Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 21:52   #8801
Imaju super podloge za krevet koje su s gornje strane pamucne. Nikakav neugodan osjecaj, znojenje, suskanje, plastika itd.

Nasa mala je los spavac i tesko zaspi. Ako sam ja doma vecinom onda hoce samo meni. Ne bi bio problem da treba samo lezat uz nju. Nego bi ona nekad malo da je pronosam, sjednem s njom u krilu. A u zadnje vrijeme mi bas tesko. Nakon deset minuta se uspusem iako nije pretraka za svoju dob (11 kg). I tak sam se odlucila skrivat u vlastitom stanu od vlastitog djeteta. Al nemrem u sobama jer me ide trazit. I tak zavrsim u wcu. Pa kad tatu nakon bezvroj upita da ide fledat mamu da ide mami kad ce mama doc joj on kaze da sam otisla u ducan. A nije mi bas udobno. Jucer sam si stavila vrtni jastuk pa mi bilo tesko sjedit na podu. Danas u kupaonici. I jos mi mob. ostao na punjacu pa jos gore. I tako sjedim i tesko mi i mislim si ionako je kupaona izribana bas bi mogla lec u kadu. Stavila rucnik, drugi pod glavu i dok se dijete uspavljivalo s tatom ja zaspala u kadi Malo se jesam ukocila al tko zna dokad bi ostala da me muz nije probudio kad je dosao rec da dijete spava
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Old 22.03.2017., 21:57   #8802
Jel netko dobio flekice po licu? Bem mu, ja sam skroz izbacila faktor preko zime i kuzim kako sam dobila hiperpigmentacijske mrlje po licu.


Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 22.03.2017., 21:59   #8803
Ja nisam ali sam od vise ljudi cula da je to moguce. A krema mi tak i tak ima spf.
Sranje. Sad cekaj zimu da to saniras. ALi obavezno nanosi faktor ili ce ti se pogorsati preko ljeta.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 22.03.2017., 22:10   #8804
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Jel netko dobio flekice po licu? Bem mu, ja sam skroz izbacila faktor preko zime i kuzim kako sam dobila hiperpigmentacijske mrlje po licu.


Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ovo se mojoj frendici dogodilo..i to je bilo to..za dan,dva rodila 😨😂
mrkyca is offline  
Old 22.03.2017., 22:18   #8805
Quote:
mima29 kaže: Pogledaj post
Imaju super podloge za krevet koje su s gornje strane pamucne. Nikakav neugodan osjecaj, znojenje, suskanje, plastika itd.

Nasa mala je los spavac i tesko zaspi. Ako sam ja doma vecinom onda hoce samo meni. Ne bi bio problem da treba samo lezat uz nju. Nego bi ona nekad malo da je pronosam, sjednem s njom u krilu. A u zadnje vrijeme mi bas tesko. Nakon deset minuta se uspusem iako nije pretraka za svoju dob (11 kg). I tak sam se odlucila skrivat u vlastitom stanu od vlastitog djeteta. Al nemrem u sobama jer me ide trazit. I tak zavrsim u wcu. Pa kad tatu nakon bezvroj upita da ide fledat mamu da ide mami kad ce mama doc joj on kaze da sam otisla u ducan. A nije mi bas udobno. Jucer sam si stavila vrtni jastuk pa mi bilo tesko sjedit na podu. Danas u kupaonici. I jos mi mob. ostao na punjacu pa jos gore. I tako sjedim i tesko mi i mislim si ionako je kupaona izribana bas bi mogla lec u kadu. Stavila rucnik, drugi pod glavu i dok se dijete uspavljivalo s tatom ja zaspala u kadi Malo se jesam ukocila al tko zna dokad bi ostala da me muz nije probudio kad je dosao rec da dijete spava
Imam tu pamucnu nepropusnu podlogu iz kika, stavljala sam i nju,ne vrijedi.
Sva se preznojim po noci iako se inace ne znojim,al sad pred kraj ko svinja dok spavam.
I onda se preznojim na toj podlozi ispod plahte.
Probala i one jednokratne iz dma i na njih rucnik,ista stvar.
Jednostavno je problem u meni

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
ellees is offline  
Old 22.03.2017., 22:31   #8806
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Ja nisam ali sam od vise ljudi cula da je to moguce. A krema mi tak i tak ima spf.
Sranje. Sad cekaj zimu da to saniras. ALi obavezno nanosi faktor ili ce ti se pogorsati preko ljeta.
Ma cak mi estetski toliko ne smeta, izgledaju kao vece pjegice ispod ociju po obrazima. Nisu doduse simeyricne

Dvije frendice su dobile bas velike nepravilne mrlje i znam da muku muce s tim, jer im to jako potamni, pa treba nabavljat posebnu kozmetiku za to drzat pod kontrolom, a kreme koje funkcioniraju tesko nalaze, bas znam po njima da su se izgnjavile s tim.

Ma glupa sam, znam da mi je osjetljivo lice i inace sam redovito na faktoru 50, a kao u naletu smanjivanja koristenja kozmetike u trudnoci sam stala sa standardnom njegom.
Quote:
mrkyca kaže: Pogledaj post
Ovo se mojoj frendici dogodilo..i to je bilo to..za dan,dva rodila 😨😂
Ma daj Ne plasi me!
Sutra ujutro mi je pregled, pa cu vidjet gdje sam. Sijeva mi u preponama i imam osjecaj da mi je trbuh ful u svim smjerovima.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 22.03.2017., 22:53   #8807
A cuj nje,ne plasi me
Zeno termin ti je za tjedan dana,sta bi ti


Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
ellees is offline  
Old 22.03.2017., 22:58   #8808
A sta cu, ja cu negirat da moram rodit dok god ne krenem put rodilista

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 22.03.2017., 23:07   #8809
Ti ko moja mama. Ja kazem nest me stomak boli,ona kaze nije to to,jos je rano a termin mi iduci cetvrtak. Kao da si ne zeli priznat da njeno dijete ide rodit. Kaze ne plasi me. Zivota ti,pa mora izac,danas,za tri dana il na termin. Ne mogu bit trudna jos dva mjeseca jer se ti bojis

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
ellees is offline  
Old 23.03.2017., 07:34   #8810
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Ne kuzim ovo s gacicama i doktorima i krvi.... Zasto bijele gacice bas moras imati????

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
NIsam ih pitala mogu li imati plave ili žute Kupila sam bijele jer mi je to najjednostavnije. Poslije poroda sam ionako imala uložak i one mrežaste jednokratne. Međutim ja sam ležala u bolnici i prije poroda a za crne su rekli ne.
MARIJA0077 is offline  
Old 23.03.2017., 07:45   #8811
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ma cak mi estetski toliko ne smeta, izgledaju kao vece pjegice ispod ociju po obrazima. Nisu doduse simeyricne

Dvije frendice su dobile bas velike nepravilne mrlje i znam da muku muce s tim, jer im to jako potamni, pa treba nabavljat posebnu kozmetiku za to drzat pod kontrolom, a kreme koje funkcioniraju tesko nalaze, bas znam po njima da su se izgnjavile s tim.

Ma glupa sam, znam da mi je osjetljivo lice i inace sam redovito na faktoru 50, a kao u naletu smanjivanja koristenja kozmetike u trudnoci sam stala sa standardnom njegom.

Ma daj Ne plasi me!
Sutra ujutro mi je pregled, pa cu vidjet gdje sam. Sijeva mi u preponama i imam osjecaj da mi je trbuh ful u svim smjerovima.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ja sam dobila 2 pjege, i to u prvom tromjesečju. Inače imam lagane pjegice po licu, al ove dvije su veće, cca 3-4mm, jedna na obrazu druga na slijepoočnici. A baš si gledam mamu i ona ima isto baš na slijepoočnici jednu. Ova na obrazu je malo čak i izblijedila. Al nekako to pripisujem možda više "staračkoj pjegi" ipak sam prešla 30
charmed84 is offline  
Old 23.03.2017., 08:12   #8812
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
NIsam ih pitala mogu li imati plave ili žute Kupila sam bijele jer mi je to najjednostavnije. Poslije poroda sam ionako imala uložak i one mrežaste jednokratne. Međutim ja sam ležala u bolnici i prije poroda a za crne su rekli ne.
Ozbiljno?
Pa i ja sam sa blizancima 2 mjeseca skoro prije poroda lezala pa mi nitko to nije rekao.....
Mozda ovisi od bolnice do bolnice. Ja sam tad bila u Petrovoj

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Old 23.03.2017., 08:26   #8813
Ja sam prije poroda lezala na SD. Za gace me nitko nista nije pitao
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Old 23.03.2017., 08:27   #8814
Melazme po licu sam dobila prije par godina, tako sam i otkrila bio oil. U trudnoći se nisu ništa povećale, ali ja sam na faktoru 50 stalno i nije bilo nešto sunca do sada. I inače sam sam pjegava po nosu i obrazima, ali ove fleke su se bile pojavile prvo po čelu, a onda ispod očiju. Od bio oil-a nisu nestale, ali su manje vidljive, odnosno mogu ih prekriti puderom. Oko mene su sve prijateljice oflekavile zadnjih par godina, nevezano za trudnoću. To je do sunca koje je u banani.

Prošlo ljeto:

__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Old 23.03.2017., 08:30   #8815
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ma cak mi estetski toliko ne smeta, izgledaju kao vece pjegice ispod ociju po obrazima. Nisu doduse simeyricne

Dvije frendice su dobile bas velike nepravilne mrlje i znam da muku muce s tim, jer im to jako potamni, pa treba nabavljat posebnu kozmetiku za to drzat pod kontrolom, a kreme koje funkcioniraju tesko nalaze, bas znam po njima da su se izgnjavile s tim.

Ma glupa sam, znam da mi je osjetljivo lice i inace sam redovito na faktoru 50, a kao u naletu smanjivanja koristenja kozmetike u trudnoci sam stala sa standardnom njegom.

Ma daj Ne plasi me!
Sutra ujutro mi je pregled, pa cu vidjet gdje sam. Sijeva mi u preponama i imam osjecaj da mi je trbuh ful u svim smjerovima.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Stavi faktor
Dermatologica je super za pigmentacijske ali je skupa u pm i Paulas choice je isto dosta dobra a jeftinija.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 23.03.2017., 08:31   #8816
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Bok cure!
Pratim vas iz prikrajka. Sad sam na 8+6, jučer bila na pregledu. Termin 26.10.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Dobrodosla!

Quote:
callac kaže: Pogledaj post
Odlican!


Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Kako mislis hoce li je doktor u utorak okrenuti???
Cula sam da se to radi pri porodu i da boli dosta....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Frendici je dr okretao par dana prije termina i nije uspio, bolilo ju je i onda je pustio pa je dogovoren carski.

Quote:
mima29 kaže: Pogledaj post
Imaju super podloge za krevet koje su s gornje strane pamucne. Nikakav neugodan osjecaj, znojenje, suskanje, plastika itd.

Nasa mala je los spavac i tesko zaspi. Ako sam ja doma vecinom onda hoce samo meni. Ne bi bio problem da treba samo lezat uz nju. Nego bi ona nekad malo da je pronosam, sjednem s njom u krilu. A u zadnje vrijeme mi bas tesko. Nakon deset minuta se uspusem iako nije pretraka za svoju dob (11 kg). I tak sam se odlucila skrivat u vlastitom stanu od vlastitog djeteta. Al nemrem u sobama jer me ide trazit. I tak zavrsim u wcu. Pa kad tatu nakon bezvroj upita da ide fledat mamu da ide mami kad ce mama doc joj on kaze da sam otisla u ducan. A nije mi bas udobno. Jucer sam si stavila vrtni jastuk pa mi bilo tesko sjedit na podu. Danas u kupaonici. I jos mi mob. ostao na punjacu pa jos gore. I tako sjedim i tesko mi i mislim si ionako je kupaona izribana bas bi mogla lec u kadu. Stavila rucnik, drugi pod glavu i dok se dijete uspavljivalo s tatom ja zaspala u kadi Malo se jesam ukocila al tko zna dokad bi ostala da me muz nije probudio kad je dosao rec da dijete spava
Uf kupka, i ja bi! Ja mislim da kad bi ja legla u kadu da se vise ne bi dignula. Morali bi zvati vattogasce ili neku pomoc da me dignu
Malo Sunce is offline  
Old 23.03.2017., 08:34   #8817
Malo sunce nije bila kupka. U praznu kafu u mraku jer sam se skrivala od male a bas mi se lezalo Tesko mi sjedit na tvrdom podu
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Old 23.03.2017., 08:40   #8818
Quote:
mima29 kaže: Pogledaj post
Malo sunce nije bila kupka. U praznu kafu u mraku jer sam se skrivala od male a bas mi se lezalo Tesko mi sjedit na tvrdom podu


nastavi li se kod nas ovaj trend da mlađi neće navečer zaspati s tatom, ubrzo ću i ja spavati u kadi
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Old 23.03.2017., 09:25   #8819
Ja jutros ustala u sest i isla malu trazit ultrazvukom. Nisam je osjecala od sinoc kad sam zaspala,kolko god sam tresla stomak nece da mrdne. Ko neki idiot sjedim tu jutros i trazim srce. Prolupat cu dok ne rodim. Ne volim kad se smiri.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
ellees is offline  
Old 23.03.2017., 09:37   #8820
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?
Pa i ja sam sa blizancima 2 mjeseca skoro prije poroda lezala pa mi nitko to nije rekao.....
Mozda ovisi od bolnice do bolnice. Ja sam tad bila u Petrovoj

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Možda si imala gaće u boji
Ugl, da, moguće da je od bolnice do bolnice, sestre do sestre itd.

Baš pričah sa starijom kolegicom kako nekad nisu paranoizirale oko trudnoće. Ono, kak ide ide. Imale su ukupno dva ultrazvuka i spol im nisu govorili. To je kao bilo neko nepisano pravilo da se ni ne pita. Prije 8o-tih nije se znalo za dobrobiti folne kiseline, nisu se brojali udarci, kakvi harmony testovi, paziti što jesti itd. Moja svekrva kaže da je živjela na coca coli prva tri mjeseca jer joj je bilo mučno a cola joj je pomagala.
Eto, uzrujavanje uostalom nije dobro za tlak. Take it easy, to mi je parola.
Ne trujem se, kontroliram se, ali se ne uzrujavam.
MARIJA0077 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.