Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2016., 13:55   #1181
pa i od gripe se moze umrijeti, dapace
pa se opet malo ljudi cijepi, barem od ovih s nekompromitiranim imunosustavom
upravo zato jer su koze opasne u trudnoci ja do nekih dugorocnijih ispitivanja uspjesnosti cjepiva ne bi malu cijepila. ako se dobro sjecam sto sam istrazivala kad sam o tome razmisljala, kod nas se ne docijepljuje nego je samo jedna doza, dok se na zapadu dve doze dobivaju.
ako sam u krivu super.
u svakom slucaju, mislim da je manji rizik da ih preboli kao dijete nego da ih dobije radi oslabljene zastite cjepiva za 20+ godina u trudnoci.
i da dodam, savjetovala sam se s pedicom i privatno s infektologom, da ne bi bilo da sam guglala samo


edit, najvise sam ju htjela cijepiti radi tadasnjeg jako loseg stanja koze radi atopijskog, bilo mi je totalno hororasto da na takvu kozu jos i kozice dobije
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”

Zadnje uređivanje SummerNight : 14.12.2016. at 14:07.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:31   #1182
Pitanje, ne mogu naći nigdje na netu.
Susjed nam je imao vodene kozice, i 2 dana prije nego što su mu izbile van je bio kod nas i igrali su se, malena je čak popila vodu ia njega. Pitanje? Koliko sam čitala zarazni su već 2 dana prije izbijanja ili ne? Prošlo je 14 dana već (još uvijek ništa), pa ubiti pitanje glasi, dali postoje simptomi prije izbijanja kozica ili ne? Ja bih rado da se ih riješimo, ali nisam mogla još svijesno ići kod njih da ih pokupimo.
Jer trenutno reagiram na svaki osip, a ima blagi atopijski (tak da je to često da ima osip) a samo čekam te kozice.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:10   #1183
Može ti proći i 3 tjedna od kontakta do izbijanja prvih simptoma a 2 dana prije izbijanja je mogao prenijeti i na tvoje dijete (imaš na netu te vremenske okvire pa malo proguglaj znam da sam i ja to gledala jer nisam mogla vjerovat ida ih je moja pokupila 2 dana prije nego smo morali krenuti na put) - slično ih je i moja pokupila ali mislim da se radilo o kontaktu od 5 dana prije izbijanja.

A simptomi prije??? Gle netko dobije blagu temperaturu netko ne, moja je počela češati okice i oko uha se povlačiti u biti stalno je nešto si po glavi mlatila pa sam ju zato i odvela pedici da vidi što je i ona joj nađe kao neku izraslinu unutra u uhu.zamisli a to bila prva kozica izbila unutra u uhu!!!

Mi smo ih super prošli bez češanja, bez temperature, bez kašlja ili ikakvih komplikacija i tretirali Adermom
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:34   #1184
Svugdje sam čitala da su zarazni već dva dana prije izbijanja. Zato ih i čekam, to iščekivanje... Ne znam dal da je pustim da ide u vrtić, da je držim doma. Nemam pojma. A nikako se opustiti. Imamo u planu ići na put, a ništa se ne usudimo sad planirati. Hvala ti na odgovoru. Znači ipak ne preostaje ništa drugo nego čekanje.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:40   #1185
Da........samo čekanje

Dobro pogledaj po tijelu jer kad je mojoj prva izbila to je bila toliko malena crvena točkica da sam mislila da je se s nečim bocnula i kad sam istu tu točkicu pogledala predvečer već je u sebi imala onako mrvicu vode pa sam po tome odmah skužila da su koze
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 13:55   #1186
Da se nadovezem na raspravu o cijepljenju...ja sam lijecnik i mama. Koja je, uz redovno cijepljenje iz kalendara, svoju djecu cijepila protiv rota virusa i pneumokoka jer sam mislila da je to bitno. Protiv "bezazlene" bolesti kao sto su vodene kozice, bilo mi je glupo cijepit djecu.
Uglavnom, stariji se trenutno oporavlja od kozica, tocnije od tri dana temperature koja je prelazila 39.5, a on nije mogao stati na noge te potom jos dva dana temperature preko 38.5. Glavobolja, malaksalost, povracanje, nije pojeo posteni obrok vec tjedan dana. Kozica na stotine, nismo se ni upustali u prebrajanje, inficiranih nekoliko desetaka. Neprospavane noci njegove i moje jel se jadan bacakao po krevetu koliko ga je sve svrbilo.
Mladji ih jos nije dobio, a ja si vec ne mogu oprostiti sto ih nisam cijepila od tako "lagane i bezazlene" bolesti kao sto su kozice.
anahu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:21   #1187
to ti je kak ti grah padne. moj je dobro odradio kozice. lagana temp. samo prvi dan. jest da je bio načrčkan s njima, al kaj sad. sve je to normalno. tak da mi je zapravo drago kaj ga nisam cijepila i da ih je na prirodan način prebolio i stekao imunitet. niti visoka temp. od tri dana me ne bi previše brinula i stvarala dvojbe oko cijepljenja jer ne bi bio prvi put da ju ima. ne znam, možda ja samo ne paničarim i ne cjepidlačim oko nekih simptoma koji traju u nekim normalnim okvirima.
ne kužim zakaj si nemreš oprostiti. pa nije da su ostale neke trajne ozbiljne posljedice ili ne daj bože smrt. malo mi je čudno da netko nosi tako teško breme krivnje, a niš strašno se nije desilo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:56   #1188
anahu zašto bi se grizla? Pa nitko ne može znati kako će dijete reagirati bilo na kozice bilo na malo jaču prehladu. Gle mi kozice nismo ni osjetili kao sad neku "bolest" više je tlaka bila što nikuda nismo mogli ići jer je imala 10 ogromnih kojima je trebalo 18 dana da se sasuše da j to bilo za ne povjerovati. Niti temperature niti malaksavosti ma ništa sve je bilo kao i obično jedino je ogromna drama bila jer su se kozice mazale 4x dnevno i tu je bilo bacanja i dreke i plača.

Znam neke mame koje su cijepile djecu i to ne iz razloga koje ti sad navodiš već je bilo kao ne da mi se biti zatvorena 2 tjedna u kući i to mazati pa onda neće ni spavati.....ajme razloga

Ja nisam medicinske struke ali baš se sjećam pedice kojoj sam odvela malu kad sam skužila kozicu prvu pa je ona rekla da u 30 godina staža kao pedijatar niti jednom djetetu se nisu zakomplicirale kozice ali da ih se treba shvatiti ozbiljno i da ih dijete treba odležati. Eto vidiš tebi se očito dogodila na veliku žalost iznimka. Zašto bi se grizla ima puno gorih stvari u životu
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 11:41   #1189
Bumpam temu

Mala 10 mjeseci dobila kozice i okej, bolje sad nego sa 15 godina

E sad, citam okolo da je visoka temperatura normalna 3-4 dana. Njoj je evo vec 5-6 dan visoka (doduse zakuri samo kasno navecer i po noci). Ne znam jel to normalno ili da je vodim pedijatrici?

Jer jednu je ocesala (taman je bila prehladjena i morali je inhalirat pa ja htjela maknut masku i ogrebala je). Ne znam jel se mozda inficiralo pa da je zbog toga temp i dalje? Ta ocesana je opet zarasla u krasticu.


I jos nesto - jel smijemo ove na kosi isto polijevati kad je kupamo u hipermanganu? Jer rijetki su trenutci kad nema temp pa da mozemo i glavu smocit
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 19:57   #1190
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Bumpam temu


E sad, citam okolo da je visoka temperatura normalna 3-4 dana. Njoj je evo vec 5-6 dan visoka (doduse zakuri samo kasno navecer i po noci). Ne znam jel to normalno ili da je vodim pedijatrici?
I ja sam svugdje čitala 3 - 4 dana. moja mala 3 dana do 40 i narednih 5 do 39. rekao doktor - ormalno. nikakve sekundarne bolesti nije bilo, plića ok, krvna slika super.
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:40   #1191
Dragi moji forumaši evo i ja da napišem koju riječ o iskustvu sa vodenim kozicama.Kćer 10 godina pokupila vodene kozice u školi.Ja sam 37 godina i nisam ih preboljela kao dijete.Dijete je podnijelo sve super,koristili smo tekuci puder samo kada je svrbilo.Sve prošlo za 2 tjedna i bez problema.Naravno da sam "guglala" o kozicama u odrasloj dobi i isplašila se dobrano.Točno dva tjedna od njenih kozica,dobila sam i ja.Panika i strah su me obuzeli u roku od odmah ! Idem liječniku opće prakse i tražim savjet,što,kako i kako ih preživjeti?Dr.mi prepisuje tekući puder sa anestezinom,ja jos kupujem u ljekarni pjenu Poxclin i paracetamol.Krećem u borbu! Niti jedan dan nisam imala temp.veću od 37.2,da su pakleno svrbile ,e pa jesu! Trackam se pjenom i tim krečom,izležavam se što je više moguće i nisam izlazila van.Ne znam kako tko,ali ja se nisam tuširala,samo sam se prala toplom vodom,i danas je točno tjedan dana,sve su suhe ali nisu još otpale.Možda kome pomogne ovo što sam napisala,da se umiri ako pokupi kozice kao odrasla osoba.Naravno da ima raznih slučajeva,gdje i gripa može napraviti problem,ali jači smo mi i od tamo nekih KOZA Lp
sb-jelas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:27   #1192
Je li se kozice nuzno pojavljuju na glavi/trupu ili mogu najprije po ekstremitetima?

Malena je prije 3 dana imala navecer temp.38 i nesto, sutradan samo ujutro 37 i povuklo se.
Nakon toga se pojavio osip po nogama ali najvise u pelenskom podrucju, tako da sam to skuzila kao reakciju na temp.+vrucina+znojenje, itd.

Medjutim, sveki mi je stavila bubu u uho da nisu varicele, a kad sam guglala slike, osip je vrlo slican njima, makar se ne stvaraju onako vidljivi vodeni mjehurici.

Ako jesu varicele, ne znam uopce di bi ih mogla pokupit, niti ide u vrtic niti se druzi pretjerano s drugom djecom, tu i tamo u parkicu
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:29   #1193
da nije hmf?
unatoc tome sto je to hand mouth foot bolest, moji su obavezno imali te tockice i na guzici. svaki put. ukupno 6 puta - 3 puta po djetetu.
mjehurici su nekad znali biti gotovo identicni kozicama.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:37   #1194
Moram priznat, prvi put cujem za to.
Je li to nesto potencijalno opasno, da odemo do pedice?

Ima dvije tockice ispod usta, jednu pored nosa
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 05:47   #1195
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Moram priznat, prvi put cujem za to.
Je li to nesto potencijalno opasno, da odemo do pedice?

Ima dvije tockice ispod usta, jednu pored nosa
ako je oko usta, lako moguce da je to to.
nije opasno, osip se nicim ne tretira i prodje kroz par dana. moji su samo prvi put imali temp, inace moze proci i bez.
jednom su imali i lagani proljev, ali nista strasno.
zaviri joj malo i u usta, znaju se napraviti afte.
kod nas je to bolest pjescanika. cim se na proljece pocnu igrati po pjescanicima - eto nam tockica
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 09:31   #1196
kozice ne možeš fulat, doslovno izgledaju kao mali plikovi (mjehurići). moja ih je prvo imala po tjemenu.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:52   #1197
Mislim da nije ni jedno ni drugo. Mjehurici def.nisu, izgledaju ko mali pristici, neki cak izgledaju gnojni.

Naknadno mi je palo na pamet da je moguce od sjedenja/prljavstine po starim tepisima i kaucima, (necu rec di smo bili, ali muz je rekao nikad vise ). Jer izbacilo joj je svugdje gdje ima direktan kontakt s kozom i na sto se oslanja kad se penje (laktovi, koljena), a na trupu nista.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:02   #1198
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Mislim da nije ni jedno ni drugo. Mjehurici def.nisu, izgledaju ko mali pristici, neki cak izgledaju gnojni.

Naknadno mi je palo na pamet da je moguce od sjedenja/prljavstine po starim tepisima i kaucima, (necu rec di smo bili, ali muz je rekao nikad vise ). Jer izbacilo joj je svugdje gdje ima direktan kontakt s kozom i na sto se oslanja kad se penje (laktovi, koljena), a na trupu nista.
obje ruke bi u vatru stavila da je hmf.
nakon 6 puta gledanja u tako nesto, tesko mogu fulati.

jel ima temp ili je pala?
malo manje jede? jesi zavirila u usta?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:14   #1199
Ne da bas, ali ono sto sam uspjela vidjeti, nema afti. Pogledat cu opet kasnije.

Mozda onda je HMF. Po slikama s interneta sam mislila da ih mora imati bas po tabanima i dlanovima, a tamo nema. Ima jednu na uhu.
Mozda jw onda to.

Slabije jede, ali temp.nema, samo je jedan dan kurila.

Smijem li ju vodit u more? More mi je univerzalni lijek za sve, mozda iscisti to sranje po njoj
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:28   #1200
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ne da bas, ali ono sto sam uspjela vidjeti, nema afti. Pogledat cu opet kasnije.

Mozda onda je HMF. Po slikama s interneta sam mislila da ih mora imati bas po tabanima i dlanovima, a tamo nema. Ima jednu na uhu.
Mozda jw onda to.

Slabije jede, ali temp.nema, samo je jedan dan kurila.

Smijem li ju vodit u more? More mi je univerzalni lijek za sve, mozda iscisti to sranje po njoj
ne moraju biti samo po tabanima i dlanovima.
moj je zadnji put imao samo po koljenima i dvije-tri tocke oko usta.
za nju opasnosti nema sto se kupanja tice, ali s obzirom da je to sranje zarazno, ja ju ne bi bas sad vodala po plazama zbog druge djece.
ali to sam samo ja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.