Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 09:17   #61
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ćeš biti u Višnjanu? Dođi na piće!
Pa dođi u Borgonju u petak navečer
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 21:51   #62
Evo večeras, meh, frustirajuće je to raditi sa kit objektivom. Moram što prije kupiti neki normalni objektiv

http://i42.tinypic.com/zmdvft.jpg
http://i42.tinypic.com/25i6e6t.jpg
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 22:00   #63
Ups, stavio sam slike na krivu temu, molim moderatora da to preseli na Astrofotografiju
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:51   #64
nisam nasao temu di bi postavio pitanje kaj me muci, pa se nemojte ljutit kaj nije bas vezana za temu..
uglavnom, prije kojih pola sata sam bio bio na balkonu i vidio sam nesto tipa zvijezde, planeta (na zapadu)..prvo je svjetlilo normalno, malo po malo je svjetlilo sve jace i jace, pa opet normalno..nakon nekih minutu se je bas brutalno zasvjetlila i nestala.. to sam vidio nekoliko puta u zadnjih par godina i bas u inat nema nikog drugog u blizini da vidi..
vani je vedro, nema ni oblacka, a avion i nesto slicno nije sigurno..
dal se radi o nekom fenomenu ili?
Neil_66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 11:33   #65
Meteorski roj Liridi , maksimum u noći 21. - 22.04.2012

Desetodnevna prognoza za Istru : poveznica

Mjesečeve mjene za tekući mjesec : poveznica

Znači, moglo bi se nešto vidjeti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 23:43   #66
mislim da sam i ja to večeras vidio
iako mi se upočetku učinilo koa da gledam neku jako svijetlu zvijezdu ili planet

al ovo ipak ima smisla

mislim ipak se vi razumijete bolje u astronomiu od mene
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 10:09   #67
Quote:
Neil_66 kaže: Pogledaj post
uglavnom, prije kojih pola sata sam bio bio na balkonu i vidio sam nesto tipa zvijezde, planeta (na zapadu)..prvo je svjetlilo normalno, malo po malo je svjetlilo sve jace i jace, pa opet normalno..nakon nekih minutu se je bas brutalno zasvjetlila i nestala.. to sam vidio nekoliko puta u zadnjih par godina i bas u inat nema nikog drugog u blizini da vidi..
vani je vedro, nema ni oblacka, a avion i nesto slicno nije sigurno..
dal se radi o nekom fenomenu ili?
To su bljeskovi Iridium satelita..i mogu biti vezani za temu jer su uvijek zanimljivi Ovisno gdje se nalaziš može vrlo jako bljesnuti i izgleda upravo kako si opisao. Na Heavens Above možeš dobiti predviđanja bljeskova za sljedećih nekoliko dana. Link koji sam dao je za Zagreb. Već desetak kilometara razlike može imati veliki utjecaj na intenzitet bljeska.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 14:48   #68
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
To su bljeskovi Iridium satelita..i mogu biti vezani za temu jer su uvijek zanimljivi Ovisno gdje se nalaziš može vrlo jako bljesnuti i izgleda upravo kako si opisao. Na Heavens Above možeš dobiti predviđanja bljeskova za sljedećih nekoliko dana. Link koji sam dao je za Zagreb. Već desetak kilometara razlike može imati veliki utjecaj na intenzitet bljeska.
i ja sam najprije mislio da je neki iridium, ali provjerio sam na heavens above i nijedan nije bio između 21:00-21:30...bio je mislim oko 20:30-20:45...neil kaže da je bilo na zapadu, a ovaj je bio na sjeveroistoku...tako da je najvjerojatnije vidio nešto drugo...ili možda ne stave sve na heavens above?
flame_spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 08:37   #69
Nisu Iridiumi jedini koji imaju bljeskove, ali su najčešći i najlakše ih je predvidjeti.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 11:38   #70
i sinoć se vidjelo oko 21:45
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 12:37   #71
Quote:
metallica fan kaže: Pogledaj post
i sinoć se vidjelo oko 21:45
da, to je bio iridium
flame_spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 18:24   #72
hvala vam na objasnjenju..

i da, jucer sam ponovno vidio!
Neil_66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 11:26   #73
Venera je ovaj tjedan najsjajnija!
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 06:41   #74
U Strijelcu se pojavila nova (ne supernova, nego obična ), trenutno oko 9. magnitude, vidljiva dalekozorom. Eksploziju je snimila sonda STEREO-B.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 17:49   #75
Danas je Super Mjesec
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 22:13   #76
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
U Strijelcu se pojavila nova (ne supernova, nego obična ), trenutno oko 9. magnitude, vidljiva dalekozorom. Eksploziju je snimila sonda STEREO-B.
ma niš...petarda...čekam ja supernovu Betelguese...to će bit pravi vatromet na nebu

http://www.val-znanje.com/index.php/...mati-dva-sunca
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 23:12   #77
To bi moglo biti vec sutra...ali i za 200 godina...il vise...x)
flame_spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 17:55   #78
pozdrav, evo još jedno pitanjce. s time da moram naglasit da apsolutno nemam pojma o astronomiji. uglavnom već u sumrak, zapravo dok još nijedna druga zvijezda nije vidljiva, pojavljuje se jedna zvijezda (valjda?) na sjeverozapadu i dosta jako svijetli. jel to zvijezda neka? unaprijed hvala!
antinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 18:21   #79
Quote:
antinjo kaže: Pogledaj post
pozdrav, evo još jedno pitanjce. s time da moram naglasit da apsolutno nemam pojma o astronomiji. uglavnom već u sumrak, zapravo dok još nijedna druga zvijezda nije vidljiva, pojavljuje se jedna zvijezda (valjda?) na sjeverozapadu i dosta jako svijetli. jel to zvijezda neka? unaprijed hvala!
Pretpostavljam da misliš na planet Veneru Prva se vidi i ima konstantan sjaj za razliku od zvijezda.
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 16:17   #80
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da misliš na planet Veneru Prva se vidi i ima konstantan sjaj za razliku od zvijezda.
hvala, znam da je sramota, al eto jednostavno nisam znao... :-)
antinjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.