Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 20:35   #1201
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Mjerač je ono što bi ja napravila kao sljedeći korak.
"rekli su da ti novi hladnjaci rade tako" = servis ne prihvaća reklamaciju.
Ako hladnjak troši (bitno) više struje od deklariranog onda je to razlog za reklamaciju.
Možda i tome pribjegnem, kao zadnjem pokušaju dokazivanja da nešto ne štima, iako nađoh da mogu raditi češće (post iznad). A uz deklariranu potrošnju uvijek stoji "Stvarna potrošnja energije ovisit će o načinu na koji se uređaj koristi i gdje je smješten", tako da se odmah mogu ograditi od odstupanja (moj je u špajzi, nije sasvim do zida ni sjedne strane, a jedan mali ormarić od njega je udaljen 35 cm - tako da ima dovoljan protok zraka, nije da je nagruvan u neku rupu između drugih elemenata).
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 01:25   #1202
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Mjerač je ono što bi ja napravila kao sljedeći korak.
"rekli su da ti novi hladnjaci rade tako" = servis ne prihvaća reklamaciju.
Ako hladnjak troši (bitno) više struje od deklariranog onda je to razlog za reklamaciju.


Ti hladnjaci troše u prosjeku 300-400 kwh sati godišnje, znači 300-400kn / 12 mj. Znači cca 30 kn mjesečno.
Prihvatljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 01:30   #1203
Što fali domaćoj firmi KONČAR ? Friž bez ledenice kupljen u Na-Ma na Trgaču 20.1.1972. u svojoj 46. godini radi savršeno. Prije 20 god. mijenjao gumu na vratima, kupljena u prodavaonici u Martićevoj. Odleđujem ga 1 mj., evo ga sad, odleđen s termostatom na 1, samo prede, malo glasno i hladi li ga, hladi.

Veš mašina KONČAR iz 96. najjednostavniji model, samo radi i ne staje, mijenjao jednom gumu na vratima i pumpu. Malo hrđe na kućištu ispod vrata očistio, pokitao auto kitom i polakirao. Ne pušta vodu.

Štednjak 3plin/1struja KONČAR star 10 godina, radi, kuha, peče ...

Peć Nera 8 PLAMEN, online naručio rost i tri šamotna elementa, sve stradalo zbog ubacivanja velikih klada, sve stiglo, ugrađeno, radi ! Dakle Kupujmo Hrvatsko, ako ni zbog čega drugog, zbog kvalitete, dijelova i dostupnih servisa!

Imam i friž 15 god. star, Gorenje New Line, s ledenicom gore, od pok. punice, nije radio 8 godina, dovezen uspravno na autoprikolici, unesen u malo pognutom položaju, radi, al slabo hladi. Gore -5, dolje +10 s termostatom na max 7. Zuji kompresor, svijetli unutra, grije se kondenzator, jedna cijevčica kod komp. je topla, dvije hladne, ali se isključuje rad nakon 2-3 minute, a tek se malo ohladio i zarosio isparivač. Ne reagira na okretanje kotačića termostata 1-7, već ga se može pokrenuti laganim lupkanjem istog. Upućuju li ovi simptomi na izmjenu termostata? Loš kontakt sonde i isparivača?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:51   #1204
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Što fali domaćoj firmi KONČAR? Dakle Kupujmo Hrvatsko, ako ni zbog čega drugog, zbog kvalitete, dijelova i dostupnih servisa!
Končar sve dobiva iz Kine i Turske.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:28   #1205
M da, otpada znači hr kvaliteta, ostaje predrasuda dostupnosti dijelova i servisa.Jbg, ja se time opredjeljujem. Za sad. (Na ovom dolje frižu je termostat Thompson - made in France ).
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Imam i friž 15 god. star, Gorenje New Line, s ledenicom gore, od pok. punice, nije radio 8 godina, dovezen uspravno na autoprikolici, unesen u malo pognutom položaju, radi, al slabo hladi. Gore -5, dolje +10 s termostatom na max 7. Zuji kompresor, svijetli unutra, grije se kondenzator, jedna cijevčica kod komp. je topla, dvije hladne, ali se isključuje rad nakon 2-3 minute, a tek se malo ohladio i zarosio isparivač. Ne reagira na okretanje kotačića termostata 1-7, već ga se može pokrenuti laganim lupkanjem istog. Upućuju li ovi simptomi na izmjenu termostata? Loš kontakt sonde i isparivača?
Izvukao danas sondu max. van ispod isparivača. Sad se friž uopće ne isključuje. Radio 4 sata. Dolje spustio temp. na -5, u ledenici uopće nisam mogao izmjeriti (loš termom. nije baždaren dovoljno).

Sad sam sondu dijelom vratio pod isparivač, termometar visi unutra na šarafcigeru. Pozicija 1, uključio, zuji uredno, možda ubodem temp. +4 do +8 ?

Razmišljam ovako. Ako sam postigao ekstremne vrijednosti u + i -, friž nije u kvaru. Nije u pitanju ni plin, ni ulje, ni začepljenja, ni termostat. Radi se samo o sondi, tj. koliko je svojom dužinom izložena direktnom, bliskom hlađenju od isparivača?

Još ću se par dana igrati s tim, potrošiti malo struje, (zamijeniti termostat?) ako nejde, ide ciganima. Ili da ipak pozovem majstora i ispadnem papak?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 09:35   #1206
Imam frižider od Gorenja (sa zamrzivačem) star nekih 10 god. od toga radio možda 3god. pa je počeo glasno raditi i od onda je u mirovanju. I sad razmišljam da zamjenim kompresor. Vidio sam da ih ima u Frigu ( https://www.frigo.hr/rezervni-dijelo...sort=PRICE_ASC )
Inače uređaj hladi normalno, sve funkcionira osim šta je kompresor preglasan.

Koliko je problematično izmjeniti kompresor? Jel u onim cijevima plin, koji će iscuriti?

Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:39   #1207
Zamjena kompresora je cca 30min do 1h posla... unutar kompresora, kao i cijevi je plin koji treba spremiti i dati na zbrinjavanje.

Kakve su gumice ispod kompresora? Možda je buka zbog njih, ili cijevi tokom rada vibriraju...
DuVlaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:44   #1208
Imam problem sa kombiniranim Candy hladnjakom (na žalost, nigdje na njemu ne piše model, visina je cca 145 cm, gore je zamrzivač, dolje hladnjak) starim 10ak god. Naime, zamrzivač radi normalno, no hladnjak gotovo da i ne hladi temperatura je od 18-22 stupnja, ovisno o mjestu mjerenja.

Pokušao sam i sa odmrzavanjem frižidera kroz 48 sati da eliminiram mogućnost nekih veće nakupina leda u sustavu, no to očito nije bio problem.
Kompresor (na njemu su oznake VOE R134a, OF 1033A, 220-240V - 50Hz) radi cijelo vrijeme tako da u principu sve upućuje ili na gubitak plina ili na oslabljeni kompresor, no opet zbunjuje me to što zamrzivač normalno ledi

Ima li netko iskusniji ideju što bi mogao biti problem?
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 01:16   #1209
Problem sa Quadro hladnjakom (gore ledenica, dolje hladnjak). Star 9 godina nikad ništa na njemu nije dirano. Jučer je otkazao poslušnost i na displayu izbacio grešku SR (ne rade ventilatoti ni kompresor). Majstor došao, skinuo upravljačku ploču na kojoj je zamjenio 3 ili 4 kondenzatora, vratio nazad i sve radi super. Sve bi to bilo odlično da nema "ali", ali on se uopće ne gasi cijelo posljepodne radi. Kompresor vruć, iza rešetke tople. Šta je sad?? Hladi odlično oba prostora.

Quadro DFR-541e.
MrNice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 18:53   #1210
Dakle, stari frižider gorenje ne znam koliko godina ima..Kombinirani, ledenica i obični, gorenje new line..
I to je sve što piše na njemu, nema nikakvog broja..

Ali ne znam što znače tipke, kad je što upaljeno, ugašeno..

Pa bih molio iskusnije za pojašnjenja..
[IMG][/IMG]

Zelena je za ledenicu, valjda, no što je crvena lampica i žuta tipka..Kolutić je min max, samo čega?
Ova skala skroz lijevo također pojma nemam..

Stari frižider, možda će kome valjati, upravo ga upalio kako vidite, sa čačkalicom..Jer inače dugme iskoči, neće samo stoji "upaljeno"..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:50   #1211
Zelena 0/1 prekidač
Crvena lampica signalizira da temp nije ok
Žuta je da kompresor stalno radi
Kolutić na min za veću temperaturu, na max za nižu temperaturu.
Skala lijevo "health" haha, a pokazuje jel temperatura ok ili ne


"New line"
DuVlaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:35   #1212
Pozdrav svima. Imam problem od jucer poslijepodne sa friziderom Indesit, starim 5 godina. Bio je pun leda pa smo ga otopili ali ono sto sam primjetila da nakon sto se upalio (nakon otapanja) prodje i preko 45 minuta da se ne ugasi. Pretpostavljam da to bas i nije ok. Oprali smo one resetke iza njega, cijelog njega. Ne znam da li je isplativo popravljati ga uopce. Ili mozda i nije pokvaren...pa molim info....

I mozda preporuka za frizider do cca 2000 kn..... Gledala sam Zanussi, Gorenje i Candy.....ni sama nisam pametna koji bi bio ok.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.

Zadnje uređivanje plagra : 20.08.2017. at 10:47.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 12:49   #1213
Između ta tri proizvođača ja bi uzeo Gorenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 12:50   #1214
Ili nešto od Libherra u tom cjenovnom rangu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 08:07   #1215
Hvala na informaciji.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:53   #1216
Imam problem, kao što je netko gore naveo, Candy hladnjak (10 godina), kombinirani, dole ledenica, jedan kompresor, jedan termostat. Dole hladi na -30, gore temp 14.
Da li netko možda zna o čemu se tu radi?
tomtomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:47   #1217
Pozdrav.
Imamo Gorenje RF6275E (plin je R600A) kombinirani frizider iz 2010 I nocas problem snjim. Ocito je stao kompresor i poceo se odledivati i napravio poplavu. Ugasili smo ga, obrisali i uklonili led koji se napravio na prve dvije gornje police hladnjaka i hladnjak ponovno radi.

Pred mjesec dana sam ga ocistio dobro izvan i iznutra i odledio te ponovno pustio u pogon tako da znam da nije nista nigdje zacepljeno.
Medutim nakon par dana pustanja u pogon na prve dvije gornje police hladnjaka se odmah napravio led 5-6mm debel. Dali je to zato sto sam ga podesio na vecu temp ili nesto tu ne stima. Temperature sam pratio i bile su ok, bar mislim (sad cu ih mjerit kako spada pa naknadno stavim). Podesio sam ga na 6,5.

Koliko sam shvatio ovo je obicni/klasicni hladnjak sa kompresorom i hladnjakom crnim straga i nema osim toga i senzora/prekidaca nista drugo sto moze otici (guma dihta dobro i nije pokidana nigdje)?
Senzor (termostat?) se nalazi u kucistu gdje je lampica? Jel zamjenjiv?

Dali se smije hladnjak polegnuti kad je iskljucen (prijevoz) ili je i onda opasno to raditi zbog plina?

Draga je pred par dana ostavila vrata frizidera greskom otvorena cijelo popodne pa me strah da se kompresor pregrijavao pa da nije mozda i do toga sve ovo se desilo…

BTW jel mi moze netko objasniti koji vrag je ovaj prekidac unutra jer to dan danas ne razumijem jer u manualu pise neka nerazumljiva nebuloza. pretpostavljam da je nesto u stilu dali da jace ili manje radi iako mi to nije jasno kad imam okrugli ovaj za podesavanje.



Hvala.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:21   #1218
danas cjelo vecer pratim hladnjak i skuzim da se kompresor ne gasi uopce. vrel je da se nemoze drzati ruka na njemu.
u frizideru je oko 5C. skrinja ledi. onaj prekidac namjesten na malu pahuljicu i krug na 6,5.
jel se moze iz ovoga zakljuciti sta je? dali je mozda termostat, gdje se nalazi i dali se moze zamijeniti?
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:03   #1219
ok. nadam se da mi neko moze potvrdit. zadnjih dana pratim kak spada i namjestio sam kotacic/potenciometar unutar fridga na 4.5.
temp unutar frizidera je izmedu 3-8, kako kad i kako na kojoj poziciji (mjereno laserskim). nema leda vise, odnosno inje se pocne radit, ali se i otopi kada fridge ode u off. skrinja ide na -20.
po meni to je ok. medutim kompresor se jako grije (65C) i imam osjecaj da se jako dugo ne gasi i onda jako dugo ne pali.
meni to smrdi na termostat, ali neznam dali se doticni moze lako mjenjati u ovom hladnjaku pa bi molio ako mi znalci mogu samo to potvrdit.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:07   #1220
Gorenje tip: HZOS 3361, model: K32/2 c

Vozdra velepoštovani forumaši i cijenjeni davatelji besplatnih, a kvalitetnih savjeta.
Fridž u naslovu već bar godin dana slabije hladi i primjećujem da dulje radi motor ili motori. Iza su dva ona crna majstora. Kolko se sjećam rečeno mi je da ima dva motora ili kompresora što li je već to. Upravo odrađujem ono 24 satno odleđivanje. Primjetih da su leđa hladnjaka iznutra nabubrila. Serviser veli da si kupim novoga.
I što bih ja sad? E pa s obzirom da su mi rekli da se ne isplati popravak, bum si zel novoga, a ovog bi se riješio na najlakši mogući način tako da mi ga netko odnese i usput mi još plati za to.
Zanima me jel ga mogu reklamirat kao aparat s dva zasebna motora gdje hladnjak radi tak tak, a zamrzivač je još solidan i ako crkne jedan motor drugi dio aparat će i dalje raditi??
Police su onak, sve na broju, ali plastika napuknuta. Ako je neko zainteresiran da ga nosi, slobodno...
Zahvaljujem unaprijed
amoretto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.