijanja i sl.?!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 10:19   #18
Naglo zaobilazio nešto na cesti? Sjećam se kad se Mercedes A klasa okrenula tokom testiranja među čunjevima.
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 03:11   #19
ja mislim da ti ljudi koji prežive na prečudan način da bi bilo normalno u biti moraju napraviti još nešto važno sa ovaj Svijet i zbog toga nije poželjno da oni umru.Ne vjerujem da se to može dogoditi čovjeku koji je živio i koji nakon tog nevjerojatnog događaja živi monotono i nekreativno. Ispravite me ako nisam u pravu i ako znate za nekog takvog čovjeka koji je preživio takvo nešto, a koji je živio monotono i prije i poslije tog događaja.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 21:09   #20
Sjećam se vijesti gdje su neki mladoženja i mladenka išli na brdo proslaviti svoju proševinu. Zaručnik joj je dao prsten, bili su na brdu, počelo je nevrijeme. Zaručnika je udario grom, a zaručnici koja je stajala tik do njega nije bilo ništa.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.