Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2014., 02:01   #221
Odličan post friendshipa!

Ljudi postavljaju razne uvjete ljubavi, ali ljubav nađe načina da ih zaobiđe i izrazi se mimo tih uvjeta, koji su plod ograničenosti uma. Um je ograničen - on tako funkcionira - a ljubav je neograničena, ali je um ograničava. Kad ljubav ojača, ona nas tjera da radimo "protiv sebe", čak i ono što ne želimo, da bi se izrazila. Tako širimo svoje spoznaje, nastaje novo znanje. Može li ljubav prevazići sve ograničenosti uma i postati bezuvjetna? Mogla bi ako bi čovjek bio u potpunosti otvoren za novo znanje, ako bi staro znanje u potpunosti odbacio od sebe kao staru zmijsku kožu koja više nema nikakvu funkciju.
Zlatko Režek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 06:44   #222
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Pod kojim uvjetima čovjek može spoznat bezuvjetnu ljubav?
pokusla sam se raspravljat pa eto ...nisam uspjela objasnit
jer se nema sta objasnit ... treba se osjetit ...
pod kojim uvjetima ?
lijepo jednostavno opisano na osnovu mog primjera ...kojeg evo rado izlazem ovdje ...


Ja neznam koliko ti imas godina i koliko imas iskustva iza sebe
Ne znam kojim intezitetom zivis i neznam kojim intenzitetom prozivljavas
No bez uvrijede cini mi se kao da progovaraju laprdarije besposlenog uma
Kojem je dosadno i koji nece ...
Druga stvar sto neznas..u redu ..pitao si bar ovako ...pocetak ...pocetak necega
pocetak je ok
znaci da postoje pitanja..ukoliko trazis pitanja -najavljuju se odgovori

Ja imam jako malo godina za ono prozivljeno iza sebe...<( izmedju 24-29 )
Jedna sam od onih koje Bog nije volio
(fraza a ne religijska uzrecica)

Prema vani sam imala jedno lice jer sam morala biti jaka
a u svojoj utopiji za koju niko nije znao sam radila grozote
Od kako znam za sebe od kako sam postala svjesna da sam zivo bice bila sam takve energije prirode i ustrojstva da zelim VISE JACE BRZE BOLJE,SVE DOTAKNUT VISINE ,DOTAKNUT DNO,UZET SVE OD ZIVOTA SVAKE SEKUNDE
Dan mi je bio prekratak !Hyper!Hyper sam gutala sve sta sam grizla putem
Moje djetinjstvo slijedom zivotnih tragedija je naglo prekinuto
Sredina u koju s enisam uklapala
Bila je mala
Kvragu svijet je bio mali ...
Ljudi ...ljudi su bili mali ..jadni mizerni .. ubijalo me u pojam ..

Imala sam vise u sebi ,znala sam da moram vise...i dalje !
Nagonski instinktivno...

Period autodestrukcije je bio izuzetno intenzivan.Vise kratak nego dug.
No doveo me do ruba.
Ima nesto smrtno u tome kada nespavas ,kada lomis sve kosti adrenalinskim sportovima ,kada imas near death experince na kilo,kada gubis voljene dok umiru na tvojim rukama...
Nazovi ,nabroji -prozivjela sam !
Razne devijacije su se u meni izradjale u to doba
Nije mi bilo bitno sta ko koga cemu..sve samo da se trenutno zadovoljim i olaksam te utopim savjest


Niko me nije razumio razmumio volio,neshvacaju me ne podrzavaju me ne prihvacaju me itd kao i sva njanja sranja koja dajes za opravdanja samom sebi
Ja sam imala ljude koji su odgovarali meni moj soc zivot je bio bogat ljudima istomisljenika ,ja nisam bila sama ja sam bila-usamljena
Ja znam od cega sam bjezala
Prolazila sam kroz grozna sranja
onih od kojih ti se dize kosa na glavi- jesam
onih od koje ti se dize zeludac- o da
onih od koje ti se dize kurac-svakako
onih od koje bi se posramio sta jedno ljudsko bice moze napravit-da
one od koje bi plakao -da

Jesam ... jer sam bjezala od same sebe..
Bila sam pocupanih krila,razjebanih snova,porusenih temelja i prazne duse

Jednog dana nakon jednog dogadjaja
kada sam dotaknula to famozno -dno dna i shvatila da vise nemam gdje ,a nemam kome rec
sam jednostavno osjetila
Onda kada sam bila totalno izgrizena od ljudi i svijeta i jadna i ranjena
sam osjetila da -shvatam

Da ne moram trcat -da prvo moram naucit hodat
Da ne moram vristat-da je onaj glas u meni sasvim dovoljan
Da ne mora biti javno-da je sladje tajno
Da ne mora biti milion ljudi -nego jedan pravi
Da ne moram imat lijepu knjigu praznih rijeci -nego jedan iskren papiric
Da nemoram imat hiljade osmjeha da bi bila sebi vazan-nego jedan iskreni ...

I povukla se ...u osamu i radila jebene retrospekcije ... i obratila se mudrim ljudima
i stala sam citat i gutat svaku knjigu koju sam mogla da naucim i shvatim sta je to u mojoj glavi

I saznala sam ... da sam se predala da bi dobila
Predala sam se Jedinstvu -Jastvu
To nije religija to je jednostavno sila postanka
Ciji sam ja dio
Koju sam dotaknila
Koja me dotanila i rekla izlijeci se...
I jesam ..
Sada sam cesto sama-mojim izborom ...no usamljena nisam ..smjeskam se
Sada znam tacno kakve ljude imam kraj sebe jer sam ih ja odabrala
jer sam znala naucit rec sta zelim
Jer jednostavno znam ko sam sta sam
i jer jednostavno ucim i dalje ...


Ono sto je ... je da niko na ovom svijetu nece uradit nista umjesto tebe...
Niko
Moc je u tebi ..
I da odes kod pssih dipl ing moze te katalizirat -izlijecit nece

Samo treba krepat EGO !

Ja nemam namjeru ici okolo i pravit s epametna sta ko kome cemu treba radit
Jebe mi se za svijet kao takav ,lazne moraliste i dusebriznike -ne tangiraju me
Ne brinem se oko moralnosti koje nema
Ne brinem za drustvo jer se ono nije pobrinulo za mene nego ja sama
A jos manje me boli sta vce ti isti o meni rec
Ne ...samo zato sto sam dovoljno toga prezvakala da spoznam
Da ne zelim mjenjat svijet nego dio oko sebe


I da vise od toga ni nemogu ....
Postoji puno dobrih stranica na netu pa malo proguglaj i nadji si ono sto te zanima

Nikad nije bila rijec o DUHOVNOSTI nego o zelji i gladju za ljubavlju ...
Ne trebaju ti diplome ...

Da li sam pomogla ,neznam
Nadam se da jesam
Ovo su karike ... ja ne zelim ovdje pricat svoje crne price
Kakve god da jesu,moje su ,naucile su me ,bez njih ne bi bila ovo sto jesam sada
A jesam
Za to sto jesam sam pustila krvi i znas sta ???
Jebeno dobro je - B I TI BITI VOLJEN I VOLJETI !

Bezuvjetna ljubav je zapravo jedino sto je pravo i jedino istinito kako god mi to sebi interpretirali!
Druga stvar je sto je odbacujemo od samoga rodjenja ,te bjezimo od iste,da bi ju u najcrnjim fazama trazili !
Mozemo ju i osjetiti i vidjeti i naslutiti ...samo ako to zelimo i omogucimo joj prilaz nama samima tako da skinemo sa nasih ledja naucene dogme ponasanja!
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 08:11   #223
Quote:
drinkognito kaže: Pogledaj post
To su opasne zablude.
Nek su, zamisli da mislim da je sve u redu sa mnom ogledavajući sliku svoju prema društvu. Tek onda ne bi bilo sve u redu sa mnom.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 08:13   #224
Hvala, Iz vedra neba šta si podjelila svoju životnu priču s nama. Drago mi je da si izašla iz kruga pakla.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 09:05   #225
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
prvo, svaka ljubav spram bića kojeg ne dotičem (pogledom, glasom...) nije ljubav, već apstrakcija, mentalna slika. ovo isključuje sav svijet s kojim nemam(o) nikakav kontakt. osim u generalnom smislu ljubavi prema životu i svijetu kao ukupnosti čiji dio dotićemo živeći
Ali upravo to bi bila bezuvjetna ljubav, ljubav prema svim bićima bez ikakvih uvjeta i kriterija.
Quote:
drugo, spomenuh blokade. naša sposobnost da blokiramo, i to selektivno, ili pak (do)puštamo, ljubav spram nekog, ne govori baš ništa o samoj ljubavi. tako ni o njenoj bezuvjetnosti.
Ljubav se može gledati kao apstrakcija spektra osjećaja, ali ona ne postoji sama za sebe već samo u odnosu na nekoga. Samim tim nije bezuvjetna. To je osnov logike. Najjednostavnije pitanje koje trebaš sebi postaviti je sljedeće: Zašto volim baš svoju ženu, a ne neku drugu? Odgovor na to je zato što upravo ona ispunjava i ispunila je određene uvjete. Na isti način ispunjavaju ih i svi oni koje smatraš bližnjima.
Quote:
zašto to nije ljubav? jer nema kemije? nema onog kemijskog osjeta koji ono što nazivaš ljubavlju čini drukčijim? istina, nema. no je li ta kemija doista ljubav, njena esencija, ili je njen duhovni dio ta esencija?
Eksplicitno sam napisala da nije riječ o hemiji već o spektru različitih osjećaja koji prouzroče naklonost, bliskost, privrženost, odanost, intimnost i naravno, u erotskoj ljubavi tu je i komponenta strasti. Sve zajedno jednim imenom zove se ljubav. Površnu početnu naklonost koju ti smatraš ljubavlju, ja ne smatram. To je simpatija, naklonost i ništa ni više ni manje od toga.
Quote:
ja ne znam, možda ti prijatelje doista ne voliš, ja da, esencijalno isto osjećam prema njima kao i prema roditeljima, djetetu ili ženi (uz odsustvo neke fizičke privlačnosti i neke zaljubljenosti, dakako). govorim da je isto jer osjećam upravo tu duhovnu komponentu kao potpuno istovjetno
Gdje sam napisala da ne volim prijatelje? I da su ljubav i hemija ili zaljubljenost isto? Čini mi se da ne čitaš ispravno ono što napišem.
Quote:
pa, postavljamo si uvjete i limite, svakako, to i ja činim. to je mentalni svijet. nemam namjere sa svima razvijati ljubav
Eto, vidiš da ne voliš bezuvjetno. I ne samo ti, niko to nije u stanju. Ne znam zašto onda tvrditi nešto što je potpuno apsurdno.
Quote:
ja mogu
Zato što su nam definicije ljubavi potpuno različite. Ono što ja podrazumijevam pod ljubavlju je spektar različitih osjećaja i aktivnosti koji dovode do svega onoga što sam nabrojala, a ti početnu naklonost ili simpatiju nazivaš ljubavlju.
Quote:
najvjerojatnije zato što je u tvojem riječniku ljubav onaj kompleks, koji uključuje i kemiju.. ono što ja podrazumijevam ljubavlju nije ono što ti podrazumijevaš ljubavlju
Opet ti po hemiji...nekoliko puta sam napisala da nije riječ o hemiji, ali nije riječ ni o površnoj naklonosti prema nekom neznancu ili drugom živom biću.


Btw, čini mi se da si previdio da sam u ostatku posta odgovarala drugom forumašu.
__________________
.

Zadnje uređivanje Soul sister : 22.12.2014. at 09:21.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 12:01   #226
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Arna... to je bio i moj stav.

Međutim, nailazim na ljude koji nisu slobodno već flegmatični uslijed očaja. Mire se sa sardinom umjesto bakalara, ali to nije sloboda, već pasivnost i nedostatak motivacije uslijed osjećaja bespomoći.

Lako je pobrkati slobodu i uvjerenje.

Bio? A zašto više nije?
Pa ako u nečemu ne uspjevamo ne znači da je to neispravno, već da se mi s time ne nosimo kako treba i kako bismo mogli.

Navodiš očaj i osjećaj bespomoćnosti koji i jesu pokazatelji neslobode, i nije neobično da odvedu čovjeka u flegmatičnost i pasivnost.
Slobodan čovjek ne bi bio očajan, ne bi se doživljavao bespomoćnim kakve god nedaće ga snašle, jer bi u sebi zadržao mir znajući da je sve materijalno prolazno, a nonsens je životno se vezati za nešto što danas imamo al već sutra možemo izgubiti. To nikad ne može biti uporište postojanog zadovoljstva, smirenosti i sreće, a samo ljudi koji se uspiju dovest u takvo stanje postojanosti su slobodni ljudi.
Dokaz su ti bogataši! Rekao bi čovjek: sretnici, lako njima, imaju što god zažele, ne muće ih egzistencijalna pitanja i ne bi trebali imati nikakvih briga! A istina je sasvim drugačija.

Gle, ne velim ja da su to lake stvari, rijetki su ljudi koji stoički podnose životne turbulencije, istinski u sebi zadržavajući spokoj i radost, ali to ne znači da tome ne treba težiti. A težiti tome podrazumijeva samoosvješćivanje i prihvaćanje osobne odgovornosti za sve što nam se u životu događa.
Ne znam, daleko od toga da bih za sebe mogla reći kako sam dosegla i približno to stanje slobode, pa ipak se osjećam puno slobodnije znajući da sama odlučujem o svojim reakcijama na sve što me u životu snađe, nego da teret toga prebacujem na druge.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 18:57   #227
Volim Iz vedra neba, makar nemam pojma tko je.
Zašto? Ispunila je neki moj uvjet? Jer se jako muči u životu?
Ali svi se jako muče u životu. Neki se vidljivo muče, a neki manje vidljivo.
Oni koji se sada ne muče, mučit će se kasnije. I već su se mučili.

Bezuvjetna ljubav može biti ljubav uvjetovana uvjetom kojeg svi na neki način ispunjavaju, ali ga u nekom momentu za nas ispunjava najviše neka konkretna osoba. Slučajna ljubav? Ništa nije slučajno. A i sve je slučajno, kako se uzme.

Nije pitanje kako nastaje ljubav, nego zašto prestaje. Pitanje uvjeta za prestanak. Bezuvjetna ljubav ne može prestati.
Zlatko Režek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 19:18   #228
Ljubav jedino i moze biti bezuvjetna, ali sto to znaci mislim mogu odista pojmiti samo oni koji znaju sto znaci voljeti ili biti voljen. koji imaju iskustvo toga, pa barem jednom to bilo ili barem s jednom osobom na svijetu ( bratom, majkom, sestrom, ocem, deckom, curom ili djetetom...toliko ljudi za voljeti bezuvjetno lool)


--- ako nije bezuvjetno, niti nije ljubav.



>
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 20:01   #229
Kod ljubavi nema moranja, stoga niti uvjet bezuvjetnosti ne pali.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 20:32   #230
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kod ljubavi nema moranja, stoga niti uvjet bezuvjetnosti ne pali.
Uvjet bezuvjetnosti?? Pa logično da ako uvjetujemo bezuvjetnost to automatski više bezuvjetnost nije..

Slažem se da kod ljubavi moranja nema.. ona jest..ili nije... ali ako je prava, onda je bezuvjetna...rijetko tko to doživi...al to je to
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 10:20   #231
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Uvjet bezuvjetnosti?? Pa logično da ako uvjetujemo bezuvjetnost to automatski više bezuvjetnost nije..

Slažem se da kod ljubavi moranja nema.. ona jest..ili nije... ali ako je prava, onda je bezuvjetna...rijetko tko to doživi...al to je to
Prava pa bezuvjetna.
Teško ostvariva, ideal kojeg je u našim uvjetima ograničenosti i nesavršenosti nemoguće održati jer i mi uvjetujemo jer drugi ljudi, situacije i život uvjetuju nas.

U uvjetnoj kondiciji sve je uvjetno
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 10:46   #232
Volio bih vidjeti toga tko kaže da može bezuvjetno voljeti svakoga. Pa bi mu izabrao nekoga za koga imam osjećaj da bi promjenio mišljenje nakon te osobe.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 10:47   #233
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Volio bih vidjeti toga tko kaže da može bezuvjetno voljeti svakoga. Pa bi mu izabrao nekoga za koga imam osjećaj da bi promjenio mišljenje nakon te osobe.
Točno. Predlažem ti da izabereš moju susjedu.
Nju ne voli ni vlastiti pas...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 11:40   #234
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Volio bih vidjeti toga tko kaže da može bezuvjetno voljeti svakoga. Pa bi mu izabrao nekoga za koga imam osjećaj da bi promjenio mišljenje nakon te osobe.
Bezuvjetna ljubav je sklona samo stvarateljskoj sili...sve ostalo je prepusteno kontradiktornim uzrocno posljedicnim odnosima...

a akoo ne..imam i ja na lageru takvih spremnih za ljubav
da vam ne zafali primjera
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:18   #235
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Volio bih vidjeti toga tko kaže da može bezuvjetno voljeti svakoga. Pa bi mu izabrao nekoga za koga imam osjećaj da bi promjenio mišljenje nakon te osobe.
Mislim da znamo ishod.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:27   #236
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Volio bih vidjeti toga tko kaže da može bezuvjetno voljeti svakoga. Pa bi mu izabrao nekoga za koga imam osjećaj da bi promjenio mišljenje nakon te osobe.
A što ako to podrazumijeva prihvaćanje i poštivanje svih ljudskih bića takvih kakva jesu, a ne kako mi očekujemo ili bi htijeli da budu?

Kako suditi o drugima kad mi ne znamo tko igra kakvu ulogu u životu? Vidimo samo način na koji se ponaša i tu se možemo odrediti dal nam se to sviđa ili ne. Ali odakle si uzimamo pravo misliti da smo bolji i vredniji od drugih ljudi, pa onda rasizmom, homofobnim i ksenofobnim ponašanjem, religioznom isključivošću itd. itd., često vrlo grubo negiramo druge namečući im svoje vrijednosti.

Ta ne radi se o tome da moramo sve grliti i ljubiti, a niti da moramo odobravati i podnašati svakojaka nedjela.
Recimo Hitler kao personifikacija zla, pa nije on bio vanzemaljac koji se iznebuha pojavio, a niti supermen da bi se sam uspio nametnuti i izrežirati takav užas! Što je s odgovornošću svih onih ljudi koji su mu to omogućili, čak sudjelovali ili samo ignorirali strahote koje su se događale?

Ljudi moraju biti svijesni da ne egzistiraju samo kao pojedinci, da smo svi povezani i međusobno suodgovorni za sve što činimo na Zemlji. Pa pogledajmo našu planetu, svi smo na istoj kugli koja lebdi u svemiru, nitko ne može sići i otići drugamo... ta zar nam ne bi bilo kao u raju kad bi prihvatili i poštovali svu tu raznolikost kojom smo blagoslovljeni?
A to ipak moramo učiniti pojedinačno- svatko za sebe, i onda je to prvi korak ka ostvarivanju bezuvjetne ljubavi, ostvarivanju našeg Sebstva.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:29   #237
Umjesto da se priča o bezuvjetnoj ljubavi, što je samo po sebi sintagma koja nema smisla... možda da bolje pričamo o bezuvjetnom prihvaćanju koje podrazumijeva razumijevanje. Iako jednako idealistički, barem ima više veze sa realnošću, ne?

Bezuvjetna ljubav, da tako nešto postoji van koncepta, bi po new agerima trebala bi afektivna, emocionalna. Emocija nužno kao uvjet ima neku relaciju, mora postojati objekt te ljubavi. Čim postoji objekt, postoji i dvosmjerna interakcija, što znači da osoba koja voli ima fiksaciju na neki objekt/osobu. Čim postoji ta fiksacija, ona ne dopušta druge fiksacije. A ako je ta "ljubav" usmjerena prema svemu podjednako, što je nemoguće, budući da je svako ljudsko stanje uma i emocija privremeno kolebanje na valovima mora bezbroj drugih stanja, tako je i ta emocija/afekt privremena. Postoji samo kao "mistično" stanje, kao apstraktni "napadaj" emocija u neodređenom smjeru. To stanje se može proizvesti i na psihodeličan način, ne mora se uopće raditi o nekakvoj svjesnoj namjeri ili sposobnosti. Što će reći da takva stanja i dalje debelo ovise o biokemiji i neurologiji ljudskog organizma.

Da nas ljubav može šorati 24 sata na dan, imali bi previše dopamina i oksitocina u tijelu, mislim da bi nas to ubilo. To je direktan udarac duhovnjačkim spekulacijama o trajnim stanjima uma, kao da je takvo nešto moguće.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 15:39   #238
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
pokusla sam se raspravljat pa eto ...nisam uspjela objasnit
jer se nema sta objasnit ... treba se osjetit ...
pod kojim uvjetima ?
......

Bezuvjetna ljubav je zapravo jedino sto je pravo i jedino istinito kako god mi to sebi interpretirali!
Druga stvar je sto je odbacujemo od samoga rodjenja ,te bjezimo od iste,da bi ju u najcrnjim fazama trazili !
Mozemo ju i osjetiti i vidjeti i naslutiti ...samo ako to zelimo i omogucimo joj prilaz nama samima tako da skinemo sa nasih ledja naucene dogme ponasanja!

:klap: Skidam svoj imaginarni sesir na kojegu cu jednog dana naletjeti bas stvoren za moju glavicu
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 15:41   #239
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
A što ako to podrazumijeva prihvaćanje i poštivanje svih ljudskih bića takvih kakva jesu, a ne kako mi očekujemo ili bi htijeli da budu?

Kako suditi o drugima kad mi ne znamo tko igra kakvu ulogu u životu? Vidimo samo način na koji se ponaša i tu se možemo odrediti dal nam se to sviđa ili ne. Ali odakle si uzimamo pravo misliti da smo bolji i vredniji od drugih ljudi, pa onda rasizmom, homofobnim i ksenofobnim ponašanjem, religioznom isključivošću itd. itd., često vrlo grubo negiramo druge namečući im svoje vrijednosti.

Ta ne radi se o tome da moramo sve grliti i ljubiti, a niti da moramo odobravati i podnašati svakojaka nedjela.
Recimo Hitler kao personifikacija zla, pa nije on bio vanzemaljac koji se iznebuha pojavio, a niti supermen da bi se sam uspio nametnuti i izrežirati takav užas! Što je s odgovornošću svih onih ljudi koji su mu to omogućili, čak sudjelovali ili samo ignorirali strahote koje su se događale?

Ljudi moraju biti svijesni da ne egzistiraju samo kao pojedinci, da smo svi povezani i međusobno suodgovorni za sve što činimo na Zemlji. Pa pogledajmo našu planetu, svi smo na istoj kugli koja lebdi u svemiru, nitko ne može sići i otići drugamo... ta zar nam ne bi bilo kao u raju kad bi prihvatili i poštovali svu tu raznolikost kojom smo blagoslovljeni?
A to ipak moramo učiniti pojedinačno- svatko za sebe, i onda je to prvi korak ka ostvarivanju bezuvjetne ljubavi, ostvarivanju našeg Sebstva.
Yeeeeaaaaaa
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 17:07   #240
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
:klap: Skidam svoj imaginarni sesir na kojegu cu jednog dana naletjeti bas stvoren za moju glavicu


No ..to je samo moj primjer i spoznaja...
ljubav te vrste kao takve...
koje cesto nismo svjesni dok nam ne postane jedina opcija ...ali postoji ..bezuvjetna i bezgresna -prema nama ... gresnima i okrenuti ledjima od iste...
sve ostalo na ovom svijetu nije bezuvjetno...
ni ljubav ni materija ni x y nesto...

I isto tako...mozemo ju spoznat ali to ne traje jer nismo -bezuvjetni poput nje ..dobijemo fragmenat ... koji opet brzo zaboravimo dok nam se opet ne pokaze...kad ju potrazimo..
to je ljudski pretpostavljam ...
da nije i sami bi smo bili *stvoriteljski i bozanski*

Jos nisam vidjela nekog prosvijetljenog 24/7/365...
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.