Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 19:57   #41
Snižava se prag dobitka u igrama na sreću koji će biti oporezivan. Dakle, stati na kraj ovom poreznom mazohizmu koji je uzeo maha u Hrvatskoj. Od kada je je ove države, vladajući pumpaju državne gubitaše s milijardama, koje nemamo, ne bi li kupili socijalni mir, glasove na izborima i osigurali radna mjesta za rođake. I onda kada najave reforme, umjesto da smanjuju potrošnju i privatiziraju ih ne bi li donekle sačuvali radna mjesta, oni idu ubirati još više poreza zatvarajući lokale zbog deset kuna.

Problem je što ovakva svijest uopće ne postoji u širem biračkom tijelu. Starija generacija je odgojena u socijalizmu i ovakvo nešto joj je strano, dok oni mlađi čitaju onu rigotinu od kolumne na Indexu koju piše onaj redikul s Filozofskog (kojemu se sada ne mogu sjetiti imena). Kad se sjetim naslova "Kako smo 40 godina preživjeli bez privatnog sektora" dođe mi da se propucam.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 19:12   #42
Mi ne nagrađujemo poslovnu izvrsnost,ne zanima nas tržišno natjecanje,a sam izvoz nije dovoljno potican.
Mi smo ponajviše orijentirani na ugovaranje ortačkih dogovora sa javnim dužnosnicima i menadžerima javnih poduzeća.
Najbolje godine su bile kada su trajali veliki infrastrukturne radove.Danas je dosta tih ortaka ostavljen na vjetrometini neumoljivih ekonomskih trendova,a ostali su samo oni bliski vlasti.

Dijagnozu imamo.Sada poduzmimo rezove,sankcije i što već treba.Imamo prednost jer znamo što nas muči.
Hijerastamn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 20:00   #43
Treba uspostaviti sud koji će po kratkom postupku sve lopove koji su se obogatili na nepošten način(mislim na korumpirane političare i tajkune poput Todorića) staviti na Goli otok na min. 20 godina.
Treba nam revolucija.
Klarion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 21:32   #44
Treba nam nešto kao ova sranja u Ukrajini. Ali mislim da mi nismo takav narod koji bi zbog političara išao u takve prosvjede. Zbog pedera da, ali političara ne. Još uvijek nam je možda predobro tako da nam je fokus okrenut u totalno krivom smjeru (ustaše, komunjare, pederi, lezbe, vjeronauk), a nikoga ne brine to što ćemo u roku od godinu dana bez gaća ostati.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 22:17   #45
Treba jedan Izborni ciklus zabranit sdp u i hdz u da se kandidiraju i svim njihovim clanovima zabranit na 4 godine da se bave politikom. Znam nemoguce. Ali to bi nas izvuklo....
KarayaOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 23:27   #46
Ak idemo iskreno i posteno

1. Uvesti diktaturu na odredjeni period ( zajebano, jer koga postaviti da bude 100% posten haha)
2. Objaviti sve, al sve, rashode i prihode proracuna, drzavnih tvrtki, rukovoditelja istih te politicara.
3. Zaštititi te iste ljude od javnog linca
4. Suditi po jednostavnoj racunici prihoda/rashoda.
5. Revizija branitelja svih.
6. Revizija umirovljenika svih.
7. Nacionaliziranje kljucnih interesa drzave.

Naravno, gore napisano je utopisticki, naivno i neizvedivo.

Zasto sam gubio vrijeme na to? Zato jer i ozbiljan program koji dubinski zastupa nase interese nije izvediv. Preduboko smo u govnima, ovisni, duzni, povodljivi. Sve vise sam uvjeren da je ova drzava i stvorena da se upravo ovo s njom i napravi. Bez obzira koja ce biti vlast. Promjene mogu bit, mogu se cak i prividno poboljsat uvjeti. Al povratka nema.

Nikad to nece biti ono sto je moglo biti.
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 23:42   #47
trebalo bi uvest antifašizam i perkovića staviti za predsjednika.
naravno, objaviti rat njemačkoj a nase će specijalne trupe osloboditi Perkovića iz nacističko/ustaškog zatvora jednom smjelom diverzantskom akcijom a letjet ce to tamo i nazad u air tractorima... u one spremnike za vodu ce staviti benzin da im dolet bude veci a ako treba, mogu baciti benzin na njemacke vojnike i zapaliti ih
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 08:58   #48
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Treba nam nešto kao ova sranja u Ukrajini. Ali mislim da mi nismo takav narod koji bi zbog političara išao u takve prosvjede. Zbog pedera da, ali političara ne. Još uvijek nam je možda predobro tako da nam je fokus okrenut u totalno krivom smjeru (ustaše, komunjare, pederi, lezbe, vjeronauk), a nikoga ne brine to što ćemo u roku od godinu dana bez gaća ostati.
Mislim da nikakvi nemiri, prosvjedi, palež i razbijačina nisu pametni za našu zemlju. Naša zemlja maltene živi od turizma i sve nade polaže u njega.
Kad bi se ovakve stvari dogodile kod nas, turisti bi nas zaobišli u širokom luku. To bi sjebalo ne jednu sezonu. Jel nam to treba?
A na kraju krajeva, kome bi razbijali i palili? Sami sebi.
orah-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 09:12   #49
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Kad sam došao na ovu temu došavši do tvog posta, dalje ne trebam ići. Ti si rekao najbitnije nego itko drugi. Molitva Bogu je najvažnija, molitvom se približavamo i otvaramo Bogu i Bogu omogućujemo da nas nadahne spoznajom i znanjem o svemu što nam je potrebno. Bog bi nas uputio i u rješavanje ovog našeg hrvatskog problema. Što se tiče naših vladara oni sigurno neće tražiti Božju pomoć, štoviše takvo nešto će popratiti sa podsmijehom. Dakle problem nas ljudi je u tome što se ne želimo otvoriti Bogu u nutrini nego glavinjamo okolo kao muhe. Pa Nikola Tesla je u svojoj biografiji zapisao da je vjerovao u Boga i da je uoči svojih izuma imao jasne "plastične" vizije tih istih izuma, dakle nije tumarao u mraku. Bog je izvor svake dobre ideje.
sizif 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 09:40   #50
Quote:
orah-pita kaže: Pogledaj post
Mislim da nikakvi nemiri, prosvjedi, palež i razbijačina nisu pametni za našu zemlju. Naša zemlja maltene živi od turizma i sve nade polaže u njega.
Kad bi se ovakve stvari dogodile kod nas, turisti bi nas zaobišli u širokom luku. To bi sjebalo ne jednu sezonu. Jel nam to treba?
A na kraju krajeva, kome bi razbijali i palili? Sami sebi.
Past ćemo na prosjački štap s turistima i bez njih. I prosvjedi bi sjebali ne jednu sezonu, to je istina i istina je da bi razbijali i palili sebi. Ali dok se skupi kritična masa ljudi kojima je apsolutno svejedno za to jer ionako nemaju kaj dati svojoj djeci za jesti sva racionalna razmišljanja o mogućim kratkoročnim i dugoročnim posljedicama padaju u vodu.
Međutim, takve stvari kad se dogode mogu biti i svojevrsna katarza za zemlju da ubuduće političari triput promisle prije nego se odluče krasti i raditi protiv interesa svog naroda.
A opet, može i sve otići u pm....
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 15:42   #51
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Past ćemo na prosjački štap s turistima i bez njih. I prosvjedi bi sjebali ne jednu sezonu, to je istina i istina je da bi razbijali i palili sebi. Ali dok se skupi kritična masa ljudi kojima je apsolutno svejedno za to jer ionako nemaju kaj dati svojoj djeci za jesti sva racionalna razmišljanja o mogućim kratkoročnim i dugoročnim posljedicama padaju u vodu.
Međutim, takve stvari kad se dogode mogu biti i svojevrsna katarza za zemlju da ubuduće političari triput promisle prije nego se odluče krasti i raditi protiv interesa svog naroda.
A opet, može i sve otići u pm....
Dugi niz godina (zapravo oduvijek) se radilo na zatiranju poduzetništva. Ako je netko i pokušao, na koncu je ipak propao i završio kao ovisnik o državi. Za primjer uzet ću još devedesete kad su neki pokušavali pokrenuti privatna sveučilišta, no i tu je, kao i u svemu ostalom, pobijedio državni monopol.

Sad, kako su uništavali privatnike, neka stvore 400 000 radnih mjesta. Ili neka krenu sa "projektom" minimalnog dohotka za sve.
__________________
Give Them Hell, Harry!
The_Rage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 15:48   #52
Ovoj zemlji može pomoć samo brzo i neodgodivo rastajanje sa realsocijalizmom.
Trenutna lustracija: sva Udba iz SDPa i HDZa odmah van, što će reć trećina članstva.
Izmjena takvih kadrova mladima do 30 godina.
Deregulacija države i stavljanje naglaska na privatnike i poduzetništvo.
Ukidanje gomile socijalističkih zakona, propisa i nameta.
Državni službenici kao servis građana, a ne kao svrha sama sebi.
Stvaranje svih pogodnosti za dolazak stranog kapitala.
Smanjenje gradova i oćina na trećinu, ukidanje beskorisnih županija.
ITd, itd.....
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 21:06   #53
Quote:
123581321 kaže: Pogledaj post
Budući imamo vladu koja je sve najgore, što bi vi napravili da se kojim slučajem nađete na funkciji premijera RH ?
Ljudi dajte svoje viđenje , što učinit a da stvari krenu nabolje?
Slobodno se raspišite možda netko od vladajućih čita forum,hr pa dobije prosvjetljenje
jednostavno:

-ukinuti klauzolu za kredite uz stranu valutu te tako vratiti 100% moc Hrvatskoj Kuni sto trenutno nista ne vrijedi ,obicna je fasada za dati toboze neki izgled samostalnosti.

- izvrsiti devalvaciju kune

-smanjiti PDV ispod 20%
Princess Daisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.