Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 15:27   #2841
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mislim da nisi bas pozorno procitao/la, lei je napisala da je zena rekla da je zadaca ok a nije bila a ne da ocekuje da netko sjedi pored njenog djeteta dok pise zadacu.
tocno ovako kako je summer napisala. s tim da je nekim klincima kompletno falila (a dosli su iz pb s informacijom da je sve rijeseno i da doma nista ne treba raditi). djecu zbunjuju takve kontradiktorne informacije jer ne znaju koga trebaju slusati. a najgore od svega je sto porukom "nije ti uciteljica to dobro rekla, moras jos nesto napisati" rusis autoritet uciteljice (a to nije nikako dobro raditi, pogotovo ne vec u prvom razredu; bilo da je ta poruka dosla od roditelja ili od "uciteljice s crvenom kemijskom").

al kazem, svi skupa se jos uhodavaju. nadam se da ce se stvari posloziti kako treba
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:31   #2842
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
posao popodnevne ucitaljice je upravo to, napisati zadacu s njima i provjezbati, upozoriti na greske.
mislim da nisi bas pozorno procitao/la, lei je napisala da je zena rekla da je zadaca ok a nije bila a ne da ocekuje da netko sjedi pored njenog djeteta dok pise zadacu.
Domaći sami pišu, bez pomoći, samo im se objasni ako nije jasan zadatak, tako da neurednost, motorički problemi (od crte do crte) i sl. nije njena odgovornost....zato učiteljica i daje napomenu koja je usmjerena i na roditelje da skrenu pažnju.
Na to sam se referirala u prethodnom postu.

Greška je šta nije ispravila domaći ako je pogrešno riješen s tim se normalno slažem.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:35   #2843
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
.zato učiteljica i daje napomenu koja je usmjerena i na roditelje da skrenu pažnju.
Na to sam se referirala u prethodnom postu.
.
ali nije bilo napomene tj bilo je,da je sve uredu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:48   #2844
Quote:
nikoina kaže: Pogledaj post

Mislim da su roditelji koji imaju djecu, tako odgovornu da već u prvom i drugom razredu shvate što se treba i mora, bez malo guranja roditelja, jako sretni i znam da postoje, no postoje i oni koje jednostavno treba potaknuti.
.
nisu ta djeca odgovorna po duhu svetomu, i njih isto roditelji i poticu i guraju, samo na ispravan nacin.
dize mi se kosa na glavi sa tim nastavnickim savjetima, da dijete treba poticati, gurati, sve je na roditelju, a nitko im ne kaze kako.
i da jako lako skliznu u kontorolu da sve rade umjesto djeteta ili ih satima tjeraju da nesto naprave, a djeci je pun k. skole i svega tih par sati kolko su doma. sjebu im dan do kraja, a uz to, ruse si i odnos s djetetom.

nes ti tragedije ak dijete u prvom razredu dodje u skolu bez zadace.
dobije minus, opasku, napravi ju taj dan na satu
ali, dobije povratnu informaciju od uciteljice da nesto nije napravilo i da to ima posljedice i koje.
ne kuzim davanje kvacica i pluseva za nesto sto je pregledao roditelj (pogotovo nakon hrpe natezanja)
(kakadu je na jednoj temi imala izvrstan primjer lose uciteljicine upute i kak je ona roditeljski reagirala )

u ovom cijelom filozofiranju, moram reci da je problem sto nastane sranje kad roditelji pocnu misliit umjesto njih, ispitivati druge roditelje, uciteljice, i dijete nema razloga misliti svojom glavom i nikad nece postat odgovorno.
i jako me zalosti kada to nastavnici, nehotice poticu. pogotovo ove iz boravka.

dajte djeci da malo pogrijese.
moja je dobila od nas roditelja jasnu uputu polaskom u skolu da ima napravit sve na boravku.
svidjelo joj se to ili ne.
radnu biljeznicu ili biljeznicu doma ne smije nositi. nema tog predmeta, nema tog razloga.
i da ja znam da su ta dva skolska sata dovoljna. ak nisu, onda imamo problem ili s uciteljcom na glavnoj nastavi jer lose objasnjava/daje previse zadace, ili ova u boravku ne zna mir osigurat ili dijete treba na procjenu za eventualno individualizirani pristup.

nasa glavna se ljuti sto roditelji nose torbe doma i doma uce s njima, pregledavaju svaki dan biljeznice, bazicno zato jer upravo ta djeca, rade nered na boravku, jer znaju da ce doma jos dodatno uciti pa da se bar u skoli zabave.
i ko sto je netko reko, pojam urednosti i onoga sto roditelji ocekuju od zadataka se razlikuje od onoga sto ocekuje ucitelj. i to zasno zbunjuje dijete i rusi autoritet nastavniku i sjebava odnose s drugim nastavnicima,cak i ako ce imat jasne granice.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:53   #2845
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ali nije bilo napomene tj bilo je,da je sve uredu
Ovo je Lei napisala u svom postu...haha...malo pozornije čitati.

"Ne bih to uopce dirala nit ga pilala da prepravlja da nije vec par put od glavne uciteljice dobio crvenom kemijskom prepravljenu pisanku uz poruku "mora biti urednije" ili "ne crtaj krumpire"."


Znači glavna daje napomenu koja se ne odnosi na popodnevnu nego na roditelje da na to pripaze. Popodnevnoj nije zadaća biti djetetov "pomoćnik u nastavi".

Trebala bi upozoriti dijete al ne može s njim sjediti i pisati.

Glavnoj učiteljici je SAMOSTALNO napisana zadaća ogledalo djeteta da vidi gdje je ono, koliko zna, može, gdje zapinje itd.

Zadnje uređivanje BBC drama : 19.10.2017. at 17:08.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:59   #2846
popodnevnoj je uciteljici zadaca pogkedati zadacu i uputiti dijete da popravi.
ako je ona rekla da je zadaca ok, a glavna da nije, onda imaju problem.
njih dve, ne roditelj.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:40   #2847
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Reci cu ti ja - jer su semafori igra a napisani brojevi na papiru apstrakcija. I nekima puno treba da povezu semafore i brojke na papiru. Mi smo smisljali i smisljali primjere ali istovremeno s brojevima na papiru dok neke stvari nije povezala. Sto je najgore zadaci s rijecima su pogotovo iz nekog razloga apstrakcija i vjezbali smo i vjezbali da vizualizira radnje iz zadatka a ne da mehanicki trazi kljucne rijeci tipa "koliko je ukupno" ili "koliko je preostalo" i samo zbroji/oduzme bez da uopce procita zadatak s razumijevanjem. A to se ne kuzi ako na boravku tocno rijesi zadatak nego tek kad doma natjeras dijete ta pred tobom rjesava na glas zadatak. I sl....
ali zadatci rijecima (ako mislimo na isto) su realni primjeri iz zivota. kakva jebena apstrakcija? to sto si moraju postaviit zadatak i napravit racun daje kompleksnost zadatku (i uz to moraju imat automatizirano zbrajanje i oduzimanje), ali to nije ensto sto se rjesava drilom, nego upravo igrom i svakodnevnim situacijama. kod nas su to ucili prvo crtajem tih zadataka, a onda tek postavljenjem racuna i pisanjem recenica.
i puno su vjezali na boravku, davala im je primjere iz realnog zivota, imena djece iz razreda i oni su to vjezbali na taj nacin.
uz to, kod glavne su kasnije i imali vjezbe u grupama, gdje su unutar grupe trebali izmisljat zadatke rjecima i onda davt drugoj grupi zadatak. da sami osvjeste princip. ti zadatci ih prate kasnije i u drugim predmetima.

ovo ako je djetetu automatizam da ide trazit kljucne rijeci, pa kada vidi ukupno, ide zbrajat, je pogreska koju uciteljice ucine predavajuci im, tj kad niti same ne znaju, pa onda traze da djeca uce po sabloni.
i djeca uce sablone.
to je katastrofa za zamrzit matematiku.

(i mene ljuti sto je na upisu za uciteljsku dovoljna B razina matematike, mislim da bi ucitljica morale matematiku ipk malo vise kuzit.)

Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Profesionalno ću ti reći da je dobro da dijete doma ponovi ono što je učilo taj dan u školi. Neću spominjeti sjedenje (jer je to očito nepopularno), dodat ću da se u prvom razredu hrpa toga može ponoviti u hodu, baš kako navodiš. I osobno se s tim slažem. Moje je osobno mišljenje da za neke stvari ipak neka djecu trebaju i sjesti i provježbati. To nije popularno mišljenje, pa shvaćama da sam usamljena u njemu. Neka djeca trebaju doma i u prvom razredu vježbati pisanje. Nije ni to popularno mišljenje.Gotovo zvuči kao uvreda ako se roditelju prvaša kaže da bi djetetu mogao dati da prepiše ili da mu izdiktira koju rečenicu za vježbu preko vikenda. Jer smo svi osjetljivi na samo spominjanje da nam djeca nisu vunderkindi i da im treba vježba van škole.
da se vratim na matematiku
djeca su u skoli od 8-16.
dodju kuci u 16:15. pojedu nesto, podruze se s roditeljima. gledaju crtic, igraju se s legicima. jedu veceru. tusiraju se i jedu veceru.
u 20:00 su u krevetu.
nisam navela plivanje, gitaru ili engleski.
nisam navela odlazk na kolace ili u kino. boravak u parku.odlazak na izlozbu.
nisam navela lektiru.nism navela ono na sto djeca imaju potpuno pravo i sto je njihova potreba, dosadu. da bleje u strop i crtkaju pizdarije.
od skole do spavanja imaju 4 sata.

u kojem tocno periodu, bi dijete koje je na produzenom boravku, trebalo doma ista vjezbati? u kojem periodu, bi dijete koje se zeli druzit sa svojim roditeljem, mozda i bakom ili tetom, trebalo odraditi i zadatke za skolu, a koje nije stiglo u skoli? kako ce dijete dobiti dovoljnu kolicinu sna, ako mu vi profesionalno savjetujete da uz skolu, jos doma nesto dodatno radi.
kad bi to trebalo raditi?
kako cete dijete motivirat za sjedaljku u skoli osam sati, ako ga jos i doma tjerate da sjedi?

djeca imaju prirodnu potrebu za ucenjem. koju vecina prosvjetara ubije ovakvim stavom.
"provjezbajte doma"

u hodu se puno toga uci, ali poznam iznenadjujuce mali broj nastavnika, koji to u hodu savjetuje.
savjetuje se davat zadatke i drilat djecu. najcesce u vidu radnih listica po preporuci uciteljice.

no meni osobno najdrazi savjet je zabranti djetetu TV, bilo gledanje crtica na engleskom (jer nije dobro naucilo pjesmicu koju je uciteljica zadala, al zna 50 drugi rijeci koje je naucilo iz crtica) bilo crtica sa titlovima, sto je prirodna motivacija za ucenje i uvjezbavanje citanja.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:55   #2848
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post


u kojem tocno periodu, bi dijete koje je na produzenom boravku, trebalo doma ista vjezbati? u kojem periodu, bi dijete koje se zeli druzit sa svojim roditeljem, mozda i bakom ili tetom, trebalo odraditi i zadatke za skolu, a koje nije stiglo u skoli? kako ce dijete dobiti dovoljnu kolicinu sna, ako mu vi profesionalno savjetujete da uz skolu, jos doma nesto dodatno radi.
kad bi to trebalo raditi?
kako cete dijete motivirat za sjedaljku u skoli osam sati, ako ga jos i doma tjerate da sjedi?

djeca imaju prirodnu potrebu za ucenjem. koju vecina prosvjetara ubije ovakvim stavom.
"provjezbajte doma"
Kaj se mene tiče, ja ne moram ništa reći. Ni profesionalno , ni osobno. Ja čak ne moram ništa ni ocjeniti. Ja moram profesionalno odraditi svoj dio posla i vjerovala ti ili ne, ja ga tako i odrađujem. Moja je dijete druga priča. S njim vježbam, potičem, objašnjavam, tjeram je da sjedi na kraju radnog dana i da rješava zadatke iz matematike, pitam je da mi pročita tekst iz engleskog, pročita par stranica lektire, pitam je što je zanimljivog bilo u školi. Moje dijete ide na jednu izvanškolsku aktivnost, jedan dan u tjednu. Ne zato kaj sam ja škrta i ne želim druge aktivnosti plaćati već zato da se imam vremena posvetiti njoj, a ne razvažanju nje na raznorazne aktivnosti i da je vidim samo u autu i pet minuta prije spavanja.
Sve što učiteljice kažu shvatite kao savjete i preporuke. To ne znači da je taj savjet zlatnim slovima ugraviran u kamen i da je sveto pismo. Svatko pozna svoje dijete i zna na koji načim ono uči (bar bi bilo poželjno da zna). Svaki roditelj prema svojem nahođenju može i ne mora raditi sa svojim djetetom. To što ja ili bilo koji drugi učitelj/profesor kažem ne mora vas tangirati ni pol posto. Ali isto tako znajte da su i ocjene od 1 do 5.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:17   #2849
nosorog, ja sam proab shvatila da dijete ima problem s citanjem zapravo, da brza kad cita i ne kuzi sto se trazi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:27   #2850
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
nisu ta djeca odgovorna po duhu svetomu, i njih isto roditelji i poticu i guraju, samo na ispravan nacin.
dize mi se kosa na glavi sa tim nastavnickim savjetima, da dijete treba poticati, gurati, sve je na roditelju, a nitko im ne kaze kako.
i da jako lako skliznu u kontorolu da sve rade umjesto djeteta ili ih satima tjeraju da nesto naprave, a djeci je pun k. skole i svega tih par sati kolko su doma. sjebu im dan do kraja, a uz to, ruse si i odnos s djetetom.

nes ti tragedije ak dijete u prvom razredu dodje u skolu bez zadace.
dobije minus, opasku, napravi ju taj dan na satu
ali, dobije povratnu informaciju od uciteljice da nesto nije napravilo i da to ima posljedice i koje.
ne kuzim davanje kvacica i pluseva za nesto sto je pregledao roditelj (pogotovo nakon hrpe natezanja)
(kakadu je na jednoj temi imala izvrstan primjer lose uciteljicine upute i kak je ona roditeljski reagirala )

u ovom cijelom filozofiranju, moram reci da je problem sto nastane sranje kad roditelji pocnu misliit umjesto njih, ispitivati druge roditelje, uciteljice, i dijete nema razloga misliti svojom glavom i nikad nece postat odgovorno.
i jako me zalosti kada to nastavnici, nehotice poticu. pogotovo ove iz boravka.

dajte djeci da malo pogrijese.
moja je dobila od nas roditelja jasnu uputu polaskom u skolu da ima napravit sve na boravku.
svidjelo joj se to ili ne.
radnu biljeznicu ili biljeznicu doma ne smije nositi. nema tog predmeta, nema tog razloga.
i da ja znam da su ta dva skolska sata dovoljna. ak nisu, onda imamo problem ili s uciteljcom na glavnoj nastavi jer lose objasnjava/daje previse zadace, ili ova u boravku ne zna mir osigurat ili dijete treba na procjenu za eventualno individualizirani pristup.

nasa glavna se ljuti sto roditelji nose torbe doma i doma uce s njima, pregledavaju svaki dan biljeznice, bazicno zato jer upravo ta djeca, rade nered na boravku, jer znaju da ce doma jos dodatno uciti pa da se bar u skoli zabave.
i ko sto je netko reko, pojam urednosti i onoga sto roditelji ocekuju od zadataka se razlikuje od onoga sto ocekuje ucitelj. i to zasno zbunjuje dijete i rusi autoritet nastavniku i sjebava odnose s drugim nastavnicima,cak i ako ce imat jasne granice.
Potpisujem sve.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:53   #2851
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
popodnevnoj je uciteljici zadaca pogkedati zadacu i uputiti dijete da popravi.
ako je ona rekla da je zadaca ok, a glavna da nije, onda imaju problem.
njih dve, ne roditelj.
Ja te stvarno ne razumijem.
U ovom primjeru zadaća nije netočno riješena samo je brljavo napravljena.

Može popodnevna tražit da je popravi ali ako dijete nema volje...šta može.

Druga stvar je kad je dijete netočno napisalo slovo, izračunalo, a ona mu stavila viđeno i da je ok.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:36   #2852
a sto napravi ako uopce nece raditi zadacu?
sto napravi ako nekome strga biljeznicu? sto napravi bilo kad?
ne kuzim, ako je zadaca neuredna a glavna zahtjeva urednost, dijete ne zeli popraviti, onda se pise roditelju valjda poruka, nije zeljelo popraviti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:55   #2853
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nosorog, ja sam proab shvatila da dijete ima problem s citanjem zapravo, da brza kad cita i ne kuzi sto se trazi.
Ma ne nego moje dijete je naslo precac. I briga nju sto pise u zadatku zasto bi razmisljala kad je dovoljno naci kljucnu rijec u zadatku. I imala je pet naravno. I bila prva gotova. Samo sto to nije bilo kako taj zadatak treba rjesavati. I to smo rjesavali mi doma. Uciteljici je bilo sasvim dovoljno da je rezultat tocan.

Malo je ispalo nejasno jer sam se nadovezala na to zasto nije dovoljno samo vjezbati takve zadatke u razgovoru i bez papira - jer to po meni nije isto kao i dok se citaju rijeci. Ali moja je imala sasvim drugi catch s tim zadacima a koji nije bio razumijevanje ili citanje. No vjerujem da ima dosta djece kojima to moze biti problem.

Uglavnom na temu prirode i treceg razreda danas je usmeno odgovarala i pitanja su bila kakva sam i ocekivala - da prepoznaju i odgovore o kojem se pojmu radi.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:09   #2854
Inace ne moze se generalizirati sto nakon boravka. Kod nje se npr knjige nose svaki dan doma pod obavezno a ne po zelji. Kod nje su uciteljice rekle da se doma treba s djetetom pregledati zadaca i po potrebi dovrsiti jer da se sva zadaca ne stize uvijek u boravku plus da en i vj ne rade organizirano u boravku nego koliko koje dijete odradi samo. I kod njene uciteljice se za nenapisanu zadacu dobivala jedinica a ne minus i nije se radila na satu nego doma. Itd.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:16   #2855
evo, da je tako ja bi sto je prije moguce ispisala dijete iz boravka ili stavila da ide doma u 2, gubi se smisao boravka po mom ako se zadaca ne zavrsi tamo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:49   #2856
Pa boravak je vrijeme kad se moze zavrsiti zadaca. Mi smo joj rekli da ako misli ic na sport koji zeli ici da mora dovrsiti zadacu u boravku jer kasnije ne stize ako ide na trening. U drugom razredu je sve zadace stizala u boravku osim npr nauciti pjesmu za glazbeni. Doduse dobila je i drugu uciteljicu koja je bila temeljitija. Ali primarno je na njoj bila odgovornost da dovrsi sve zadace od tog dana. Sad u trecem je zadrzala naviku i sve zadace radi odmah nakon skole.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:43   #2857
ma ok, ali velim, da moje dijete ne zavrsava zadacu u boravku radije bi onda da ne ide, jer ne vidim kako bi bila u stanju u pol 6 pisati zadacu nakon cijelog dana u skoli.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:13   #2858
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moje dijete ide na jednu izvanškolsku aktivnost, jedan dan u tjednu. Ne zato kaj sam ja škrta i ne želim druge aktivnosti plaćati već zato da se imam vremena posvetiti njoj, a ne razvažanju nje na raznorazne aktivnosti i da je vidim samo u autu i pet minuta prije spavanja.

Potpisujem u potpunosti.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:37   #2859
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma ok, ali velim, da moje dijete ne zavrsava zadacu u boravku radije bi onda da ne ide, jer ne vidim kako bi bila u stanju u pol 6 pisati zadacu nakon cijelog dana u skoli.
pa to i ja tvrdim
ak dijete zaista ima takve poteskoce da mu dva skolska sata nisu dovoljna, treba uzet cuvalicu. i radit individualno, u vrijeme kada bi to u boravku radilo. ne nakon 8sati skole
ak su uvjeti na boravku takvi da se ne moze mir osigurat, treba mijenjat uciteljicu iz boravka li barem razgovarat s njom o tehnikama ucenja i motiviranja.
to ne iskljucuje, dapace, podrazumijeva, da roditelj djetetu kaze ovo sto sam ja rekla, ili proab: imas sve napraviti na boravku, to je tvoja obaveza, pogotoov ak zelis poslije na aktivnosti.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:10   #2860
Moj nećak ima ove godine probleme s tim da sam nece krenut nista raditi. Zadacu nece sam nikad krenit pisat.

I sve radi u zadnji tren.

U zadnje vrijeme ga cuvam ja iza skole jer mu oboje rade u periodu između 1-4 kad on dođe iz skole.
Prvo je ostajao sam ali bas zbog tog sto mu se neda raditi ipak dolazi kod mene.

Uciteljica kaze da nema velikih problema, vidi se da mu je ove godine popustila koncentracija ali ocjene su dobre. Vecimom pohvata sve na nastavi.

Dode iz skole. Ruca i gotovo.

M jel imas sto za domaći?
Imam.
Ajde onda napisi?
Al tek za prekosutra.
A za sutra?
Poslje cu, sad bi se igrao.

Za 10 minuta opet.

Kad sidne i krene pisat, al nista, dize se 10 puta, pa je zedan pa pa stalno nesto nebitno pita. Sam sve rjesi. Sve je tocno.
Ali to toliko ne zeli raditi da je to uzas.

Nece nikad zaboraviti napisat ali najradije bi pisao 10 minuta prije skole.

Radije bi sjedio i piljio u jednu točku nego pisao zadacu.

Za ispite uci dan prije.

Ok njemu ocjene jesu dobre. Ali radna navika 0% , kad dođe u vise razrede morat ce ucit a njemu se nece dat ucit.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.