Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2011., 18:56   #1
Frank G. Ripel

Provjerio sam ima li ovakva tema, pa pošto nema rekoh ajd' da postavim.

Dakle ovako, čitao sam njegovu knjigu ''Crvena Magija'' i nešto malo prolistao ''Sauthenerom - Magija Atlantide''. Ova druga mi ne izgleda suviše ozbiljno, dok prva tj Crvena Magija izgleda više smisleno pogotovo zato što na neki način obrađuje Crowleya i hermetičku kabalu.
Posjeduje li Ripel i ono što je iznio kredibilitet ili ne ?
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 21:39   #2


Možda sam nekad davno pročitao njegovu Crvenu magiju. Ako i jesam onda sam sve zaboravio.

Jel možeš malo podrobnije opisati njegov sistem?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 15:03   #3
zašto te zanima ta knjiga?
Malfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 15:38   #4
Zanima me svako tko se bavi Necronomiconom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 18:56   #5
@Baphomet
I ja sam također prilično toga zaboravio jer knjiga već odavno nije kod mene. Još pokušavam pronaći neke stranice koje sam fotokopirao pa ako nađem mogu ti poslati sken putem PM-a. Možda tebi više koristi nego meni. Ja sam tek entuzijast kaj se toga tiče.

Malo podrobnije:
to je knjiga od 3 dijela; Knjiga Zakona, Liber AM i Ordo Rosae Misticae.
Prelazak u Ma'atin eon, prethodno tome pad velike ravnodnevnice...Uglavnom, to je Sabeanska trilogija.

Žao mi je što ne mogu više reći.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 21:02   #6
Ovo je iz knjige Crvena Magija
link
link
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 06:13   #7
Ja kad sam bio mlad letovao sam po Istri i šverao iz Trsta džins i LP ploče. Pošto je u Trstu bilo neko sumanuto radno vreme, ja lutao u pauzi po gradu i naleteo na žutu ploću na kojoj je pisalo O.'.T.'.O.'. Ali bilo zatvoreno, a posle sam čuo da je pravio javne mise na kojim je imao pred svima seks sa sveštenicom...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 12:44   #8
Quote:
LaserCut kaže: Pogledaj post
Ovo je iz knjige Crvena Magija
link
link


Ne sviđa mi se.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 20:40   #9
Ja sam čuo samo loše o tom Ripelu. Masoni ga ne vole, a ne znam za telemite.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 21:19   #10
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Ja kad sam bio mlad letovao sam po Istri i šverao iz Trsta džins i LP ploče. Pošto je u Trstu bilo neko sumanuto radno vreme, ja lutao u pauzi po gradu i naleteo na žutu ploću na kojoj je pisalo O.'.T.'.O.'. Ali bilo zatvoreno, a posle sam čuo da je pravio javne mise na kojim je imao pred svima seks sa sveštenicom...
Možda si trebao navratiti subotom navečer

Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo samo loše o tom Ripelu. Masoni ga ne vole, a ne znam za telemite.
Pa bio je telemit. Koliko sam uspio shvatiti njegov rad, on je podosta toga što se tiče zidarstva učinio vidljivim izvan tih redova pa ga možda masoni zbog toga ne vole.
Telemiti baš zato ne, jer ionako su gnostičke mise skoro svakome dostupne.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 07:10   #11
Imaju njegove knjige skenirane n anetu, samo neću da ostavljam linkove.. protiv pravila foruma je
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 22:37   #12
Prva knjiga iz Sabeanske trilogije je "Suthenerom Magija Atlantide", druga "Crvena Magija", a treća "Zvjezdana Magija". Koliko znam prve dvije su prevedene s talijanskog, ali je prijevod očajan i bilo bi bolje čitati ih u originalu ili nabaviti engleski prijevod.
Da bi se razumjelo Ripelov rad treba, međutim, biti dobro potkovan i u mainstream znanosti i u okultnim znanostima koje su mu predhodile jer on nadograđuje na rad Levyja, Junga, Reicha, Crowleya i Castanede.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:09   #13
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Prva knjiga iz Sabeanske trilogije je "Suthenerom Magija Atlantide", druga "Crvena Magija", a treća "Zvjezdana Magija". Koliko znam prve dvije su prevedene s talijanskog, ali je prijevod očajan i bilo bi bolje čitati ih u originalu ili nabaviti engleski prijevod.
Da bi se razumjelo Ripelov rad treba, međutim, biti dobro potkovan i u mainstream znanosti i u okultnim znanostima koje su mu predhodile jer on nadograđuje na rad Levyja, Junga, Reicha, Crowleya i Castanede.
Tako je. Zvjezdana Magija je treća knjiga. Nisam je čitao ali naknadno sam doznao za nju.
Ali što se mene tiče; Ripel i Levy su lakši od Crowleya koje sam pročitao.
Za Crowleya treba prijevod tko ga nije još čitao, a Levy i Ripel to nadograđuju svaki na svoj način.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 00:15   #14
Bez uvrede, ali Levy ne može nadograđivati na Crowleya kad je umro prije nego se rečeni rodio
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 01:15   #15
Mali zajeb
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 22:29   #16
Ono što bi kod Ripela bilo najvažnije je to što uvodi novi model Drva Života s 12 (13 ako ćemo računati Daaet) sefirot. Ugradba Nekronomikona i Toltečkih znanja u zapadno-ezoterički sustav također zaslužuju pozornost, kao i Liber AM vel Legis.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 22:49   #17
Žao mi je što nemam nijednu kompletnu knjigu ali ako me sjećanje dobro služi, Drvo sa 12 sefirota nije njegova izvorna ideja već je on proslijedio to saznanje od neke mnogo starije škole koja se odnosi na slijedeći eon čime kabala ulazi u nekakav napredniji nivo.

Što se tiče Liber AM, tu je zapisano nešto zbilja posebno i drugačije od svega ostalog. Samo ne znam je li došlo vrijeme za rasprave o tome. Možda jest, možda ne.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 01:25   #18
Živimo u krajnjim vremenima, ipak rasprave su uvjek dvojbene pojave
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.