Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2017., 19:46   #121
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
Uh zašto se zamarate. Tvornica streljiva se da napraviti i za 500 i za 50 i za 5 ( možda i za 0.5 ali to je onda bezveze) ovisno o ciljanom tržištu. Ono što je bitno je postići maksimalnu iskorištenost kapaciteta odnosno da strojevi rade 24/7. A tu igraju dvije stvari , ili sigurni dugoročni ugovori s državom ili pristup svjetskom tržištu. Sa svjetskim tržištem je problem što ne možete biti igrač ako nemate ogromne kapacitete i niste sposobni ubiti konkurenciju niskom cijenom tako da ćete raditi na rubu isplativosti.
Znači jedino državni protekcionizam igra za realan plan u Hrvatskoj. I to bi bilo OK, ja bi radije da država već kada troši novce za nabavku streljiva, a iz poreza koje dijelom i ja uplaćujem, tu svotu potroši domeka. Čak neka slobodno potroši i malo više. Tih stotinjak ljudi koji reade će značiti stotinjak ljudi manje na socijali, i stotinjak ljudi više koji uplaćuju doprinose. Nešto love će se zadržati doma. I više meni za pemnziju.
da, UVOZNI LOBI,to nas ubija,i to je najveci problem,općenito uvozni lobi za sve kod nas,u nekoliko postova prije sam rekao da imamo Tomu-medu-min.branitelja,i Dabma Krstičević je čovjek od profesije,i Ante je tu,naravno i Orepič je čovjek kojeg bi ta tvornica trebala a znam da ga interesira,netko je dobro rekao da su ti ljudi profesionlaci na svom polju i to je istina,ali sad treba i dalje da guramo nasu ideju za nsu vojsku(MORH&MUP),debelo sam uvjeran da i pored tog lobija-izdajnickog,mozemo HTS napraviti,to nam treba,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 19:51   #122
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
Uh zašto se zamarate. Tvornica streljiva se da napraviti i za 500 i za 50 i za 5 ( možda i za 0.5 ali to je onda bezveze) ovisno o ciljanom tržištu. Ono što je bitno je postići maksimalnu iskorištenost kapaciteta odnosno da strojevi rade 24/7. A tu igraju dvije stvari , ili sigurni dugoročni ugovori s državom ili pristup svjetskom tržištu. Sa svjetskim tržištem je problem što ne možete biti igrač ako nemate ogromne kapacitete i niste sposobni ubiti konkurenciju niskom cijenom tako da ćete raditi na rubu isplativosti.
Znači jedino državni protekcionizam igra za realan plan u Hrvatskoj. I to bi bilo OK, ja bi radije da država već kada troši novce za nabavku streljiva, a iz poreza koje dijelom i ja uplaćujem, tu svotu potroši domeka. Čak neka slobodno potroši i malo više. Tih stotinjak ljudi koji reade će značiti stotinjak ljudi manje na socijali, i stotinjak ljudi više koji uplaćuju doprinose. Nešto love će se zadržati doma. I više meni za pemnziju.
sve stoji,ALI,ALI,nama je od ekonomskog a pogotovo od strateskog interesa da imamo HTS,kad se jednom počme štancati onda to ide,ide,i ide,trzište ne bi trebalo ali niti malo biti upitno,volio bih da pomognes u temi sa svojim iskustovm pa majkumu,svoji smo si "svi" ovdje,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 19:52   #123
Quote:
iks3m kaže: Pogledaj post
@ TUPSON

Puno je tu varijabli, no kad stignem budem pokušao jer mislim da mogu dati poprilično precizan odgovor.
HVALA,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 00:42   #124
[QUOTE=iks3m;62439657]
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Taj PDV, gdje on zavrsi? Kakve veze ima sa konkurentnoscu tvrtke na domacem trzistu?[/QUOTE]

Nevezano uz Vas kolega malo poješnjenje sa ekonomske strane za sve na forumu.


Slobodno tršište funkcionira na principu ponude i potražnje. Stvori ponudu i stvorit će se i potražnja, stvori potražnju i stvorit će se i ponuda.


Da, u HR ima toliko suludih odredbi i zakona da je to neviđeno. Sve treba počistiti i svih inspekcijama ZABRANITI kažnjavanje prilikom prvog nadzora i uočavanjka greške uz rok za popravak i ponovni nadzor za 7 dana. Ukoliko nedostatak tad nije ispravljen DERI kaznama. Kraj priče. Sve drugo stvara ne nekonkurentnost u usporedbi sa drugim EU zemljama nego muku u želucu svakom poduzetniku jer ga se doslovno može UVIJEK kazniti obzirom na suludu količinu propisa i hrpu zakona koji se tumače na onoliko načina koliko ima inspektora obzirom da hrpu puta nije donesen jednoznačan pravilnik.


Kad je u pitanju konkurentnost eventualne HR tvornice streljiva ona je neupitna tek onda kad država krene sa REDOVNOM obukom policijskih i vojnih snaga jer tad i nastaje potreba za milijunskim količinama pješačkog strečliva. Dok kod policajac MOŽDA ako ima sreće godišnje ispuca 15 metaka, ova investicija je isplativa kao i tvornica grijalica u Sahari. Drugi uvjet je liberalizacija zakona o oružju jer u tom trenutku ono posjate pristupačnije i ubičnim ljudima koji municju troše prilikom vježbanja gađanja ili sportskog gađanja.


Radna snaga je u HR nažalost (na sreću) još uvijek daleko jeftinija od većine EU radne snage. To je s jedne strane dobro jer taj metak može biti konkurentniji u usporedbi sa recimo FR, DE, AT... metkom.


Kamate na kredit isto tako nisu toliki problem. Kod komercijalnih banaka one jesu daleko veće u usporedbi sa DE, AT ili FR, no uz kreditne linije preko sufinanciranih kredita HBOR-a se isto tako može doći do kredita po izrazito prihvatljivim kamatnim stopama koji mogu imati i višegodišnji poček i dugo razdoblje otplate.


Stalno se provlači to da su davanja na plaće velika. NISU stvarno, jesu u postotku. Evo usporedba sa Njemačkom, prvom domovinom većine naroda sa ovih prostora Izdvajanje za mirovinsko iznosi 18.7 posto, pola plaća djelatnik, pola plaća poslodavac, znači svatko plaća 9.35 posto. U Hrvatskoj doprinos za prvi stup iznosi 15%, za drugi iznosi 5%, znači ukupno 20%. Zdravstveno u Njemačkoj iznosi 14,6%, ope4t poal plaća radnih, pola poslodavac ili svatko 7.3%. u Hrvatskoj doprinos za zdravstveno iznosi 15%. Naknada za nezaposlene u Njemačkoj iznosi 3% i opet se plaća popola između radnika i poslodavca. U Hrvatskoj ista iznosi 1.8%. Poanta je da ukupna masa za plaću, tj ono što bi teoretski u slučaju iste plaće vamo i tamo poslodavac želio isplatiti i nije baš tako različita kao što se nastoji prikazati, čak je u HR recimo za plaćo od 2000 eura neto ( što je san snova u HR) nešto manji trošak nego u Njemačkoj.


Taj famozni PDV.
Ukoliko bi se streljivo iz HR izvozilo PDV ne postoji. On se ne obračunava prilikom izvoza, tako u treće zemlje tako niti u EU zemlje. Kad je u pitanju maloprodaja unutar bilo koje zemlje on se uvijek obračunava i koliko mi je poznata u svim EU zemljama je porezna stopa na njega redovna tj masimalna koja je na snazi u toj zemlji. Znači on nije problem niti je ikada bio, jer taj PDV koji bi prodavatelj naplatio državi ( ili bilo kojem pojedincu) ukoliko bi ona kupila municiju od njega pojedinac ionako uplati državi jer je to prihod države. Primjera radi tvornica municije je prodala metaka državi u veljači i iste je državi naplatila 1.250.000 kn ( milijun kuna porezna osnovica, 250.000kn PDV). Istog je mjeseca tvornica imala ulaznih faktura za 375.000kn (300.000kn osnovica + 75.000kn PDV). Ta tvorinca potom najkasnije do 20.03 predaje PDV obrazac, na kojem će iskazati da je ona u obvezi plaćanja PDV-a držav u iznosu od 250.000-75.000=175.000kn. Taj isti PDV će onda uplatiti državi najkasnije u narednih mjesec dana. Službena valuta plaćanja je to 30 ili 31 u tom mjesecu u kojem je predan PDV obrazac za protekli mjesec.

Znači onoo trenutka kad HR vojska i policija godišnje krenu trošiti 10-15 milijuna metaka na redovnu vježbu gađanja, što bi bilo sasvim normalno tog trenutka će se pojaviti hrpa ljudi u HR koji će biti voljni uložiti milijun, dva pet ili 10 milijuna kuna u tvornicu pješačkog naoružanja jer svatko očekuje povrat investicije u koju uloži i nekakvu zaradu.

Nitko od nas neće uložiti milju eura u nešto da bi 5 godina kasnije imao polovinu toga, baš kao što nitko od Vas vjerojatno ne bi posudio frendu ili familiji pare ako bi Vas taj netko pitao ajd mi posuti 10 tisuća kuna, ja ti vratim 5.
Slazem se. Za PDV sam i pitao jer znam da se vraca u proracun. Nisam siguran da bi netko proizvodio streljivo u RH kada bi vojska i policija vise trosili. Prije bi to odradili uvoznici. Mozda se neke stvari i promjene.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:12   #125
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
sve stoji,ALI,ALI,nama je od ekonomskog a pogotovo od strateskog interesa da imamo HTS,kad se jednom počme štancati onda to ide,ide,i ide,trzište ne bi trebalo ali niti malo biti upitno,volio bih da pomognes u temi sa svojim iskustovm pa majkumu,svoji smo si "svi" ovdje,

sve se to može...zakonski olakšat nabavu vatrenog oružja civilima ali ih i zakonski natjerat to jest naučit pravilno koristit i onda isto zakonski potjerat vlasnike na streljane...automatski se otvaraju razne prilike , raste potreba za nekakvim edukacijskim centrima školama daklem instruktori,predavači koji će radi sa tim ljudima i raste potreba za streljanama...to su nova radna mjesta,potrebe za kojekakvim popratnim artiklima(ne samo streljivom)...praktički bi dobili novu granu privrede

...današnje stajalište MUP-a po tome pitanju,pa oni bi najradije totalno ukinuli civilima sve il još bolje ko uspije nešto nabavit nek to čuva kod njih i još im plaća čuvanje,dozvole,lječnički i podlježe bezprigovornom nadzoru...

...HTS može bit isplativa al potrebno je učinit puno veći napor nego je izgradit,kupit strojeve,školovat ljude...itd
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:28   #126
amen
jedangrafitni je tocno prikazao situaciju
dodatno k tome, tvornice municije ne zaraduju puno ako zaista ne zarade vrhunske ocjene i ne izraduju streljiva za snipere i natjecatelje
tu se sve svodi na kolicinu proizvedenog, a srecom vidimo da trziste postoji i zijeva

osim toga sto bi mi s kvalitetom i cijenom jedne moderne tvornice lako uzeli posao i srbima i bosancima (kome to tocno i zasto smeta?), otvara se i pitanje sto bi to sve mogli proizvoditi
samo puscanu municiju? pistoljsku i revolversku? vece kalibre? inteligentnu municiju??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:34   #127
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
sve se to može...zakonski olakšat nabavu vatrenog oružja civilima ali ih i zakonski natjerat to jest naučit pravilno koristit i onda isto zakonski potjerat vlasnike na streljane...automatski se otvaraju razne prilike , raste potreba za nekakvim edukacijskim centrima školama daklem instruktori,predavači koji će radi sa tim ljudima i raste potreba za streljanama...to su nova radna mjesta,potrebe za kojekakvim popratnim artiklima(ne samo streljivom)...praktički bi dobili novu granu privrede

...današnje stajalište MUP-a po tome pitanju,pa oni bi najradije totalno ukinuli civilima sve il još bolje ko uspije nešto nabavit nek to čuva kod njih i još im plaća čuvanje,dozvole,lječnički i podlježe bezprigovornom nadzoru...

...HTS može bit isplativa al potrebno je učinit puno veći napor nego je izgradit,kupit strojeve,školovat ljude...itd
odlična ideja,nije mi palo napamet takvo razmišljanje,lega svaka ti ponudila,
točno kako si rekao umjesto da nasi zakonoDavitelji donesu zakon prihvatljiviji narodnim masama,oni tjeraju kitu na ježa,svake (mislim) tri godine liječnički pregled (350-80kn)a s ove stane bi imali edukacijski program i zabave,spojili ugodno s korisnim,zaposlili nemali broj ljudi po županijama,MUP bi isto imao koristi,a ljudi bi se malo "ispucali" i uštelali oko,ma ideja ti je bogovska,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:40   #128
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
amen
jedangrafitni je tocno prikazao situaciju
dodatno k tome, tvornice municije ne zaraduju puno ako zaista ne zarade vrhunske ocjene i ne izraduju streljiva za snipere i natjecatelje
tu se sve svodi na kolicinu proizvedenog, a srecom vidimo da trziste postoji i zijeva

osim toga sto bi mi s kvalitetom i cijenom jedne moderne tvornice lako uzeli posao i srbima i bosancima (kome to tocno i zasto smeta?), otvara se i pitanje sto bi to sve mogli proizvoditi
samo puscanu municiju? pistoljsku i revolversku? vece kalibre? inteligentnu municiju??
lega,kod izgradnje bi se sigurno uzelo u obzir koji kalibar i kolika proizvodnja za potrošnju,nas korisnik(iks3m#post 118 strana 6) na temi je izrazio dobru volju(kad uhvati malo vremena) da će probati dati neki "konstrukcijski-okvirni izračunski elaborat",gdje,kako,koliko,šta,itd,itd,sačekajmo da vidimo ili bilo bi mi drago da se ti uhvatiš(ako imas vremena i volje) malo zagrbati ispod površine oko izgradnje HTS-a,da me krivo ne shvatis ja bih se davno uhvatio tog posla,ali vjeruj mi da nisam toliko sposoban u ekonomiji,i matematici(tup sam-Tupson)u svakom slučaju ako mogu tako reći hvala ti što učestvujes u temi,i dajes doprinos (mozda) u realizaciji ideje,
ovaj drugi dio bih stavio pod točku strateški interes HTS-a u RH,ako mogu oni mozemo i mi,naš je duži,deblji i duže stoji,a čini mi se da imamo i jači (paskal)s time mozemo imati i dalji šor ebiga
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:55   #129
nisam ni ja ekonomist ni poduzetnik
ali, jesam se bavio nesto godina streljastvom, a i neko zanimanje u hoplologiji je pridonijelo da imam barem okvirnu ideju
recimo, u streljastvu sam na treninzima potrosio 3 x tjedno po 200 metaka
sad samo uzmi opciju da se otvore i od-dave streljane i da svatko od nas moze doci i iznajmiti oruzje, donijeti svoje, unajmiti instruktora....
to su ti vec milijuni ispucanih metaka, a jos i streljane mogu vracati tvornici gro mesinga, bakra i olova
uzmi jos organizacije natjecanja, popularizaciju, uzmi benefit od nacije koja prestane gledati oruzje kao boga, i pocne ga shvacati kao koristan alat za psihu, obranu, natjecanje...
uzmi k tome i svjetsku glad za municijom i potrebu da ista bude kvalitetna
evo, svi pogledajte koju je revoluciju hornady napravio s proizvodnjom pistoljsko/revolverske hollow poin municije
nesto slicno se dogada svaki dan u drugim podrucjima, lovacke, sniperske, natjecateljske, vojne...
jedino sto mozemo biti sto posto sigurni je da se nista nece dogadati ako se ne angaziramo i primimo posla
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:07   #130
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nisam ni ja ekonomist ni poduzetnik
ali, jesam se bavio nesto godina streljastvom, a i neko zanimanje u hoplologiji je pridonijelo da imam barem okvirnu ideju
recimo, u streljastvu sam na treninzima potrosio 3 x tjedno po 200 metaka
sad samo uzmi opciju da se otvore i od-dave streljane i da svatko od nas moze doci i iznajmiti oruzje, donijeti svoje, unajmiti instruktora....
to su ti vec milijuni ispucanih metaka, a jos i streljane mogu vracati tvornici gro mesinga, bakra i olova
uzmi jos organizacije natjecanja, popularizaciju, uzmi benefit od nacije koja prestane gledati oruzje kao boga, i pocne ga shvacati kao koristan alat za psihu, obranu, natjecanje...
uzmi k tome i svjetsku glad za municijom i potrebu da ista bude kvalitetna
evo, svi pogledajte koju je revoluciju hornady napravio s proizvodnjom pistoljsko/revolverske hollow poin municije
nesto slicno se dogada svaki dan u drugim podrucjima, lovacke, sniperske, natjecateljske, vojne...
jedino sto mozemo biti sto posto sigurni je da se nista nece dogadati ako se ne angaziramo i primimo posla
super sve stavke( ili samo neke) koje si nabrojao da li bi se mogle ubaciti u konačnu kalkulaciju isplativosti,naravno da bi cijenu izgradnje HTS-a mogle podici ili smanjiti stavka (kalibra&vrste streljiva) po mojoj logici vjerovatno bi buduca HTS-a, koja pravi veći broj kalibara vjerovatno i vise kosta i obrnuto,ali ne bi utjecala na prvu stavku MJESTO ZA IZGRADNJU jer par stotina m2 više/manje ne bi trebalo imati neku vecu ulogu u konačnoj cijeni,ovo zadnje podcratno crvenim,to je nama u RH glavna falinka ništa i ničega nema ako se ne primimo posla,tko radi taj i griješi,ali da nasi u saboru ipak odluče da se počme štancati,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:14   #131
mislim da je vise od par stotina metara kvadratnih, jer neces racunati samo na stroj koji stanca metke i drugi koji ih pakira
tu su i skladista, tu su i neke sigurnosne procedure i razmaci i ulaganja, tu je i onaj opci sigurnosni rizik, laboratoriji, testni poligoni....
no srecom ako bude volje , mjesta bar imamo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 17:00   #132
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
mislim da je vise od par stotina metara kvadratnih, jer neces racunati samo na stroj koji stanca metke i drugi koji ih pakira
tu su i skladista, tu su i neke sigurnosne procedure i razmaci i ulaganja, tu je i onaj opci sigurnosni rizik, laboratoriji, testni poligoni....
no srecom ako bude volje , mjesta bar imamo
da upravo tako,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 17:11   #133
strojevi tj prese koje proizvode cahuru ili zrno imaju svoj hod tj dubinu hladnog izvlacenja, ovisno o hodu koji je potreban za hladno vucenje (drawing) ima strojeva koji mogu proizvoditi vise kalibara (9 i 5.56 i 12.7). Nije problem kupiti jednu ili dvije ili 1000 linija ako ce se isplatiti u tom i tom roku, za kalibre iste ili razlicite. http://www.stiletto.uk.com/UA.pdf. Isplativost nitko na ovome pdf ne moze izracunati osim ako mu to nije posao (bas ovaj, proizvodnja streljiva ili ako ne zatrazi kljuc u ruke koliko to dodje, ali tvrtke to naplacuju) i ima sve podatke, kao i po kojoj finalnoj cijeni moze otvoriti si trziste tj. pridobiti kupca.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:08   #134
Jos kad bi svi ovo prihvatili kroz zakonodavstvo kao minimum, eto nam sportskog koristenja VHS i ostalih cijevi i eto nade za...

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-4464_en.htm

The provisional political agreement retains a majority of what the Commission originally proposed, such as the ban of automatic firearms transformed into semi-automatic firearms, the inclusion of collectors and museums in the scope of the directive, the regulation of alarm and acoustic weapons, the regulation of Internet sales, the regulation of deactivated weapons and more exchange of information between Member States.

At the same time, the Commission regrets that some parts of the original proposal were not supported by the Parliament and the Council. The Commission had proposed a greater level of ambition with a complete ban of the most dangerous semi-automatic firearms, including all semi-automatic firearms of the AK47 or AR15 families and a ban of assault weapons for private collectors. The Commission also regrets that the magazine size was not limited to 10 rounds for all semi-automatic firearms.

However, considering that the overall package is an improvement compared to the current situation, the Commission can accept the compromise found.


http://europa.eu/rapid/press-release...16-4465_en.htm

6. What is the classification of firearms in the current legal framework, and how will it change?

The EU Firearms Directive (Directive 2008/51/EC, which amends Directive 91/477/EEC), classifies firearms into four categories with corresponding rules for acquisition and possession:

Category A - fully automatic weapons and military weapons: cannot be owned by private persons unless they have been deactivated;
Category B - repeating or semi-automatic arms: can be owned by private persons subject to authorisation;
Category C - less dangerous repeating and semi-automatic firearms and single shot firearms: can be owned by private persons subject to declaration;
Category D - other firearms: can be owned by private persons and are not subject to authorisation or declaration

Based on the agreement reached, in the future Category A will include, in addition to fully automatic weapons and military weapons:

automatic firearms which have been converted into semi-automatic firearms;

short firearms which allow the firing of more than 21 rounds without reloading, if a loading device with a capacity exceeding 20 rounds is part of the firearm or a detachable loading device with a capacity exceeding 20 rounds is inserted into it;

long firearms which allow the firing of more than 11 rounds without reloading, if a loading device with a capacity exceeding 10 rounds is part of the firearm or a detachable loading device with a capacity exceeding 10 rounds is inserted into it;

semi-automatic long firearms (i.e. firearms that are originally intended to be fired from the shoulder) that can be reduced to a length of less than 60cm without losing functionality by means of a folding or telescoping stock or by a stock that can be removed without using tools;

Any firearm classified in this category after it has been converted to firing blanks, irritants, other active substances or pyrotechnic rounds or into a salute or acoustic weapon.

7. Are the lawful activities of hunters and sport shooters under attack?

No, and that was never the intention. The measures proposed aim at enhancing the security of EU citizens and do by no means target law-abiding owners of legally owned firearms. The Commission proposed to prohibit not all but only the most dangerous semi-automatic firearms (automatic firearms are already banned): those which are most lethal and customarily used by the military. This would not create undue difficulties for hunters who will have always the possibility of acquiring firearms designed for hunting. For sport shooters, the new directive will authorise target shooters to acquire firearms and magazines that would be otherwise prohibited for civilian use, subject to strict conditions.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:30   #135
Običnoj osobi ne treba ništa osim: a) pištolja ili b) lovačkih puški. To pokriva sve potrebe jedne normalne i prosječne osobe u Hrvatskoj ( zaštita odn. lov ). Tu je naravno i sportsko oružje, koje sam zaboravio spomenuti.

Sve drugo treba zabraniti da bude u privatnim rukama.


Nikakvi poluautomatski VHS-ovi i sl. piz******. To eto tamo Amerima kad im pamet ne smeta, inače ćemo se onda čuditi kad budemo imali ovakve i slične situacije:

https://www.youtube.com/watch?v=cr6zQLvPMpw
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 09.02.2017. at 18:33. Reason: .
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 19:09   #136
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Običnoj osobi ne treba ništa osim: a) pištolja ili b) lovačkih puški. To pokriva sve potrebe jedne normalne i prosječne osobe u Hrvatskoj ( zaštita odn. lov ). Tu je naravno i sportsko oružje, koje sam zaboravio spomenuti.

Sve drugo treba zabraniti da bude u privatnim rukama.


Nikakvi poluautomatski VHS-ovi i sl. piz******. To eto tamo Amerima kad im pamet ne smeta, inače ćemo se onda čuditi kad budemo imali ovakve i slične situacije:

https://www.youtube.com/watch?v=cr6zQLvPMpw
open carry (ovaj lik nije bas normalan radi lica, ali ja sam protiv toga iako je dopusteno u USA, i divim se budalama koje to koriste, jer ljudi pozovu ophodnju i trose resurse radi ovakvih budala+ danasnje sranje u svijetu), Sportsko oruzje je i VHS negdje u EU ili mozda u vecini EU samo ne u RH. Zamisli lovacki karabin s optikom i zelis nesto lose uciniti, a metak jaci nego 5,56, evo dostupno po EU BARRETT MRAD cal. .338 Lapua Magnum, sve je ovo sportsko. Sportsko oruzje jezakonska kategorija isti samokres moze biti sportski ili za zastitu to je jedina razlika, zapravo kao sportsko imas dulju listu i dopusteno je ono sto nije za osobnu zastitu.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 19:23   #137
Quote:
donot kaže: Pogledaj post
strojevi tj prese koje proizvode cahuru ili zrno imaju svoj hod tj dubinu hladnog izvlacenja, ovisno o hodu koji je potreban za hladno vucenje (drawing) ima strojeva koji mogu proizvoditi vise kalibara (9 i 5.56 i 12.7). Nije problem kupiti jednu ili dvije ili 1000 linija ako ce se isplatiti u tom i tom roku, za kalibre iste ili razlicite. http://www.stiletto.uk.com/UA.pdf. Isplativost nitko na ovome pdf ne moze izracunati osim ako mu to nije posao (bas ovaj, proizvodnja streljiva ili ako ne zatrazi kljuc u ruke koliko to dodje, ali tvrtke to naplacuju) i ima sve podatke, kao i po kojoj finalnoj cijeni moze otvoriti si trziste tj. pridobiti kupca.
u svezi ovoga naglaseno crvenom bojom,
ako se kupuje "nesto" za proizvodnju zar ne bi trebao prodavac dati neke specifikacije tipa,količine(brojčane ili kg,tonske za neko određeno vrijeme recimo sat/dan)ako uzmemo u obzir da to ide danas velikom brzinom tj,proizvodnjom,traženje tržista bi vec spadalo u kategoriju sposobnosti nekome nesto prodati čisto trgovina naravno svi tu računaju svoju korist,privući kupca prva i osnovna stvar je cijena mada i kvaliteta preteže na svoju stranu,ali za drzave pred neposrednom ratnom ugrozom koje nemaju svoju proizvodnju,tu mislim da nije toliko bitna kvaliteta,sjetimo se nas iz 91 imali smo streljiva 7,62 barem od 4-5 prozođača,a koje je bilo najkvalitetnije???
e sad rasčlanio bih proizvodnju u HTS-a,recimo za nase potrebe i izvozne (kalibri)nama treba 9mm,7,62,5,56,za MORH I MUP,znaci zadovoljenje nasih potreba pod osnovno,na drugu stranu prizvodne linije HTS-a,za izovz i jos ponesto tu recimo da namaknemo zaradu i pokrijemo "gubitke" MORH & MUP,ne znam da li ima smisla sto ovako "naglas" razmišljam, samo pretpostvaljam,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:24   #138
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
u svezi ovoga naglaseno crvenom bojom,
ako se kupuje "nesto" za proizvodnju zar ne bi trebao prodavac dati neke specifikacije tipa,količine(brojčane ili kg,tonske za neko određeno vrijeme recimo sat/dan)ako uzmemo u obzir da to ide danas velikom brzinom tj,proizvodnjom,traženje tržista bi vec spadalo u kategoriju sposobnosti nekome nesto prodati čisto trgovina naravno svi tu računaju svoju korist,privući kupca prva i osnovna stvar je cijena mada i kvaliteta preteže na svoju stranu,ali za drzave pred neposrednom ratnom ugrozom koje nemaju svoju proizvodnju,tu mislim da nije toliko bitna kvaliteta,sjetimo se nas iz 91 imali smo streljiva 7,62 barem od 4-5 prozođača,a koje je bilo najkvalitetnije???
e sad rasčlanio bih proizvodnju u HTS-a,recimo za nase potrebe i izvozne (kalibri)nama treba 9mm,7,62,5,56,za MORH I MUP,znaci zadovoljenje nasih potreba pod osnovno,na drugu stranu prizvodne linije HTS-a,za izovz i jos ponesto tu recimo da namaknemo zaradu i pokrijemo "gubitke" MORH & MUP,ne znam da li ima smisla sto ovako "naglas" razmišljam, samo pretpostvaljam,
pa crvenom ti je tocno opisano tko ti sve to izracunava i ulazi u cijenu ako se odlucis na kupnju, a ako ne ,platis za izracun. Ne samo da ti prodaju stroj nego kljuc u ruke, s alatima, nacrtima, proizvodnom dokumentacijom, osoblje obuceno nauceno ...Sve se zna, nema tajni osim probiti se na trziste po cijeni koja ne proizvodi gubitak ili bolje receno proizvodi ga "kratkorocno", tj ne pokriva fiksne troskove, varijabilni uvijek moraju biti pokriveni bez iznimke. Trziste trziste i trziste treba imati osvojiti nije to bas tako lako, ali moze se pogotovo ako su ti troskovi proizvodnje manji nego konkurenciji i drzis se lean koncepta u citavoj tvrtci.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 18:23   #139
Ovde se vodi priča kao u periodu SFRJ i to negde oko 1948 i ocekuje se napad Sovjetskog saveza. Nema više komunizma pa da planski GRADI industriju i odbrambeni sektor, to je prošlost jer jedna Francuska kao vojna sila nema fabriku jurišnih pušaka pa jel neko smatra da je time ugrožena njena bezbednost? Na osnovu javno dostupnih dokumenata HS Produkt ima ostvaren čist profit od 30 miliona evra u 2015 godini. To znači da sa dvogodišnjim profitom HS Produkt sam i bez ičije pomoći(bez uzimanja kredita) može da napravi najsavremeniju fabriku municije. Zašto onda čeka Vladu Hrvatske ili neki mig iz ministarstva odbrane. Takva fabrika ne živi od tržišta Hrvatske, Srbije pa ni cele jugoistočne evrope.

Jedan primer: PPU je prodao na domaćem tržistu 1,5 miliona metaka a u inostranstvu je prodao 250 mil. metaka, pa pogledajte koliko je sve ovo smešno tržište a neki stavljaju na tome akcenat da se zadovlji domaće (HV) pa onda sve ostalo. NEISPLATIVO.

Sada neka kalkulacija iz prave fabrike

Proizvodnja 250 mil. metaka
Osnovne sirovine koje se koriste u proizvodnom procesu (proizvodnja municije) se nabavljaju kako na domaćem tako i na inostranom tržištu.

Osnovne sirovine su:
-Mesingana traka,/šipka,rondela/
-barut
-kapsla
-olovo
-ambalaža za pakovanje

Pregled nabavljenih količina u 2015. godini za pojedine materijale:
- sirovine od mesinga 2.400 t
- barut 360 t
- olovo 2.400 t

Ulazni imputi

Najznačajniji dobavljači u zemlji i inostranstvu su (EUR):

1. Valjaonica bakra Sevojno 17 miliona evra
2. Milan blagojević Lučani 1,1
3. Print line Užice 1
4. Metali 92 1,2
5. Ginex Goražde BIH 4,5
6. Minerex 1,6
7. Metal imex Ceška 0,5.
8. PB Clermont Belgija 0,6
9. Igman Konjic BiH 0,6

TROŠKOVI ZARADA, NAKNADA ZARADA I OSTALI LIČNI RASHODI
Iznosi: 17 miliona evra

TROŠKOVI PROIZVODNIH USLUGA
Iznosi: 1 mil. evra

TROŠKOVI MATERIJALA I ENERGIJE
U evrima:
Troškovi materijala za izradu 32 mil. evra
Troškovi ostalog materijala (režijskog) 390 hilj. evra
Troškovi goriva i energije 1,4 mil. evra
Troškovi rezervnih delova 20 hilj. evra
Troškovi jednokratnog otpisa alata i inventara 2,4 mil. evra
Ukupno 36,2 miliona evra

Sve ukupno:
Prihod 60 mil. evra
Dobit 10 mil. evra
Bahuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 10:49   #140
Quote:
Bahuss kaže: Pogledaj post
Ovde se vodi priča kao u periodu SFRJ i to negde oko 1948 i ocekuje se napad Sovjetskog saveza. Nema više komunizma pa da planski GRADI industriju i odbrambeni sektor, to je prošlost jer jedna Francuska kao vojna sila nema fabriku jurišnih pušaka pa jel neko smatra da je time ugrožena njena bezbednost? Na osnovu javno dostupnih dokumenata HS Produkt ima ostvaren čist profit od 30 miliona evra u 2015 godini. To znači da sa dvogodišnjim profitom HS Produkt sam i bez ičije pomoći(bez uzimanja kredita) može da napravi najsavremeniju fabriku municije. Zašto onda čeka Vladu Hrvatske ili neki mig iz ministarstva odbrane. Takva fabrika ne živi od tržišta Hrvatske, Srbije pa ni cele jugoistočne evrope.

Jedan primer: PPU je prodao na domaćem tržistu 1,5 miliona metaka a u inostranstvu je prodao 250 mil. metaka, pa pogledajte koliko je sve ovo smešno tržište a neki stavljaju na tome akcenat da se zadovlji domaće (HV) pa onda sve ostalo. NEISPLATIVO.

Sada neka kalkulacija iz prave fabrike

Proizvodnja 250 mil. metaka
Osnovne sirovine koje se koriste u proizvodnom procesu (proizvodnja municije) se nabavljaju kako na domaćem tako i na inostranom tržištu.

Osnovne sirovine su:
-Mesingana traka,/šipka,rondela/
-barut
-kapsla
-olovo
-ambalaža za pakovanje

Pregled nabavljenih količina u 2015. godini za pojedine materijale:
- sirovine od mesinga 2.400 t
- barut 360 t
- olovo 2.400 t

Ulazni imputi

Najznačajniji dobavljači u zemlji i inostranstvu su (EUR):

1. Valjaonica bakra Sevojno 17 miliona evra
2. Milan blagojević Lučani 1,1
3. Print line Užice 1
4. Metali 92 1,2
5. Ginex Goražde BIH 4,5
6. Minerex 1,6
7. Metal imex Ceška 0,5.
8. PB Clermont Belgija 0,6
9. Igman Konjic BiH 0,6

TROŠKOVI ZARADA, NAKNADA ZARADA I OSTALI LIČNI RASHODI
Iznosi: 17 miliona evra

TROŠKOVI PROIZVODNIH USLUGA
Iznosi: 1 mil. evra

TROŠKOVI MATERIJALA I ENERGIJE
U evrima:
Troškovi materijala za izradu 32 mil. evra
Troškovi ostalog materijala (režijskog) 390 hilj. evra
Troškovi goriva i energije 1,4 mil. evra
Troškovi rezervnih delova 20 hilj. evra
Troškovi jednokratnog otpisa alata i inventara 2,4 mil. evra
Ukupno 36,2 miliona evra

Sve ukupno:
Prihod 60 mil. evra
Dobit 10 mil. evra
Komšija hvala!!
ukratko ako se ne isplati zasto ne prodate vasu proizvodnju i mirna "bosna"neće biti gubitaka i mozak na pašu,ljude na burzu,
e sad,ako se uzme onu drugu stranu stratešku za RH (izgradnja HTS-a) srbija nije ovisna o nikome,mi smo imali 91 embargo na SVE i oruzje i streljivo i MTS,a vasa skaldišta u srbiji ni igla ne bi u njih vise stala, bas iz tog razloga mi moramo barem u ovom segmentu postati neovisni o bilo kome za nase potrebe,a zanima me i ovaj zadnji dio prihod 60 mil-eura a dobit 10 mil-eura,po toj računici za 6-7 godina mi bismo bili na čistoj nnuli zero,kvita,a sve ostalo ihaj,imali bi kompletno za početak kao i vi i tvornicu za izrade pusaka i streljiva,dakako jos puno griza moramo pojesti da stignemo sve ostale vase projekte vezane za vojsku,( tu ne moslim da se s vama utrkujemo)da se vama ne isPLATI imatu proizvodnju bilo čega kaj se tiče vojske ni bi imali,ali vam se isplati i to dobro,daj mi reci (koliko je ljudi vezano kod vas cca-otprilike,) za sve proizvodne procese vezane uz vojsku,
jos jednom hvala na ovom izvjeću,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.