Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 21:48   #1121
koja rasvjetna tijela

Radi se o dnevnom boravku, dimenzija 6.82 x 5.21 - na toj kraćoj strani je terasa (staklena stijena) južne orijentacije. U sobu još idu i dvije stajaće lampe (Ikea LED 1000 lumena). Da li su dvije plafonjere dovoljne? Nekako bi htio izbjeći viseće lustere, ali sam i na to otvoren.

Potpuno renoviramo stan, a nekako uopće nismo o tom svjetlu razmišljali

crvene točke su postojeće lokacije struje:

z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:25   #1122
Molim za pomoć.
Novi stan, svjetlo prestalo raditi.
Svjetlo je neko LED, staro dvije godine, koristilo se u kupaonici.
Ja sam to rastavio, al mi nije jasno što se mijenja.
Dal se mijenja čitava ploča ili?




Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 19:16   #1123
Možda je otišlo samo napajanje (driver).
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:15   #1124
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Možda je otišlo samo napajanje (driver).
I bilo mi je malo čudno da tako brza krepa led svjetlo u kupaonici koje se malo koristi.
Kako provjeriti jel driver ili žarulja?

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:37   #1125
Multimetrom, ovdje nije žarulja nego su smd led čipovi životni vijek je cca 50.000 sati tako da nevjerujem da je do njih nego je sigurno do napajanja, ako je do drivera njih se može naknadno kupiti i ne koštaju puno.

Pretpostavljam da je snaga oko 18w.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:05   #1126
jel ima netko od vas ovakvu rasvjetu?

http://www.ebay.com/itm/231754924147
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:13   #1127
pozdrav

postoje li neke ugradbene lampe za knauf a da imaju veliku rasprsenost ?
imam silom prilika spusteni strop pa bi odmah ugradio i rasvjetu, ali sve su manje vise malene i spot. ja bi htio neusmjerenu svjetlost a da pali zjenice, ne volim tamnu kupaonu
markichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:56   #1128
Quote:
markichu kaže: Pogledaj post
pozdrav

postoje li neke ugradbene lampe za knauf a da imaju veliku rasprsenost ?
imam silom prilika spusteni strop pa bi odmah ugradio i rasvjetu, ali sve su manje vise malene i spot. ja bi htio neusmjerenu svjetlost a da pali zjenice, ne volim tamnu kupaonu
Ugradbene lampe i kut svjetlosti veći od 120° mi se čini nemoguća misija.

Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk
menager007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:58   #1129
Quote:
Dadushka kaže: Pogledaj post
jel ima netko od vas ovakvu rasvjetu?

http://www.ebay.com/itm/231754924147
Imam

Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk
menager007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:29   #1130
Quote:
markichu kaže: Pogledaj post
pozdrav

postoje li neke ugradbene lampe za knauf a da imaju veliku rasprsenost ?
imam silom prilika spusteni strop pa bi odmah ugradio i rasvjetu, ali sve su manje vise malene i spot. ja bi htio neusmjerenu svjetlost a da pali zjenice, ne volim tamnu kupaonu
Da, odi u Bauhaus tamo ih je brdo. Nije stvar u kutu svjetla nego imas hrpu modela sa difuzorom tako da iz spot rasvjete izlazi meko svjetlo, a ne pili u oci kao jeftina rasvjeta u birtijama
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 10:38   #1131
Postovani trebala bi mi pomoc ili savjet.NAime trebala bi mi neka preporuka za rasvjetu u sobu cca 6-7 kvadrata
Dakle soba zidovi,krevet i ormar je u bijeloj boji.....kako je to na novo sredeno iz ikee.JA bi h neku noviju tj malo moderniju opciju a ne kao sto mi je tata planiro obicnu plafonjeru hahahha
E meni se svidaju visilice iz ikee pa me zanima koliko bi visilica bila dobra za sobu?S tim da ta visilica ide odma povise kreveta
Sto vi mislite ja sam konkretno mislio uzet ovo posto je sve ve iz ikea http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10311488/
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 16:17   #1132
ako ne misliš čitat i pisat u toj sobi ne vidim zašto ne.. meni se inače ta visilica čini dosta slabom rasvjetom i nakon otvaranja.. ja volim jaču rasvjetu
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 17:17   #1133
Quote:
a-trix kaže: Pogledaj post
Postovani trebala bi mi pomoc ili savjet.NAime trebala bi mi neka preporuka za rasvjetu u sobu cca 6-7 kvadrata
Dakle soba zidovi,krevet i ormar je u bijeloj boji.....kako je to na novo sredeno iz ikee.JA bi h neku noviju tj malo moderniju opciju a ne kao sto mi je tata planiro obicnu plafonjeru hahahha
E meni se svidaju visilice iz ikee pa me zanima koliko bi visilica bila dobra za sobu?S tim da ta visilica ide odma povise kreveta
Sto vi mislite ja sam konkretno mislio uzet ovo posto je sve ve iz ikea http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10311488/
mi imamo visilicu u spavaćoj, ne vidim razlog zašto ne. ovo konkretno ti nije dovoljno ako čitate u krevetu, mi čitamo pa imamo dodatnu rasvjetu kraj uzglavlja.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=270
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 09:05   #1134
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
mi imamo visilicu u spavaćoj, ne vidim razlog zašto ne. ovo konkretno ti nije dovoljno ako čitate u krevetu, mi čitamo pa imamo dodatnu rasvjetu kraj uzglavlja.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=270
Svakako I mi imamo nocnw lapte ali nekako me strah da ne bude pretamno pogotovo u vecernjim satima
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 09:11   #1135
Quote:
a-trix kaže: Pogledaj post
Svakako I mi imamo nocnw lapte ali nekako me strah da ne bude pretamno pogotovo u vecernjim satima
pa šta ja znam..u večernjim satima nama ne treba nikad neka jaka rasvjeta
zapravo mi u spavaćoj nikad ne treba konkretna rasvjeta.
to je stvar navika.
ako vama treba onda biste trebali prilagoditi ipak neku jaču rasvjetu centralnu
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 11:07   #1136
Ja ne bih nikakvu visilicu u tako mali prostor od 6-7m2.
Tak da mislim da ti je tata u pravu kad kaze da treba stavit plafonjeru. Em ne dominira prostorom em daje rasprsenu svjetlost,a ova ikeina visilica stvara vise ambijent...puno sjena.
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:07   #1137
Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Ja ne bih nikakvu visilicu u tako mali prostor od 6-7m2.
Tak da mislim da ti je tata u pravu kad kaze da treba stavit plafonjeru. Em ne dominira prostorom em daje rasprsenu svjetlost,a ova ikeina visilica stvara vise ambijent...puno sjena.
Ma ne stavljaju mi se neke staromodne plafonjere a ove malo lipse su sve negdje oko cca 600-700 kn
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:28   #1138
Molim savjet

Ispod kuhinjskih ormarića će naknadno doći LED cijev (nosač s prekidačem). S jedne strane je 3 m radne plohe, s druge 2,5 (ormarići su kojih 58 cm iznad radne plohe).
Da li je bolje odabrati LED cijev 30 cm, 330 lm, 4W, ili LED cijev 60 cm, 630 lm, 7w (i jedna i druga kut svjetlosnog snopa 141)? U kuhinji postoji LED plafonjera, tako da ovo treba biti svojevrsno radno svjetlo, da sama sebi ne radim sjenu kada nešto pripremam, ali ne i prejako. Ne znam koja je bolja opcija. Ustvari bi mi najbolje odgovaralo da je cijev 40 cm, ovako ne znam . Je li 60 predugačko, ili 30 prekratko? Ne bih željela da to bude zasljepljujuće, ali da mogu nešto napraviti, na primjer, i ne uključujući glavnu rasvjetu.
Help !
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:22   #1139
Kako osvjetljenje u 50m2

Dnevni boravak/blagovaonica je pravokutna prostorija 5x10x2.6m.

Kakvu rasvjetu postaviti, a da u prostoriji bude kvalitetno osvjeljena, a da ne oslijepiš ako slučajno digneš pogled u krivom smejru ?

Na zidovima će također biti postavljeno 8 zidnih svjetiljki (na svaki dulji nasuprotni zid 4) za ambijetalnu rasvjetu.

Ciljam na neku vrstu LED rasvjete bilo panelima, ili bolje GU 10 led svjetiljkama.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:26   #1140
Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
Dnevni boravak/blagovaonica je pravokutna prostorija 5x10x2.6m.

Kakvu rasvjetu postaviti, a da u prostoriji bude kvalitetno osvjeljena ?

Na zidovima će također biti postavljeno 8 zidnih svjetiljki (na svaki dulji nasuprotni zid 4) za ambijetalnu rasvjetu.

Ciljam na neku vrstu LED rasvjete bilo panelima, ili bolje GU 10 led svjetiljkama.
Gu10 svakako lijepše i efektnije. Možete se poigrati sa jačinama gu10 žarulja.
Više o tome mogu preporučiti na pm
menager007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.