Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2015., 17:08   #21
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Radi šta želiš, jer si jedinstven i predivan.
Ajde potkrijepi to nekim citatom ili parafrazom ''popularizatora'' ateizma jer ovo što si ti napisao nitko nikad od njih nije rekao, ni slično. Baš suprotno.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:12   #22
Quote:
gemk kaže: Pogledaj post
osobne obzervacije su temeljene na osobnim iskustvima. da tih iskustva nema onda bi to bile predrasude. to sto su tebi osnovni pojmovi koje koristis konfuzni i nepoznati nema veze s tim da iznosis neistine. prouci pojmove, i dopusti da ljudi temelje svoja misljenja na svojim iskustvima, a ne na tvojim zeljama.


Jesi potkrijepio svoje obzervacije? Nisi. S obzirom na to, svatko ima pravo ih proglasiti predrasudama jer to i jesu. Nisi nikad čuo da netko razvije generalizirajuću predrasudu na temelju nekog iskustva. Neki jesu.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:12   #23
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
keskin, zvuči kao da nemaš pojma o čem ustvari pričaš pa ljepiš pojmove kako tebi bolje zvuči ili več kako te koji na šta slobodno asocira
Ma jooook...koncentracija je na nivou - suzio je fokus do same tačke.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:14   #24
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post


Jesi potkrijepio svoje obzervacije? Nisi. S obzirom na to, svatko ima pravo ih proglasiti predrasudama jer to i jesu. Nisi nikad čuo da netko razvije generalizirajuću predrasudu na temelju nekog iskustva. Neki jesu.
prej·u·dice
ˈprejədəs/
noun
noun: prejudice; plural noun: prejudices

1.
preconceived opinion that is not based on reason or actual experience.

a ti pokusavaj lazima unijeti konfuziju u terminlogiju koliko god te volja, jer nije da ce te ateisticki moderatori za to nagraditi prigodnim kartonom kako bi trebali da su objektivni.
gemk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:19   #25
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Koji je to stav?
Naša civilizacija trenutno prezire obitelj, a čezne za užicima. Tako se ne može naprijed.

Drugo, stara smo civilizacija, ne rađaju se djeca. Trebali bi naći način da žene rađaju više djece, a da im se sačuva najveći dio stečenih prava.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:21   #26
Nismo mi civilizacija.
Civilizacija, to je jednina.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:23   #27
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
keskin, zvuči kao da nemaš pojma o čem ustvari pričaš pa ljepiš pojmove kako tebi bolje zvuči ili več kako te koji na šta slobodno asocira
Baš sam i ja sad gledao, baš mi točno tako zvuču, da nemam pojma.



Ali onaj dio gdje sam komentirao "ateiste" :
Quote:
očajne i loše (debela većina, 99,999%) ali i neke vrhunske pobornike (Hitchens)
je za pohvaliti, vrlo precizni postotak, sudeći po vrhunskim i nimalo tipičnim odgovorima od strane ovih koji se osjećaju "prozvani" ovdje :klap:

Hitchens je u svojim zadnjim javnim nastupima djelovao mudrije i "produhovljenije" više nego jedno 99% vjernika koje znam, isto tako bio je bolji ateist od ovog forumskog škarta koji se identificira avatarima, potpisima i inim sitničarenjem i kokošarenjem.

No nema skretanja sa teme.

Ateizam u rukama tupana je puno opasniji za društvo nego vjerske knjige. A sad da vidimo koliko predvidljivih odgovora će stići na ovo zadnje, predviđam da će se spominjati bliski istok.

Šteta da među ateistima ima toliko uskogrudnih ljudi, čovjek bi rekao da kad se netko oslobodi tog restriktivnog bremena vjere u "nešto šta ne postoji" da se pojavi prostor tolerancije i razumjevanja za različita mišljenja.

Ali jedno milijardu puta sam vidio da je upravo suprotno, margina za diskurs sa ateistima može se mjerit koncem, al po širini. Šta je i na neki način odgovor na moje vlastito pitanje u ovoj temi.
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:24   #28
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Naša civilizacija trenutno prezire obitelj, a čezne za užicima. Tako se ne može naprijed.

Drugo, stara smo civilizacija, ne rađaju se djeca. Trebali bi naći način da žene rađaju više djece, a da im se sačuva najveći dio stečenih prava.
Ekonomski sustav koji uživamo prezire obitelji. Tvoja obitelj je firma za koju radiš i kad te ona treba, ti se moraš odazvati i ne pitati za ništa drugo. To je ideal. To ti je umiveno robovlasništvo. Netko tko radi potpuno antiobiteljske smjene počevši od regularnog 9-17h koja ti uzme najbolji dio dana + putovanja ako je posao negdje daleko kao i česta seljenja. Tu obitelji nema mjesta. Posao i karijera ako misliš opstati ti moraju biti prioritet jer se računi moraju platiti.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:25   #29
Quote:
gemk kaže: Pogledaj post
prej·u·dice
ˈprejədəs/
noun
noun: prejudice; plural noun: prejudices

1.
preconceived opinion that is not based on reason or actual experience.

a ti pokusavaj lazima unijeti konfuziju u terminlogiju koliko god te volja, jer nije da ce te ateisticki moderatori za to nagraditi prigodnim kartonom kako bi trebali da su objektivni.
Neće jer svi vjerojatno znaju za slučajeve kad se na temelju nekog iskustva donose zaključci o cijeloj društvenoj skupini dok se ustvari oni uopće ne mogu izvesti na temelju te situacije. Tipa, upoznaš par individua xy skupine i onda na temelju njihove osobnosti iznosiš zaključak o cijeloj xy skupini, a tvoji postevi su upravo to - generaliziranje i predrasude o jednoj velikoj društvenoj skupini bez važećeg, iznesenog primjera/isksutva/dokaza na temelju kojih tvoji stavovi ne bi bili u skupini predrasuda.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:27   #30
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Neće jer svi vjerojatno znaju za slučajeve kad se na temelju nekog iskustva donose zaključci o cijeloj društvenoj skupini dok ustvari oni uopće ne mogu izvesti na temelju te situacije. Tipa, upoznaš par individua xy skupine i onda na temelju njihove osobnosti iznosiš zaključak o cijeloj xy skupini, a tvoji postevi su upravo to - generaliziranje i predrasude o jednoj velikoj društvenoj skupini bez važećeg, iznesenog primjera/isksutva/dokaza na temelju kojih tvoji stavovi ne bi bili u skupini predrasuda.
stav se temleji na iskustvu,a ja sigurno tebi necu iznositi tusice mojih iskustva jer ti trolas pokusavajuci diskreditirati moj stav. ako ti svoje stavove ne temeljis na svojim iskutvima to je tvoj problem. srecom nismo svi ko ti. ja svoje stavove temeljim na mojim iskustva, a ne onim sto intereneski nesankcionirani trolovi zele.
eod
gemk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:28   #31
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Naša civilizacija trenutno prezire obitelj, a čezne za užicima. Tako se ne može naprijed.

Drugo, stara smo civilizacija, ne rađaju se djeca. Trebali bi naći način da žene rađaju više djece, a da im se sačuva najveći dio stečenih prava.
Kako ne rađaju ?!?

Pa sada nas je 7 milijardi i bližimo se broju od 8 milijardi.

Nikad ljudi nije bilo više i nikad broj ljudi nije brže rastao.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:29   #32
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Kako ne rađaju ?!?

Pa sada nas je 7 milijardi i bližimo se broju od 8 milijardi.

Nikad ljudi nije bilo više i nikad broj ljudi nije brže rastao.
To ti misliš. Svijet se u globalu približava nultom rastu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:30   #33
Quote:
gemk kaže: Pogledaj post
stav se temleji na iskustvu,a ja sigurno tebi necu iznositi tusice mojih iskustva jer ti trolas pokusavajuci diskreditirati moj stav. ako ti svoje stavove ne temeljis na svojim iskutvima to je tvoj problem. srecom nismo svi ko ti. ja svoje stavove temeljim na mojim iskustva, a ne onim sto intereneski nesankcionirani trolovi zele.
eod
Na temelju iskustva sa ISIL -om možemo doći do zaključka da su vjernici ubojice i da ruše i razaraju sve pred sobom.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:33   #34
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
To ti misliš. Svijet se u globalu približava nultom rastu.
A dobro. Svi podatci govore da ćemo nakon što dosegnemo 8 milijardi još brže doći do 9 milijardi ... pa dalje.

Ako ti misliš drugačije nije moje da te u tome razuvjeravam.

Potpuno pogrešni stavovi nisu opasni za zdravlje.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:34   #35
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Kako ne rađaju ?!?

Pa sada nas je 7 milijardi i bližimo se broju od 8 milijardi.

Nikad ljudi nije bilo više i nikad broj ljudi nije brže rastao.
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
To ti misliš. Svijet se u globalu približava nultom rastu.
Ma dajte, molim vas!

Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:34   #36
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Kako ne rađaju ?!?

Pa sada nas je 7 milijardi i bližimo se broju od 8 milijardi.

Nikad ljudi nije bilo više i nikad broj ljudi nije brže rastao.
Ovako razmišlja tipičan hrvatski imbecil i trol vulgaris. Ima ih puno koji drže katedre na fakultetima isto.

Rađaju se po Indiji, Bangladešu, afričkim zabitima, raznoraznim kalifatima i zemljama kojima je najveći civilizacijski doseg bio kad su dobili struju, iako dosta njih ju još uvijek nema. Čovječanstvo će sigurno krenuti naprijed kad i ako takvi zavladaju planetom. Planet majmuna će biti mala beba naspram tog scenarija.
saurs is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.09.2015., 17:38   #37
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ovako razmišlja tipičan hrvatski imbecil i trol vulgaris. Ima ih puno koji drže katedre na fakultetima isto.

Rađaju se po Indiji, Bangladešu, afričkim zabitima, raznoraznim kalifatima i zemljama kojima je najveći civilizacijski doseg bio kad su dobili struju, iako dosta njih ju još uvijek nema. Čovječanstvo će sigurno krenuti naprijed kad i ako takvi zavladaju planetom. Planet majmuna će biti mala beba naspram tog scenarija.
Sorry, ali to što se rađa u Indiji, Bangladešu, afričkim zabitima, raznim kalifatima ....... nisu ljudi?

Znači ako nemaju struju onda nisu ljudi?

U Hrvatskoj prije samo 70-tak godina mnogi nisu imali struju, znači li tada da prije 70-tak godina u Hrvatskoj nisu živjeli ljudi?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:38   #38
Quote:
gemk kaže: Pogledaj post
stav se temleji na iskustvu,a ja sigurno tebi necu iznositi tusice mojih iskustva jer ti trolas pokusavajuci diskreditirati moj stav. ako ti svoje stavove ne temeljis na svojim iskutvima to je tvoj problem. srecom nismo svi ko ti. ja svoje stavove temeljim na mojim iskustva, a ne onim sto intereneski nesankcionirani trolovi zele.
eod
A predrasuda nije dio stavova?

Primjer - ja upoznam nekoliko pedofila i svi uz to budu homoseksualci. Na temelju tvojeg razmišljanja to moje iskustvo znači da imam pravo tvrditi kako moj hipotetski stav, kako je homoseksualnost povezana s pedofilijom, nije predrasuda jer za to imam iskustvo, iako iz tog iskustva taj zaključak uopće ne proizlazi pa je i dalje on odraz predrasude ili ona sama. Imanje iskustva ne znači da je ono ujedno i i važeći temelj ili potpora za zaključak.

Tako si ti nazvao ateiste, parafraziram, skupinom otuđenih koji ne vole ni sebe, ni sugrađane, ni svoju kulturu itd. To je first class skup predrasuda, uvredljivih btw.

Iz takvog razmišljanja često i proizlazi stav o ateizmu kao nečemu što prijeti civilizaciji uništenjem.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:40   #39
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
A dobro. Svi podatci govore da ćemo nakon što dosegnemo 8 milijardi još brže doći do 9 milijardi ... pa dalje.

Ako ti misliš drugačije nije moje da te u tome razuvjeravam.

Potpuno pogrešni stavovi nisu opasni za zdravlje.
Nije pristojno druge vrijeđat jer je znanje manjkavo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Total_fertility_rate

Svijet je trenutno na stopi fertiliteta 2.3, a za nulti rast je potrebno 2.1

1950–1955 4.95
1955–1960 4.89
1960–1965 4.91
1965–1970 4.85
1970–1975 4.45
1975–1980 3.84
1980–1985 3.59
1985–1990 3.39
1990–1995 3.04
1995–2000 2.79
2000–2005 2.62
2005–2010 2.52
2010–2015 2.36
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:43   #40
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Nije pristojno druge vrijeđat jer je znanje manjkavo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Total_fertility_rate

Svijet je trenutno na stopi fertiliteta 2.3, a za nulti rast je potrebno 2.1

1950–1955 4.95
1955–1960 4.89
1960–1965 4.91
1965–1970 4.85
1970–1975 4.45
1975–1980 3.84
1980–1985 3.59
1985–1990 3.39
1990–1995 3.04
1995–2000 2.79
2000–2005 2.62
2005–2010 2.52
2010–2015 2.36
Izvrsno.

Možda uspijemo zaustaviti klimatske promjene, jer ako nastavimo ovako svi ćemo za 30-tak godina pocrkati ko muhe.

A ako se to dogodi, možda s onda ostali biljni i životinjski svijet oporavi.

Iako, naravno, za izumrle vrste nema više spasa.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.