Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2011., 20:13   #41
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Njima je poželjno da samo njihovi članovi izlaze na izbore!
Točno !

I da svi oni koji imaju svoje mišljenje , zdrav razum i žele dobro ovoj zemlji i naciji ostanu kod kuće

Nije da podilazim ali primijetio sam da se pravi ljevičari i desničari počesto slože u mišljenjima

Mislim da je to zbog toga što oni žele dobro ovoj zemlji bez kalkulacija i osobnih interesa
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:34   #42
Ljudi misle da su važni kad kažu da ne izlaze na izbore, kao da je nekoga briga. Potpuno su nebitni. Kad kažeš da ne izlaziš na izbore, ispadaš glup, dobrovoljno se stavljaš u poziciju retardirane ili umobolne osobe, koja nema poslovnu sposobnost, i nad kojom je potrebno skrbništvo, pa drugi donose odluke za nju.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 00:00   #43
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Točno !

I da svi oni koji imaju svoje mišljenje , zdrav razum i žele dobro ovoj zemlji i naciji ostanu kod kuće

Nije da podilazim ali primijetio sam da se pravi ljevičari i desničari počesto slože u mišljenjima

Mislim da je to zbog toga što oni žele dobro ovoj zemlji bez kalkulacija i osobnih interesa
Ovo zadnje bi trebalo biti na prvom mjestu, svakom ko se uopće interesira za politiku, a političar bi trebao biti isključiv glede interesa svog naroda i nesebičnosti.

Meni je podjela na desno i lijevo čak malo iznuđena podjela, trebalo bi dijeliti političare na nepotkupljive (koji štite interese svog naroda) i korumpirane ( koji služe stranim interesima za svoju proviziju)!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 01:37   #44
Ja nisam dovoljno inteligentan da odaberem manje zlo !
Sumnjam sam u sebe i po ovom pitanju "racionalnog" odabira !
Stovise smatram da oni koji neznaju barem koliko je 2+2*2 nebi uopce trebali imat pravo glasanja !
Pre ozbilna je to stvar po mom misljenju da bi se svaka budala time bavila (ukljucujuci i mene)!

Za pocetak bilo bi dobro alko-testirat prijavljene i napravit jedan basic IQ test i Psiho test ! Nesto slicno ko i za vozacki ! Ali bez varanja !

Jel ako se tupi da se treba glasat za programe ... a 20% ih je nepismenih .. kako to objasnit nego da je farsa !

A takvih stvari ima koliko hoces ! I zato meni to nista kad sve zbrojim i oduzmem nema logike !
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 01:51   #45
Zato što ne vjerujem u demokraciju, izbore niti politku. Političari su korumpirani i nisu sposobni riješavati probleme.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 02:20   #46
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
Zato što ne vjerujem u demokraciju, izbore niti politku. Političari su korumpirani i nisu sposobni riješavati probleme.
bas zato trebaju svi glasat u sto vecem broju,jer jedino cega se plase je gubitak izbora,tj. moci i vlasti,a to se more samo tako da ih skidamo kad vidimo da su u hurcu,ka sta jesu,dovoljno je njih eliminirat,makar glasao/la i za goru opciju,kad skuze da ne mogu sta oce i da ce izgubit vlast,pocece se ponasat odgovornije,a neizlaskom sve ove godine,vec smo izgubili puno vremena da te vecinom idiote po mom misljenju naucimo da se ponasaju kako treba
bublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 03:08   #47
Malo ću modificirati izjavu Georgea Carlina. Političari? Šta ti misliš odakle oni dolaze? Da padaju s neba, da dolaze kroz opnu iz neke druge realnosti ? Stvorili su ih Hrvatski roditelji, Hrvatsko društvo, Hrvatske škole, Hrvatska sveučilišta. Ako je ovo najbolje što možemo ja odbijam sudjelovati u tome. Govna unutra, govna van. Ako imaš sebične, neuke građane dobit češ sebične, neuke vođe. Nisu političari korumpirani i glupi, korumpirana i glupa je javnost. Imaš razno raznih primjera, pogledaj samo koliko su Big Brother i te retardirane reality emisije popularne, kolika je gledanost sapunica, 500 000 branitelja, lažne mirovine, lažni invalidi, manipulacije medijima, koliko samo ima uhljeba u javim tvrtkama itd.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 03:41   #48
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
Malo ću modificirati izjavu Georgea Carlina. Političari? Šta ti misliš odakle oni dolaze? Da padaju s neba, da dolaze kroz opnu iz neke druge realnosti ? Stvorili su ih Hrvatski roditelji, Hrvatsko društvo, Hrvatske škole, Hrvatska sveučilišta. Ako je ovo najbolje što možemo ja odbijam sudjelovati u tome. Govna unutra, govna van. Ako imaš sebične, neuke građane dobit češ sebične, neuke vođe. Nisu političari korumpirani i glupi, korumpirana i glupa je javnost. Imaš razno raznih primjera, pogledaj samo koliko su Big Brother i te retardirane reality emisije popularne, kolika je gledanost sapunica, 500 000 branitelja, lažne mirovine, lažni invalidi, manipulacije medijima, koliko samo ima uhljeba u javim tvrtkama itd.
sve znan,zato ti ono i govorim,ali,tvojin glasom,mores sjebat onoga koji ti smeta,znaci,treba glasat da bi oni skuzili da su u kurcu i da mogu najebat
inace,radi toga sta ljudi zbog istih ili slicnih razloga nisu glasali,imamo sto imamo
bublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:23   #49
Quote:
Weteran kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim koliko netko može biti izbirljiv.

Jesi li uopće oženjen? Jebeš li što? Jer, ako si tako izbirljiv u tom polju, kao što si u politici, onda stvarno imaš problem.
Dobra analogija!! Srecom na svijetu ipak ima vise od 40 zena pa se i izbirljivi tu mogu pronaci...medjutim da ih ima 40 i sve su debele i ruzne.....ja bih isao u pope! Vi bi sa druge strane lagali sami sebe kako ste okruzeni ljepoticama i jos se rugali jedno drugom kako ovaj drugi jebe gabora!

Quote:
Weteran kaže: Pogledaj post
A pogotovo mi nisi jasan sa toliko rasprava na poilitici, a onda ne izađeš na izbore?

To je ipak stvar moje bolesti...hajmo kazati da je to vise stvar zabave.
Quote:
Weteran kaže: Pogledaj post
Nemoj se uvrijediti, ali ti si dobar primjer ljudi sa kojima se skoro svakodnevno susrećem i kjoji kažu da nemaju za koga ili nisu imali za koga. A kad kažem da je na listi bilo oko 30 stranaka, onda se ljudi zamisle jer ne znaju nabrojati ni njih 5.
Ja sam osobno bio puno puta u dilemi ići na izbore ili ne, dati legitimitewt nekoj vlasti sa svojim glasom, hoću li glasanjem napraviti neki od smrtnih grijeha, sve stvari poput toga.....razmišljao sam i shvatio da je to sve izmotavanje. Sve to je neprihvaćanje odgovornost. Vlastite. Sve to je palamuđenje i proidavanje muda pod bubrege. Imaš 30 različitih stranaka, počevši od osoba do programa, i uvijek možeš naći nešto za sebe. A ako ti se BAŠ NIŠTA od toga ne sviđa, osnuj vlastitu stranku. To bar u HR nijer problem.
Sa druge strane, ja sam bacio pogled na TV, vidio freak show i odlucio da nijedna od ponudjenih opcija ne zasluzuje moj glas....u cemu je problem?

Pazi, ja nemam nista protiv tebe i tvog izbora....ali ja ne zelim biti saucesnik!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:29   #50
Mislim da bi svima onima koji nisu pristupili svojoj građanskoj dužnosti da glasaju tebalo zabraniti da uopće raspravljaju o politici. Znam-nemoguće, ali ako imaju iti malo obraza učinit će to i sami.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:44   #51
izbori su pokazali da se nazovi ljevica drzi zajedno, nisu oni slucajno pjevali po sumama i gorama na derneku nakon prethodnog uspjeha - kad se vide savjetnici, simpatizeri i funkcioneri. ono sto nazivamo biracima dessnice je s pravom ljuto, pa te budale se medjusobno svadjaju na svakom koraku, ratuju s bezveznim medijskim piskaralima i trose 80% vremena na replike i dobacivanja dojucerasnjoj oporbi. a kukurikavci? drze se zajedno i sve do jucer nije bilo naznaka da netko misli drukcije, da se netko ne slaze s necim, da netko ne zna neki dio programa i slicno. zato ljudi nisu izasli na izbore nego su kao i ja proveli dan na suncu uz prijatelje (s tim da sam ja rano ujutro odmah gurnuo s vrata dva gongovca koji su izasli zapalit, fotografa reutersa i glasao).
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:04   #52
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nedemokratski izbori omogućuju da moj glas ode u p m, ali se isto tako zna da je postotak ostalih preko 10 % mislim da je u ri bilo 17 posto nas kojima se UKRALO glas po dontovoj metodi!
Ukrali su ti glas? Stranka za koju si glasal je dobila više od 1/14 glasova (7%) u tvojoj IJ?
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:11   #53
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Mislim da bi svima onima koji nisu pristupili svojoj građanskoj dužnosti da glasaju tebalo zabraniti da uopće raspravljaju o politici. Znam-nemoguće, ali ako imaju iti malo obraza učinit će to i sami.
Pa dobro mislim, ako cemo se vec igrati koga i sto bi trebalo zabranjivati.

Ja bih zabranio svima onima koji su glasali za pobjednicke stranke unatrag 10 godina ne samo da raspravljaju o politici nego da uopce glasaju na izborima.....jer su nas njihovi glasovi i doveli tu gdje jesmo.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:21   #54
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Mislim da bi svima onima koji nisu pristupili svojoj građanskoj dužnosti da glasaju tebalo zabraniti da uopće raspravljaju o politici. Znam-nemoguće, ali ako imaju iti malo obraza učinit će to i sami.
A što s ovima koji su glasali za one koji su sjebali državu i doveli je do ove sramote? Ja nisam glasao, zapravo svojim neodazivom na izbore u zadnjih 12 godina nisam nikako doprinio ovoj situaciji. Oni koji su glasali se ne bi smijeli žaliti jer su oni napravili ovo sranje. Ako netko ima pravo komentirati situaciju u državi to su upravo ovi koji ni na koji način nisu sudjelovali u njezinom razjebavanju a to su upravo ljudi koji bojkotiraju izbore. Ideja da ako se ne odazovem na izbore HDZ pobjeđuje je na razini da je HDZ zaslužan za stvaranje RH.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:29   #55
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
A što s ovima koji su glasali za one koji su sjebali državu i doveli je do ove sramote? Ja nisam glasao, zapravo svojim neodazivom na izbore u zadnjih 12 godina nisam nikako doprinio ovoj situaciji. Oni koji su glasali se ne bi smijeli žaliti jer su oni napravili ovo sranje. Ako netko ima pravo komentirati situaciju u državi to su upravo ovi koji ni na koji način nisu sudjelovali u njezinom razjebavanju a to su upravo ljudi koji bojkotiraju izbore. Ideja da ako se ne odazovem na izbore HDZ pobjeđuje je na razini da je HDZ zaslužan za stvaranje RH.
oprosti tko je zasluzan za stvaranje hrvatske drzave, tko je zasluzan da uopce imas pravo izaci na izbore i dati glas za koga zelis? to sto ne ispunjavas pravo koje imas ne znaci da je situacija ista kao sto je bila prije dva desetljeca, danas nema kukanja kako se nista ne mijenja jer se nista ne moze promijeniti. cuo sam desetke poznanika i prijatelja koji nisu izasli na izbore, sad im zao jer nisu mislili da ce kukurikavci ovako uvjerljivo rasturiti - jebi ga gospodo, niste mislili a sad imate 4 godine za razmisljanje i analizu.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:34   #56
Najzaslužniji su branitelji, HDZ su bili samo statisti. A ono sam mislio u smislu da bez HDZa ne bi bilo RH.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:34   #57
Quote:
100PER kaže: Pogledaj post
pitanje onima koji nisu mogli ili nisu zeljeli izaci na izbore, a ima ih jako puno?
Nisam bila u Hrvatskoj.. Inače bih glasala
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:35   #58
nisam u politici i nije mi nitko namjestio posao vezano za politiku.

isao bi na glasanje kad bi se politika pretvorila u znastvenu kulturu koja se bavi istrazivanjem ljudskih potreba i predloga. i kao takva da ulaze u ljudske potrebe i predloge.

trenutna politika koju ja vidim za mene je rezim za kontroliranje stanovnistva i nadopunjavanje osobnih interesa.

Zadnje uređivanje MillionMan : 06.12.2011. at 11:29.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:54   #59
Da ekipi koja nije glasal pojasnim jednu stvar: vaš neizlazak nije faktor niti izjava.

Evo primijera:

od 411.758 registriranih glasača dijaspore, na izbore je izišlo 21.114 (5,13%) a od toga je važećih listića bilo 20.861 (98,87%). Dakle, manje od 5.13% ukupnih birača dijaspore odabralo je 3 zastupnika u Hrvatskom parlamentu.

Njih 309 644 nije izašlo na izbore, a još 253 je napravilo nevažeće listiće - dakle, njih ukupno 309 897 nije imalo nikakav utjecaj na izbor zastupnika. Zastupa li i njih to troje ljudi koji će u Sabor?
Da.
Što znači činjenica da oni nisu izašli na izbore?
Apsolutno ništa.

Idemo dalje, tih 20 861 listića smjestilo je 3 HDZ-ovca u saborske klupe. Iako je 1 zastupnik pripadnik HSP-a, čak se niti na HRT-u nisu libili po defaultu pribrajati ta 3 sabornika HDZ-u. S druge strane, oko 11 000 Istrijana htjelo je nekog Ladonjca u Saboru. Samo je njih 109 nedostajalo da Cuccurin ili netko drugi s njihove liste uđe u Sabor.

Dakle, 11 000 istrijana nisu dobili zastupnika jer je njih 109 sjedilo na guzicama. S druge strane, 20.861 dijasporski listić u sabor je stavio čak tri zastupnika, iako čine ukupno manje od 6% ukupnih birača dijaspore. Slatko, zar ne? A zašto je tome tako? Jer se oni koji ne glasaju - ne računaju.

Pa sad postavimo stvari ovako: što mislite, jesu li Cuccurinu bili važni, tih 109 glasova? I je li HDZ-u baš beskorisno tih 20 861 glasova iz dijaspore koji su im donijeli 3 zastupnika? Može li se ipak zaključiti da je svaki glas bitan?

I može li se zaključiti da su oni koji nisu izašli na izbore - postigli baš ništa?

I da, za one koji puše propagandu onih kojima odgovara da šutite kao ovce: JAKO PUNO LJUDI JE IZIŠLO NA IZBORE.
I - 239.962 (66,89%)
II - 249.595 (61,82%)
III - 233.700 (64,14%)
IV - 209.903 (62,86%)
V - 216.732 (58,95%)
VI - 218.975 (62,13%)
VII - 267.207 (64,68%)
VIII - 238.199 (61,81%)
IX - 251.409 (57,06%)
X - 254.527 (60,26%)

Dakle, uvjerljivo preko 60% birača je izišlo na izbore - u zrelim demokracijama prosjek je vrlo često ispod 50%.
Ne dajte se omanuti time što ove dvije stavke ruše prosjek na koljena:
XI - 21.114 (5,13%)
XII - cca 20tak %

E, da, za skeptike: http://www.izbori.hr/2011Sabor/rezultati/rezultati.html

A ovo dragi moji vam je nebulozetina:

Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
A ono sam mislio u smislu da bez HDZa ne bi bilo RH.
Bez BIRAČA i PODRŠKE NARODA TOJ IDEJI ne bi bilo Hrvatske.
Da se nije digao narod, da se nisu zaokružile stvari na listićima, Tuđmanko bi bio upamćen eventualno kao još jedan lajavac na Golom, a HDZ kao ekipica budala u nekakvoj baračici. Branitelji su svakako najzaslužniji - među njima i moj stari koji oduvijek zaokružuje za SDP.
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 06.12.2011. at 11:10.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:22   #60
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
A što s ovima koji su glasali za one koji su sjebali državu i doveli je do ove sramote? Ja nisam glasao, zapravo svojim neodazivom na izbore u zadnjih 12 godina nisam nikako doprinio ovoj situaciji. Oni koji su glasali se ne bi smijeli žaliti jer su oni napravili ovo sranje. Ako netko ima pravo komentirati situaciju u državi to su upravo ovi koji ni na koji način nisu sudjelovali u njezinom razjebavanju a to su upravo ljudi koji bojkotiraju izbore. Ideja da ako se ne odazovem na izbore HDZ pobjeđuje je na razini da je HDZ zaslužan za stvaranje RH.
Ovi koji krivo glasaju najcesce poslije placu da ih se "prevarilo".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.