Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 18:57   #2021
Quote:
panterac kaže: Pogledaj post
bok, može jedna informacija. vidio sam da članovi grupe ''svjetlost'' na fejsu imaju 50% popusta na skidanje dioptrije. je li to istina? do kada to traje??
To sam i ja vidjela na fejsu, moja frendica je to iskoristila prošli mjesec tako da je istina a ja sam nažalost operirana prošle godine kad nije bilo grupe pa ni popusta
Al vrijedilo je svake kune.....
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 19:05   #2022
Quote:
panterac kaže: Pogledaj post
bok, može jedna informacija. vidio sam da članovi grupe ''svjetlost'' na fejsu imaju 50% popusta na skidanje dioptrije. je li to istina? do kada to traje??

istina.kao i za studente (a to ja odavno nisam)
fala Bogu da ima netko tko misli na tanki džep studoša...
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 19:06   #2023
Quote:
b_fly kaže: Pogledaj post
Jedno meni jako bitno pitanje?

Imam frendicu sa pepeljarama, kaže da ima jako veliku minus dioptriju i da 1 godišnje mora pregledavat očnu pozadinu.
Do sad je išla u Vojnu bolnicu, al tamno jadna čeka satima, pa širenje zjenica, pa još malo čeka, pa se još malo toča, pa joše čeka nalaz...cijeli dan jadna izgubi.
Zna li itko imaju li baš te specijaliste za očnu pozadinu u Svjetlosti?
Jel netko bio?
Molim savjet, preporuku...
Ja sam mamu vodila kod dr. Lazića u Svjetlosti, ona ima jako veliku minus diptriju pa su joj njega preporučili za pregled stražnjeg dijela oka što je navodno jako važno kod ljudi s tako velikom dioptrijom..Navodno je super, sve joj je detaljno objasnio i detaljno je pogledao..
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 19:11   #2024
Quote:
b_fly kaže: Pogledaj post
istina.kao i za studente (a to ja odavno nisam)
fala Bogu da ima netko tko misli na tanki džep studoša...
znači ne moraš biti student (jer ja to nisam), samo član grupe?
ako je to istina, odmah se uključujem. treba to iskoristiti!! vidim da ima tu puno operiranih ljudi u svjetlosti koji su zadovoljni. Kojeg doktora preporučate? je li se dugo čeka?
panterac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 20:07   #2025
Quote:
panterac kaže: Pogledaj post
znači ne moraš biti student (jer ja to nisam), samo član grupe?
ako je to istina, odmah se uključujem. treba to iskoristiti!! vidim da ima tu puno operiranih ljudi u svjetlosti koji su zadovoljni. Kojeg doktora preporučate? je li se dugo čeka?
Mene ti je pregledala dr.Bohač a operirao dr.Gabrić.
Moje iskrene preporuke za dr Bohač...iako kad sam ju vidjela nisam mogla zamislit da je doktorica jer ima metar i jagodu i 50ak kila.
Al strpljenja do beskraja, sve je tako detaljno i pristupačno objasnila a da ne govorim kako me provela kroz brojne pretrage: debljina rožnice, veličina zjenica, nekakav aberometar ja mislim da je to naziv, pentakam, količina suza, pa nešto u mraku pa dva puta određivanje dioptrije pa širenje zjenica...
Stari moj, imaš ti i drugih mjesta pa ti vidi
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 20:10   #2026
Quote:
panterac kaže: Pogledaj post
znači ne moraš biti student (jer ja to nisam), samo član grupe?
ako je to istina, odmah se uključujem. treba to iskoristiti!! vidim da ima tu puno operiranih ljudi u svjetlosti koji su zadovoljni. Kojeg doktora preporučate? je li se dugo čeka?
Da, samo se učlani,isplati se, 50%popusta je dosta...
Mene operirao dr.Gabrić, super je lik..zezao se za vrijeme operacije tak da sam uspjela ne misliti da sam na operacijskom stolu..
morska riba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 21:32   #2027
Quote:
morska riba kaže: Pogledaj post
Ne kužim Jolac od kud vadiš sve te informacije?!
Ja sam isto prije operacije nosila leće i imala sam više problema s nočnom vožnjom nego nakon operacije tj.sad nemam problema a prije operacije kad sam nosila leće povremeno su mi se razlijevala svijetla pri nočnoj vožnji a rekli su mi da je to normalna pojava kod kratkovidnih osoba..
Po tvom bi svi kratkovidni ljudi nosili polutvrde leće jer s mekim lećama ne bi mogli voziti po noći?!
Razljevanje svjetlosti je normalna pojava kod kratkovidnih osoba,ako kratkovidna osoba ne nosi naočale ili kontaktne leće,u suprotnom ako se svjetla svejedno razljevaju tada je moguće da leće neprianjaju dobro ili nepokrivaju zjenicu ili nije pogođena dobro dioptrija i cilindri,ako nije ni to tada je moguće da je to posljedica iregularnog astigmatizma kojeg laserska korekcija teško može smanjit,ali postoji šansa da može.
Nemoguće je da se radi o iregularnom astigmatizmu ako sa naočalama nije bilo razljevanja svjetlosti.
I ja sam kratkovidan pa nemam razljevanja svjetlosti sa lećama.

Nije mi jasno odakle ti taj zaključak u zadnjoj rečenici?
Meke leće nepomažu kod blještanja svjetlosti kod postojanja iregularnog astigmatizma,a iregularni astigmatizam može stvorit laserska korekcija i to uvijek ako je optička zona lasera premala u odnosu na neosvjetljene zjenice.
Znatne količine iregularnog astigmatizma vrlo su rijetke kod zdravih očiju.
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 22:25   #2028
Ekipa jeste čuli ovo!!!

Čovjek koji daje svjedočanstvo u novine o zadovoljstvu nakon operacije dioptrije u Svjetlosti dobije otkaz sa TVa!!!!
Koja gomiletina očajnih očajnika!
Taj čovjek je očito nekome smetao, jer je nepodoban...u smislu opredjeljenja za doktora.
EEEEEJ I TOGA IMAAAAA
Hm, ovo se tako lijepo uklapa u sliku stanja Lijepe Naše ...čak i kad čovjek brine o svojim očima.
Pa MATIJA LOVREC svaka ti čast!
Pozivam sve forumaše da se pridruže skupini podrške Matiji Lovrecu na Fejsu!
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 22:41   #2029
Bok svima!
Vidim da ste se opako raspisali o metodama, iskustvima i tehnologiji u laserskom skidanju dioptrije. Ja u tome nisam stručna ali možda moje iskustvo na pregledu nekome pomogne.
Bila sam nedavno na tzv. laserskom pregledu u poliklinici Svjetlost i mogu reći da je osoblje izvrsno, prostor nov novcat, pregled detaljan. U šumi poliklinika odabrala sam bas tu kliniku jer imam nekoliko prijatelja koji su se tamo operirali i jako su zadovoljni. Bez obzira na to, bila sam jako skeptična u izboru ko bi mogao " dirat" moje oči ( je da su 2 komada, al jednako mi vrijedna, btw.uvik se sjetim one čuvaj nešto ko oči u glavi).
I tako ja nma pregledu i rade mi svašta, ali lijepo sve objasne, traje cca sat vremena. Na kraju mi dokica kaže da mi jedna pretraga nije skroz uredna-količina suza u oku!! tj. da su mi oči suhe, i propisali su mi umjetne suze i uputili me na učestalo kapanje i ne nošenje leća nekoliko tj.
Bila sam razočarana naravno, ali nakon malo razmišljanja i razgovora shvatila sam da su zaista i više nego fer. Pitate se zašto? ??zato što to pokazuje da oni neće napraviti operaciju pod svaku cijenu i bez obzira na posljedice ( što nisam baš sigurna da drugi nebi napravili). i koliko god to zvuči čudno ovako sam stekla još VEĆE povjerenje u njih i njihovu stručnost!
Kontrolni pregled ( samo suze, gratis) i ev. dogovor o terminu op. mi je idući tj. Drzte fige da proplačem na tom testu. Pozz
kejt.kejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 23:25   #2030
Quote:
crnka123 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam friška s operacije. danas treći dan. rekli su mi da mjesec dana ne idem u bazene, doktorica kaže da bi ih ona izbjegavala i dva jer se boji za kvalitetu vode u našim bazenima, a u more može i za tri tjedna. rekla je da smijem ronit da smočim kosu tj. ono malo ispod površine tipa kad plivam, ali da ne idem u duboke zarone makar 3-4 mjeseca, a u prvoj godini ne ispod 25 m dubine. Iscrpan odgovor..mene zanimalo jel smijem normalno močit kosu..plus rekla mmi je da ove godine baš i ne skačem na glavu s nekih visina da ne bi krivo naskočila. Znam da je od petka do ponedjeljka premalo ali ovo je super. Imam problem samo kasno navečer i ujutzro kad se probudim. Ujutro mi je mutno i teško otvorim oči, ali prođe kad nakapam, a navečer imam osjećaj ko da mi kapci stružu po oku. Istina nisam baš neki discipliniran pacijent i jučer i prekjučer sam išla spavat u dva, visim na kompjuteru iako su rekli da ovaj vikend to ne radim, a i jučer sam odvozila 200km..bilo me strah, ali bilo je savršeno...kakve leće..znam da je neodgovorno, ali bila mi je frka uletilo nešto bitno i neplanirano, a da sam sve u životu planirala s obzirom na životni ritam dočekala bi penziju bez operacije. Definitivno se isplati...+ i ja sam googlala i mislim da sam stvarno grozan pavcijent...i zahtijevna i neodgovorna...ali po onom što se poiše lasik mi se činio predvidljiviji i definitivno dugotrajniji pogotovo s novim laserima.

Je, istina, voda u bazenima hm hm...
Ali sva sreća 6. mjesec je blizu, pa se može u moru trenirati...
Da li je sad povoljno razdoblje za operaciju ( s obzirom na doba godine). Ja sam nekako planirao krajem ovog mjeseca. Čuo sam da su u Svjetlosti jako susretljivi što se tiče termina, a bogme ću to uskoro i provjeriti na vlastitoj koži...
Gdje si ti operirana?
jaguar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 23:31   #2031
Quote:
eva005 kaže: Pogledaj post
Ej jaguar.evo ja sam jedna realna osoba s realnimiskstvom Operirana sam u svjetlosti. Bilo me je uzasno strah, ali toliko ljudi mi ih je preporucilo i to strucnih ljudi koji su neutralni i nisu imali nikakvog svojeg interesa. ja sam odusevljena, gle vidim! Nakon operacije oci su mi bile pune suza i sve mi je bilo kao da gledam kroz vodu. Sestra mi je objasnila kako da se ponasam sve u detalje poslije operacije. Dala mi je i apaurin za doma. Ugl. nikad u zivotu nisam popila apaurin tako da sam ti zaspala u autu na putu do doma. Drugi dan kad sam se probudila totalno drukciji feeling. oci mi nisu vise bile suzne, onak pogledam u prozor , vani svaki list na drvetu vidm svarseno. Gle ni jedan osjecaj nemoze opisati to. Fakat osjecaj slobode. Ja ti nemma nikakvih problema ni po noci sa bljestanjem ni nista. jedino nekad navecer kad radim na kompjuteru me zna smetati kao da me malo zuljaju oci, nakapam Blink, to su umjetne suze, i fakat super. jednostavno evo mogu ti preporuciti svjetlost jer fakat mislim da su oni najboljil. Nadam se da ce ti se jos ljudi javiti sa svojim iskustvima bilo pozitivnim ili negativnm. Ali bitno je znati da ti tamo doktori nista ne kriju i sve ti objasne. A onaj mali rizik mooras biti spreman prihvatiti kao i kod svake odluke koju u zivotu doneses.

Baš čudan osjećaj...jedva čekam, ali osjećam kao nekakvu tremu...bolje trema nego strah Još jedno pitanjce...jel možeš sam kući ili je nužan transport? Mislim, nakon operacije?
jaguar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 00:37   #2032
Ovi komentari kako u klinici Svjetlost prevladava iskrenost i poštenje,mogu bit istiniti za onoga ko postavlja pitanja na koje se inače tamo daju iskreni odgovori.
Moja iskustva sa njihovom iskrenošću i poštenjem su potpuno suprotna,samo treba malo proći kroz forum unatrag.

Ko se želi realno informirat o Lasik zahvatu(pa i femtosecond lasiku) poželjno je proučit sljedeće o čemu je dovoljno pisano na topicu i postoji dovoljan broj datih linkova.
Tu su sljedeće važne značajke:
-vakum koji se koristi pri kreiranju lasik poklopca i koji može uzrokovat pojavu ili povećanje broja i inteziteta floatera(mrlja i paučina u vidnom polju posebno vidljivih na jačem svjetlu)
-aberacije višeg reda i njihov utjecaj na kvalitetu vida,unatoč femtosecond rezačima,još uvijek su nakon perioda oporavka od najmanje 6mjeseci bitno izraženije nego kod površinskih metoda.
-poklopac od rožnice koji nikad nezarasta do kraja i zbog čega je oko osjetljivije na mehaničke udarce,kod Prka nema poklopca pa ni rizika vezanih uz poklopac.
-sindrom suhog oka
-podepitalizacija,defektni poklopac
-dlk upala
-keratoectasia(rjeđa pojava nego kod starijih rezača,ali još uvijek prisutna)
-mrena i mogući dugoročni utjecaj na njen preuranjeni nastanak
-operacija mrene i mogući lošiji rezultati zbog prijašnjeg lasika
-uranjeno smanjivanje kvalitete suznog filma koje inače dolaze sa godinama
-aberacije duginih boja(samo za femtosecond rezače poklopaca)

Ukratko,da se lasik rožnica smatra zdravom nebi bila zabranjena za transplataciju.


I kod površinskih metoda su moguće tek poneke od ovih značajki,ali površinske metode su ipak bitno provjerenije i sigurnije u dugom periodu i što je najvažnije nema tog doživotnog rožničnog poklopca.

I nek se neki zapitaju zašto se u Optocenru,a i brojnim drugim klinikama van Hrvatske lasik operacija stavlja pod B varijantu,a površinske metode su prioritet?
Nije da ovime nekog nagovaram na operaciju u Optocentru,ali da bi smatrao Svjetlost boljom klinikom morao bi smatrat da je femtosecond Lasik zdraviji od površinskih metoda i da je mjerenje neosvjetljenih zjenica nevažno.
I dok nije bilo femtosecond rezača,Svjetlost je stavljala Lasik pod A varijantu operacije.

Ko neželi lasik poklopac i niz kratkoročnih i dugoročnih rizika koji uz njega dolaze morat će riskirat dulji i bolniji oporavak koje povlače površinske metode,koje također nisu posve bezazlene.
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 03:17   #2033
@ Jolac:

I ti si, kao i ja, mlad i naivan i zelis s ljudima podijeliti znanje koje si skupio.
No, neke zivo zaboli za to, jer oni su bili na operaciji, ili ce ici, ili je prijateljev pas bio i njemu je super. Nitko naravno ne definira sto znaci super.
Moje iskustvo je da ima mnogo ljudi koji nose naocale, a imaju krivu dioptriju - jer kad im kazu 'citaj' oni veselo pogode slova koja pisu, umjesto da se trude vidjeti da li to vide ostro.

Ne opterecuj se.

Ja sam razmisljala o operaciji, al ne zato jer sam lijena nositi naocale/lece, vec zato sto necu nikad moci vidjeti ostro pomocu naocala/leca (lece ne nosim vise, previse me zivciralo stavljanje). Spadam jel, u onih nesto posto ljudi kojima naocale ne mogu pomoci da bi bili u potpunosti zadovoljni svojim vidom. (kratokovidnost oko 3.5-4, astimatizam cyl oko 2, na klasicnoj udaljenosti one table za ocitavanje ne raspoznajem Q i O npr, sa veseljem od kuteva, 10 i 170 cca, al ostatak je srecom ok - bila sam u Svjetlosti na obicnom pregledu i zavrsila na hrpetini aparata gdje su me fino i propisno pregledali - kako me do tada u zivotu pregledali nisu i dr. Morena je najbolja oftalmologica koju sam ikada srela - izuzetno ljubazna i puna informacija, strpljiva i nije joj bilo tesko odgovoriti niti na jedno moje pitanje i dala je sve od sebe da mi nadje dobra stakla.... )

Citajuci ovaj topic, i to od cca 30te strane na ovamo, pregledavajuci dane linkove, pregledavajuci jos ponesto stvari koje sam sama nasla - ja sam zakljucila da mi ne pada na pamet riskirati i upasti u novih 'malo posto' koji imaju problema nakon operacije.

A moram priznati da ova iznenadna navala ljudi koji imaju malo postova, koji svi mahom imaju super iskustva i nikome nista nije lose (ma to sto ne mogu oci ujutro otvoriti ili sto stalno kapam suze, to je normalno....) i svi odmah s operacije trce na komp (iako im je savjetovano odmaranje)..... Meni uopce nema neki kredibilitet. Ako nekome ima - super
Meni nije normalno ovisiti o tekucini za kapanje suza....

Svatko i tako donosi odluke za sebe. Nije da cu ja ikome placati operaciju

A ja ovo pisem, samo zato da ti Jolac, znas da si barem jednoj osobi pomogao sa hrpetinom informacija. Ja nisam spremna prihvatiti rizike takve operacije. Neki drugi jesu. Super, zelim im da nemaju nikakvih komplikacija.
No tebi hvala sto si podijelio svoje informacije s nama. I sto si barem meni ustedio dane i dane trazenja Jer ja, eto kao i ti, imam potrebu ispitati SVE sto mogu saznati o necemu. I iskustvo 'meni je super' meni nista ne znaci.

Za razliku od nekih, ja se ne opterecujem s klinikom, ja sam svoju odluku donijela na osnovu podataka o zahvatu, o rizicima, o posljedicama, a bogme i na osnovu 'veselih' filmova na youtubeu gdje ljudi pricaju svoja iskustva.

Da sam odlucila ici na zahvat, onda bih napravila redaljku po klinikama, i ispitivala ih kojesta sto bi mi jos bilo vazno. No, odlucila sam da nemam namjeru to raditi u nekoj blizoj buducnosti (od cca 5-10 godina)
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 10:34   #2034
Quote:
jaguar007 kaže: Pogledaj post
Je, istina, voda u bazenima hm hm...
Ali sva sreća 6. mjesec je blizu, pa se može u moru trenirati...
Da li je sad povoljno razdoblje za operaciju ( s obzirom na doba godine). Ja sam nekako planirao krajem ovog mjeseca. Čuo sam da su u Svjetlosti jako susretljivi što se tiče termina, a bogme ću to uskoro i provjeriti na vlastitoj koži...
Gdje si ti operirana?
U Svjetlosti. Pitala sam dr. Bohač o dobu godine. rekla je da je svvejedno samo da si isplaniram doba godine kada imam vremena, i onda me upozorila na kupanje, valjda to ljudi masovno rade ljeti kad su godišnji, a onda zajeb ba se ne možeš kupat. Bome ja se želim kupat i to bez leća ove godine, uvijek si iziritiram oči s lećama. Operacije su ti uvijek petkom kaže da je to zgodno da se ljudi odmore preko vikenda i na operaciju se čeka svega nekoliko dana. Istina ja sam se naručila 10ak dana ranije pa sam otkazala, pa se na kraju opet naručila 2 dana ranije. Nisam požalila. istina bog vratila sam se na posao radim privatno, znaš kako je kriza morala sam ne želim da posao čeka.
crnka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 10:59   #2035
Quote:
Nesi kaže: Pogledaj post
@ Jolac:

I ti si, kao i ja, mlad i naivan i zelis s ljudima podijeliti znanje koje si skupio.
No, neke zivo zaboli za to, jer oni su bili na operaciji, ili ce ici, ili je prijateljev pas bio i njemu je super. Nitko naravno ne definira sto znaci super.
Moje iskustvo je da ima mnogo ljudi koji nose naocale, a imaju krivu dioptriju - jer kad im kazu 'citaj' oni veselo pogode slova koja pisu, umjesto da se trude vidjeti da li to vide ostro.

Ne opterecuj se.

Ja sam razmisljala o operaciji, al ne zato jer sam lijena nositi naocale/lece, vec zato sto necu nikad moci vidjeti ostro pomocu naocala/leca (lece ne nosim vise, previse me zivciralo stavljanje). Spadam jel, u onih nesto posto ljudi kojima naocale ne mogu pomoci da bi bili u potpunosti zadovoljni svojim vidom. (kratokovidnost oko 3.5-4, astimatizam cyl oko 2, na klasicnoj udaljenosti one table za ocitavanje ne raspoznajem Q i O npr, sa veseljem od kuteva, 10 i 170 cca, al ostatak je srecom ok - bila sam u Svjetlosti na obicnom pregledu i zavrsila na hrpetini aparata gdje su me fino i propisno pregledali - kako me do tada u zivotu pregledali nisu i dr. Morena je najbolja oftalmologica koju sam ikada srela - izuzetno ljubazna i puna informacija, strpljiva i nije joj bilo tesko odgovoriti niti na jedno moje pitanje i dala je sve od sebe da mi nadje dobra stakla.... )

Citajuci ovaj topic, i to od cca 30te strane na ovamo, pregledavajuci dane linkove, pregledavajuci jos ponesto stvari koje sam sama nasla - ja sam zakljucila da mi ne pada na pamet riskirati i upasti u novih 'malo posto' koji imaju problema nakon operacije.

A moram priznati da ova iznenadna navala ljudi koji imaju malo postova, koji svi mahom imaju super iskustva i nikome nista nije lose (ma to sto ne mogu oci ujutro otvoriti ili sto stalno kapam suze, to je normalno....) i svi odmah s operacije trce na komp (iako im je savjetovano odmaranje)..... Meni uopce nema neki kredibilitet. Ako nekome ima - super
Meni nije normalno ovisiti o tekucini za kapanje suza....

Svatko i tako donosi odluke za sebe. Nije da cu ja ikome placati operaciju

A ja ovo pisem, samo zato da ti Jolac, znas da si barem jednoj osobi pomogao sa hrpetinom informacija. Ja nisam spremna prihvatiti rizike takve operacije. Neki drugi jesu. Super, zelim im da nemaju nikakvih komplikacija.
No tebi hvala sto si podijelio svoje informacije s nama. I sto si barem meni ustedio dane i dane trazenja Jer ja, eto kao i ti, imam potrebu ispitati SVE sto mogu saznati o necemu. I iskustvo 'meni je super' meni nista ne znaci.

Za razliku od nekih, ja se ne opterecujem s klinikom, ja sam svoju odluku donijela na osnovu podataka o zahvatu, o rizicima, o posljedicama, a bogme i na osnovu 'veselih' filmova na youtubeu gdje ljudi pricaju svoja iskustva.

Da sam odlucila ici na zahvat, onda bih napravila redaljku po klinikama, i ispitivala ih kojesta sto bi mi jos bilo vazno. No, odlucila sam da nemam namjeru to raditi u nekoj blizoj buducnosti (od cca 5-10 godina)
Draga moja. Hvala ti što ljude smatraš budalama. Misliš da je lako donijeti odluku o operaciji? Misliš da je lako leći na stol da ti neko kopa po očima? Ja sam se na forum uključila isključivo radi ovoga. U životu sve radim maksimalno sigurno. Istina bog ne znam kako ti je sa tvojom dioptrijom za moju kažu da je bila jednostavna i nikad mi se nisu dogodile krive naočale ili leće, ali smetaju u životu pogotovo kad si puno na kompu i putu. Ja sam suze imala i prije operacije. U autu, kraj kompa, kraj kreveta. Možeš li zamisliti kako izgleam nakon par sati za kompom, pa onda sjednem na put pa dođem na sastanak a imam crvene oči i leća mi se razvlači po oku i imam osjećaj da mi je sve ljigavo, a poslovni partner koji sjedi preko puta mene izgleda kao titrajuća slika na TV pa se ti skoncentriraj i budi ozbiljan. Na operaciju me sila natjerala i malo moj stari koji je reko da ne odajem dojam ozbiljnosti, a da mi je ozbiljan posao dao u ruke, da mu se nekad činim ko napušena. Obišla sam sve klinike, zvala sam čak i u Sloveniju i Njemačku. Prevaga je ipak pala na Hrvatsku zbog kontrola i ako se ne daj bože nešto desi, a imaju u Hr iste lasere, ako ne i bolje. Search mi je počeo sa googlanjem "lasersko skidanje dioptrije" i naišla sam i na forum, ne samo ovaj ima ih i srpskih i bosanskih i američkih. Pročitala sam i one prijave komplikacije od FDA ima bome stotine strana, mnoge su za neke stare lasers i sad mahom za Visx laser od tvrtke AMO (imaju ga u Visumedu). Forum mi je izgubio kredibilitet kad sam shvatila da je Jolac sam protiv svih, a teško mi je povjerovati da je samo on u pravu, a svi drugi su budale. osim toga ako se imalo baviš istraživanjima bilo čega po netu onda znaš da svaka i najgluplja teorija ima istraživanje koje ju potpuno opravdava, ali ako staviš suprotnu tezu i za nju ćeš naći isto takvo. da Jolac nije toliko dugo na forumu pomislila bi da radi za Optocentar (tko zna možda su došli do njega i platili mu da ih promovira). Da nisam imala problema s lećama moža se ni ja još ne bi operirala, ali stvarno mi je to trebalo i mislim da sam profitirala. Pa šta što mi se malo suše oči, svaki dan je sve bolje, a ovo je stvarno friško. K vragu kad sam operirala slijepo crijevo 5 dana sam bila u bolnici jer sam došla malo prekasno, a još mjesec dana sam imala problema. Za oči pristajem na smetnje i duže, iako je vjeruj mi puno lakše nakapat kad se probudiš nego se pola sata molit u wc da ne boli. Svrha mog javljanja prvo su bile informacije, a sad doista imam želju da s ljudima podijelim kako je to veličanstvena stvar, ne želim nikog nagovarat jer sam svjesna da je možda moglo proći i drugačije, ali ko makar nekad ne riskira ne profitira. Slobodno slušaj jolca ali svaki njegov link probaj prebacit u kontru, pa ćeš vidjeti da postoje istraživanja da je suprotno bolje. Npr stalno jebeni američki piloti i astronauti. Ja samnaišla na članak iz nekog časopisa( Euro nešto... navodno je to časopis ne znam sad europskog ili svjetskog oftalmološkog udruženja kotira top) gdje kažu da se pilotima isključivo radi LASIK jer smiju letjeti kroz 2-3 mjeseca, a da nakon PRK nisu smjeli letjeti šest mjeseci...dakle kome ćemo vjerovati Jolcu ili oftalmolozima...ja bi rekla ni jednom nego onom doktoru koji ti stavlja laser iznad oka jer i njegov obraz je tu u pitanju....u ostalom u Americi imaš šansu za jednu pogrešku, a nakon toga bye bye karijera, misliš da to nije već i kod nas....zar doista misliš da još uvijek eksperimentiraju....
crnka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:05   #2036
Quote:
Nesi kaže: Pogledaj post
@ Jolac:

I ti si, kao i ja, mlad i naivan i zelis s ljudima podijeliti znanje koje si skupio.
No, neke zivo zaboli za to, jer oni su bili na operaciji, ili ce ici, ili je prijateljev pas bio i njemu je super. Nitko naravno ne definira sto znaci super.
Moje iskustvo je da ima mnogo ljudi koji nose naocale, a imaju krivu dioptriju - jer kad im kazu 'citaj' oni veselo pogode slova koja pisu, umjesto da se trude vidjeti da li to vide ostro.

Ne opterecuj se.

Ja sam razmisljala o operaciji, al ne zato jer sam lijena nositi naocale/lece, vec zato sto necu nikad moci vidjeti ostro pomocu naocala/leca (lece ne nosim vise, previse me zivciralo stavljanje). Spadam jel, u onih nesto posto ljudi kojima naocale ne mogu pomoci da bi bili u potpunosti zadovoljni svojim vidom. (kratokovidnost oko 3.5-4, astimatizam cyl oko 2, na klasicnoj udaljenosti one table za ocitavanje ne raspoznajem Q i O npr, sa veseljem od kuteva, 10 i 170 cca, al ostatak je srecom ok - bila sam u Svjetlosti na obicnom pregledu i zavrsila na hrpetini aparata gdje su me fino i propisno pregledali - kako me do tada u zivotu pregledali nisu i dr. Morena je najbolja oftalmologica koju sam ikada srela - izuzetno ljubazna i puna informacija, strpljiva i nije joj bilo tesko odgovoriti niti na jedno moje pitanje i dala je sve od sebe da mi nadje dobra stakla.... )

Citajuci ovaj topic, i to od cca 30te strane na ovamo, pregledavajuci dane linkove, pregledavajuci jos ponesto stvari koje sam sama nasla - ja sam zakljucila da mi ne pada na pamet riskirati i upasti u novih 'malo posto' koji imaju problema nakon operacije.

A moram priznati da ova iznenadna navala ljudi koji imaju malo postova, koji svi mahom imaju super iskustva i nikome nista nije lose (ma to sto ne mogu oci ujutro otvoriti ili sto stalno kapam suze, to je normalno....) i svi odmah s operacije trce na komp (iako im je savjetovano odmaranje)..... Meni uopce nema neki kredibilitet. Ako nekome ima - super
Meni nije normalno ovisiti o tekucini za kapanje suza....

Svatko i tako donosi odluke za sebe. Nije da cu ja ikome placati operaciju

A ja ovo pisem, samo zato da ti Jolac, znas da si barem jednoj osobi pomogao sa hrpetinom informacija. Ja nisam spremna prihvatiti rizike takve operacije. Neki drugi jesu. Super, zelim im da nemaju nikakvih komplikacija.
No tebi hvala sto si podijelio svoje informacije s nama. I sto si barem meni ustedio dane i dane trazenja Jer ja, eto kao i ti, imam potrebu ispitati SVE sto mogu saznati o necemu. I iskustvo 'meni je super' meni nista ne znaci.

Za razliku od nekih, ja se ne opterecujem s klinikom, ja sam svoju odluku donijela na osnovu podataka o zahvatu, o rizicima, o posljedicama, a bogme i na osnovu 'veselih' filmova na youtubeu gdje ljudi pricaju svoja iskustva.

Da sam odlucila ici na zahvat, onda bih napravila redaljku po klinikama, i ispitivala ih kojesta sto bi mi jos bilo vazno. No, odlucila sam da nemam namjeru to raditi u nekoj blizoj buducnosti (od cca 5-10 godina)
Nesi, drago mi je da si tako profiltrirala čitav topic...jasno da ima ljudi koji pišu i za i protiv i ove klinike i one klinike , i za ovaj zahvat i za onaj.
ovo je slobodno tržište a forum, ako se držiš pravila, daje slobodu govora.
Jasno si ,isto tako dala do znanja da tražiš savjete na krivom mjestu...na forumu...gdje ne možeš znati tko je pacijent a tko PACIJENT...savjeti i preporuke se traže od ljudi koji se time istinski bave, nisi od jučer zaboga.
A očito si si več zacrtala u glavi da se nečeš operirati i to je tvoja stvar.
Autosugestivno i podsvjesno si zacrtala svoj put....daleko daleko od uživanja u dobrom vidu...ma u kojoj god klinici i zemlji to napravila.
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:05   #2037
Quote:
b_fly kaže: Pogledaj post
Ekipa jeste čuli ovo!!!

Čovjek koji daje svjedočanstvo u novine o zadovoljstvu nakon operacije dioptrije u Svjetlosti dobije otkaz sa TVa!!!!
Koja gomiletina očajnih očajnika!
Taj čovjek je očito nekome smetao, jer je nepodoban...u smislu opredjeljenja za doktora.
EEEEEJ I TOGA IMAAAAA
Hm, ovo se tako lijepo uklapa u sliku stanja Lijepe Naše ...čak i kad čovjek brine o svojim očima.
Pa MATIJA LOVREC svaka ti čast!
Pozivam sve forumaše da se pridruže skupini podrške Matiji Lovrecu na Fejsu!

Ne mogu vjerovati. pa zar on nije preko 15 godina na televiziji i ne vodi ništa vezano uz politiku ili bilo čiju podobnost? Znaš li kako otvoriti samo blog za podršku? Ovo se mora čuti....stvarno nije fer da čovjeka diraju zbog njegovih osobnih preferenci i to o zdravlju. Gdje nam je demokratska država!!!!!!!!!! Ekipa zna li tko način da pomognemo čovjeku?
crnka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:34   #2038
Nesi,

Mislio sam samo napisati kratko pitanje, ali se prvo moram složiti s tvojim postom. Forum je na zadnjim stranicama definitivno postao dosadniji nego ranije. Podrška Jolcu i drugim pravim forumašima, zbog vas ga i čitamo.

Možda je profesionalna deformacija, jer se time bavim, ali navala mailova s pohvalama kombinirani s drugim PR-om tipa akcije na facebook-u, google oglasi, pričama o aferama s novinarima koji su operirani u jednoj klinici (to je zbilja sramota, iako mislim da je to samo izgovor za otkaz, a razlozi su uvijek u međuljudskim odnosima), uz brojne druge medije zbilja mirišu na jako dobru marketinšku kampanju. Druge klinike bi se mogle malo ugledati, iako mislim da to ne bi bilo dobro za forum. No svatko si može izabrati što želi čitati... Osobno više volim postove koji nisu crno-bijeli.

Što se tiče operacije, nisam odustao, iako sam još u razmišljanjima. Imam relativno malu dioptriju (-2.75 i -2.50 na naočalama i -2.75 na lećama), ali svejedno vidim jako slabo bez naočala i leća. Vrlo sam zadovoljan doktoricom i poliklinikom gdje idem po leće i naočale (iz ranije navedenog razloga, nikog neću reklamirati). Međutim, stavljanje i skidanje leća sve me više živcira.

Nadam se da mi netko može odgovoriti na pitanje što mogu očekivati od vida ako se odlučim za laser i sve prođe dobro. Od prije 5 godina nosim mekane leće, a prije toga sam nosio polutvrde i mislim da sam malo bolje vidio s njima nego s mekanima. Hoće li vid nakon lasera biti bolji od vida s mekanim, ili još bolje polutvrdim lećama? Ili isti, sličan, slabiji?

Pravi forumaši ne dajte se!!
relja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:37   #2039
Quote:
crnka123 kaže: Pogledaj post
U Svjetlosti. Pitala sam dr. Bohač o dobu godine. rekla je da je svvejedno samo da si isplaniram doba godine kada imam vremena, i onda me upozorila na kupanje, valjda to ljudi masovno rade ljeti kad su godišnji, a onda zajeb ba se ne možeš kupat. Bome ja se želim kupat i to bez leća ove godine, uvijek si iziritiram oči s lećama. Operacije su ti uvijek petkom kaže da je to zgodno da se ljudi odmore preko vikenda i na operaciju se čeka svega nekoliko dana. Istina ja sam se naručila 10ak dana ranije pa sam otkazala, pa se na kraju opet naručila 2 dana ranije. Nisam požalila. istina bog vratila sam se na posao radim privatno, znaš kako je kriza morala sam ne želim da posao čeka.
Crnka123, kaj si se tak brzo vratila na posao?
a kompjuter? znaš, meni su sestre poslije operacije, a doktorica Bohač i na samom pregledu prije, sto puta ponovile da je bolje ne baš odmah i full time na kompjuter. Doduše krenula sam tek nakon tjedan dana radit kak spada(puno crtam i projektiram)u 5-6 puta kapanja suza.
Ma i bolje ak su malo preuveličali mjere opreza, bolje tako nego da se neozbiljno shvati taj oporavak...pošto je operacija bila na kraju pis of kejk
b_fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:51   #2040
Ja sam nov na forumu, al nisam još operiran... Stvarno želim već dulje vrijeme riješiti se leća i donio sam odluku da to bude u ova 3 mjeseca (imam neke slobodne dane pa bih iskoristio za to), iako je ovo super ak se petkom operiraš, skoro da i ne trebaš slobodne dane? Al dobro, valjda ovisi kojim se poslom baviš?
Malo sam gledao prijašnje postove, ali malo su mi komplicirani. A čini mi se kad bi o svemu tako razmišljao ne bi ni u dućan otišao, niti iz kuće izlazio...
jaguar007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.