Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 20:07   #1
Kako proizvesti kliničku smrt?

Ljudi moji... kako proizvesti kliničku smrt ??? Želio bih doživjeti element percepcije beživotnog tijela gledana s visine ili retrospektivu života (znači da mi se čitav život odvrti u jednom trenutku) . Jel se to kako može proizvest, a da se ne idem koknut odmah ???
I još nešto... za mene osobno smrt je nešto najljepše što se može desit individui (ali kažem individui jer teško je nastavit sa životom nakon nečije smrti, pogotovo roditelja, brata, rodbine, bliskih...)
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:36   #2
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Ljudi moji... kako proizvesti kliničku smrt ??? Želio bih doživjeti element percepcije beživotnog tijela gledana s visine ili retrospektivu života
Do prestanka rada srca i disanja se može doći na mali milijun načina, ali ti ne želiš proizvesti kliničku smrt osim ako si suicidalna osoba, već iskustvo blisko smrti. Samo zato jer se to iskustvo tako zove ne znači da je 'pravo' NDE iskustvo ono u kojem je netko blizu smrti, jer se ono događa i u situacijama koje nemaju veze sa smrti.

A i osim toga, samo se 10 do 20% preživjelih od kliničke smrti sjeća stvari koje se kvalificiraju kao NDE, tako da statistika nije na tvojoj strani ako NDE namjeravaš namjerno izazvati pokušajem samoubojstva. A mnogi imaju NDE a da ne dožive elemente kao što su OBE ili tu retrospektivu života. Za imati NDE ne trebaš imati te elemente niti ih baš svaki tko preživi kliničku smrt i sjeća se nečega ima.

Quote:
Jel se to kako može proizvest, a da se ne idem koknut odmah ???
Za retrospektivu života ne znam, ali za OBE da. Na način da recimo održavaš svjesnost dok ti tijelo fizički zaspi i onda u određenoj fazi iskoristiš neku od onih metodi 'izlaska iz tijela'.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:22   #3
lucid dreaming?
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:47   #4
pa imaš onaj film iz 1990, glume Kifer Saterland i Đulija roberts i Kevin Šunka (Bejkon) pa pogledaj i vidi jel ti se to sviđa.

al ja mislim da si pod dojmom "priča" ljudi koji su skoro umrli, pa gledaju sebe i okolinu iz helića, pa trkeljaju o putovanju kroz tunel, glasovima majke, brata, djece i onda vidi "boga" koji mu kaže da nije došlo vrijeme pa ga vrati natrag...
prije ću povjerovati u bajke koje se pričaju djeci nego tome...

ali razmisli malo, isto iskustvo ti je kad ideš zaspat...sve se zacrni, ne čuješ ništa i onda sanjaš..malo si tu, pa malo tamo, pa si sa jednom curom ,pa sa drugom...meni je to isto...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:47   #5
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
lucid dreaming?
Izvantjelesno iskustvo se može izazvati i unutar lucidnog sna. A i osim toga, ona metoda koju sam naveo je jako slična WILD metodi za induciranje lucidnog sna.

A i mnogi misle da baš i nije pametno tu metodu prakticirati dok se ide spavati, pa kombiniraju to i sa WBTB metodom.

A i moglo bi se raspravljati o tome da li je svijet kojeg netko percipira dok je 'izvan tijela' zbilja objektivno i doslovno izvan tijela a ne samo unutarnja simulacija.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 01:47   #6
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Ljudi moji... kako proizvesti kliničku smrt ??? Želio bih doživjeti element percepcije beživotnog tijela gledana s visine ili retrospektivu života (znači da mi se čitav život odvrti u jednom trenutku) . Jel se to kako može proizvest, a da se ne idem koknut odmah ???
I još nešto... za mene osobno smrt je nešto najljepše što se može desit individui (ali kažem individui jer teško je nastavit sa životom nakon nečije smrti, pogotovo roditelja, brata, rodbine, bliskih...)
Pa to je lako za napraviti, samo se baciš sa zgrade.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:45   #7
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa to je lako za napraviti, samo se baciš sa zgrade.
Pa to je i najjednostavnije !!! Svojih briga ću se riješit zauvijek i meni će biti lijepo u drugoj dimenziji, no što sa mojima ??? Vrlo sebičan čin zaravo
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 00:03   #8
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Ljudi moji... kako proizvesti kliničku smrt ??? Želio bih doživjeti element percepcije beživotnog tijela gledana s visine ili retrospektivu života (znači da mi se čitav život odvrti u jednom trenutku) . Jel se to kako može proizvest, a da se ne idem koknut odmah ???
Gledanje sebe može, samo ne znam je li stvarno ili umišljeno.
Zastoj rada srca zna inicirat takav efekt. (dokazano)
No nisam siguran je li mi srce tada kucalo ili ne, zaistač.

alternativna opcija je špigl

Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Izvantjelesno iskustvo se može izazvati i unutar lucidnog sna. A i osim toga, ona metoda koju sam naveo je jako slična WILD metodi za induciranje lucidnog sna.

A i mnogi misle da baš i nije pametno tu metodu prakticirati dok se ide spavati, pa kombiniraju to i sa WBTB metodom.

A i moglo bi se raspravljati o tome da li je svijet kojeg netko percipira dok je 'izvan tijela' zbilja objektivno i doslovno izvan tijela a ne samo unutarnja simulacija.


ps klinička smrt lahko postaje permanentna ... pa se nije za šaliti
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:13   #9
Nemoj se poigravati s životom i zdravljem
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:22   #10
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nemoj se poigravati s životom i zdravljem
Tocno to. Klinicka smrt znaci prestanak rada srca i pluca zbog cega ti mozak ostaje bez kisika.
Prosle su godine, a ja jos uvijek imam problema u izgovoru nekih slova i slaganju slozenih recenica ( sto se i vidi ), a dr. su doslovno u cudu kako sam dobro prosao.
To je ruski rulet...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:58   #11
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Ljudi moji... kako proizvesti kliničku smrt ??? Želio bih doživjeti element percepcije beživotnog tijela gledana s visine ili retrospektivu života (znači da mi se čitav život odvrti u jednom trenutku) . Jel se to kako može proizvest, a da se ne idem koknut odmah ???
I još nešto... za mene osobno smrt je nešto najljepše što se može desit individui (ali kažem individui jer teško je nastavit sa životom nakon nečije smrti, pogotovo roditelja, brata, rodbine, bliskih...)

Ibogaine?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:32   #12
Bilo je takvih eksperimenata.
Npr 25g Amerikanka htjela da se "vidi" sa svojom prijateljicom, koja je preminula, pa je sama napravila eksperiment posjete njoj "na onu stranu".

Ostala je sa preminulom prijateljicom zauvijek...

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...st-friend.html
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:28   #13
Prirodna selekcija je majka
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:52   #14
Nije uvijek tako.
Ako nisi bio u takvoj situaciji nećeś razumijeti druge: "Sit gladnog ne razumije".

I inteligentni ljudi upadaju u depresije i druge ne do kraja "normalne" stvari i ideje.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 17:44   #15
Pa ne znam baš..Kao idem malo umrijeti da vidim frendicu pa ću se vratiti..jer vozi bus svakih 15minuta nazad...

Depresija je nešto sasvim drugo, kada na depri odlučiš otić onda zagrizeš cijev i stisneš, frkneš se sa 10 kata na beton etc.
Ne odeš "vidjeti prijateljicu malo koja je preminula kako je kod nje"


Možda sam previše grub?..zabole me kurac..ko ju jebe
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:08   #16
A kada bi ti bila kćerka, isto biś tako napisao?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:41   #17
Vjerojatno ne ali bih i dalje smatrao da je mutava...jbga svi smo bili u manjoj ili većoj mjeri, netko prođe dobro netko ne ali ovo je lagani apsurd.
Kao otac bih pratio svoje dijete pozorno, razgovarao i učio ga o svemu, usmjeravao ga da se razvija kao osoba a to bi podrazumijevalo naravno i intelekt

..a što se depresije tiče, znam ju jako dobro, bio sam na dnu svojedobno, prije dosta godina.. neću ulaziti u detalje ali je bilo jako loše i hvala Sotoni, digao sam se
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:57   #18
Jedno su żelje, a drugo je stvarnost.
Iz "normalnih" obitelji potjeće ne malo ubojica, psihića, narkomana itd, itd.

Budi siguran, da su njihovi roditelji isto htjeli dobro za njih, a poslije nisu mogli vjerovati, da je njihovo dijete postalo ubojicom itd.

Problem je kod ljudi, da prejednostavno ocjenjuju i osudjuju druge, a da ih ćesto niti malo ne znaju.

Nekada je dovoljno par redaka u medijima, da netko postane "monstrum", jer mnogi ljudi ne samo da vjeruju u to śto medija piśu, nego nerijetko i preuvelićavaju.

Ako poslije npr proizadje, da je taj ćovjek bio nevin, a gdje tek da nije bio "monstrum", ljudi obićno ne govore "bio sam glup, pa povjerovao" ili "eh ti novinari", "znao sam da je nevin", nego nerijetko dalje vrte jednom pokrenutu ploću npr s "sigurno je monstrum, ali mu nisu mogli dokazati" i slićno.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 00:16   #19
Oprosti ali kakve veze sada imaju ubojice i narkomani i nevino optuženi sa ovom temom i ovim slučajem?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 00:17   #20
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Jedno su żelje, a drugo je stvarnost.
Iz "normalnih" obitelji potjeće ne malo ubojica, psihića, narkomana itd, itd.

Budi siguran, da su njihovi roditelji isto htjeli dobro za njih, a poslije nisu mogli vjerovati, da je njihovo dijete postalo ubojicom itd.
.
Tihi i dobar susjed.
Nitko ne bi reko to za njega.

Put do pakla popločen je dobrim namjerama.
Povjest se ponavlja.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.