Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2017., 12:30   #1
Hrvatska tvornica streljiva

Poštovani!!
Nailazim vec neko vrijeme gdje se ljudi pitaju "DO KADA" ovako,svaka "šuša" u našem okruženju ima jednu od najbitnijih stavki za svoju vojsku;TVORNICU STRELJIVA"
Mi?
gdje je zapelo?tko je krivac?tko koči?
-dajte da taj gordijski čvor konačno presiječemo i budemo kao i sve normalne vojske,
(ako postoji tema ispričavam se i molio bih moderatora da obriše)
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 12:57   #2
Odmah bih te banirao jer kod samog imena teme "vičeš".
Vikanjem se ne grade tvornice.
Tvornica streljiva i vojska domicilne države nisu u izravnoj vezi.
Hrvatskoj ozbiljna i moderna tvornica pješačkog streljiva potrebna nije.
Lakše je iz proračuna godišnje dati do 62 milijuna kuna nego je imati.
Mi imamo dvije manufakture za proizvodnju.
HS Produkt jedan mjesec bi gradio tvornicu, drugi nebo.
Zašto bi to bila briga Žapčića i Vukovića?
Kraj toliko učenih glava u zemlji izumirućih Hrvata.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 16:36   #3
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Odmah bih te banirao jer kod samog imena teme "vičeš".
Vikanjem se ne grade tvornice.
Tvornica streljiva i vojska domicilne države nisu u izravnoj vezi.
Hrvatskoj ozbiljna i moderna tvornica pješačkog streljiva potrebna nije.
Lakše je iz proračuna godišnje dati do 62 milijuna kuna nego je imati.
Mi imamo dvije manufakture za proizvodnju.
HS Produkt jedan mjesec bi gradio tvornicu, drugi nebo.
Zašto bi to bila briga Žapčića i Vukovića?
Kraj toliko učenih glava u zemlji izumirućih Hrvata.
Pitanje je bi li se uopće isplatilo pokrenut tvorničku proizvodnju u Hrvatskoj? S trenutnom administracijom i uvjetima poslovanja u državi, više se isplati Hrvatima pokrenut proizvodnju streljiva u Americi, Litvi ili nekoj trećoj zemlji nego u vlastitoj. Čak i renomirane tvornice ne bilježe značajan prihod kad nema previše pucanja u Svijetu, osim Sirije nema nijedno drugo tržište. A za potrebe cijele Hrvatske može jedna omanja kompjuteriziriana pogonska linija proizvoditi streljiva godišnje koliko se u cijelom DR potrošilo.

Računica je glede toga potpuno jednostavna, sav profit od proizvodnje tvornive streljiva u Hrvatskoj ne bi bio dovoljan da nahrani pohlepnu, preskupu i potpuno neučinkovitu državnu upravu. To je vjerojtano razlog zbog čega HS Produkt ne želi ući u proizvodnju bez da država ima učešće. Inaće bi se mogli dovesti u beznadan položaj da prilikom prve smjene vlasti dodju neki polupolitičari tražiti milijunska mita s prijetnom gašenja proizvodnje.

Tvornica u BiH se svojevremeno prodavala jeftino, ali nitko iz Hrvatske nije bio zainteresiran. Kupili su ih Amerikanci čisto da ne bi uzeo netko s istoka. Ali isplativosti baš i nema, kao ni druge tvornice u BiH gdje su uvjeti poslovanja puno bolji (u ekonomskom i administrativnom smislu, ne u političkom) nego u Hrvatskoj.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:28   #4
nama hrvatima se nista ne isplati proizvoditi,i pored nase(moje) zlatne slavonije, uvozimo žito,samo uvoz,uvoz,za kvalitetu nitko ne pita,zato nam i je tako-kako je,
da mi osposobimo tvornicu streljiva,( ne znam da li bi morali uvoziti štogod od resursa)vrlo brzo bi uvidjeli da je profitabilna,dok ne izmisle nesto sto ne treba baruta,dotle ce tvornice raditi po svijetu punom parom,svima se isplati i nitko ne radi s gubitkom,jedino nama ne treba i radili bi s gubitkom,
da mi napravimo tvornicu streljiva pa ako bude radila s gubitkom neka idu moja yaya na panj,al tvornica neka bude,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:31   #5
Zna li itko, kolika je to investicija?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:39   #6
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Zna li itko, kolika je to investicija?
50-70 mil eura,ne znam sta bi se sve moglo proizvoditi tj.koji kalibar,ali za izvoz sigurno bi se trazio metak više,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:40   #7
Spominjalo se oko 40-50 milijuna €...

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hs-p...reljiva-268372
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:42   #8
Ne znam. A iskreno, za 20 000 VHS-ica uvijek možemo kupiti dovoljno streljiva, pa ovako ili onako, legalno ili ilegalno, ko za vrijeme rata.

A za više pušaka nam i neće trebati, pošto smo odlučili da je to to.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:51   #9
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ne znam. A iskreno, za 20 000 VHS-ica uvijek možemo kupiti dovoljno streljiva, pa ovako ili onako, legalno ili ilegalno, ko za vrijeme rata.

A za više pušaka nam i neće trebati, pošto smo odlučili da je to to.
a izvoz,??da li je propala ijedna proizvodnja streljiva,moje osobno mišljenje je da je tvornica streljiva od strateškog značenja za RH,da smo je imali jučer vec kaskamo za svima,a sto dalje sve smo ovisniji,ma nitko nama ako dođe do furtutme,nece dati( prodati hoće ali po kojoj cijeni ili ucijeni) ni metka svatko ce gledati svoju guzicu da osigura,da li Orban ima tvornicu streljiva,da li Bosanci imaju,da li Srbi imaju,ma tko je nema,ne znam za Slovecne,ali nama treba ko gladnom kruha,(moje misljenje)
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:01   #10
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
nama hrvatima se nista ne isplati proizvoditi,i pored nase(moje) zlatne slavonije, uvozimo žito,samo uvoz,uvoz,za kvalitetu nitko ne pita,zato nam i je tako-kako je,
da mi osposobimo tvornicu streljiva,( ne znam da li bi morali uvoziti štogod od resursa)vrlo brzo bi uvidjeli da je profitabilna,dok ne izmisle nesto sto ne treba baruta,dotle ce tvornice raditi po svijetu punom parom,svima se isplati i nitko ne radi s gubitkom,jedino nama ne treba i radili bi s gubitkom,
da mi napravimo tvornicu streljiva pa ako bude radila s gubitkom neka idu moja yaya na panj,al tvornica neka bude,
A kako bi ti napravio isplativost ako je PDV najviši na svijetu, carina enormna (barute moraš uvozit), a ostala davanja su destimulirajuća? Za Hrvate je za liniju proizvodnje streljiva samo PDV u Hrvatskoj 25% a za te iste Hrvate je Sales Tax (analogan hrvatskom PDVu) u New Jersey-ju 0,5%. Dodaj carinu, dodaj enormne poreze radnicima i probaj biti konkurentan na tržištu. O administrativnim preprekama da ne govorimo, svaki činovnik će očekivati da ga 5 godina educiraš kako se to radi streljivo prije nego ti odobri uporabnu dozvolu pogona. A kad se konačno odobri rad, onda će doći neki polupolitičari iz lokalne uprave tražiti reket jer će ti inače poslati neke kvazipacifističke udruge da ti blokiraju tvornicu.

Tvornica s najsuvremenijim strojevima i punom automatizacijom u SAD s svom papirologijom Hrvata košta $3.7 milijuna. Ima stimulacije države i administracije da pokrene posao i zaposli ljude, odgodu većine plaćanja i poček plaćanja poreza. Ista tvornica (potpuno identična) u Hrvatskoj košta $8.4 milijuna, više nego dvostruko. S time da je izuzetno velik rizik da bi je neke spodobe mogle zatvorit prvog dana nakon otvaranja. Plaćanja su skoro sva unaprijed, certifikati upitni, prodaja potpuno neizvjesna. Pa tko bi razuman htio investirati u tim uvjetima?

Hrvatska može kroz 5 godina postati Švicarska glede ekonomije i proizvodnje oružja. Samo treba smanjti porez na proizvodnju oružja na minimum, ovlastiti jednog jedinog pravnika da nadzire rad državnih tijela koji bi htjeli kočiti proizvodnju suludim činovničkim prohtjevima te ponuditi prostore/nekretnine RH (stare zapuštene vojarne ili prostore) na korištenje za minimalno učešće u vlasništvu. Dok se takve promjene ne dogode, Hrvati će radije raditi van Hrvatske ili u sivim zonama gdje su im kapital i rad sigurni.
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:05   #11
HRVATSKA TVORNICA STRELJIVA

Ako ne zelimo ovisiti o drugima onda bi trebalo osigurati i proizvodnju sirovina poput samog baruta, metala za cahure i sto sve vec treba za proizvodnju municije.. (nisam strucnjak, mozda se ovo gore i podrazumijeva pod "tvornica streljiva", ne znam.. )

Dakle pitanje je sto tu HS kao zapravo i glavni investitor želi, samo "štancati" municiju ili imati kompletnu i zaokruženu proizvodnju..

Edit: Ok, malo sam googlao i vidio da se ovo gore sto sam naveo zapravo podrazumijeva u sklopu "tvornice streljiva", doduše ostaje pitanje samih sirovina.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 20:37   #12
Quote:
AntoLogicni kaže: Pogledaj post
A kako bi ti napravio isplativost ako je PDV najviši na svijetu, carina enormna (barute moraš uvozit), a ostala davanja su destimulirajuća? Za Hrvate je za liniju proizvodnje streljiva samo PDV u Hrvatskoj 25% a za te iste Hrvate je Sales Tax (analogan hrvatskom PDVu) u New Jersey-ju 0,5%. Dodaj carinu, dodaj enormne poreze radnicima i probaj biti konkurentan na tržištu. O administrativnim preprekama da ne govorimo, svaki činovnik će očekivati da ga 5 godina educiraš kako se to radi streljivo prije nego ti odobri uporabnu dozvolu pogona. A kad se konačno odobri rad, onda će doći neki polupolitičari iz lokalne uprave tražiti reket jer će ti inače poslati neke kvazipacifističke udruge da ti blokiraju tvornicu.

Tvornica s najsuvremenijim strojevima i punom automatizacijom u SAD s svom papirologijom Hrvata košta $3.7 milijuna. Ima stimulacije države i administracije da pokrene posao i zaposli ljude, odgodu većine plaćanja i poček plaćanja poreza. Ista tvornica (potpuno identična) u Hrvatskoj košta $8.4 milijuna, više nego dvostruko. S time da je izuzetno velik rizik da bi je neke spodobe mogle zatvorit prvog dana nakon otvaranja. Plaćanja su skoro sva unaprijed, certifikati upitni, prodaja potpuno neizvjesna. Pa tko bi razuman htio investirati u tim uvjetima?

Hrvatska može kroz 5 godina postati Švicarska glede ekonomije i proizvodnje oružja. Samo treba smanjti porez na proizvodnju oružja na minimum, ovlastiti jednog jedinog pravnika da nadzire rad državnih tijela koji bi htjeli kočiti proizvodnju suludim činovničkim prohtjevima te ponuditi prostore/nekretnine RH (stare zapuštene vojarne ili prostore) na korištenje za minimalno učešće u vlasništvu. Dok se takve promjene ne dogode, Hrvati će radije raditi van Hrvatske ili u sivim zonama gdje su im kapital i rad sigurni.
ma sve je tu jasno,ali i vrlo brzo se to promijeni preko noći,ako se ima volje,a nadam se da se ima,glede ovoga sto sam podvukao pa "majkumu" zar je to toliki problem, zasto izmišljamo toplu vodu a ljudi su bojler davno izmislili,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 21:12   #13
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ne znam. A iskreno, za 20 000 VHS-ica uvijek možemo kupiti dovoljno streljiva, pa ovako ili onako, legalno ili ilegalno, ko za vrijeme rata.

A za više pušaka nam i neće trebati, pošto smo odlučili da je to to.
Ali kolega ispalo je kako ne možemo baš kupit svaki put kad se nama kupuje

treba uzet u obzir kako je do sada obuka profi.sastava sa bojevim gađanjem svedena na minimum minimuma a planira se u budućnosti i nekakva aktivna pričuva obuka ročnika t.j. nekakav oblik ročne vojske...
dosadašnje količine streljiva 5,56 nabavljane su daklem za nekih pola snage ako ne i manje obzirom na broj VHS ica u HV-u

A kolike su potrebe MUP-a i za kakovom vrstom streljiva ne znam , tu su još zaštitarske agencije vjerojatno skromne količine ali ipak postoje kao potencijalni kupci
ako se sve pravno regulira proizvodnja može bit rentabilna...
...naravno tu je i izvoz ako srbi i bosanci uredno pronalaze tržište za svoj šrot zašt ne bi i mi bili u stanju nekome prodat svoje metkiće ?
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 21:13   #14
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Ako ne zelimo ovisiti o drugima onda bi trebalo osigurati i proizvodnju sirovina poput samog baruta, metala za cahure i sto sve vec treba za proizvodnju municije.. (nisam strucnjak, mozda se ovo gore i podrazumijeva pod "tvornica streljiva", ne znam.. )

Dakle pitanje je sto tu HS kao zapravo i glavni investitor želi, samo "štancati" municiju ili imati kompletnu i zaokruženu proizvodnju..

Edit: Ok, malo sam googlao i vidio da se ovo gore sto sam naveo zapravo podrazumijeva u sklopu "tvornice streljiva", doduše ostaje pitanje samih sirovina.
pored samih strojeva tj fabrike i tržišta potrebno je još osigurat i sirovinu...svoje sirovine nemamo i ama baš sve treba kupit od nekud...naravno tu su još i radnici specijalnih profila kojih isto nema
..ovo je malo žešća priča sa većim brojem varijabli s kojima treba znat računat
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 21:27   #15
..a evo nam i mušterija
https://www.funker530.com/isis-drone-massive/

rat u iraku još nije svoje rekao...nakon isila kurdi kreću u stvaranje svoje države sa ili bez američanske pomoći...ovo im je prilika za ostvarenje sna...ne vjerujem kako će to ić mirnim putem.
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:03   #16
znam da je off, i ispricavam se kolegama, ali ili sam ja lud ili su ludi ovi u NJ i ovi Federalni
State Sales Tax Max Combined Tax
6.875% 6.875%

Machinery
EXEMPT
Sales of machinery are exempt from the sales tax in New Jersey.
Raw Materials
EXEMPT
In the state of New Jersey, the exemption applies specifically to any sort of materials which become a component of any sort of product and to any sort of essential materials which are used to cause any sort of refining or chemical process.

i onda jos ovo FAET Firearms and Ammunition Excise Tax Tax Rates. The tax rates are 10% of the sale price of pistols and revolvers; 11% of the sale price of firearms other than pistols and revolvers, shells and cartridges. See 26 USC Section 4181(a); 27 CFR Section 53.61(a).
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:39   #17
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Odmah bih te banirao jer kod samog imena teme "vičeš".
Vikanjem se ne grade tvornice.
Tvornica streljiva i vojska domicilne države nisu u izravnoj vezi.
Hrvatskoj ozbiljna i moderna tvornica pješačkog streljiva potrebna nije.
Lakše je iz proračuna godišnje dati do 62 milijuna kuna nego je imati.
Mi imamo dvije manufakture za proizvodnju.
HS Produkt jedan mjesec bi gradio tvornicu, drugi nebo.
Zašto bi to bila briga Žapčića i Vukovića?
Kraj toliko učenih glava u zemlji izumirućih Hrvata.
kolega,ispricavam se ako ne primjecujem sarkazam haha ,no niste li vi bili jedan od vecih zagovaratelja otvaranja tvornice streliva u Lijepoj na Hrvaškoj...?
jos k tom e ste i izlagali insajderske informacije da se nes napokon ozbiljno planira i kuha...

ispricavam se ako grijesim,no mislim da me sjecanje dobro sluzi
vule007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 01:10   #18
da je nekome od naših mudraca stalo da imamo tvornicu streljiva, imali bi je. ovako se uvozi,a neko dobije proviziju. isto ka i svi ostali koji dobijaju provizije od uvoza.
da je pameti 1/100 koliko gluposti,lopovluka i da ne kitin dalje,radilo bi se po meni od 9x19;5x45;5,56;7,62x39;7,62x51;7,92;12,7x99;12,7x1 07. ne isplati se? a da nekome prokopamo ujutro cijev od vode,i kanalizacije pa da ne može ni u trgovinu,a ni po vodu tako lako,pa da razmisle o isplativosti. recimo nekom od političara za početak.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 01:49   #19
http://cainalongbranch.com/entireproductionline
PRODANO! hmmmmmmmmmmm
Caina-Longbranch Defence Systems & Engineering Industries (BH) d.o.o.
Igmanska bb, Zgrada Unis Pretis
Prvi Sprat, Suite #3
71320 Vogosca (Sarajevo)
Bosna i Hercegovina

malo vidite cijene, godine, pa na sat pa na skok hop hop hop
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 04:06   #20
Quote:
AntoLogicni kaže: Pogledaj post
A kako bi ti napravio isplativost ako je PDV najviši na svijetu, carina enormna (barute moraš uvozit), a ostala davanja su destimulirajuća? Za Hrvate je za liniju proizvodnje streljiva samo PDV u Hrvatskoj 25% a za te iste Hrvate je Sales Tax (analogan hrvatskom PDVu) u New Jersey-ju 0,5%. Dodaj carinu, dodaj enormne poreze radnicima i probaj biti konkurentan na tržištu. O administrativnim preprekama da ne govorimo, svaki činovnik će očekivati da ga 5 godina educiraš kako se to radi streljivo prije nego ti odobri uporabnu dozvolu pogona. .
Prvo PDV na strojeve,sirovinu za proizvodnju je 0% jer tih strojeva ne postoji made in hrvatska.
Šta misliš kako HS produkt i ostali izvoznici uspješno posluju.Birokrati ne smiju prismrdit pogonima.
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
da je nekome od naših mudraca stalo da imamo tvornicu streljiva, imali bi je. ovako se uvozi,a neko dobije proviziju. isto ka i svi ostali koji dobijaju provizije od uvoza.
Nemamo je jer su vlasnici HS Produkta izgubili volju za širenje.vidija bi tebe da imaš par stotina € na računa bi li se širija.Dok HS produkt ne postane dioničko društvo ili ih nasljednici nasljede teško od toga išta.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.