Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 15:31   #2101
Bas krasno...

Hvala
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:31   #2102
Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
mala digresija, ovo bez ruba, oliti rimlles, se odnosi na unutarnji rub školjke, koji je prije ( i koji velika većina modela još ima ) imao kanal, kroz koji je išla voda za ispiranje.
Ono šta sam već pisao, je problem koje te školjke rade, a to je prskanje, to se može srediti jedino štelovanjem podžbuknog vodokotlića.
Moram priznati da ne razumijem na kakvu regulaciju misliš?
podžbukni ili zidni vodokotlić, može se regulirati jedino tako da mu smanjiš količinu vode za ispiranje, a to ne rješava problem.

Može biti od pomoći smanjivanje protoka,a za to se koristi plastični uložak, koji se stavlja u isplavnu cijev kod same wc školjke.

Druga, po meni mnogo lošija strana takvog uloška je brzo stvaranje kamenca na tom mjestu (govorim iz iskustva), a to opet povlači često servisiranje - čišćenje cijevi za ispiranje.

E sad, ako ti znaš neki drugi način, rado bih to pročitao i naučio nekaj novoga.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:46   #2103
Ideja za kupaonicu

Bok ekipa,

U prilogu je nacrt kupaonice i slike.

Prva ideja za kupaonicu, elemente je:
Iznad wc školjke u rupi staviti elemente koji su do plafona. Ispod umivaonika element koji nema nogice, iznad posebno ogledalo i sa strane dva odvojena elementa zatvorena, koja nisu u ravnini, kocke. Na kadu staklo, ne bi zavjesu ali ne koje se zatvara do kraja. Jer nakon kupanja cijela kupaona je mokra i uvijek moram brisati pod.

Druga ideja je:
Iznad umivaonika cijelom dužinom elementi sa staklom na njima. Ispod umivaonika element koji nema nogice. U rupi iznad wc školjke dvije ili tri police staklene. Sive pločice u toj rupi su mi super pa ne bi taj dio zatvarala kao i kod prve ideje. I staklo za kadu ostaje.

S obzirom da je kupaonica mala i ne bi ju htjela pretrpati sa elementima zamolila bi dobre dušice koje imaju kakve ideje i savjete da ih podjele sa mnom jer sam u problemu… 

Unaprijed Vam hvala i pozdrav!


http://ured-kovacevic.hr/images/Nacrt1.JPG

http://ured-kovacevic.hr/images/Slika1.JPG

http://ured-kovacevic.hr/images/Slika2.JPG

http://ured-kovacevic.hr/images/Slika3.JPG

http://ured-kovacevic.hr/images/Slika4.JPG

http://ured-kovacevic.hr/images/Slika5.JPG

http://ured-kovacevic.hr/images/Slika6.JPG

http://ured-kovacevic.hr/images/Slika7.JPG

Zadnje uređivanje City : 02.03.2017. at 03:04. Reason: male, male...
mina5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:11   #2104
Kombinacija 1. i 2.? Iznad umivaonika staklo iz br.2, a iznad wc skoljke zatvoreni ormar iz br.1. do stropa.
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:54   #2105
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Kombinacija 1. i 2.? Iznad umivaonika staklo iz br.2, a iznad wc skoljke zatvoreni ormar iz br.1. do stropa.

Hvala ti na prijedlogu...

Budem razmislila i o tome, ali mislim da bi bilo previše elemenata.
Kupatilo je malo, pa se bojim da ga ne bi zatvorila još dodatno sa svim tim.
mina5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 15:35   #2106
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Moram priznati da ne razumijem na kakvu regulaciju misliš?
podžbukni ili zidni vodokotlić, može se regulirati jedino tako da mu smanjiš količinu vode za ispiranje, a to ne rješava problem.

Može biti od pomoći smanjivanje protoka,a za to se koristi plastični uložak, koji se stavlja u isplavnu cijev kod same wc školjke.

Druga, po meni mnogo lošija strana takvog uloška je brzo stvaranje kamenca na tom mjestu (govorim iz iskustva), a to opet povlači često servisiranje - čišćenje cijevi za ispiranje.

E sad, ako ti znaš neki drugi način, rado bih to pročitao i naučio nekaj novoga.
Konkretno Geberit Duifix Standard, rješava se na ventilu, i točno tako kao šta si napisao, smanji se količina ispiranja ( umjesto standarnih 3 ili 6 litara, što već znaš ), i konkretno na Flaminia školjci model APP Go clean, prskanja preko ruba više nema.....provjereno 100%.
Ovo drugo ni za živu glavu, nikakvi ulošci...

Glede kamenca , naše vode ( pogotovo u Dalmaciji ) su pune kamenca, i tu se ne može puno napraviti, ali ne razumijem kako misliš da će kamenca biti više , misliš u cijevi za ispiranje ?
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:54   #2107
Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
Konkretno Geberit Duifix Standard, rješava se na ventilu, i točno tako kao šta si napisao, smanji se količina ispiranja ( umjesto standarnih 3 ili 6 litara, što već znaš ), i konkretno na Flaminia školjci model APP Go clean, prskanja preko ruba više nema.....provjereno 100%.
Ovo drugo ni za živu glavu, nikakvi ulošci...

Glede kamenca , naše vode ( pogotovo u Dalmaciji ) su pune kamenca, i tu se ne može puno napraviti, ali ne razumijem kako misliš da će kamenca biti više , misliš u cijevi za ispiranje ?
Da, u cijevi za ispiranje.

Drugo, ako smanjiš protok vode na ventilu (za plovak) ništa se ne dobije osim sporijeg punjenja spremnika. Količina vode koje izlazi van kod ispiranja , može biti manja ili veća, ali tlak je uvijek isti. Ista količina vode u prvom momentu izlazi kroz isplavnu cijev i dolazi do ruba wc školjke. Ako ima 3 litre (ne znam gdje si našao tu litražu )
6 i 9 već može.

Smanjivanje vode ispod 6 litara nije proporučeno zbog same higijene ispiranja wc-a, pa i kod male nužde, može ostati miris urina .

Ne ostaje mi drugo nego se složiti s tobom , ali mislim da se ipak ne slažemo. Ako ikad dođem u priliku, i na takvu wc školjku, pokušam svakako isprobati tvoj savjet.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:41   #2108
pripremam se za renoviranje kupatila
zbog starijeg i slabije pokretnog člana kućanstva ideja je kadu zamijeniti tušem

opcija koja mi se sviđa je walk in tuš
tu mi je jasno da se nagibom poda voda svodi na kanalicu i odvode
ono što mi nije jasno je kabina/paravan

konkretno:
http://http://www.staklorez-buric.hr...-1-vratima.jpg

ovo navodim samo kao primjer onoga što želim pitati
fiksne stijene se fiksiraju na pod, ali što je sa vratima?
na koji način se u ovakvim slučajevima sprečava prolaz vode ispod vrata?

kako uopće funkcioniraju tuš kabine na walk in tušu?

zbog rasporeda sanitarija mislim da bi mi odgovarao ovaj tip tuš kabine (otvaranje na uglu)
http://www.noks.rs/wp-content/upload...37;20Pivot.jpg
da li je to uopće moguće izvesti na tušu bez kade, samo sa pločicama u padu?

Zadnje uređivanje marulam : 13.03.2017. at 13:21.
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:55   #2109
u walk inu je napravljen pad sa plocicama pa voda ide kroz kanalicu u odvod, staklene stijene su tu samo da sprijece spricanje van.. a sva voda odlazi u odvod. Ovakve kade kao na drugoj slici su vec napravljene da imaju pad (najcesce u sredini) prema odvodu..

i mi smo gledali takve kade i uzeli u obzir i walk in, ali to nam je preskupo.. i ja se bojim kaj ak se to malo zastopa a i financijski nam je malo preskupo posto adaptiramo kompletan stan..

odabrali smo najvjerojatnije kutnu kadu (moramo odluciti do srijede), ali vrata sa pantima, ne vodilicama.. te vodilice su mi magnet za prsljavstinu i sve mi to nekak izgleda preplasticno i labavo.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:31   #2110
mene upravo zanima baš detalj spoja vrata i podloge

čini mi se nemogućim da se istuširaš i da ne zaliješ barem malo staklene bočne stijene
one koje su fiksirane (zabrtvljene za podlogu) ne bi trebale propuštati vodu, voda se slije s njih i na pločice u padu pa u kanalicu

staklena vrata su bar mrvicu iznad poda, ako slučajno usmjeriš vodu iz tuša prema njima, mora bar nešto proći ispod vrata

ili ne mora!?

taj detalj mi nije jasan
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:50   #2111
Zavisi kako napravis walk in. Ako je kanalica tamo gdje je tus i ako je ulaz u walk in sa padom prema kanalici tada ti nece nista ici van.
A uostalom i ako ti malo se nesto poprska van, pa zar je to propast svijeta?
Ja cak i nemam vrata, walk in je dubok metar i pol i nemam nikakve poplave u ostatku kupatila.
Uopce ne zalim sto nemam vrata, zalim sto sam stavio foken mozaik koji je od ove zagrebacke vode izgleda kao da ima 10god.
Drugi put na pod ide epoxy..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:13   #2112
Spoj varira od modela do modela, neki imaju rupu, silikon, brtvu..

Jucer smo u bauhausu vidjeli kadu sa vratima, znaci otvoris si vratasca i udes u kadu.. to je isto jedna od fora ideja za tesko pokretne.. ili obican walk in sa stolcicem..

a nesto ti sigurno izade van, mislim, u starom stanu smo imali obicnu kadu i zavjesu, opet uspijemo svi pospricat van.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:51   #2113
Moze li se bojler, viseca skoljka, viseci kupanski ormaric staviti na gips ploce i kako?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 16:57   #2114
Tu govorimo o duplim gips plocama?
Kupe se odgovarajuce tiple i to se montira na zid, ispod kupaonskog ormarica je pozeljno staviti L profil da glumi "osigurac". Ja sam stavio aluminijski.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 17:35   #2115
Ok..rekao je majstor da se moze. Pa cisto da vidim je li u pravu. Da ne bi izletili sa zida skupa sa skoljkom.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:36   #2116
U zid se stave drvena ojačanja koja preuzimaju težinu na sebe
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:08   #2117
Može li mi netko reći gdje je najpovjnije kupiti sanitarije. Spremamo se za renoviranje kupaonice pa moramo složiti neki cjenik a koji nam se uklapa u buđet. Ako netko zna u koje dućane je najbolje otići a da ne bankrotiramo.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:02   #2118
Sve osim keramike gledaj na emero.de i amazon.de...skoljku sam uzeo u ferotermu, a lavabo u ikea-i

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:09   #2119
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći gdje je najpovjnije kupiti sanitarije. Spremamo se za renoviranje kupaonice pa moramo složiti neki cjenik a koji nam se uklapa u buđet. Ako netko zna u koje dućane je najbolje otići a da ne bankrotiramo.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Vokel posusje, ali imaju dućane svugdi po Bosni. Ja sam na pločicama ustedija oko 10000 kn u odnosu na naše dućane
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 12:45   #2120
Hvala na informaciji ali to mi je daleko. Mislila sam u ZG i okolici. Ja sam kriva što nisam napisala mjesto. Sorry i hvala još jednom. Mada možda i to razmotrimo. Nikad se ne zna.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.