Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 00:41   #41
Quote:
donot kaže: Pogledaj post
znam da je off, i ispricavam se kolegama, ali ili sam ja lud ili su ludi ovi u NJ i ovi Federalni
State Sales Tax Max Combined Tax
6.875% 6.875%

Machinery
EXEMPT
Sales of machinery are exempt from the sales tax in New Jersey.
Raw Materials
EXEMPT
In the state of New Jersey, the exemption applies specifically to any sort of materials which become a component of any sort of product and to any sort of essential materials which are used to cause any sort of refining or chemical process.

i onda jos ovo FAET Firearms and Ammunition Excise Tax Tax Rates. The tax rates are 10% of the sale price of pistols and revolvers; 11% of the sale price of firearms other than pistols and revolvers, shells and cartridges. See 26 USC Section 4181(a); 27 CFR Section 53.61(a).
Tako je. I to je bez OLAKŠICA koje svaki HRVAT može imati ako počne proizvodnju u SAD, bilo u NJ ili poreznim oazama tipa Delaware.

Drugim rječima, RH u biti penalizira svoje građane ako počnu proizvodnju kod sebe. To je jedinstven slučaj u svijetu, a zašto je tako treba pitat političare. Iako, velika je vjerojatnost da mnogi neće znati.

Quote:
more kaže: Pogledaj post
Prvo PDV na strojeve,sirovinu za proizvodnju je 0% jer tih strojeva ne postoji made in hrvatska.
Šta misliš kako HS produkt i ostali izvoznici uspješno posluju.Birokrati ne smiju prismrdit pogonima.

Nemamo je jer su vlasnici HS Produkta izgubili volju za širenje.vidija bi tebe da imaš par stotina € na računa bi li se širija.Dok HS produkt ne postane dioničko društvo ili ih nasljednici nasljede teško od toga išta.
Ajmo realno, a što bi to birokrat mogao raditi u pogonu osim smetati?

Imam par stotina tisuća eura gotovine na računu, mogu na njih kao zalog dignuti još više novaca za izgradit bilo kavu tvornicu streljiva u SAD veličine švedske Norme. Mogu s boljom automatizacijom i vrhunskom opremom napravit najnapredniju tvornicu za proizvodnju svih relevantnih kalibara. Bih li to napravio u RH? Ne, dok god su tako loši porezi, porezni sustav, razina korupcije, neučinkovitost uprave, katastrofalna administracija - bio bih lud da lipe uložim u tako nešto. Radije u RH dođem kao turist, pijem vino, gledam lijepe žene i trošim novac na provode. I nisam jedini, sigurno da su s time suočeni HS Produkt i svi drugi koji razmišljaju o tome. Svi će radije uložit na sigurno tržište, nešto tipa SAD, Njemačka, Japan, itd.

A na svaku sitnicu, čak i one za koje je stopa carine 0%,ide porez od preko 20%. Čak i ako tako nečeg nema u RH, i ako se ne bi trebao plaćat porez na to.

Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
yebem ti život i mene,kad sam ovo vidio dođe mi da se objesim za prvo drvo,ma ne mogu vjerovati,dajte ako netko moze i zna kakav je ovo primitivan stroj za štancanje,da li se ikako moze nabaviti,ma kupit cu ga na crno neka mi u dvoristu bude pokriven ceradom,ma ne mogu vjerovati,Talibani štancaju a mi prekrizene ruke,Bože daj mi snage da ne podilovim,
https://www.youtube.com/watch?v=ZpOHBHmcHlA
Takve strojeve ima bar nekoliko firmi u Hrvatskoj, za punjenje i izradu streljiva. Ima i modernijih strojeva, veća i kvalitetnija proizvodnja, manje koštanje strojeva i manji broj ljudstva za opsluživanje. Drugim rječima, sve se da napravit, samo je pitanje od kuda lova i prihodi?
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:32   #42
Quote:
AntoLogicni kaže: Pogledaj post
Tako je. I to je bez OLAKŠICA koje svaki HRVAT može imati ako počne proizvodnju u SAD, bilo u NJ ili poreznim oazama tipa Delaware.

Drugim rječima, RH u biti penalizira svoje građane ako počnu proizvodnju kod sebe. To je jedinstven slučaj u svijetu, a zašto je tako treba pitat političare. Iako, velika je vjerojatnost da mnogi neće znati.



Ajmo realno, a što bi to birokrat mogao raditi u pogonu osim smetati?

Imam par stotina tisuća eura gotovine na računu, mogu na njih kao zalog dignuti još više novaca za izgradit bilo kavu tvornicu streljiva u SAD veličine švedske Norme. Mogu s boljom automatizacijom i vrhunskom opremom napravit najnapredniju tvornicu za proizvodnju svih relevantnih kalibara. Bih li to napravio u RH? Ne, dok god su tako loši porezi, porezni sustav, razina korupcije, neučinkovitost uprave, katastrofalna administracija - bio bih lud da lipe uložim u tako nešto. Radije u RH dođem kao turist, pijem vino, gledam lijepe žene i trošim novac na provode. I nisam jedini, sigurno da su s time suočeni HS Produkt i svi drugi koji razmišljaju o tome. Svi će radije uložit na sigurno tržište, nešto tipa SAD, Njemačka, Japan, itd.

A na svaku sitnicu, čak i one za koje je stopa carine 0%,ide porez od preko 20%. Čak i ako tako nečeg nema u RH, i ako se ne bi trebao plaćat porez na to.



Takve strojeve ima bar nekoliko firmi u Hrvatskoj, za punjenje i izradu streljiva. Ima i modernijih strojeva, veća i kvalitetnija proizvodnja, manje koštanje strojeva i manji broj ljudstva za opsluživanje. Drugim rječima, sve se da napravit, samo je pitanje od kuda lova i prihodi?
OK,ako imamo pa sto onda sa burze ne uzmu onoliko koliko treba,(ili peniziće koji se osjećaju sposobnima-moze i stručni pregled-tu bi vazila ona;zrno po zrno pogača,bolje raditi išta nego nista i jos im das neku kunicu,svi zadovoljni(matematika je tu vrlo jasna gubitka nema),nemamo mi gazdu u drzavi,i to je glavni problem a pored toga jos se pravo i demokracija tumače; svatko na svoj način i dobijemo blagu anarhiju,
npr, otovri u nekoliko gradova-sela proizvodnju 9ke,zaposli 10 ljudi 10 malih storjeva "DAN" im plati 10 eura svaki će naštancati dnevno sadnuk streljiva,i vise ili im das nosrmu sto vise stancaš vise zaradiš,
pa onda krenes u neko selo i zaposli drugih 10 neka štancaju 5,56,lega ja ti garantiram da bi to klapalo samo tako,10 eura dnevno po 10 ljudi i imas 10 sanduka streljiva,vidi korist koju bi imali ljudi a i MORH,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:44   #43
ne netreba nama tvornica jer ko če to sve potrošit

https://www.youtube.com/watch?v=qP_ZSeI16PY

JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:46   #44
AntoLogicni to je njihov PDV (bio vise puta platio), nije 0,5 kako si ti napisao i u RH ima olaksica, za greenfield bilo/ima i kod nas nesto, posebna podrucja,...
Nije cilj otvoriti sa strojevima iz 50 i neke, nego s necim suvremenim, nije cilj otvoriti manufakturu jer onda imas visoke fixne troskove, a i varijabilne u odnosu na novu tehnologiju. Cilj je proizvesti maximum po jedinici vremena. Problem kod takvih manufaktura je i kvaliteta. Proizvodnja streljiva ima i svoje sigurnosne probleme pri radu. Jedno je ispucati metak, drugo je proizvesti ga, na "pravilan poslovni" nacin i u skladu s normativom. To ti je kad u kutiji .22LR imas jednog koji nije opalio ili njih 5.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:34   #45
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
npr, otovri u nekoliko gradova-sela proizvodnju 9ke,zaposli 10 ljudi 10 malih storjeva "DAN" im plati 10 eura svaki će naštancati dnevno sadnuk streljiva,i vise ili im das nosrmu sto vise stancaš vise zaradiš,
pa onda krenes u neko selo i zaposli drugih 10 neka štancaju 5,56,lega ja ti garantiram da bi to klapalo samo tako,10 eura dnevno po 10 ljudi i imas 10 sanduka streljiva,vidi korist koju bi imali ljudi a i MORH,
Jesmo mi to u Afganistanu ili...?
Kakvih 10 eura? Kakva sela, pobogu?
Proizvodnja streljiva je za državu ozbiljna stvar, a za proizvođača tržišna utakmica. Nema tu "manufaktura" i slično.
Da se to isplati, već bi se neko počeo baviti time.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 18:19   #46
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Jesmo mi to u Afganistanu ili...?
Kakvih 10 eura? Kakva sela, pobogu?
Proizvodnja streljiva je za državu ozbiljna stvar, a za proizvođača tržišna utakmica. Nema tu "manufaktura" i slično.
Da se to isplati, već bi se neko počeo baviti time.
Fakat, koje gluposti...
Prvo sam mislio da sam nesto krivo shvatio, ali vidim da nisam..
Cuj 10 eura dan pa veca je naknada za nezaposlene...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:42   #47
oćemo pješke? ajde. za izgradnju triba prostor, recimo neka od neperspektivnih lokacija vojnog imanja. isto je do sada imalo nekakav priključak na infrastrukturu,ali bi bilo pametno pojačat dovodne kabele uključujući TS 35/6/0,4kV ili 10/0,4kV. triba napravit nacrte za prostore za obavljanje djelatnosti. to rade ljudi koji žive i plaćaju poreze u RH. dozvole, idu proračunu lokalne uprave ili državi. pa izgradnja potribnih stvari (struja, voda ,telefon,grđevinski materijal, ... ) dobar dio ih može bit i domaće. to bi tribali radit domaći ljudi. a u tim objektima bi opet radili domaći ljudi. znači do štancanja prvog metka vrtiš novce doma, kod domaćeg stanovništva, koji usput budi rečeno nije otiša vanka.
uvozi se barut,metal za metke od čahure do zrna. zrno je bakar za nekom primjesom oko olovne košuljice u kojoj je komad čelika? ako se ne varan. bar kod 7,92x57. ako je samo Cu i Pb za manje kalibre u čemu je problem? triba li baš sve do kraja napisat?
bezdimni nitro barut, ako to oćeš radit za to moraš imat certifikate, moraš imat strogo standardizirane uvjete za proizvodnju,same proizvodnje eksplozivnih tvari, kao i deponiranje-skladištenje istih. oko toga zajebancije nema.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:25   #48
nitko ne spominje tvornicu spremnika za kalašnjikov familju . onu koja izvozi u meriku. da se uključe u priču? jel rade oni još?
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 13:39   #49
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
oćtriba li baš sve do kraja napisat?
Naravno. S tim da moraš prvo napisati poslovni plan.

Nemaš:
1. Prostor za proizvodnju,
2. Strojeve,
3. Educirane ljude,
4. Poslovni proces (razvoj, nabava, proizvodnja, dugoročno testiranje, dugoročno skladištenje itd. sve pod ISO standardima),
5. Prodaja (vojna i nevojna),
6. Konkurencija je za sada prejaka (Igman, Prvi partizan i Pobjeda za početak, primarno cjenovno s ne baš nekom kvalitetom), a i uz desetljeća iskustva i proizvodnje ne može se nositi s ozbiljnijim proizvođačima.

Stoga da, trebaš nacrtati. Jednostavno nema ozbiljne poslovne potrebe i svrhe kretati u takvo što, na stranu što su to jako dugoročni projekti, proizvod mora trajati desetljećima i bez ozbiljnog iskustva nitko normalan ne bi takvo što ni pokretao ni kupovao.

Iliti, nemaš brdo para za investiciju, vremena koje moraš provesti prije početka prodaje i osiguranog tržišta.

Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
nitko ne spominje tvornicu spremnika za kalašnjikov familju . onu koja izvozi u meriku. da se uključe u priču? jel rade oni još?
To je samo limarija, nema veze sa streljivom.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 14:35   #50
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Naravno. S tim da moraš prvo napisati poslovni plan.

Nemaš:
1. Prostor za proizvodnju,
2. Strojeve,
3. Educirane ljude,
4. Poslovni proces (razvoj, nabava, proizvodnja, dugoročno testiranje, dugoročno skladištenje itd. sve pod ISO standardima),
5. Prodaja (vojna i nevojna),
6. Konkurencija je za sada prejaka (Igman, Prvi partizan i Pobjeda za početak, primarno cjenovno s ne baš nekom kvalitetom), a i uz desetljeća iskustva i proizvodnje ne može se nositi s ozbiljnijim proizvođačima.

Stoga da, trebaš nacrtati. Jednostavno nema ozbiljne poslovne potrebe i svrhe kretati u takvo što, na stranu što su to jako dugoročni projekti, proizvod mora trajati desetljećima i bez ozbiljnog iskustva nitko normalan ne bi takvo što ni pokretao ni kupovao.

Iliti, nemaš brdo para za investiciju, vremena koje moraš provesti prije početka prodaje i osiguranog tržišta.



To je samo limarija, nema veze sa streljivom.
i Ameri su najveći proizvođači zita u svijetu, vidis mi u slavoniji proizvodimo zito,po tvojoj logici bilo bi jedostavnije da uvezemo,
ali da treba kupiti modrene GPS traktore koji ce sami raditi,a mi love za takve traktore nemamo,ali ovi nasi staromodni-zastarjeli ipak oru, i žita i kukuruza ima,svinje su svugdje u svijtetu svinje, ali nasa fajferica iliti "gara"najbolja za meso,
da mi napravimo Hrvatsku Tvornicu Streljiva(HTS) pa onda da vidimo da li mozemo konkurirati i prodavati,a debeo sam uvjeran da mozemo,ako i bude promaseni projekat (HTS) ostat ce kod nas i štancat cemo"zrno po zrno" i pogača je tu,sjedeći prekrizenih ruku i nogu nikad do pogače.
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 14:44   #51
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Jesmo mi to u Afganistanu ili...?
Kakvih 10 eura? Kakva sela, pobogu?
Proizvodnja streljiva je za državu ozbiljna stvar, a za proizvođača tržišna utakmica. Nema tu "manufaktura" i slično.
Da se to isplati, već bi se neko počeo baviti time.
očigledno se onim afganistancima isplati štancati "zrno po zrno" i pogledaj štanca ih tamo 10tak da svaki nastanca sanduk to je 10 sanduka
koliko košta sanduk 5,56 ??ili 7,62??
a platis samo 10 eura po glavi,=100 za ručni rad,
nasim ljudima da ponudis posao dnevne zarade 10 eura dnevno, bio bi krkljanac za posao u redu bi čekali,200 eura mjesecno je preko zime vise od rate grijanja,pa ti vidi,
10 eura dnevnica eeehej,ako ti to nije nikakav novac daj meni uplati 10e dnevno,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:26   #52
ako ne možemo konkurirati kinezima u proizvodnji češnjaka, kako ćeš im konkurirati u proizvodnji streljiva?

a što se magazina za ak tiče....

hrvatski
https://www.youtube.com/watch?v=wtwWCEdW2U4

bosanski

https://www.youtube.com/watch?v=rJxtdAAo_bQ
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:02   #53
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ako ne možemo konkurirati kinezima u proizvodnji češnjaka, kako ćeš im konkurirati u proizvodnji streljiva?

a što se magazina za ak tiče....

hrvatski
https://www.youtube.com/watch?v=wtwWCEdW2U4

bosanski

https://www.youtube.com/watch?v=rJxtdAAo_bQ
kapacitet proizvodnje nas i njihov??
a mi tvornicu streljiva
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:09   #54
Tupsone kad bi bilo sve tako lako, Slavonija bi nam bila puna, ljudi bi se doseljavali kao nekada, suvremena proizvodnja zahtijeva visoki output uz sto manji input, obraditi sto vise u sto manjoj jedinici vremena uz sto manji broj osoba, to je cilj, to donosi dobit, spusta cijenu i troskove prije svega. Operateri na ovim strojevima ne mogu biti ljudi tek tako skupljeni s ulice ili biroa ili starackih domova, nije to tek dugmad i pritisci. Treba razumjeti postupak, stroj, kvalitetu, neki drugi djelovanje slanog hladnog toplog kiselog i ostalog na proizvod, onda ekipa iz osiguranja kvalitete ispuniti papirologiju, alati se trebaju proizvesti odrzavati pa opet proizvesti za svaki metak, strojeve treba odrzavati, nije to bas tako, kad bi bilo sve tako onda HS Produkt ne bi imao ovoliko ljudstva nego duplo ili ne bi ulagao u strojeve. Kako to na stroju izgleda lijepo, govorimo nekad o brzinama kazu ovi 250 max (iako je tek pola, to ti je kao brzina borbenog aviona podlozno varijablama), i to ti je jos nista, zamisli ovu koja ide puno brze http://www.waterburyfarrel.com/compa...LeadCoreSwager ili neke koje pice i 1000 na minutu. Ti kao prvo zaboravljas poslovni plan, koliko moram proizvesti kako bi otplatio ulaganje i kada cu biti na nuli kada cu poceti ostvarivati profit nakon koliko stotina milijuna proizvedenih, koliko me kosta proizvodnja, a koju cijenu mogu postici na trzistu kako civilnom tako i vojnom/sigurnosnom.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:30   #55
Naravno nije sve baš tako crno...nije baš ono prava tvornica al ipak ....
http://www.bullet.hr/onama.html
... daklem hmmm...nešto malo imamo i ovi vjerojatno nisu jedini

zna li netko kakva im je trenutna pozicija...kako posluju .. dal uopće posluju
...ovdje stoji kako su aktivni http://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregl.../Detaljno/6780
...
nešto se priča kako dolazi novi zakon o oružju...ovaj puta totalno zamračenje...gore nego u Jugoslaviji....podavit će i ovo malo sirotinje
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 20:17   #56
Quote:
donot kaže: Pogledaj post
Tupsone kad bi bilo sve tako lako, Slavonija bi nam bila puna, ljudi bi se doseljavali kao nekada, suvremena proizvodnja zahtijeva visoki output uz sto manji input, obraditi sto vise u sto manjoj jedinici vremena uz sto manji broj osoba, to je cilj, to donosi dobit, spusta cijenu i troskove prije svega. Operateri na ovim strojevima ne mogu biti ljudi tek tako skupljeni s ulice ili biroa ili starackih domova, nije to tek dugmad i pritisci. Treba razumjeti postupak, stroj, kvalitetu, neki drugi djelovanje slanog hladnog toplog kiselog i ostalog na proizvod, onda ekipa iz osiguranja kvalitete ispuniti papirologiju, alati se trebaju proizvesti odrzavati pa opet proizvesti za svaki metak, strojeve treba odrzavati, nije to bas tako, kad bi bilo sve tako onda HS Produkt ne bi imao ovoliko ljudstva nego duplo ili ne bi ulagao u strojeve. Kako to na stroju izgleda lijepo, govorimo nekad o brzinama kazu ovi 250 max (iako je tek pola, to ti je kao brzina borbenog aviona podlozno varijablama), i to ti je jos nista, zamisli ovu koja ide puno brze http://www.waterburyfarrel.com/compa...LeadCoreSwager ili neke koje pice i 1000 na minutu. Ti kao prvo zaboravljas poslovni plan, koliko moram proizvesti kako bi otplatio ulaganje i kada cu biti na nuli kada cu poceti ostvarivati profit nakon koliko stotina milijuna proizvedenih, koliko me kosta proizvodnja, a koju cijenu mogu postici na trzistu kako civilnom tako i vojnom/sigurnosnom.
potpuno ja razumijem,sve je meni jasno,ali nije mi jasno da nam se vise isplati uvoziti, a mozemo sami proizvesti,svima se isplati proizvoditi a nama ne,mi bi da ulozimo i za mjesec dana da se ulog vrati,to ne ide tako,tradicija se stvara generacijama,da smo imali tvornicu streljiva 2000te godine,pa zar se ne bi isplatila do sada,nase potrebe sigurno mi podmirili,(opet ne bi morali davati lovu za nesto sto mozemo sami proizvesti)bilo kakva tvornica streljiva(najčešćeg kalibra za potrošnju) za nase potrebe i ne bi ovisili o uvozu,na gubitku sigurno ne bi bili,pazi sad ovo
danas je 2017,da je danas imamo(HTS)do jeseni bi nastancali za nase osnovne potrebe,ali mi ipak nemamo i moramo uvoziti,a kad si ovisan o nekome drugome znas i sam da ti onda taj drugi kapu kroji a ona nikad nije po mjeri a ni kvaliteti,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 21:25   #57
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Naravno nije sve baš tako crno...nije baš ono prava tvornica al ipak ....
http://www.bullet.hr/onama.html
... daklem hmmm...nešto malo imamo i ovi vjerojatno nisu jedini

zna li netko kakva im je trenutna pozicija...kako posluju .. dal uopće posluju
...ovdje stoji kako su aktivni http://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregl.../Detaljno/6780
...
nešto se priča kako dolazi novi zakon o oružju...ovaj puta totalno zamračenje...gore nego u Jugoslaviji....podavit će i ovo malo sirotinje
ovo ti je "nesto" naprednije nego da ga ti domas punis na presu koja ide oko 500 komada na sat, to ti je sve nista, samo punis i spajas.
Kakav novi zakon i to jos gori, koliko mi je Tupson napisao ne mozete kupiti civilne verzije jurisnih puska. Znaci mi bi tvornicu, a zakoni ajme majko, adio pameti, sportsko amatersko koristenje oruzja je dobro pozeljno i relaksirajuce, bez obzira na kalibar.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 21:53   #58
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
i Ameri su najveći proizvođači zita u svijetu, vidis mi u slavoniji proizvodimo zito,po tvojoj logici bilo bi jedostavnije da uvezemo,
ali da treba kupiti modrene GPS traktore koji ce sami raditi,a mi love za takve traktore nemamo,ali ovi nasi staromodni-zastarjeli ipak oru, i žita i kukuruza ima,svinje su svugdje u svijtetu svinje, ali nasa fajferica iliti "gara"najbolja za meso,
da mi napravimo Hrvatsku Tvornicu Streljiva(HTS) pa onda da vidimo da li mozemo konkurirati i prodavati,a debeo sam uvjeran da mozemo,ako i bude promaseni projekat (HTS) ostat ce kod nas i štancat cemo"zrno po zrno" i pogača je tu,sjedeći prekrizenih ruku i nogu nikad do pogače.
Sjecam se tijekom rata. Kada bi netko imao neku ideju kako nesto rijesiti. Oni najobrazovaniji bi sve svoje obrazovanje iskoristili kako bi dokazali da je to nemoguca, a onda taj slabije obrazovani rijesi problem na svoj nacin.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:15   #59
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Naravno. S tim da moraš prvo napisati poslovni plan.

Nemaš:
1. Prostor za proizvodnju,
2. Strojeve,
3. Educirane ljude,
4. Poslovni proces (razvoj, nabava, proizvodnja, dugoročno testiranje, dugoročno skladištenje itd. sve pod ISO standardima),
5. Prodaja (vojna i nevojna),
6. Konkurencija je za sada prejaka (Igman, Prvi partizan i Pobjeda za početak, primarno cjenovno s ne baš nekom kvalitetom), a i uz desetljeća iskustva i proizvodnje ne može se nositi s ozbiljnijim proizvođačima.

Stoga da, trebaš nacrtati. Jednostavno nema ozbiljne poslovne potrebe i svrhe kretati u takvo što, na stranu što su to jako dugoročni projekti, proizvod mora trajati desetljećima i bez ozbiljnog iskustva nitko normalan ne bi takvo što ni pokretao ni kupovao.

Iliti, nemaš brdo para za investiciju, vremena koje moraš provesti prije početka prodaje i osiguranog tržišta.



To je samo limarija, nema veze sa streljivom.

nekada davno u prošlom stoljeću, najbolje TV uređaje radija je sony, ove u samsunga to nije baš puno dojmilo, i nakon 30 godina rada, danas su tu di jesu. a samo su donili u glavama odluku i odlučili je provest u djelo.

imaš napuštenih vojnih objekata ka u priči i ti mi kažeš da nemaš prostor.
svi ti objekti su imali dovedenu žicu i cijev - struja,voda, tt kabel
strojeve ne možeš napravit jer je alatna industrija uništena i to moraš uvest
naobrazba ljudi, koja je u toj branši uvik prisutna, uz praćenje proizvodnje ka u svakoj proizvodnji - neminovno je i to smatraj ulaganjem u proces proizvodnje.
da san ja tako mislija, nikad nebi u bivšoj državi zaradija novaca, nikad nebi bija danas tu di jesan da nisan bija voljan naučit i nešto novo znat. stvar je samo u tome oćeš ili nećeš. ako kreneš ispočetka kako triba, niko ti ne garantira uspjeh,ali imaš mogućnosti za to. ali ako ne pokušaš, nikad nećeš ni znat. i uvik će ti bit kriv neko drugi.
ISO nije jedini certifikat koji se triba imat,ali je ajmo tako reč osnovni. i ISO nije bauk. a da ja nešto pišen šta i kako,od prilaznog puta,energetike,pomoćnih izvora,S-izvedbe,uzemljenja, ... šališ se. samo uzemljenje i gromobranska instalacija traži razradu i vrime, meni. nekome vjerujem 1/10 moga vrimena. to iziskuje vrimena,znanja kojeg baš i neman za sve to, a i to pisanje koje bi potrajalo, koštalo bi naručitelja. osim toga, neman pečat, ni pravo potpisa. dakle neko bi platija lipo uvezanu ideju.

p.s.
konkurencija je prejaka? ti se bojiš? di je nesta poduzetni poslovni duh?
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 12:27   #60
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
OK,ako imamo pa sto onda sa burze ne uzmu onoliko koliko treba,(ili peniziće koji se osjećaju sposobnima-moze i stručni pregled-tu bi vazila ona;zrno po zrno pogača,bolje raditi išta nego nista i jos im das neku kunicu,svi zadovoljni(matematika je tu vrlo jasna gubitka nema),nemamo mi gazdu u drzavi,i to je glavni problem a pored toga jos se pravo i demokracija tumače; svatko na svoj način i dobijemo blagu anarhiju,
npr, otovri u nekoliko gradova-sela proizvodnju 9ke,zaposli 10 ljudi 10 malih storjeva "DAN" im plati 10 eura svaki će naštancati dnevno sadnuk streljiva,i vise ili im das nosrmu sto vise stancaš vise zaradiš,
pa onda krenes u neko selo i zaposli drugih 10 neka štancaju 5,56,lega ja ti garantiram da bi to klapalo samo tako,10 eura dnevno po 10 ljudi i imas 10 sanduka streljiva,vidi korist koju bi imali ljudi a i MORH,

Jednostavan odgovor je da za to nema potrebe. Vrijeme manufakture gdje 90% radne snage radi na liniji, 9% su stručnjaci i 1% je manager je potpuno zastario način rada. Evo primjer, na taj način radi tvornica streljiva u BiH, i nisu se mogli održati bez dokapitalizacije i prodaje Amerikancima.

U današnje vrijeme se proizvodnja streljiva radi s modernim strojevima i načinom poslovanja. Samo 1% ljudskih resursa radi na liniji (uglavnom nadzor, provjeru kvalitete, održavanje, itd), oko 90% ljudstva su stručnjaci za ispitivanje, održavanje i razvoj kvalitete, primjenu visokih kriterija preciznosti i točnosti, mjerenja, testiranja i eksperimentiranja, itd) a 9% ljudstva su manageri koji traže nova tržišta, ugovaraju dobre poslove po svijetu, organiziraju lance dobave, nabavljaju nove klijente po svijetu i trude se da se upravo njihov proizvod kupi a ne konkurentski. To rade na način da stalno traže od tima stručnjaka poboljšanja, napredak, smanjenja troškova i povećanje obujma posla. Za svaku novu ugovorenu svotu dobijaju bonuse, za sav posao ugovoren ispod realne i dogovorene norme gube posao.

Današnja proizvodnja se radi s CNC strojevima, sve je kompjuterizirano, ti novi strojevi koštaju manje nego zapošljavanje velikog broja radnika. Za isti kapacitet proizvodnje od npr XX milijuna komada tjedno-mjesečno nekad je radilo petstotinjak ljudi, danas to radi manje od 10% te mogu uvećati ne samo kapacitet nego i brzinu proozvodnje. Evo primjer, švedska Norma (jedna od vrhunskih tvornica streljiva u svijetu) danas zapošljava samo 200 ljudi i imaju kapacitet da mogu štancati više nego za vrijeme ratova kad su tvornice zapošljavale desetorostruko do stostruko više ljudstva. Iz te perspektive, nekih većih zapošljavanja za proizvodnju streljiva neće biti zato jer su tvornici potrebni vrhunski stručnjaci a takvi su svi već redom negdje zaposleni zato jer posjeduju specifične kompetencije za obavljanje posla.

Inaće, u Hrvatskoj ima bar dvije proizvodne linije koje rade na način manufakture i ručnog punjenja. Ali nemaju potrebe za proizvodnju više streljiva kad se u Hrvatskoj jako malo puca. Čemu uopće u Hrvatskoj napraviti tvornicu koja može u jednom danu proizvesti streljiva koliko se u Hrvatskoj, BiH i Sloveniji zajedno potroši za jednu cijelu godinu?
AntoLogicni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.