Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2002., 23:35   #1
Životni vijek nimfi

Imam nimfu i to vec dobrih 7 godina, pa me zanima koji im je zivotni vjek, neko mi je jednom rekao da mogu zivjeti cak 60 godina, ali nisam bas sigurna u tu teoriju.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 23:36   #2
A sta je to nimfa?
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 23:38   #3
Ja mislim da je to ona papigica sto ima ,,kosu"
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 00:37   #4
Ha ha ha , dobro, nema bas kosu, vise bi to nazvala krijestom ili cubom. To su ti papige velike kao 2-3 tigrice, imaju crvene "flekice" na obrazu i izrazito jak kapacitet glasanja.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 19:55   #5
kak ne znate kaj je to ninfa? ona pticurina sa kokoticom iliti irokezom popularno....oko 180 cuna dojde......dobra je to papiga.....nauci je nest pricat tako da postane pametnija od gazdarice
__________________
nabijač........................................... .....................................postova :D
hail to the king, baby :s
Sulud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 20:22   #6
Prosječni životni vijek tih papiga je oko 18 godina. A sad da li poneka može doživjeti do 60- čisto sumnjam.
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 21:51   #7
Da, tako sam i mislila. A to da je pametan, nije upitno, pere, kuha, pegla...
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 19:28   #8
heh
BenX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 23:18   #9
ne mogu da verujem da neko ne zna koja je ptica nimfa
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 01:49   #10
Quote:
BenX kaže: Pogledaj post
heh
Vrlo je mudar potez otvarati opet temu od pred skoro 6 godina kako bi napisao/la jedno dubokoumno "heh".

Quote:
nisam_luda kaže: Pogledaj post
ne mogu da verujem da neko ne zna koja je ptica nimfa
Ili nije znao pred više od 5 godina.
 
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 02:39   #11
hahahahhah tek sad vidim da je neko podigao temu od pre sto godina da bi napisao heh


ja sam imala tu pticu pre 15 godina, mozda mi je zato cudno sto neko pre 5 nije znao sta je to
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 16:28   #12
Koliko je meni poznato, prosječni život ptica koje žive na slobodi i onih koje žive i rođene su u zarobljeništvu, je znatno različiti. Ne znam koliki je životni vijek nimfica, ali kad ti netko kaže koliki im je životni vijek, informiraj se je li se to radi o onima slobodnima u prirodi ili ovima u zarobljeništvu. Njima je životni vijek znatno kraći. Možda sam krivo informirana, ali čula sam za tigrice da u zarobljeništvu mogu živjeti oko 6 godina, na slobodi u prirodi - ne znam. Za rozenkolise sam čula da u prirodi na slobodi imaju otprilike 25 godina životni vijek, a ja sam imala dva rozenkolisa, ne skupa, prvo jednoga, uginuo je nakon 6 godina, a drugi nakon 7 godina. Imali su izvanredne uvjete, nisu pokazivali nikakve znakove bolesti, ali eto skoro isti im je bio životni vijek - ni približno 25 godina, pa pretpostavljam da onda i za njih vrijedi slično kao za tigrice. Nisam čula, možda netko je, da je netko imao neku tu manju vrstu papige dulje od 10 godina, mislim pritom na tigrice, nimfice i rozenkolise. Možda se varam, ali zaključujem na temelju onoga što sam čula ili pročitala, ne tvrdim da je tako, ali to je moje mišljenje.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 01:11   #13
Vidiš sad sam se i ja zapitala ... moj Perko ima 8 god i debeo je da bi prošao pod svinju
__________________
fly away ...
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:22   #14
Quote:
inikaaaaaa kaže: Pogledaj post
Vidiš sad sam se i ja zapitala ... moj Perko ima 8 god i debeo je da bi prošao pod svinju

ma ne brini 18-20 je normalno za očekivati, moj ima 10 i uopće se ne ponaša kao starac
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 13:54   #15
jedna moja tigrica je uginula u dobi od 14 godina, a nimfe bi mogle 18-20 godina zivit.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 17:03   #16
Quote:
nisam_luda kaže: Pogledaj post
ne mogu da verujem da neko ne zna koja je ptica nimfa
vjerojatno nezna ako zivi vani..i ja sam morala ic pitat sestru u hr kako mi to zovemo ovdje..cockatiel
ja imam nimfu..navodno zive 15-18 god manje vise
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 13:44   #17
I ja imam nimfu, cuo sam da im je zivotni vijek oko 20 godina, a uz odlicnu njegu i mnogo paznje cak i 30.
Đole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.